3% na koncie oszczędnościowym w Alior Banku (oraz 100 zł na start i do 20 zł moneybacku co miesiąc!)

Trwa do 30.06.2018

Niespełna trzy miesiące temu Alior Bank zaprezentował swój nowy, flagowy rachunek osobisty – Konto Jakże Osobiste. To, co je wyróżnia, to możliwość dostosowywania rachunku do swoich potrzeb, za pomocą dziewięciu korzyści – głównie zwalniających z pewnych opłat. Dla nas najciekawszą opcją było do tej pory możliwość zgarnięcia moneybacku za transakcje telefonem. Do dziś. Zgodnie z najnowszą tabelą oprocentowania teraz zarobimy również na koncie oszczędnościowym – i to aż 3% w skali roku!

3% na koncie oszczędnościowym Jakże Osobiste w Alior Banku

3% przez pół roku

Jak łatwo się domyślić oferta ma pewne ograniczenia, ale na szczęście nie wpływają one zbytnio na jej atrakcyjność. Alior Bank zaznacza, że czas trwania promocyjnego oprocentowania to nieco ponad pół roku – a dokładniej od 7.12.2017 do 30.06.2018. Nie ma znaczenia, czy Konto Jakże Osobiste mamy, czy dopiero założymy.

3% na koncie oszczędnościowym w Alior Banku

Oczywiście musimy pamiętać, że korzyść musimy aktywować, aby zyskać tak wysokie oprocentowanie (dwie aktywne korzyści są bezpłatne, za kolejne płacimy 3,5 zł miesięcznie) i wskazać rachunek, który będzie dotyczyć oprocentowanie – do wyboru mamy jedno z trzech kont oszczędnościowych (WIBID1M – 0.5 p.p., 2% lub 2,5%), które powinno być wcześniej uruchomione.

Największy minus oferty? Kwota maksymalna to „tylko” 20 000 zł. Powyżej tego salda zarabiamy „standardowo”. Mimo wszystko dla oszczędności, które chcemy mieć zawsze pod ręką, jest to świetna oferta.

Czy ofertę można połączyć z Kontem Lokacyjnym 2,5%?

Wszystko wskazuje na to, że promocję podwyższonego oprocentowania można połączyć z inną promocją banku, gdzie do zgarnięcia jest 2,5% do 100 000 zł na Koncie Lokacyjnym. Tam oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia takiego konta, o ile przelejemy do banku nowe środki.

O ofercie Konta Lokacyjnego szczegółowo pisałem 4 miesiące temu (wielu osobom właśnie kończy się promocyjny okres oprocentowania). Oferta praktycznie nie zmieniła się od tego czasu – bank jedynie zmienił datę wyznaczania nowych środków na 24.11.2017 – tak, aby osoby, którym kończy się promocyjny okres oprocentowania nie mogły tak łatwo założyć kolejnego konta :)

BONUS: 100 zł za założenie Konta Jakże Osobistego!

Przypominam, że tylko do 18.12.2017 dostępna jest oferta specjalna dla czytelników bloga LiveSmarter, w której wspólnie z bankiem rozdajemy bony o wartości 100 zł do wykorzystania w serwisie Allegro! Możecie więc zgarnąć 100 zł na start, 2,5% na Koncie Lokacyjnym i 3% na dodatkowym koncie oszczędnościowym.

Szczegóły we wpisie: 100 zł za założenie Konta Jakże Osobistego. Pula nagród niedługo się wyczerpie, więc warto się śpieszyć!

Moneyback od płatności mobilnych

Pamiętajmy też, że drugą korzyścią, którą możemy bezpłatnie aktywować, może być moneyback od płatności mobilnych w wysokości 1%. Maksymalny zwrot to 20 zł miesięcznie. Bank premiuje płatności BLIKiem, HCE oraz Android Pay. Z tego też powodu karta debetowa do konta może się przydać, jeśli zamierzamy z niej korzystać.

Ile kosztuje Konto Jakże Osobiste?

Za Konto Jakże Osobiste możemy zapłacić 10 zł miesięcznie, jednak wpływ 1500 zł z dowolnego konta w innym banku (lub z rachunku firmowego w Alior Banku) zwalnia nas z tej opłaty. Wystarczy więc przelać sobie środki ze swojego konta w innym banku i warunek zostanie spełniony. Bank zaznacza również, że nie pobierze opłat od osób młodych, czyli w wieku 18-26 lat.

Zapłacić możemy natomiast za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 5 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty.
Co z bankomatami? Pieniądze za darmo wypłacimy z bankomatów własnych Alior Banku. Pozostałe wypłaty w kraju to koszt 2,5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Mam nastepujące pytania:
  1. Jak już mam Konto Lokacyjne z oprocentowaniem 2,5%, to wystarczy, że aktywuję korzyści związane z wyższym oprocentowaniem i już automatycznie się to oprocentowanie zmieni na 3,0%?
  2. Czy jeśli zrezygnuje z karty do konta, to czy wtedy również będę miał to wyższe oprocentowanie, czy z racji tego, że korzyści są powiązane z kartą, to wróci do 2,5%?

  Kamil9864 Odpowiedz
  • 1. Na to wygląda :)
   2. Karta nie jest zdaje się wymagana do korzystania z korzyści

   Michał
  • Tyle że musisz mieć KontoJakżeOsobiste. I wygląda na to, że nie można mieć żadnego innego rora, bo w formularzu nie ma takiej opcji.

   Iks
 • Szkoda bo miałem konto internetowe :/

  Imię Odpowiedz
 • Warunki już spełnione :) Kiedy będzie info o pierwszych bonach ? :)

  JoX Odpowiedz
 • a 20zł za co?

  jaki Odpowiedz
  • prawdopodobnie za płatności telefonem lub BLIKiem – moneyback 1 % max 20 zł miesięcznie

   zenek64
 • Czy mozna otworzyc konto przelewem, czy tylko kurier?? Mam dowod wazny do 12 grudnia nowy wyrobi sie pod koniec grudnia wiec nie wiem czy da rade zalozyc

  Prideaceh Odpowiedz
 • Czy wyrobienie karty do konta jest niezbędne ?

  [email protected] Odpowiedz
 • @admin a co z moneybackiem??

  Kagoo Odpowiedz
 • Co z tym moneybackiem? Proszę o opis.

  rolin Odpowiedz
 • moneyback był opisany wcześniej w opisie konta KJO. Chodzi o zwrot 1 % za wszystkie płatności zbliżeniowe telefonem (HCE lub Android PAY) oraz BLIKiem w stacjonarnych punktach… Max zwrot 20 zł miesięcznie .

  zenek64 Odpowiedz
 • Nie wiem jak u innych, ale podpięty „Regulamin Korzyści” na stronie promocji nie otwiera się w przeglądarce. Czy są jakieś limity wypłat z konta oszczędnościowego z podwyższonym oprocentowaniem 3 %, jak np w Millenium pierwszy w miesiącu przelew z KO jest darmowy, a następne już płatne?

  Andy Odpowiedz
 • Które z 3 kont oszczędnościowych najlepiej uruchomić ?

  zbylo Odpowiedz
  • Teoretycznie każde jest OK i będzie na nim 3%, o ile wskażesz je podczas wybierania korzyści z oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym.

   Michał
 • super!

  narcyz kontowy Odpowiedz
 • Wydaje mi się, iż ta promocja nie jest dla nowych klientów. Jako nowy klient po założeniu konta oszczędnościowego, nadal ta korzyść (podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym) jest niedostępna. Infolinia banku twierdzi, iż gdyż jako nowy klient mam już promocyjne oprocentowanie (2 lub 2,5 %) i dlatego nie mogę aktywować tej korzyści. Dopiero po jego skończeniu będzie aktywna korzyść, co mija się z celem tej promocji.

  Mahyn Odpowiedz
  • A jak założysz drugie konto oszczędnościowe ze standardowym oprocentowaniem to wtedy powinna być możliwość połączenia korzyści

   Dzikus
 • Jak sprawdzić „realne” oprocentowanie w systemie bankowości dla nowych klientów? To, które miałem wcześniej na koncie lokacyjnym pokazywało mi jako 0,98%, a powinno być 2,5%. Teraz po włączeniu korzyści z wyższym oprocentowaniem zmieniło się na 1,8%, a powinno być 3,0%. Na ile to jest oprocentowane? Troche niefajnie, jakby się okazało po kilku miesiącach, że trzymałem pieniądze na tak nisko oprocentowanym koncie. Pomoże ktoś?

  Majbahch Odpowiedz
  • jesli masz poprawnie wlaczone konta lokacyjne to prezentuje 2 linie oprocentowania – standardowe 0,96 i promocyjne 2,5, w nowej bankowosci zobaczysz wplywy i wyplywu z codziennej lokaty nocnej, na ktore idzie kwota nowych srodkow. Konto z korzyscia na 3 proc – zalezy od kwoty jaka masz na rachunku, do 20 tysi wyswietli 3 proc, natomiast powyzej tej kwoty proporcjonalnie, np dla 40 tysi wyswietli srednia dla 3 proc dla 20 tysi 0.96 dla kolejnych 20 co da wynik 1,93, i chyba podobnie jest w Twoim przypadku?

   Dzikus
  • Nie mam pokazanych dwóch linii oprocentowania. A jest w ogóle szansa, żeby pokazało właściwe oprocentowanie – nawet jeśli to jest średnia z dwóch? Tzn załóżmy, że mam te 40tys (dla ulatwienia obliczeń). 20tys. jest na tym wyższym oprocentowaniu 3%, drugie 20 na oprocentowaniu 2,5% (jestem nowym klientem, konto od grudnia, więc Konto Lokacyjne mam oprocentowane na 2,5%), więc powinno pokazywać oprocentowanie 2,75% (jako średnią z dwóch), a nie 1,93%.

   Majbahch
  • Ale jeśli masz konto lokacyjne to całość nowych środków pójdzie na lokatę nocna 2,5 a na koncie 3 proc nie będzie srodkow

   Dzikus
  • Nie bardzo rozumiem. Aktywując wczoraj korzyść wyższego oprocentowania wskazałem jako konto oszczędnościowe Konto Lokacyjne, na którym już są pieniądze od początku grudnia. Czyli 20tys. z tej kwoty (jest tam ponad 20tys.) będzie oprocentowane na 3%, a reszta na 2,5% czy nie? Od początku na Koncie Lokacyjnym pokazywany był procent 0,96 zamiast 2,5- teraz skoczyło do 1,8, ale to wciąż nie jest ten procent, który powinien być.

   Majbahch
  • Nie, nowe środki na koncie lokacyjnym każdego wieczoru znikają na lokatę nocną i będą oprocentowane 2,5proc, 3proc masz na koncie oszczędnościowym, ale na koniec każdego dnia saldo konta będzie równe 0 (w przypadku, gdy całość salda to nowe środki)

   Dzikus
  • Osobiście założyłem konto lokacyjne oraz osobno konto oszczędnościowe z wyższym procentem, tak jest prościej

   Dzikus
  • Czyli co teraz zrobic? Założyć jeszcze jedno konto oszczędnościowe, a potem zrezygnować z korzyści wyższego oprocentowania i znowu skorzystać z tej korzyści i wskazać nowe konto oszczędnościowe? Da się tak w ogóle?

   Majbahch
  • Nie próbowałem, ale wydaje mi się że powinna zadziałać. Na twoim miejscu po wyłączeniu korzyści odczekałbym do kolejnego dnia, w nocy zmienia się oprocentowanie rachunku i dopiero wtedy ponowne włączenie korzyści.

   Dzikus
 • Moim zdaniem oferta bardzo kiepska. Money back tylko 1% i to przez NFC. W TMUB nadal jest 5%/500zl, chociaz czuje, ze niedlugo to zlikwiduja. A 3% przy takich ograniczeniach 20k/6m d.. nie urywa. Duzo lepiej sprawdzaja sie konta 123 z BZWBK, przynajmniej dopoki bank ich nie zlikwiduje. Lub oferty 3% z Idei, ktore powoli zaczynaja sie pojawiac.

  keton Odpowiedz
 • Ponowne pytane – czy posiadania katy kibica PZPN (która jest de facto kartą prepaid alior banku) – wyklucza udział w tej promocji?

  jaa Odpowiedz
 • Wczoraj założyłem konto oszczędnościowe i chcąc aktywować korzyść podwyższonego oprocentowania wyświetla się komunikat, że nie mam konta oszczędnościowego.
  Czy trzeba mieć 2 różne konta oszczędnościowe czy to po prostu chwila niedyspozycja systemu?
  Czy ktoś ma podobny problem?

  Łukasz Odpowiedz
  • Tak samo miałem, ale po poradzie Dzikusa (korespondencja wyżej) otworzyłem drugie konto (pierwsze moje to zwykłe oszczędnościowe, drugie – lokacyjne) i na tym jest już możliwość wybrania korzyści. I teraz czekam na jej aktywację.

   Mahyn
  • Dzięki, tak też zrobiłem zazalozylem konto lokacyjne i tylko dla tego konta mogłem wybrać podwyższone oprocentowanie. To czekamy na akceptację.

   Łukasz
  • Ale tak jak pisałem w innym komentarzu, sprawdźcie czy środki nie idą wam na lokatę nocną, wtedy nici z wyższego oprocentowania 3%. Konto lokacyjne działa inaczej niż konto oszczędnościowe wysyłając co noc nowe środki na lokaty nocną.

   Dzikus
  • A jak to sprawdzić?
   U mnie w szczegółach konta lokacyjnego jest oprocentowanie 0,96 %.

   Łukasz
 • z tego co napisane na stronie rachunku oszczędnościowego to widze że wpłaty i wypłaty dowolna ilość bezpłatna. Swobodny dostęp do gotówki jest w każdym czasie.

  bolek Odpowiedz
  • każdy kolejny przelew krajowy za pośrednictwem bankowości internetowej 10 zł
   a pięknie napisane:
   wpłacasz i wypłacasz kiedy chcesz

   Jednak nie!

   bolek
  • Przelew krajowy, a własny to jednak różnica.

   gajowy
 • Czy posiadając Konto Osobiste Meritum i Konto Oszczednosciowe Meritum mogę wziąć udział w tej promocji 100zł+ korzysć podwyższonego oprocentowania 3%? Konta były zakładane za czasów meritumbanku i zostały zmigrowane do Aliora. Dzieki za odpowiedź

  tomek829 Odpowiedz
  • Niestety masz konto osobiste w Alior Banku :(

   Michał
  • 100 złotych nie dostaniesz, ale możesz dokonać migracji na konto jakże osobiste i wtedy na koncie oszczędnościowym włączyć korzyść – wyższe oprocentowanie

   Dzikus
  • Da się migrować na to nowe konto? Na infolinii powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości. Trzeba zamknąć stare i dopiero otworzyć nowe. Mam Konto Internetowe.

   drudar
  • da się migrować w oddziale, na infolinii jal zawsze są niedoinformowani, powinno dać się tez przez partyline

   Dzikus
  • Od 12.12. można migrować. Tylko oddział.

   Gruby Rychu
 • Biorąc pod uwagę najniższą opłatę za jakąkolwiek korzyść w kwocie 3 zł miesięcznie, realne oprocentowanie lokaty wyniesie 2,82%. Czy teraz to taki miód?

  gajowy Odpowiedz
  • Gajowy pierwsze dwie korzyści są zawsze za darmo, opłata dotyczy 3 korzyści na koncie i kolejnej

   Dzikus
 • A czy czasem nie jest tak, że po włączeniu na koncie lokacyjnym korzyści nadwyżka ponad 20k jest już nie na 2,5% tylko na wibid – 0,5%, tak wynika z opisu który jest jpg-iem w artykule ?

  Moim zdaniem jedyną opcją dla klientów z Kontem Lokacyjnym jest otwarcie tego zwykłego KO z miernym % i tam podpięcie korzyści, ale z tego co mówicie to się nie da i trzeba podpinać do lokacyjnego ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • czy zlaozenie konta jst tylko dla nowych czy jak miałem rok temu konto to mozge znow zalozyc?

  daro Odpowiedz
 • Zmigrowałem dzisiaj na te nowe konto. Pan w oddziale powiedział, że konto już zostało zmienione. Ale w bankowości nie mogę znaleźć tych korzyści do wyboru. Gdzie tego szukać? Z kolei w aplikacji nie mogę znaleźć dodania karty do płatności telefonem.

  drudar Odpowiedz
 • Wydaje mi się, iż korzystasz ze starego systemu Aliora, a w nim nie ma tej możliwości (możesz to wtedy zrobić na infolinii). W nowym systemie bankowości elektronicznej taka opcja już jest. Zaproszenie do zalogowania do nowego systemu rozsyła bank.

  Mahyn Odpowiedz
  • Tak, korzystam ze starego systemu. Dzięki wielkie, już włączyłem korzyści na infolinii.

   drudar
 • Czy widać te 3% w szczegółach konta w nowej / starej bankowości ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Czy posiadanie konta w T-mobile wyklucza z promocji? Proszę o odpowiedz. Dziękuję.

  Iza Odpowiedz
 • Święta już blisko :) Część z nas może dostać od pracodawców bony Sodexo oraz książeczkę z kuponami promocyjnymi, a w niej kupon na założenie konta w Alior Banku z premią 100 PLN. W gotówce :)
  Regulamin Promocji „Konto Jakże Osobiste – Kupon Promocyjny Alior Sodexo”

  jano Odpowiedz
 • Drogi adminie,
  nie rozumiem proszę o pomoc:
  Przez dedykowany link otworzyłem konto oszczędnościowe „konto lokacyjne” na którym obowiązuje oprocentowanie 0,95% (bez włączonej korzyści podwyższającej oprocentowanie o 0,5%). Od konsultanta na infolinii dowiedziałem się że po włączeniu korzyści promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące do kwoty 100000zł. I tutaj moje pytanie, w jaki sposób odnosi się to do treści artykułu i wspomnianego konta oszczędnościowego 3% do czerwca 2018 na kwotę do 20000zł? Co zrobiłem źle? Jak wybrnąć z obecnej sytuacji, aby uzyskać opisane w artykule konto?
  Z góry dziękuję i szczęśliwych, oszczędnych świąt! :D

  Majkel Odpowiedz
  • Od 13 grudnia 3% nie dotyczy konta lokacyjnego tylko konta oszczędnościowego. Bankier niestety nie skumał bazy i założył mi lokacyjne i włączył korzyść która nie działa. Na lokacyjnym jest obecnie promocja 2,5%. Złożyłem reklamację. Korzyść do lokacyjnego została wyłączona i aby znów włączyć ją na oszczędnościowe trzeba czekać do końca grudnia na wyłączenie korzyści a po Nowym Roku ponownie uruchomić. Tak to działa.

   Bubu
 • Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co zrobić w takiej sytuacji. 12 stycznia b.r minął okres 30 dn. wypowiedzenia. Konto lokacyne w Alior banku nie zostało zamknięte do dnia dzisiejszego mimo wielu telefonów. Dział techniczny powtarza, że konto powinno zostać zamknięte 12 stycznia i nie podają przyczyny dlaczego tak się dzieje. W każdym razie nie widzą powodów aby zamknięcie było blokowane. Swoje mówią a swoje robią. Nie mam siły sie juz z nimi użerać. Gdzie powinienem zgłosić ten fakt, wyraznie nie chcą mi tego konta zamknąć.

  Clio Odpowiedz
 • Super promocja od Aliora!!! Można zaoszczędzić jakieś 30gr hahah
  https://blikmobile.pl/lp/promocjazabka/?utm_source=alior-bank&utm_medium=newsletter

  ceglaaa Odpowiedz
 • Kiedy sa naliczabe odsetki na koncie lokacyjnym (tym z oprocentowaniem 2,5%) ? Po pelnych 4 miesiacach?

  ceglaaa Odpowiedz
 • Na dezinfo mówią, że OKO promo na 3% jest do końca roku. Ktoś potwierdzi?

  K+M+B Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy