400 zł do Leroy Merlin za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku, w której za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity możemy zgarnąć 400 zł premii. W tej ofercie zyskujemy bon do sklepu, którego jeszcze nie było na blogu – Leroy Merlin.

400 zł do Leroy Merlin od Citibanku

Bon Leroy Merlin za kartę Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osoba nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2018. Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 12.12.2019. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody (dlatego warto sobie odpalić w drugiej zakładce bankowość internetową „naszego” banku, aby móc pobrać dokumenty).

Bardzo proste warunki!

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić dwa proste warunki: zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku oraz wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę 2000 zł. Pierwszy warunek powinniśmy spełnić do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy, natomiast drugi – do końca trzeciego.

Bank zaznacza, że pod uwagę będzie brał wszystkie transakcje bezgotówkowe, oprócz transakcji szczególnych (czyli wszelkiego rodzaju „ułatwiaczy” obrotów kartą). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą i będzie OK :)

Choć czasu na spełnienie warunków mamy sporo, to czym szybciej, tym lepiej. Zgodnie z regulaminem karta podarunkowa zostanie wysłana do nas do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Ponieważ karta jest analogowa, to dotrze do nas pocztą/kurierem.

Karta będzie ważna minimum 6 miesięcy. Będziemy z niej mogli korzystać wielokrotnie, aż do wydania 400 zł.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. Korzystanie z karty Citi Simplicity jest darmowe (brak opłaty miesięcznej oraz rocznej). Zapłacić możemy jednak za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli jednak nie włączymy żadnych dodatkowych opcji, to opłaty nie będzie.

Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy transakcje cykliczne też zaliczają się do limitu płatności, który trzeba osiągnąć? Przykładowo, jeśli dodam kartę do T-Mobile tak, aby autmatycznie rachunek był płacony z tej karty, to kwota rachunków za wszystkie miesiące przez które będzie podpięta zaliczy się do limitu?

  Arsen258 Odpowiedz
 • Czy jeśli kupię w leroy cos za powiedzmy 600 zl wykorzystujac platnosc bonem 400 zl i jednocześnie karta platnicza na 200 zl to przy zwrocie otrzymam nowa karte podarunkowa czy zwrot calosci na karte? Jak to wyglada w praktyce? Pamietam ze wcześniej przy zwrocie bylo roznie. Placilem karta to dostalem zwrot w gotowce.

  lowca Odpowiedz
 • Nie wiem w sumie gdzie o to zapytać: poszukuję karty prepaid na prezent – (podpo)wiecie który bank ew. wydaje takie karty? tzn, żeby obdarowany mógł wydać kwotę na karcie wszędzie gdzie przyjmują karty VISA/MC? a jeśli nie bank to jakaś inna firma, byle karta była na okaziciela z PINem :) bo nie chciałbym się ograniczać do konkretnej sieci ani centrum handlowego, dzięki!

  Stef Odpowiedz
 • Karta dotarła 2 dni temu. Niestety nieaktywna, a co za tym idzie brak na niej środków. Co robić? Jakieś pomysły?

  Stefano Odpowiedz
 • Witam
  Jak miałem dostać kartę do końca stycznia i jej nie dostałem to mogę pisać o reklamację?

  mareczek87 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy