400 zł w gotówce za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity!

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku, w której zgarnąć możemy najcenniejszą z nagród – gotówkę! W porównaniu do poprzedniej edycji promocji w górę poszła wysokość premii. Do zgarnięcia mamy już nie 300, ale 400 zł. Na dodatek warunki promocji zostały nieco uproszczone :)

400 zł za kartę kredytową Citibank

Do 400 zł w gotówce z kartą kredytową Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.06.2015. Ta dobra wiadomość – w porównaniu do poprzednich ofert okres ten został niedawno skrócony o 5 miesięcy i konsekwentnie się utrzymuje.

Druga dobra wiadomość jest taka, że w promocji mogą wziąć udział osoby młodsze, niż dotychczas. Jeszcze niedawno warunkiem Citibanku na przyznanie karty był wiek min. 21 lat (i 25 lat dla działalności gospodarczych). Teraz jest łatwiej:

Podstawowe wymagania: wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat, dochód netto – minimum 2500 zł.

Oczywiście pamiętajmy, że bank ma ciągle możliwość odmowy wydania karty, jeśli uzna naszą zdolność kredytową za zbyt niską.

300 zł na mega prostych warunkach

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i zostawimy swoje dane kontaktowe. W ciągu kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Jeśli umowa zostanie podpisana, a karta zostanie wydana, to nie pozostanie nam nic innego, jak spełnić warunki promocji.

Pierwszym wymogiem jest zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku w okresie do końca 2 miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy. Jeśli, przykładowo, na odesłanej do nas umowie będzie widniała data czerwcowa, to czas na zalogowanie mamy do końca sierpnia – choć to raczej formalność i zrobimy to dużo szybciej :)

Drugi warunek jest również prosty i mamy go spełnić w identycznym okresie. Bank wymaga od nas, aby wykonać min. 5 transakcji kartą na dowolne kwoty w ciągu jednego miesiąca. Powinny one również zostać zaksięgowane w tym samym miesiącu. W naszym przykładzie możemy ten warunek „odhaczyć” już w czerwcu, lipcu lub dopiero w sierpniu.

100 zł za większe obroty

I to tyle, jeśli chodzi o nagrodę podstawową, czyli 300 zł w gotówce. Jeśli chcemy otrzymać dodatkowe 100 zł (czyli razem 400 zł), to powinniśmy wykonać płatności kartą na łączną kwotą min. 2000 zł w okresie do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po podpisaniu umowy (czyli tak samo, jak w poprzednich krokach).

Nagroda w formie uznania naszej karty zostanie przekazana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Jeśli wykonaliśmy transakcje na min. 2000 zł to otrzymamy 400 zł premii. Jeśli udało nam się dokonać 5 transakcji, ale na niższą kwotę, to zyskamy 300 zł premii.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją na czas, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. Tak naprawdę w promocji możemy wybrać niemal dowolną kartę z oferty Citi Handlowego, jednak opłacalna jest w zasadzie tylko jedna: karta Citi Simplicity. Korzystanie z niej jest darmowe (brak opłaty miesięcznej oraz rocznej). Zapłacić możemy jednak za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli jednak nie włączymy żadnych dodatkowych opcji, to opłaty nie będzie.

Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Wabik fajny, tylko ciekawe ile % wnioskujacych o karte ja otrzymuje, a ile oddaje dane osobowe za darmo i nic z tego nie ma.

  pytanie Odpowiedz
  • Wydaje mi się, że praktycznie każdy na umowie o pracę bez większych obciążeń (jak alimenty itp.), nadmiernych wydatków oraz zdolnością kredytową (np. nie mający wwymaksowanej hipoteki).

   Marcin H
  • W Citi nawet umowy o pracę nie trzeba mieć, umowy śmieciowe im nie przeszkadzają.
   Trudniej jest chyba osobom prowadzącym działalność gospodarczą…

   Don Quijote de la Mancha
  • Trudniej tym, którzy jeszcze produktu kredytowego nigdy nie mieli ;) Mnie nie przyznali mimo umowy na czas nieokreślony i braku innych zadłużeń

   Asdf
 • Może ktoś napisać jak wygląda zawarcie umowy z bankiem? Czy jest możliwość przez kuriera? Zawsze w promocjach city piszecie, że konsultant przeprowadzi przez proces podpisywania. Nie ma nic o przelewie, wideoczacie, czy kurierze, jak w przypadku promocji w innych banach. Jak wygląda dostarczenie dokumentu dochodowego – czy może być wysłany drogą elektroniczną i czy nie robią problemu z możliwością wysłania dokumentu alternatywnego? Nie widzi mi się pędzenie do kadr po zaświadczenie :(

  p0k3m0n Odpowiedz
  • Do mnie zadzwonił konsultant i wszystkie kroki opisał. Rzeczywiście nie podpisywałam fizycznie umowy od kuriera,ani nie robiłam przelewu,tylko telefonicznie deklarowałam, że tak, zgadzam się i zawieram umowę. Dokumenty miały być wysłane alternatywne,elektronicznie,po czym i tak musiałam ganiać do HR po zaświadczenie i wysyłać im skan. Trochę latania było, ale w mojej ocenie było warto.

   Mi
  • minus przy tym przeprowadzeniu przez konsultanta jest taki, że nie pytają w ogóle o limit, tylko sami przyznają, z reguły bardzo wysoki…no i trzeba wyraźnie zaznaczyć, aby nie włączali citiphone i citialerts

   abc
  • Ja uważam CitiAlerts za przydatną usługę, a dla karty Simplicity jest bezpłatna (także w wersji Premium),

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeśli się nie mylę w chwili obecnej są dwie ścieżki: podpisanie przez maila/kod (konsultant wszystko wyjaśnia) lub kurierem.

   Michał
 • Po otrzymaniu premii kiedy można się wycofać i jaki jest okres wypowiedzenia?

  Maciej Odpowiedz
 • @Maciej, nie ma w regulaminie żadnej lojalki więc po otrzymaniu premii możesz natychmiast składać wypowiedzenie . okres wypowiedzenia w citi z tego co pamiętam wynosi 30 dni i przeważnie w okresie wypowiedzenia dzwonią z pytaniem dlaczego rezygnujesz i jak dobrze pójdzie rozmowa to proponują bonus za cofnięcie wypowiedzenia np. 10% moneybacku (ograniczony np. do 200 zł) za wydatki w ciągu dwóch czy trzech miesięcy.

  wiechu Odpowiedz
  • Ich propozycje w zamian za wycofanie wypowiedzenia umowy (czy to o ROR, czy to o kartę kredytową) są guzik warte. Mnie przy zamykaniu RORu zaproponowano cashback 6% przez 6 miesięcy. Niby pięknie, ale z tych 6 miesięcy tylko w jednym sami wypłacili premię. W pozostałych musiałem pisać reklamację, której rozpatrzenie zajmuje im miesiąc. Obsługa klienta jest u nich daleko w tyle w porównaniu z mBankiem czy T-Mobile Usługi Bankowe – tam reklamacje związane z premiami miałem załatwiane w ciągu kilku dni. Citi zaś wykorzystuje do granic możliwości ustawowe 30 dni a nawet przekracza ten termin. Gdyby nie wrzuta na FB, to nie wiem czy do tej pory nie czekałbym na odpowiedź na reklamację z 7 maja. Wstyd, że po raz kolejny dając ciała z wypłatą premii, nadal potrzebują 30 dni na rozpatrzenie identycznej reklamacji…

   Adam_P
  • Musiałeś pecha mieć. Dwa razy zwrot za kredytówkę i raz za konto wypłacane bez jakiegokolwiek problemu. Niestety drugi raz zwrotu za to by nie zamykać konta nie zaproponowali i na dniach powinno się zamknąć.

   Hasz
 • Adminie zadawałem podobne pytanie przy promocji z 500 do Biedronki, ale w ogóle nie zareagowałeś : tu w Regulaminie promocji też jest zapis o łączeniu się promocji z „poleć znajomemu kartę ” i teraz pytanie : czy to oznacza, że jak ja komuś polecę kartę i polecony kartę otrzyma to ja zyskam stówkę a polecony telefon i nagrodę z tej promocji (300 lub 400 zł). Czy ja coś źle rozumiem ? I jak to połączyć skoro są oddzielne dedykowane linki do tych obu promocji ?
  Cytat z regulaminu:
  „Oferta nie łączy się z innymi promocjami, konkursami i ofertami specjalnymi organizowanymi przez Bank dla Karty Kredytowej
  z wyłączeniem oferty „Poleć znajomemu Kartę Kredytową Citibank – edycja Kwiecień 2018”. „

  wiechu Odpowiedz
  • Szczerze – nie mam zielonego pojęcia. Być może chodzi o to, że wyrabiając kartę i będąc uczestnikiem promocji z premią 400 zł równocześnie możesz komuś polecić kartę w (mniej opłacalnym) programie poleceń.

   Pamiętajmy jednak, że zgodnie z regulaminem programu poleceń:

   Oferta nie łączy się z innymi promocjami, konkursami i ofertami specjalnymi organizowanymi przez Bank dla Kart Kredytowych Citibank.

   Michał
  • Dzięki Adminie, no tak, Twój trop ma sens.

   Wiechu
 • Podpowiedzcie w jaki sposób najłatwiej sprawdzić kiedy „zamkłem” poprzednią kartę k.
  Nie mam już oczywiści dostępu do bankowości elek.

  Piotryr Odpowiedz
  • Na infolinii chętnie udzielą takiej informacji :)

   kacperek
  • Jeśli mnie pamięć nie myli był przypadek osoby, która złożyła wniosek i sprawdziła to w trakcie rozmowy z konsultantem (i zrezygnowała, bo okazało się, że faktycznie nie spełnia warunku karencji). Także chyba tak najprościej :)

   Michał
  • Teraz pozostaje tylko infolinia, a na przyszłość proponuje notowac sobie takie rzeczy

   ggrzes
  • Ja mam metodę: gdy rozwiązuję umowę o prowadzenie konta, karty kredytowej czy podobną, to zawsze pozostawiam na rachunku jakąś drobną nadpłatę, a w wypowiedzeniu proszę o przelanie jej na moje główne konto. W ten sposób, w historii rachunku zawsze pozostaje ślad w postaci przelewu.

   yakhub
 • Alior odpalil (o dziwo) fajne promo: http://www.aliorbank.pl/klienci-indywifualni/oferty-specjalne.html , karta TUiTAM

  Jest 300pln cashback zagraniczny + dodatkowo 5% na stacjach paliw + brak oplaty miesiecznej do konca roku…

  Ello Odpowiedz
 • Lietowka w adresie www ;) Dzial Promocje

  Ello Odpowiedz
 • Zmieniają regulamin kart kredyt. Jest się czego bać???
  Admin przepadł z odpowiedzią…..

  jojo Odpowiedz
 • ”Nagroda w formie uznania naszej karty zostanie przekazana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.”
  Czyli te 300 zł nie mogę sobie przelać do innego banku i sobie wypłacić? Muszę je wydać kartą kredytową citibank?

  Aniaa Odpowiedz
 • Podpowiedzćcie jak wyciagnac maxa kiedy ja mam KK, RORu w promocji nie mogę zalozyc z uwagi na karencje a druga osoba nie ma nic w Citi.
  Czy kolejnosc powinna być jak ponizej :
  1. Nowa osoba zaklada KK w oparciu o link (400zl)
  2. Polecam tej osobie Citi Priority (100 za polecenie + 400 zł)

  JJ2010 Odpowiedz
 • czy można gdzieś w systemie zmniejszyć limit na karcie? szukam i widzę tylko opcję zwiększenia..

  m. Odpowiedz
 • Czy komukolwiek zdarzyła się podobna sytuacja?
  Wniosek złożony, karta przyznana.
  Nagle na moim koncie w innym banku(ten, z którego wykonany był przelew weryfikacyjny) pojawia się kwota 5000zł.
  Niczego podobnego nie zlecałem, niczego nie wykonywałem, ba- nawet nie miałem jeszcze karty więc nie miałem możliwości zalogowania się do bankowości internetowych.
  Po otrzymaniu karty loguję się, patrzę a tam do spłaty 5500zł rozłożone na 12 rat.
  Przecież to jest niesamowite, że bank na początku współpracy przekreśla jakąkolwiek możliwość dalszej współpracy robiąc „takie rzeczy”. Złożona reklamacja, zwrócona kwota 5000zł ale do spłaty pozostaje 500zł odsetek.
  Czy ktoś miał podobna sytuację?

  paba86 Odpowiedz
  • dobrze jakby taką sprawą zajął się też ktoś inny sam Bank, bo to jest mega przegięcie… 1 reklamacja i sprawa powinna być załatwiona od ręki i jeszcze przeprosiny…

   abc
  • Czy masz jakieś sugestie? Zostały wysłane już 2 reklamacje. Zadnej odpowiedzi, tylko uznanie kwotą 5000zł.

   paba86
  • @paba86
   Nie napisałeś w jaki sposób podpisywałeś umowę.
   Wygląda na to, że przy okazji wcisnęli Ci opcję pożyczki na 5 kzł w 12 ratach, takie głupoty standardowo proponują, trzeba być czujnym; w każdym razie powinno to być uwzględnione gdzieś w papierach, które podpisałeś.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don, umowa podpisana w obecności kuriera.
   Byłem czujnym w trakcie rozmowy- nie było słowa o ww. pożyczce.
   Poza tym w dokumentach też nie ma ani słowa o ww. 5000kzł.
   Zastanawiam się co zrobić po, mam nadzieję, uwzględnionej reklamacji?

   paba86
  • Wspomniałeś coś o przelewie weryfikacyjnym – czy jest taka metoda podpisania umowy w Citi?

   pws
  • Sorry, nie był wykonywany przelew weryfikacyjny.
   Było przesyłane zaświadczenie o dochodach (potwierdzenie przelewu wynagrodzenia), na którym był widoczny nr konta.
   Skur….. wykorzystali ten fakt o obdarowali mnie kwotą 5000zł.

   paba86
  • Do mnie dzwoniła konsultantka ws. karty kredytowej. Podczas wypełniana wnosku, na końcu rozmowy przeczytała ofertę, czy chcę pożyczyć 5000 zł na preferencyjnych warunkach, spłata rozłożona na raty przez cały rok, bez odsetek jedynie płacąc 10% prowizji. To pewno tą ofertę Ci uruchomili. Ja odmówiłem, mam nadzieję, że dobrze to zapisała:)

   eLch
  • No właśnie, a jak ktoś słucha jednym uchem, próbując jednocześnie np. pracować albo smażyć jajecznicę, to może taką „ofertę” przeoczyć (szczególnie, jeśli ją czytają „na końcu rozmowy”)…

   Don Quijote de la Mancha
  • W rozmowie telefonicznej proponowali mi przelanie połowy pieniędzy z limitu karty kredytowej na konto. Może u Ciebie tak zrobili?

   Coyote
  • Mi dzisiaj zaproponowano ofertę, żebym mógł sobie przelać 3k zł z limitu kredytowej na swoje konto. Konsultantka zapewniała, że jest to bezpłatne, ale mimo wszystko odmówiłem :)

   O
  • Heh, pewnie przelew jest bezpłatny, a że odsetki naliczają, to już inna sprawa…

   Don Quijote de la Mancha
 • Sorry, nie był wykonywany przelew weryfikacyjny.
  Było przesyłane zaświadczenie o dochodach (potwierdzenie przelewu wynagrodzenia), na którym był widoczny nr konta.
  Skur….. wykorzystali ten fakt o obdarowali mnie kwotą 5000zł.

  paba86 Odpowiedz
 • Mam pytanie! Czy mam się obawiać tego, że CITI chce abym w celu weryfikacji wysłał na niezabezpieczony adres email kopię swojego dowodu osobistego i w temacie wpisał dodatkowo PESEL? To jest standardowy sposób weryfikacji? Przyznam że mam uczulenie na skany dowodów…

  RadekG Odpowiedz
  • Ja im wysłałem, minął dzień a oni wysłali mi sms i e-mail,że czekają na dokumenty, na razie delikatnie mówiąc…odradzam

   Maciej
  • Jest postęp, po mojej interwencji pani oddzwoniła, że ich skrzynka mailowa ma 5 mb pojemności, i jak się przekroczy ten limit załącznikami, to nie dojdzie e-mail…wysłałem jeszcze raz w dwóch e-mailach to o co prosili,tragedia nie bank

   Maciej
  • Ja wysłałem dokumenty wczoraj przez system citi.archidoc.pl i czekam na odpowiedź. Zawsze to jakieś bezpieczne połączenie przynajmniej, ale też budzi moją wątpliwość.

   RadekG
  • Mnie tez prosili o przeslanie dokumentow. Wyslalem im w ZIP, zadzwonili po haslo. Haslo to cos w stylu ‚zgloszewaszatodogiodo’. Rozmowa nie ukladala sie za dobrze ;)

   Hubert
 • W regulaminie nie ma żadnych wykluczeń co do miejsc w których ma się wykonać płatności, więc płatność rachunków np. SB też wchodzi w grę?

  eLch Odpowiedz
 • „Jeśli chcemy otrzymać dodatkowe 100 zł (czyli razem 400 zł), to powinniśmy wykonać płatności kartą na łączną kwotą min. 2000 zł.”
  Rozumiem, że płatności kartą przez internet też się liczą?

  Kuba Odpowiedz
 • Ja mam pytanie w jaki sposób spłacie kartę kredytową macie dostęp do jakiegoś zalogowania się na konto i zobaczenia wykorzystanej kwoty i możliwości splacenia czy tylko numer konta bankowego i robicie przelew innego banku ??

  Martin Morenzo Odpowiedz
  • Wszystkie karty splacam z konta, w ktorym trzymam pieniadze. Dla wszystkich mam podobny okres rozliczeniowy tak wiec przelewy na konta kart ida w podobnym terminie. Do kazdej karty jest dostepny podglad on-line i wyciag po za konczeniu okresu rozliczeniowego. Stad wiadomo ile TRZEBA i ile WARTO splacic. Splacam oczywiscie calosc.

   keton
  • Kiedyś w Citi miałem tylko kk, ale miałem dostęp do bankowości www i tam widziałem historię zakupów (na bieżąco, choć transakcje offline z opóźnieniem) oraz wyciągi; ale dzięki CitiAlerts informacje te dostawałem też w sms (łącznie z informacją o wystawionym wyciągu zawierającą datę oraz kwoty spłaty całkowitą i minimalną). Spłacałem wtedy przelewem z innego banku.

   Don Quijote de la Mancha
 • Konsultanci oddzwaniają więcej razy czy tylko raz. Nie zdążyłem odebrać.

  Łuki Odpowiedz
  • Przeważnie oddzwaniają, ewentualnie możesz zadzwonić na infolinię i poprosić, żeby osoba odpowiedzialna za Twój wniosek skontaktowała się z Tobą. Cały proces w moim przypadku trwał nieco ponad tydzień, w piątek zawarłem umowę, teraz czekam na listonosza z kartą

   Maciej
 • Czy jeśli zrobię wpłatę za pomocą karty kredytowej na konto revolut na kwotę 2k to spełnie wymóg „powinniśmy wykonać płatności kartą na łączną kwotą min. 2000 zł w okresie do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po podpisaniu umowy „

  aJaSiePytam Odpowiedz
 • Dostałem zwrot 2.9% za transakcje zagranicą czy to stała oferta? Nawet nie wiedziałem, że łapie się na coś takiego, to standard?

  Rasiu Odpowiedz
 • Jestem nowy w temacie kart kredytowych. Proszę powiedzcie mi gdzie po zalogowaniu do citibankonline znajdę do kiedy trwa mój okres bezodsetkowy, do kiedy muszę spłacić zadłużenie na karcie? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

  drudar Odpowiedz
  • Podstawowe informacje można też znaleźć pod:
   Moje finanse → Karty kredytowe → Citi Simplicity®
   Tutaj (po lewej) widać kwoty z ostatniego wyciągu, datę spłaty, można też przejść do pobrania wyciągu.

   Inne przydatne miejsca:
   Usługi i profil → Wyciągi → Pobierz wyciąg → Wyciągi z kart kredytowych → [karta] → [rok] → [wyciąg]
   oraz
   Moje finanse → Karty kredytowe → Citi Simplicity® → Zarządzaj
   lub
   Usługi i profil → Karta kredytowa → Citi Simplicity® → Zarządzaj

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki Don. Karta otwarta dopiero tydzień temu i nie ma jeszcze żadnego wyciągu. Czyli jeśli dobrze rozumiem po pojawieniu się pierwszego wyciągu pokaże się data spłaty?

   drudar
  • Tak.

   Don Quijote de la Mancha
 • Ech, czekam już półtorej tygodnia od przesłania do nich dokumentów… Próbowałem nawet przez ich chat online, ale oczywiście też nie pomogło…

  Coyote Odpowiedz
 • Okazało się, że nie można ustawić dziennych limitów transakcji, czyli jak mam limit na karcie kredytowej 21 500 zł to za tyle mogę szaleć po sklepach…nie podoba mi się to, w t-mobile mogę na kredytówce ustalać limity dzienne takie jakie chcę, inne w sklepie, inne w internecie. Po drugie dowiedziałem się,że można raz w roku za darmo zmienić cykl rozliczeniowy karty poprzez pocztę wewnętrzną w bankowości internetowej

  Maciej Odpowiedz
  • Dla bezpieczenstwa masz 2 mozliwosci:
   1. Zmniejszyc limit kredytowy dla tej karty
   2. Obciazyc karte na odpowiednio duza kwote zeby zostalo tylko jakies 2-3k :)

   keton
  • „nie podoba mi się” — mi w sumie też, ale na ich obronę dodam, że Citi jest znany z dobrych systemów antyfraudowych, jeśli wychwycą transakcję niepasującą do Twoich poprzednich albo wykonywaną nagle w odległym miejscu, to możesz się spodziewać telefonu z prośbą o potwierdzenie.

   Don Quijote de la Mancha
  • Marna to pociecha, przynajmniej pay pass jest domyślnie wyłączony

   Maciej
 • Jak liczą to minimalne 1200zł netto?
  1160,1400,1400 przez kolejne trzy miesiące przejdzie?

  JG Odpowiedz
 • Czy przy tej karcie usługa CitiPhone jest domyślnie włączona? A jeśli tak to jak to wyłączyć, żeby nie płacić?

  drudar Odpowiedz
 • Wygląda na to, że co ~6M można wypowiadać umowę o KK, dzwonią z propozycją 10% moneybacku max 100 PLN, ale jak trochę ponegocjujemy, to dadzą max 200 PLN. Ja już 3. raz dostaję: 2×200, 1×100 :-).
  Bardziej się opłaca posiadać tą kartę niż zamykać, a tylko próbować zamknąć co kilka miesięcy ;-).

  Marcin H Odpowiedz
  • Trochę się chyba ostatnio pozmieniało, bo włączają ofertę utrzymaniową od następna dnia roboczego, a nie do następnego miesiąca i do tego jeszcze 3 pełne miesiące, zanim wypłacą, czyli wydłużyli czas…Teraz zarzekają się, że nie mogą 200 dać…

   abc
  • niestety potwierdzam, złozyłem wypowiedzenie zadzwonili raz propozycją moneybacku 100zl i jak odmówiłem powołując się na to, że ostatnio dostałem lepszą ofertę to do tej pory już nie dzwonili. Na koniec konsulant poinformowa mnie tylko, że gdybym się zdecydował oferta będzie czekać. 15 kończy się okres wypowiedzenia i nie wiem co teraz? jakieś rady? :D

   Mateusz
 • czy ktos dostal premie 300 zl za spelnienie warunkow promocji w czerwcu czyli powinna przyjsc do 31 lipca

  Mateusz Odpowiedz
 • Czy 1200 zł dochodu musi być w każdym z 3 miesięcy? Czy zaliczy się średni dochód z 3 miesięcy?
  Sprawa wygląda tak, że żona jest na macierzyńskim i ZUS prowadził postępowanie aby sprawdzić jaka faktycznie kwota jej przysługuje. W tym czasie przelewał 1000 zł miesięcznie i w ostatnim miesiącu 4000 zł wyrównania. Zastanawiam się czy może wnioskować o konto czy jeszcze musi czekać?

  Michał Odpowiedz
 • Będę wypowiadał KK Citi. Spodziewam się od banku propozycji zwrotu na zatrzymanie. Czy transakcje dla spełnienia owych warunków mają jakieś wykluczenia ? Założyłem konto w Raiffeisen i ciężko byłoby mi machać kartami tylko w placówkach stacjonarnych.

  Romuald Odpowiedz
  • napisz jaka propozycje zaproponowali za pozostawienie karty

   Mateusz
  • Dopiero będę wypowiadał KK i mam nadzieję, że dla zatrzymania nie będzie wykluczeń przy płatnościach kartą, dlatego pytam tych którzy otrzymali takową propozycję od banku.

   Romuald
 • Nagroda wypłacana jest na rachunek karty. Jeśli saldo dodatnie przekroczy 200zl na koniec okresu rozliczeniowego to bank pobiera dodatkową opłatę 20zl. Więc jeśli bank wypłaci nagrodę tuż po spłacie zadłużenia to będzie mały zonk.

  Piotr1111 Odpowiedz
  • Na szczęście nie jest tak źle. Dopytywałem o to w banku i dostałem odpowiedź, że taka nadpłata nie spowoduje naliczenia opłaty. Choć oczywiście warto sprawnie wydać te pieniądze.

   Michał
 • Czy ktoś dostał już nagrodę za spełnienie warunków w czerwcu?

  Ja Odpowiedz
 • Dostałem odpowiedź na reklamację:

  Uprzejmie informuję, że z przyczyn leżących po stronie Banku nastąpiło opóźnienie w przyznaniu nagrody w promocji „Do 400 zł z Kartą Kredytową Citibank”.
  Informuję, że trwa weryfikacja spełnienia wszystkich warunków oferty.
  Bardzo przepraszam za opóźnienie i niedogodności związane z zaistniałą sytuacją.

  Także pozostaje cierpliwie czekać.

  giksow Odpowiedz
 • Zwrot nagrody 1 i 2 pojawił się na rachunku karty :)

  Ja Odpowiedz
 • U mnie tez 400 zl . Warunki spelnilem w lipcu

  Mateusz Odpowiedz
 • U mnie warunki spełnione 13.07. Dziś weszły obydwie nagrody.

  andy Odpowiedz
 • Tylko teraz mam zagwozdkę. Czy spłacić kwotę z wyciągu, czy pomniejszoną o nagrodę.

  andy Odpowiedz
 • 300 wpadło dzisiaj a nad 100 jeszcze pracuję żeby wydać 2k …powinno się udać do końca sierpnia więc pewnie wrzesień wpadnie 100 i wtedy zakładam konto osobiste dla cashbacku :-)

  Słonik Odpowiedz
 • Ja spełniłem pierwszy warunek w lipcu i dziś dostałem 300 PLN
  Drugi warunek dopełniłem w lipcu więc zakładam, że 100 PLN przyjdzie w sierpniu, zgadza się?

  Majk Odpowiedz
  • Miało być :
   Drugi warunek dopełniłem w sierpniu więc zakładam, że 100 PLN przyjdzie we wrześniu, zgadza się?

   Majk
 • Jeżeli założe konto teraz, podpisze umowe w sierpniu, to czas na spełnienie warunków będę miał przez dwa miesiące czyli wrzesień i październik, mimo że promocja kończy się 13 września?

  Jan123123 Odpowiedz
 • Jak zamknąć kartę? Mogę to zrobić przez internet lub telefonicznie?

  Neti Odpowiedz
 • To jest moja pierwsza karta kredytowa, stąd mam pytanie do doświadczonych użytkowników. Bank naliczył mi jakieś odsetki w kwocie 10,95 zł. I nie wiem skąd. Na wyciągu mam termin spłaty na 14 sierpnia. 8.08 wpadło 400 zł z tej promocji, a pozostałą kwotę spłaciłam 13.08. Czy te 400 zł nie zaliczają się w poczet spłaty karty? Ja popełniłam jakiś błąd czy to bank coś źle naliczył i reklamować to? Proszę ponóżcie.

  Iza Odpowiedz
  • 1. Rozumiem, że masz już następny wyciąg, jest tam widoczny wpływ 400 zł? Jak opisany?
   2. A odsetki jak są opisane? Nie robiłaś przypadkiem transakcji gotówkowych lub „quasi-cash”?

   Don Quijote de la Mancha
  • 1. Wyciągu jeszcze nie mam ale w historii transakcji jest to opisane jako NAGRODA W PROMOCJI Ń ZASILENIE.
   2. Odsetki są opisane po prostu jako ODSETKI. Jeśli „quasi-cash” to DiPocket to tak, robiłam, ale myślałam, że to trnsakcja kartą i można. Gotówkowych nie robiłam.

   Iza
  • Czyli pewnie to za DP… Ale te transakcje robiłaś dla zdobycia premii 400 zł – zaliczyło rozumiem? Jeśli tak, to jest w razie czego metoda – zrobią taką transakcję, ale od razu szybko spłacić, nawet jeszcze przez rozliczeniem – wtedy chyba nie powinno być za to odsetek.

   pws
  • *zrobić.

   pws
  • No właśnie nie. Dla premii udało się zrobić zwykłe płatności bo akurat trafiły się większe wydatki. Na DP wyciągałam pieniądze, żeby wpłacić na ko. Czyli co teraz? Lepiej spłacić te pieniążki czy jak już raz pobrali to drugi nie wezmą?

   Iza
  • No to wygląda na to, że kolejny bank „kapnął” się jak działają fintechy i już tak łatwo nie będzie. Zdaje się dopisali to nawet do swojego regulaminu, który ostatnio zaktualizowali. Dlatego proszę jeszcze raz, aby tego typu sposoby wykorzystywać mądrze i nie chwali się nimi – banki nie są głupie i prędzej czy później połapią się o co chodzi. Dlatego korzystajmy tam, gdzie się póki co da.

   Michał
  • Oni już dawno się zorientowali, tylko nie było jakiegoś rozwiązania systemowego i opłaty naliczali tylko sobie znanym algorytmem…na forach jedni krzyczeli, że nie ma problemu z pomocnikami, a inni, że to nie przechodzi…

   abc
 • Czy jako transakcje kartą liczą się też transakcje za pośrednictwem portfela masterpass? Z założeniem, że portfel jest do karty Citi.

  Stokrotka Odpowiedz
 • Dostałam dzis umowe na maila i zastanawia mnie bo Pani z którą rozmawiałam przyznala mi wstepns kwote 12tys,na umowie mam 18 200 i zbaranialam. W umowie jest tez napisane calkowita kwota do splacenia zadłużenia 19 200 tzn ze jak bede chciala zsmknac karte to 1000 wiecej mam im dac,bo zbaranialam po raz drugi?

  Aleks Odpowiedz
  • Dziwna sytuacja. W rozmowie telefonicznej nic podejrzanego nie było?

   Mi w trakcie dzisiejszej rozmowy podczas składania wniosku wraz z pracownikiem banku zaproponowano ofertę, żebym mógł sobie przelać 3k zł z limitu kredytowej na swoje konto osobiste. Konsultantka zapewniała, że jest to bezpłatne, ale mimo wszystko odmówiłem.

   O
  • Mi wstępnie przyznali chyba 4 kzł (a może i 2? tego rzędu), a kiedy przyjechał kurier z umową, to okazało się, że jest 20…
   A to „calkowita kwota do splacenia zadłużenia 19 200” to pewnie jakaś prawnie wymagana symulacja, gdybyś się tam zadłużyła…

   Don Quijote de la Mancha
  • Aleks: Pozwól, że wyjaśnię. Kwestia pierwsza: limit na umowie większy niż wcześniej ustalony. Normalna praktyka konsultantów telefonicznych z CITI. Obojętnie jaki limit karty zadeklarujesz najczęściej na umowie masz największy wynikający ze zdolności kredytowej. Oni są rozliczani ze sprzedaży i mają plany nie na ilość zawartych umów tylko na wolumen liczony w PLN. U mnie przy trzech wnioskach o KK w Citi (pomimo deklaracji, że limit ma być minimalny) zawsze miałem maksa. Przy kolejnej rozmowie finalizującej mówiłem, że to błąd, konsultant zwalał na analityka (bo uwierzę…) i za dwa dni była umowa z właściwym limitem. Kwestia druga: 1000 PLN więcej do spłaty. To jest prawdopodobnie tylko przykładowe wyliczone RRSO – założenie, że jednorazowo wykorzystujesz cały limit, a później spłacasz go przez 12miesięcy. To chyba tyle :)

   owat
  • Dzięki za info, dzus tam zadzwonie i dopytam dokładnie,
   Rozumiem ze jesli nie podpisalam umowy,tylko na razie mam ja na mailu to ten limit moge sobie obnizyc?

   Aleks
  • Po podpisaniu umowy też można obniżyć limit bez problemu wysyłając wiadomość w serwisie transakcyjnym.

   mbo
  • Rozmawiałam z miłą Panią, ktory wytlumaczyla mi ze ten 1000 to wyliczone ile do oddania gdybym wsztstko wybrala i nie oddala po 56 dniach,czyli mieliscie racje.
   Obnizylam sobie tez limit i Pani przrsle mi nowa umowę.
   A wytlumaczcie dokladnie o co chodzi z tym ze jak sie spłaca karte i sie wiecej nadplaci to oni pobierają 20 zl? To najlepiej splacac co do grosika?

   Aleks
  • „To najlepiej splacac co do grosika?”
   — oczywiście, że tak, tak się używa karty kredytowej. Co miesiąc otrzymuje się wyciąg, który najlepiej spłacić w podanym terminie w 100% (nie w 99%, nie w 101%)…

   A ta odpłata za nadpłatę to dopiero przy nadpłaceniu min. 200 zł…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ooo to dzięki za info, ja mialam karte w Alior i tam jak mialam kilka groszy wiecej to nic nie trzrba bylo płacić, a czlowiek nadgorliwy czasem więcej w raxie czego przelał.
   ale tu tez nie doczytałam ze powyzej 200.
   Dxieki za informację

   Aleks
  • Na szczęście sporo banków nie pobiera opłaty za nadpłatę co mi się czasem przydaje.

   owat
 • Ale na razue wysłali mi umowe na maila,wiec jest jeszcze nieważna, póki nie podpisze i nie odesle? Rano tam zadzwonie i zrobie taki raban…

  Aleks Odpowiedz
 • Ktoś może powiedzieć na kiedy przypada okres rozliczeniowy w Citibanku? Dla wszystkich tak samo czy każdy ma indywidualnie? Chciałbym wstępnie wiedzieć ile dni rzeczywiście mam z 56 dni okresu bez odsetkowego na spłatę.

  Konrad Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy