Rabat 400 zł na Frisco.pl za wyrobienie bezpłatnej karty Simplicity

Zakończona

Ruszyła kolejna promocja Citibanku. Tym razem za wyrobienie bezpłatnej karty kredytowej Citi Simplicity zyskać możemy 400 zł w formie bonów do supermarketu online Frisco.pl.

400 zł do Frisco za kartę kredytową Citi Simplicity

2 x 200 zł zniżki na Frisco.pl

Tradycyjnie aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2015. Dodatkowo wymagane jest spełnienie podstawowych warunków dochodowych, czyli:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat

Jeśli spełniamy powyższe warunki, to konieczne będzie udanie się na dedykowaną stronę promocji i złożenie wniosku o kartę. Mamy na to czas do 30.11.2017.

Co dalej? W ciągu maksymalnie kilku dni roboczych skontaktuje się z nami konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Jeśli nasza zdolność kredytowa zostanie oceniona pozytywnie, to kilka dni później przyjedzie kurier w celu podpisania umowy, a po kolejnych kilku dniach otrzymamy przesyłkę z kartą.

Premia za wydanie 1000 zł w 3 miesiące

Mając kartę nie pozostanie nam nic innego, jak spełnienie warunków promocji. Te są bardzo proste – wystarczy, że zalogujemy się raz do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku oraz wykonamy płatności bezgotówkowe kartą na kwotę min. 1000 zł. Na spełnienie obu warunków mamy czas do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę o kartę na początku września mamy czas aż do końca listopada – czyli prawie 3 miesiące. Wydanie 1000 zł w takim okresie nie powinno stanowić problemu :)

Po spełnieniu warunków promocji nie pozostanie nam nic innego, jak czekać na przekazanie nagrody w postaci 2 kodów rabatowych o wartości 200 zł każdy. Bank prześle nam je poprzez wiadomość w systemie transakcyjnym do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Bony będą ważne do, cytuję, 31.06.2018.

Ile kosztuje karta kredytowa w Citibanku?

Tradycyjnie przypominam, że zgodnie z regulaminem w promocji możemy wyrobić dowolną kartę kredytową z oferty banku. W praktyce najbardziej opłaca się skorzystać z najprostszej karty bo… jest darmowa. Za kartę Citi Simplicity nie zapłacimy bowiem żadnej opłaty rocznej ani miesięcznej. Podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem należy jedynie zaznaczyć, że nie interesują nas żadne dodatkowe produkty czy usługi – wtedy promocję możemy przejść bezkosztowo.

Na koniec przypomnę, że karta kredytowa, jak sama nazwa wskazuje, to produkt kredytowy. W porównaniu jednak do innych tego typu produktów tutaj nie musimy płacić żadnych odsetek od udzielonego kredytu – o ile będziemy rozsądnie korzystali z okresu bezodsetkowego karty. Po szczegóły zapraszam do poradnika na temat darmowego korzystania z karty kredytowej.

RRSO 10,74%

Skoro wszystko na być za darmo, to dlaczego na umowie mamy wyszczególniony „całkowity koszt kredytu”, a do tego rzeczywistą roczną stopę oprocentowania na poziomie 10,74%? Wszystko przez ustawę o kredycie konsumenckim, która narzuca na bank obowiązek podawania wszystkich kosztów, jakie poniesie klient, na podstawie „reprezentatywnego przykładu”. O co w tym chodzi? Bank zakłada tu, że nie postąpimy zbyt mądrze i skorzystamy z całego przyznanego nam limitu kredytowego (w końcu mamy taką możliwość), a następnie, zamiast spłacić go z głową w terminie bezodsetkowym, będziemy go spłacać na raty – przez rok. W takim przypadku nie będzie nas obowiązywał okres bezodsetkowy, więc zapłacimy odsetki. A gdyby karta była dodatkowo płatna – to i te koszty byłby wliczone w całkowity koszt i RRSO. Dlatego gorąco namawiam do mądrego korzystania z karty kredytowej – wtedy nie będziemy się musieli przejmować kosztami, bo po prostu ich nie będzie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Witam,
  Chciałem się upewnić, ale ta sama promocja, ale z mall.pl nie jest już aktywna?

  Pozdrawiam,
  Piotr

  Liwyj Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy