400 zł w gotówce za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity!

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku, w której zgarnąć możemy najcenniejszą z nagród – gotówkę! W porównaniu do poprzedniej edycji promocji w górę poszła wysokość premii. Do zgarnięcia mamy już nie 300, ale 400 zł. Na dodatek warunki promocji zostały nieco uproszczone :)

400 zł za kartę kredytową Citibank

Do 400 zł w gotówce z kartą kredytową Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.06.2015. Ta dobra wiadomość – w porównaniu do poprzednich ofert okres ten został niedawno skrócony o 5 miesięcy i konsekwentnie się utrzymuje.

Druga dobra wiadomość jest taka, że w promocji mogą wziąć udział osoby młodsze, niż dotychczas. Jeszcze niedawno warunkiem Citibanku na przyznanie karty był wiek min. 21 lat (i 25 lat dla działalności gospodarczych). Teraz jest łatwiej:

Podstawowe wymagania: wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat, dochód netto – minimum 2500 zł.

Oczywiście pamiętajmy, że bank ma ciągle możliwość odmowy wydania karty, jeśli uzna naszą zdolność kredytową za zbyt niską.

300 zł na mega prostych warunkach

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i zostawimy swoje dane kontaktowe. W ciągu kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Jeśli umowa zostanie podpisana, a karta zostanie wydana, to nie pozostanie nam nic innego, jak spełnić warunki promocji.

Pierwszym wymogiem jest zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku w okresie do końca 2 miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy. Jeśli, przykładowo, na odesłanej do nas umowie będzie widniała data czerwcowa, to czas na zalogowanie mamy do końca sierpnia – choć to raczej formalność i zrobimy to dużo szybciej :)

Drugi warunek jest również prosty i mamy go spełnić w identycznym okresie. Bank wymaga od nas, aby wykonać min. 5 transakcji kartą na dowolne kwoty w ciągu jednego miesiąca. Powinny one również zostać zaksięgowane w tym samym miesiącu. W naszym przykładzie możemy ten warunek „odhaczyć” już w czerwcu, lipcu lub dopiero w sierpniu.

100 zł za większe obroty

I to tyle, jeśli chodzi o nagrodę podstawową, czyli 300 zł w gotówce. Jeśli chcemy otrzymać dodatkowe 100 zł (czyli razem 400 zł), to powinniśmy wykonać płatności kartą na łączną kwotą min. 2000 zł w okresie do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po podpisaniu umowy (czyli tak samo, jak w poprzednich krokach).

Nagroda w formie uznania naszej karty zostanie przekazana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Jeśli wykonaliśmy transakcje na min. 2000 zł to otrzymamy 400 zł premii. Jeśli udało nam się dokonać 5 transakcji, ale na niższą kwotę, to zyskamy 300 zł premii.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją na czas, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. Tak naprawdę w promocji możemy wybrać niemal dowolną kartę z oferty Citi Handlowego, jednak opłacalna jest w zasadzie tylko jedna: karta Citi Simplicity. Korzystanie z niej jest darmowe (brak opłaty miesięcznej oraz rocznej). Zapłacić możemy jednak za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli jednak nie włączymy żadnych dodatkowych opcji, to opłaty nie będzie.

Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Do żony dzwonili po złożeniu wypowiedzenia. Niestety nie przeszła weryfikacji. Drugi raz już nie zadzwonili. Następnego dnia w bankowości pojawiło porwierdzenie przyjęcia wypowiedzenia. Próbowałem ratować sytuację pisząc wiadomość w systemie z prośbą o ponowny kontakt ale już drugi tydzień cisza. Da się coś jeszcze zrobić, żeby zadzwonili z propozycją na utrzymanie czy już pozamiatane?

  drudar Odpowiedz
 • można po prostu zrezygnować przez stronę z tej karty po zgarnięciu promki?

  DariaMazur Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy