30 zł za założenie Kantoru Walutowego Alior Bank na groupon.pl

Pojawiła się kolejna szansa na to, aby nieco zaoszczędzić bądź zarobić na wymianie walut. Po promocji dla aktualnych klientów Kantoru Walutowego na groponie pojawiła się promocja dla nowych klientów. Alior Bank płaci 30 zł za skorzystanie z Kantoru i dokłada dodatkowo 30% niższy spread na transakcje.

Alior Bank Kantor Walutowy - 30 zł za założenie

Aby skorzystać z promocji należy „zakupić” darmowego groupona, a następnie do 20.11. złożyć wniosek o kantor z dedykowanego linka. Jeśli do końca roku wymienimy w kantorze dowolną kwotę (jakakolwiek transakcja) Alior zapłaci za to 30 zł (wypłata do 15.01.2014). Niższy (o min. 30%) spread będzie obowiązywał do 31.03.2014.

Tradycyjnie z promocji nie mogą skorzystać osoby, które wcześniej posiadały rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Alior Bank lub Alior Sync. Regulamin promocji dostępny jest pod tym adresem.

Okazją podzielił się z nami Igor w serwisie mamOkazje.pl, dziękujemy!

Nie przegap!

Komentarze

 • Dobrze, że coś próbują robić, bo Kantor Walutowy ma naprawdę potencjał tylko dlaczego tak marna (20zł za rekomendację) oferta poleceń? Dajcie 50zł jak za konto!

  Drzeworyt Odpowiedz
 • Nie w temacie może kogoś to zainteresuje . Jeśli ktoś zakłada konto rozsądne w Alior Banku z gruponu z premią 100 zł. jest możliwość uniknięcia opłat , wystarczy przekształcić to konto na Alior darmowe rachunki i zrezygnować z karty , a np. w przyszłym miesiącu je zamknąć.

  marcin Odpowiedz
 • zgadzam się z tym, że kantor Aliora ma duży potencjał. to bardzo dobra usługa!

  dexter Odpowiedz
 • gdzie mozna zalozyc konto walutowe w dolarach koniecznie z karta Visa

  Kuba Odpowiedz
 • QKuba opisz nieco więcej jak chcesz wykorzystywać to konto i kartę. O kantorze Aliora zdaje się wiem wszystko to Ci odpowiem czy się dla ciebie nada.

  Drzeworyt Odpowiedz
 • Drzeworyt, to ja też poproszę Cię o podpowiedź. Moje dziecko wyjeżdża na kilka miesięcy do Norwegii. Tam będzie korzystało z płatności w NOK w sklepach stacjonarnych. Minimum raz w miesiącu konieczny będzie przelew w NOK (czynsz itp). Już jest otwarte konto walutowe EUR w mBanku ( z kartą). Czytałam na blogu Michała, że opłaca się w tej sytuacji otworzyć w kantorze Aliora konto w USD (z kartą i nią posługiwać się w Norwegii), a EUR przelewać z mBanku na konto w kantorze Aliora po wybranym kursie. Tylko nie wiem, jak zleca się takie przelewy:
  1. z mBank EUR na konto w kantorze Alior USD po wybranym kursie
  2. z kantora Alior USD na konto norweskie osoby trzeciej prowadzone w NOK
  I czy opisana kombinacja jest najkorzystniejsza? Konto w kantorze Alior i samym Aliorze to dwa różne konta? Możesz coś podpowiedzieć? Jakie są opłaty? Opłaty pewnie sama znajdę tylko muszę wiedzieć, gdzie zacząć szukać :-)

  lka Odpowiedz
 • Wypłatę będę dostawać w dolarach. Chcę raz na jakiś czas wybrać gotówkę w bankomacie. Poza tym korzystać częściej z płatności internetowych. W kraju do jakiego jadę MC jest nieobsługiwany, dlatego interesuje mnie tylko Visa.

  Kuba Odpowiedz
 • To ja jeszcze dopiszę, że u nas konto w EUR jest potrzebne jako startowe, bo takie były wymagania i w tej walucie będzie systematycznie zasilane.

  lka Odpowiedz
 • @Ika, Twoja wypowiedź jest bardzo chaotyczna, dlatego widać jak bardzo się denerwujesz tym wyjazdem pociechy. Norge to naprawdę europejski kraj i jeśli dziecko jest chociaż trochę odpowiedzialne nic mu nie grozi(…), ale do clue sprawy.

  W Twojej sytuacji dobrze by było zrobić założenie, że dziecko ma dostęp tam do internetu. Skoro dostęp do internetu jest to przy kilkumiesięcznej wyprawie warto by było się pokusić o założenie konta norweskiego. Mając internet, warto się zorientować, który bank daje prowadzenie konta, kartę w NOK i przelewy internetowe za darmo. Jeżeli jeszcze daje przyjmowanie i wysyłanie przelewów w SEPA za darmo to już „cud,miód i orzeszki”, ale tu można się spodziewać jakiś niewielkich opłat. Jeśli znajdzie się odpowiedni bank to powinno się dać z pomocą rachunku za czynsz, zgody właściciela zamieszkiwanego lokum i podania adresu takie konto bez problemów założyć. Zatem mamy konto norweskie w NOK i kartą do tego konta płacimy w sklepach, korzystamy z bankomatów i zapominamy o „wachlowaniu” polskimi kartami, przeliczaniu, która karta mnie mniej skubnie. Pamiętamy tylko by naszą norweską kartę zasilać.

  Jak zasilić BEZPŁATNIE konto w NOK? Nic prostszego! Rozumiem, że masz konto w mBanku (złotówkowe i w EUR, to drugie jest zbędne w moich rozważaniach). Zasada I: kurs wymiany w banku jest zawsze mniej korzystny niż w kantorze internetowym. Zakładasz swój profil w kantorze Aliora https://kantor.aliorbank.pl/register/personal?recommendation=IC69FTZS8H44 (załóż proszę profil w kantorze Aliora z mojego linku za te wypociny), tam dostajesz z marszu konto w PLN, GBP, EUR i CHF (jak nieużywane to zdaje się z automatu po czasie znikają, co nie ma znaczenia, bo ich prowadzenie jest bezpłatne). Na konto w złotówkach przelewasz za darmo z mBanku kwotę, którą chcesz zamienić na korony NOK. Przelew przechodzi po ok.24H (sesje Elixir), w panelu kantora widzisz teraz niezerowy stan konta w PLN. Pod spodem listy rachunków hasło: „Potrzebujesz innej waluty? Otwórz rachunek.” No to otwierasz w NOK. Od tej chwili możesz dokonywać transakcji wymiany PLN->NOK i NOK->PLN.
  Zasada II: kantor Aliora jest bezpłatny pod warunkiem, że dokonujesz wymiany walut, a nie traktujesz go jako dostawcę-bank kont walutowych ( z odstępstwem ws. kart płatniczych w EUR/GBP i USD za których posiadanie trzeba zapłacić). Przelane złotówki z mBanku zamieniasz sprzedając je, a kupując NOK na korony. Następnie znając numer konta „norweskiego” w formacie IBAN oraz kod SWIFT tegoż banku przelewasz ZA DARMO korony na konto pociechy, która reguluje rachunki, płaci w sklepach itp. Identycznie w odwrotnym kierunku. Dziecko dostaje jakieś środki na rachunek lokalny (nie wiem… pracuje, stypendium itp.) przelewa na rachunek w kantorze ( Norweski bank może sobie parę NOK za to policzyć, ale nie powinien jeśli jest znaleziony odpowiedni, z odp.ofertą). Ty tym razem sprzedajesz NOK, a kupujesz PLN, które po transakcji przelewasz ZA DARMO do mBanku, a tam już wiadomo masz kartę i robisz ze środkami co chcesz.

  Oczywiście na powyższe rozważanie można machnąć ręką i wykorzystywać kartę z polski. Nie znam jednak rozwiązana by mieć kartę polskiego banku/ kantora w NOK. Stąd najrozsądniej mieć kartę w EUR, niekoniecznie mBankową, ale to już inna historia… Jeśli jesteś ciekawa daj znać to ją pociągnę. Naturalnie też cała historia jest prawdziwa dopóki Alior nie zmieni zasad prowadzenia kantoru.

  Happy New Year!

  Drzeworyt Odpowiedz
 • @Ika, aha czyli konto w EUR będzie źródłem zasilania, ale EUR nie będzie walutą, którą się będzie regulować rachunki… No to po założeniu panela w kantorze Aliora otrzymujesz też z marszu konto w EUR. To konto jak deklarujesz jest zasilane, a Ty dokonujesz transakcji crossowej czyli sprzedajesz EUR, kupujesz NOK i przelewasz NOK na konto pociechy.

  Miłego!

  Drzeworyt Odpowiedz
 • Drzeworyt wielkie dzięki :-) Przeczytamy to wszystko jeszcze kilka razy :-) Link prześlę dalej :-) Nie jestem pewna, czy będzie możliwość użycia norweskiego adresu do założenia tam konta, bo to coś w rodzaju hostelu. W związku z tym najprawdopodobniej będzie potrzeba korzystania z polskiej karty oczywiście nie w NOK. Jeśli masz wiedzę i siły, to pociągnij ten temat proszę :-)

  lka Odpowiedz
 • @Ika, no dobrze załóżmy, że nie mamy konta norweskiego. Na Twoim miejscu upewniłbym się u źródła czyli na infolinii kantoru czy nie ma możliwości wydania karty denominowanej w NOK do wygenerowanego w kantorze konta w NOK. To by wielce nam ułatwiło sprawę, ale kantor może odmówić, postawić jakieś zaporowe opłaty lub po prostu trafisz na niekumatego konsultanta (dla pewności zadzwoniłbym w tej samej sprawie rozkładając rozmowy w czasie ze 2-3 razy). Mało prawdopodobnym też wydaje mi się niemożność założenia konta na miejscu, ale ok, nie ma i co dalej?

  Jedno należy sobie powiedzieć: kursy wymiany krosowej czyli z waluty na walutę są różne w banku od kantorowych. Gdzie lepsze – wiadomo: w kantorze. Skoro uparliśmy się na kantor Aliora (bo to kantor firmowany przez bank, podlegający ochronie BFG, a nie jak całe mnóstwo innych kantorów internetowych będących zazwyczaj spółkami z o.o.) to bierzemy pod uwagę w naszych rozważaniach kartę denominowaną w EUR.

  O kartę w kantorze wnioskujesz z poziomu panela i jej wydanie jest darmowe pod warunkiem jej używania, jeśli nie używasz płacisz – 15zł (jeżeli w ciągu pół roku od dnia wysłania karty lub do momentu jej zamknięcia dziecko nie dokona z jej udziałem transakcji).

  !! Kurs wymiany krosowej EURNOK powinien być kantorowy, ale lepiej się upewnić czy przy takiej płatności Alior nie używa kursu z tabeli bankowej. !!

  Kartą kantorową w EUR można normalnie płacić i raz w miesiącu za darmo podejmować NOK z bankomatu ( każde dalsze bankomatowanie kosztuje 9zł oprócz kosztów wymiany). Dziecko posiadając dostęp do internetu może samo obserwować stan konta EUR w kantorze, powiedzmy aktualny i prosić o jego zasilenie. Oczywiście aktualność tego konta zależy od szybkości wymiany danych pomiędzy systemami bankowymi NOR-PL i zapewne jakaś inercja będzie.

  Na całe te moje bajanie możesz @Ika machnąć ręką… jeśli nie żal Ci paru złotych to faktycznie doposaż dziecko w kartę EUR z mBanku, ale… „oszczędzają bogaci i nam się opłaci”. Jeśli jeszcze Cię coś nurtuje – pytaj, szukaj w internecie, dzwoń na infolinie. Wiedza nic nie kosztuje o ile się ją stosuje.

  Miłego!

  Drzeworyt Odpowiedz
 • @Kuba, obawiam się, że kantor Aliora ma karty walutowe tylko MC i tu nasza piękna i krótka historia związana z kantorem Aliora się kończy. Niemniej zadzwoń na infolinię czy nie wydali by wyjątkowo Visy.

  Drzeworyt Odpowiedz
 • Drzeworyt jeszcze raz dziękuję! Mam zatem plan A (polska karta) i plan B (z norweskim kontem). W międzyczasie poczytałam o otwieraniu kont w Norwegii i też myślę, że powinno się udać.

  Szczęścia w Nowym Roku :-)

  lka Odpowiedz
 • admin -ie daj znać jakby znowu było coś do przytulenia od Alior Kantor a może uruchom swoją moc sprawczą by ponowić promocję ;)

  krzychu.pl Odpowiedz
 • Nawet im to proponowałem, ale z tego co wiem m.in. na podstawie rezultatów powyższej akcji nie chcą powtarzać. Z punktu widzenia banku łatwiej zmonetyzować klientów którzy biorą ROR aniżeli klientów kont walutowych. Mało kto faktycznie obraca tam konkretnymi sumami…

  Michał Odpowiedz
 • ehhh, w sumie mogą mieć w tym biznesową rację… a chyba czas założyć kartę dolarową do zakupów w chinach, którą będzie można podpiąć pod PayPal, Alior Kantor to chyba najlepsza opcja.

  krzychu.pl Odpowiedz
 • Tak, dokładniej tej karty używam do zakupów w USD oraz innych walutach typu CNY

  Michał Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy