3,5% do 400 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Bank przez 5 miesięcy! (+50 zł na start)

Trwa do 03.03.2019

Getin Bank wystartował z kolejną, XVII edycją oferty specjalnej „Na nowe środki” na swoim koncie oszczędnościowym. Ponownie zyskać możemy aż 3,5% w skali roku – i to dla kwoty nawet 400 tysięcy złotych, na dodatek aż przez 152 dni! Pamiętajmy też, że ciągle do zgarnięcia jest 50 zł na start :)

3,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Bank aż do 400 tysięcy złotych!

3,5% do 400 tys. zł

Aby skorzystać z promocji należy być lub stać się posiadaczem konta osobistego Getin Banku oraz być lub stać się posiadaczem konta oszczędnościowego Getin Banku. Bank zaznacza tu, że chodzi o „zwykłe” konto oszczędnościowe – z promocji wyłączone są Celowe Konta, Konta Skarbonka oraz te, które uczestniczyły w promocji Family Saver. Jeśli posiadamy stary rachunek tego typu, to najzwyczajniej w świecie trzeba otworzyć nowy – zwykły (a co za tym idzie – promocyjny).

Kolejnym warunkiem jest wyrażenie odpowiednich zgód marketingowych. Bank wymaga od nas wyrażenia zgody do przesyłania oferty handlowej za pomocą SMS, drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Marketing grupy kapitałowej nie jest konieczny.

Ostatni warunek promocji to konieczność ulokowania nowych środków. Zgodnie z regulaminem oferty specjalnej bank wymaga od nas ulokowania nadwyżki nad saldo z dnia 27.01.2019. Jeśli w tym dniu mieliśmy w Getin Banku niewiele środków (lub po prostu nie mieliśmy konta) to jesteśmy w najlepszej sytuacji – wszystko zarobi 3,5% w skali roku (do 400 000 zł). Stare środki zarobią standardowo, czyli od 1 do 1,4%.

Pamiętajmy jedynie, że z oferty wykluczone są osoby, które korzystają z poprzedniej edycji promocji w momencie trwania nowej. Dokładnie:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 04.02.2019 r. do 03.03.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

Oferta trwa aż przez 152 dni (5 miesięcy!) od ulokowania pierwszych nowych środków. Możemy do niej przystąpić od 4.02 do 3.03.2019.

Ile kosztuje konto w Getin Banku?

Jeśli zakładacie konto oszczędnościowe aby skorzystać z promocji, to wraz z nim założycie Konto Proste Zasady. Nie ma się jednak czego bać – to jeden z najlepszych rachunków na rynku. Nie zapłacimy bowiem ani grosza za jego prowadzenie, jeśli wykonamy (w poprzednim miesiącu) co najmniej jedną płatność bezgotówkową kartą lub BLIKiem. Oznacza to, że drobne zakupy zwolnią nas z opłaty w wysokości 8 zł miesięcznie. Co ciekawe do zasady tej nie muszą się stosować osoby poniżej 26. roku życia – oni konto mają za darmo bez opłat :)

Co z kartą debetową? Nie ma żadnej opłaty zarówno za jej wyrobienie, posiadanie jak i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Samo prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Zapłacić możemy jedynie za zbyt częste wyciąganie pieniędzy – co jest standardem w większości banków. Pierwszy przelew jest darmowy, a za kolejne płacimy 9 zł. Pewnego rodzaju obejściem jest przelew z konta oszczędnościowego na dowolną lokatę – zawsze darmowy. A z lokatą możemy później zrobić co chcemy (choć sam jeszcze tego nie testowałem – w teorii powinno działać).

Pamiętajmy, że zakładając konto w Getin Banku istnieje możliwość podania kodu polecającego – wtedy nasze zyski mogą jeszcze bardziej wzrosnąć. O szczegółach pisałem w artykule dotyczącym programu poleceń Getin Banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • Drodzy, a co zrobicie jeśli Getin któregoś dnia ogłosi niewypłacalność a BFG zrobi dokładnie to samo. Po prostu ktoś z BFG powie niczym Prezes „mamy za mało środków, nie zapłacimy Wam, możecie iść do sądu” (w końcu sądy i tak są już podporządkowane „właściwej” partii). Co wtedy zrobicie?

  P.S. Tylko bez linczu proszę, pytam poważnie.

  Michał Odpowiedz
  • To nie jest poważne pytanie.

   Seth
  • A tak poważnie, to jakby takie zdarzenie miało się wydarzyć, to można zakopać cały system bankowy i już do niego nie wracać (nie tylko do Getinu, ale do jakiegokolwiek banku).

   Przemo
  • Michał robisz wstyd takimi pytaniami , brak wiedzy ? czy jesteś od tych co chcieli kupić ten bank za 1 zł ? i przestań podpisywać się tak jak ja

   Michał
  • BFG daje gwarancję do 100k euro. Spokojnie. Zresztą nic nie zapowiada upadłości.

   Work
  • @Przemo, świetna odpowiedź, już tu kiedyś pisałem, że gdyby nastąpiła jakaś skrajna sytuacja (choć na pewno nie byłby brak wypłat środków do 100 k€, najwyżej opóźnienie), to spowodowałoby to ogólny run na banki, więc nawet „patrioci” lokujący na 1,198% mogliby wypłacać po np. maks. 500 zł dzienne…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don. Dokładnie tak właśnie by było. BFG to rodzaj zabezpieczenia, ale też pewne zagrożenie dla naszego systemu bankowego. Jeśli taki bank jak Getin wywróciłby się to nie byłoby co zbierać z bankowości w Polsce. Nawet wywrotki niedużych SKOKów i stosunkowo małego S-ka Banku spowodowały, że banki musiały zrobić dodatkową zrzutkę na BFG. Po upadku takiego banku ludzie w jednej chwili rzuciliby się do wypłacania pieniędzy ze swoich kont i lokat i inne banki dostałyby rykoszetem.

   Lord Klops
 • Chyba warto w końcu założyć to konto, skoro idea i tak zmieni się w getina.

  marqqq Odpowiedz
  • Tak naprawdę to chyba Getin zmienia się w Idea Bank, ale wszystko będzie pod nazwą Getin.

   Przemo
  • Właśnie teraz warto podwójnie. Po pierwsze wykorzystać oprocentowanie oraz ewentualnie premie za polecenie konta.

   Ciekawski
  • Na jedno wychodzi. Idea znika tak czy siak.

   PS. jest możliwość założenia przez placówkę? Jakoś nie lubię kurierów.

   marqqq
  • Można w oddziale banku, tylko kodu polecenie nie zapomnij.

   Benito
 • Nie do konca przemawia do mnie warunek „Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 04.02.2019 r. do 03.03.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.”
  Obecnie jestem w edycji 16 – przelalem 1zl w sobote 2.02, ale dla mnie jak rozumiem okres tej promocji trwa az do 2.07. Czyli moj okres edycji specjalnej nie zakonczyl sie w podanym powyzej terminie, ale przeciez nie moge jednoczesnie przystapic do edycji 17?

  keton Odpowiedz
 • Witam.
  Proszę o informacje jak uzyskac 50zł na start i czy jest to możliwe jak założyłem niedawno dwie lokaty? przy poprzedniej promocji bo rozumiem że konta jako tako nie zalożyłem

  wojciech Odpowiedz
  • Jeżeli nie masz konta oszczędnościowo-rozliczeniowego to wyślij prośbę do Admina o kod polecenia, a następnie otwórz konto z jego wykorzystaniem. Później należy spełnić pozostałe warunki regulaminu promocji – więcej o tym przeczytasz w niedawnym artykule o super pakiecie.

   Mahyn
 • Mając samą lokatę w Getin Banku i jak otworzę konto oszczędnościowe czy środki przelane na to konto będą zaliczone jako nowe?

  Marek655 Odpowiedz
  • Tak, do momentu zakończenia lokaty. Jeżeli te środki (z lokaty) wyprowadzisz poza bank, lub z nich zasilisz lokatę , wówczas o tą kwotę zmniejszy Ci się oprocentowanie na KO do standardowego.

   jacck
  • błąd- powinno być „lub z nich zasilisz Konto oszczędnościowe” . Oczywiście gdybyś zasilił nową lokatę wówczas wszystkie środki na KO będą w promocji.

   jacck
 • Może to juz było to przepraszam i poproszę o linka gdzie mogę poczytać :-) Do KO w Millenium jest fajny opis a do Getinu nie kojarzę. :-)

  Mam pytanie dotyczace sposobu określania w której promocji bierze się udział. Ja byłem w promocji o nr bodajże XV; promocja skończyła mi się 10 stycznia 2019; wybrałem pieniążki z KO; zostawiłem 10 tys bo tam było/jest 3.5% przez rok dla takiej kwoty. W której promocji jestem teraz? i kiedy rusza dana promocja dla klienta? jak ma 0 pln na KO i coś wpłaci? czy jak ma dowolną kwotę na KO i dopłaci coś nowego?

  mac66 Odpowiedz
  • „czy jak ma dowolną kwotę na KO i dopłaci coś nowego?”
   Tak. Z zastrzeżeniem że bank bada saldo zaangażowania klienta przed promocją, zrobił to 27.01 i jeśli na KO było 10tys a na pozostałych rachunkach 0zl, to w takiej sytuacji każdy grosz powyżej 10tys jest zaliczany do nowych środków klienta. Jeśli natomiast klient posiada inne rachunki, to musi zliczyć wszystkie kwoty i nadwyżka jest nowymi środkami. Przykładowo ROR 1.200 i KO 10.000, kwota powyżej 11.200 będzie w promocji na NŚ. Nowymi środkami nie są pieniądze wypłacone i wpłacone za 5 min.

   Monija
 • Idea kolejny raz obniża oprocentowanie lokat, Nr 1 – 3,2% na 3 i 6 miesięcy, Beztroska 2,7%, Hit i Hit Plus na razie 3,6%.

  Manveru21 Odpowiedz
 • „Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 04.02.2019 r. do 03.03.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

  Mnie stara edycja kończy się ok 20 lutego, to znaczy że nie załapię się na tą obecną jakby przelał nowe środki?

  TomekW Odpowiedz
  • Odpowiedziałeś sobie na pytanie wklejając powyższy cytat z regulaminu :)

   Michał
  • Wiem, wiem…Pozostaje po cichu czekać że w kolejnej edycji dalej będzie 3,5% na 5 miesięcy

   TomekW
 • Będę miał większe środki w połowie marca. Pytanie, czy wpłacić już dziś mniejszą kwotę, żeby „zaklepać” sobie udział w promocji, czy raczej zrobić to 1 marca, żeby 152 promocyjne dni zaczęły biec później. Krótko mówiąc, czy istnieje obawa, że bank przed czasem wycofa się z tej promocji 3,5%?

  Bonifacy Odpowiedz
 • @Bonifacy
  Nie ma takiego ryzyka. Wpłać ostatniego dnia promocji/ 3 marca/ dowolną kwotę, nawet, 0,01 i masz zarezerwowane świetne oprocentowanie/ na ten moment/.

  Waldemar Odpowiedz
 • Otwarłem, ale zapomniałem o kodzie. Od razu telefon z banku – poprosiłem o kilka godzin zwłoki (szybciutko prośba o kod, Michał – dziękuję) i podałem konsultantowi. Na maila przyszedł login, a hasło startowe via SMS. Proponowali e-lokatę, można ją założyć po zalogowaniu, od razu jest numer rachunku lokaty. Na razie brak numeru rachunku „konta proste zasady”. Po zalogowaniu można założyć oszczędnościowe, nie próbowałem. Co ciekawe widzę swoją starą pocztę wewnętrzną z 2011 roku (byłem kiedyś ich klientem, wypowiedziałem wszystko – jak widać nie do końca). Mam nadzieję, że to niczego w tej zabawie nie popsuje. Kurier na poniedziałek.

  qq Odpowiedz
  • No i popsuło. Nie zgadza się stary wzór podpisu z obecnym. Znów kurier… Alternatywnie w placówce, ale wtedy nowa gra, nowe szczęście, umowa, karta. Po to byłem w placówce zakończyć GB w 2015 by nie było takich jaj, jak widać nieskutecznie.

   qq
  • Uff, udało się, drugi podpis „przeszedł”. Dla informacji: nowa umowa z identycznymi danymi + karta. Nowe hasło startowe. W systemie widać starą kartę (zastrzeżona) i nową, o dziwo już aktywną, nadanie SMS’a przez serwis telefoniczny. Są powiadomienia na aplikacje mobilną (pomimo, że w systemie SMS i e-mail wyłączyłem, a jakże). Interfejs WWW i mobilny elegancki i szybki, ja polecam. Nie wiem tylko gdzie limity przelewów zmienić… no i problem z poleceniami.

   qq
  • Ustawienia > Kanały dostępu do banku > Limity > Zmień

   WiFran
  • Dziękuję.

   qq
 • Cześć! Czy po założeniu konta w Getin Bank i przystąpieniu do promocji mogę zrezygnować z karty wydanej do konta i nadal będę mógł korzystać z promocji KO?

  tomkowz Odpowiedz
  • A to byłby niesamowicie głupi pomysł, gdyż w ten sposób pozbawiłbyś się szansy na uniknięcie opłaty za konto

   Katana78
  • A nie, przepraszam, jeszcze BLIK zostaje

   Katana78
  • @ Katana78, co nie zmienia faktu, że płatność jest jednak „obligatoryjna”. Rezygnując z karty pozbawiasz się alternatywy. Blik w płatnościach stacjonarnych – moim subiektywnym zdaniem- jest porażką, chociaż w necie bardzo chętnie z niego korzystam

   jacck
 • @Admin: ” Pewnego rodzaju obejściem jest przelew z konta oszczędnościowego na dowolną lokatę – zawsze darmowy” – skąd ten wniosek… Dostałem dokumenty m.in. dotyczące Konta Oszczędnościowego, a w nich info: Opłata (9 zł) dotyczy pierwszego polecenia przelewu lub wypłaty gotówki w miesiącu kalendarzowym oraz !!! każdego polecenia przelewu na Lokatę w Banku !!! To jest dokument datowany na 08.08.2018 r.

  Dario Odpowiedz
 • @Admin: OK, pomyłka, chodziło o opłatę 0 zł :)

  Dario Odpowiedz
 • Mając dostęp do bankowości internetowej getin banku (miałam u nich lokaty) w niedzielę złożyłam wniosek o konto proste zasady z kodem od admina Dziś zadzwoniła pani z banku z inf, że przy zakładaniu konta musi być złożony wzór podpisu więc albo oddział, albo kurier. Chcąc skorzystać z promocji poleceń wybierając się do oddziału muszę mieć ze sobą kod polecający i nazwisko polecającego by wpisać go w specjalnym oświadczeniu o udostępnieniu tajemnicy bankowej Spotkał się ktoś z czymś takim? Nikt na forum o tym nie pisał, a kod dostałam mailem bez nazwiska Stąd moje zdziwienie

  go Odpowiedz
 • Ja byłam w oddz. i nazwiska polecającego nie trzeba , podałam kod i nazwisko Pani sama
  wygenerowała

  TYCH Odpowiedz
 • A był to kod od ADMIN i też nie znałam nawet imienia

  TYCH Odpowiedz
 • Wybaczcie, ale mam pytania laika – kapitalizacja na koncie oszczędnościowym jest miesięczna? Widać zysk miesiąc po miesiącu czy dopiero po 152 dniach? Czy po wpłaceniu kwoty jest jakieś potwierdzenie, że korzystam z oferty promocyjnej 3,5%?

  Włodek Odpowiedz
  • Co miesiąc dopisują odsetki ,jest podane saldo na dzień badania i edycja na nowe srodki w której bierzesz udział

   TYCH
  • Po wpłaceniu pierwszych środków przychodzi wiadomość na skrzynkę kontaktową w bankowości.

   abc
 • Założyłem rachunek z waszego linka afiliacyjnego umieszczonego w tym artykule, nie zauważyłem możliwości podania kodu w wypełnianym później formularzu.

  Czy to oznacza, że założyłem konto z waszego polecenia i że muszę spełnić warunki zasilenia konta żeby premie zostały wypłacone? Czy klikając w linka nie zaszła okoliczność polecenia i nikt premii nie dostaje?

  az.anonim Odpowiedz
  • Nie. Aby zyskać 50 zł na start konieczne jest podanie kodu polecającego. Getin Bank jest na tyle sprytny, że nie pokazuje miejsca na kod w momencie zakładania konta oszczędnościowego. Aby móc podać kod trzeba więc założyć „zwykłe” konto osobiste (jest miejsce na kod), a dopiero później dołożyć do tego konto oszczędnościowe. Generalnie wszyscy, którzy proszą mnie o kod przez formularz kontaktowy, otrzymują kod jednego z czytelników + krótką instrukcję jak założyć konto, aby zyskać w poleceniu. Twojej prośby nie widzę. Zresztą w artykule nt. poleceń też pisałem jak podać kod :)

   Michał
  • To ciekawe, bo we wniosku o zwykłe konto proste zasady, otwieranym z linka, gdzie jest artykuł o poleceniach jest napisane, że również konto oszczędnościowe jest otwierane. Mam kod od znajomej, więc nie pisałam do Ciebie Michał. Czy jeśli otworzyłam z tamtego linka konto proste zasady i podałam kod znajomej to wszystko będzie ok i konto oszczędnościowe otworzy się w promocji 3,5%?

   A
 • Z tego co udało mi się zauwazyć po swoim koncie to mimo tego iż skorzystałem z poprzedniej edycji promocyji KO to teraz jak wpłaciłem nowe środki to będą oprocoentowane na kolejne 152dni promocyjnie 3,5%. Ponieważ poprzednia moja edycja kończy się 10.03, czyli poza terminem wykluczonym.

  M. Odpowiedz
 • Nie wiem czy to tylko mój problem ale w dniu dzisiejszym zakładając lokaty z KO (standardowe aby je potem zerwać i środki z KO przeciągnąć na rachunek główny) lokaty wiszą w systemie i czekają na realizację (od 7:45 jedna i od 10:30 druga) – coś system Getinu nie jest dziś w formie do tej pory taka operacja trwała 15 minut max . Oczywiście kasy na KO nie ma już a lokat nie ma jeszcze ….

  zenek64 Odpowiedz
  • mam to samo, oczywiście na pytanie getin odpowie pewnie jutro

   karampuk
  • zrobiłem głoszenie techniczne zobaczymy ile czasu zajmie im realizacja tego problemu ….

   zenek64
  • napisz jakby wreszcie utworzyli lokaty, dobrze że miałem gdzie indziej kasę na spłatę kk

   karampuk
 • Łaskawie odpowiedzieli, ale to śmiech na sali – nie widzą złożonych wniosków o lokaty, chcę screena z lokat oczekujących, wysłałem czeka co dalej

  karampuk Odpowiedz
  • po zgłoszeniu technicznym poprzez infolinie lokaty otworzyli w ciągu 2 godzin – zerwałem ale już musiałem 5 zł przeznaczyć na natychmiastowy do innego banku :-( oby nigdy więćej takich przypadków ….

   zenek64
  • też się pojawiły, ale już po ostatniej sesji- również muszę coś przeformatować w płatnościach żeby się zabezpieczyć przed matactwami leszka

   karampuk
 • dziś sytuacja się powtórzyła więc nie jest to prawdopodobnie awaria a celowy zabieg LC – szkoda dziś założyłem testowo lokatę aby sprawdzić czy działa i znowu wisi nie jest mi ta kasa potrzebna na już ale jak skończy się 3,5 % na KO to trzeba przenieść środki do jakiegoś normalnego banku

  zenek64 Odpowiedz
 • Czy znany jest komuś mechanizm/algorytm ( ;-) ) ustalania daty na kiedy getin wylicza saldo początkowe jako nowe środki ? dziś zasiliłem KO w ramach aktualnej promocji i zastanawiam się kiedy je wycofać, aby ewentualnie załapać się na przyszłą promocję (o ile będzie ona nadal ogłaszana)

  piec Odpowiedz
  • Zazwyczaj jest to kilka dni przed starem danej edycji. Ale wycofywanie nic nie da – jeśli zahaczysz o jakąś edycję będąc jeszcze w poprzedniej, to nie możesz w niej brać udziału. Musisz czekać na jeszcze kolejną.

   Michał
  • W tym przypadku badanie salda miało miejsce 8 dnia przed startem promocji. Pamiętacie czy zawsze jest to te 8 dni ? Wiem, że mogę to sprawdzić bo chyba na każdą promocję @Michał dodawał wpis, ale może ktoś od tak pamięta ?
   Jeżeli chodzi o ten zapis braku możliwości z nakładaniem się promocji. Jeżeli 15.02.2019 zostało zasilone KO to nie mogę brać udziału w ewentualnej nowej edycji jeżeli ta będzie trwała w okresie obejmującym dzień 15.07.2018 (koniec 5 miesiąca, gdzie jest podwyższone oprocentowanie) ?

   piec
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy