BGŻ BNP Paribas: 100 zł za 5 transakcji na stacjach paliw i do 300 zł za transakcje mobilne

Zakończona

Ledwo ruszyła świeża promocja BGŻ BNP Paribas, w której za transakcje mobilne możemy zyskać 300 zł premii, a już wystartowała dodatkowa promocja z premią na start. W zamian za założenie konta z dedykowanej strony promocji zyskać możemy bardzo łatwe 100 zł. Razem nawet 400 zł za założenie darmowego konta! :)

400 zł za założenie Konta Optymalnego

100 zł za 5 transakcji na stacjach paliw

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku – czyli osobą nieposiadającą żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w BGŻ BNP Paribas (również przed połączeniem banków).

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczając wszystkie zgody), a następnie złożyć wniosek o Konto Optymalne z wygenerowanego dla nas linku. Na dokonanie zgłoszenia mamy czas do 22.12.2017, a na podpisanie umowy – do 12.01.2018. Organizator promocji zaznacza jednak, że pula promocyjnych wniosków wynosi 1000 sztuk i w momencie przekroczenia tej liczby możliwość rejestracji zostanie zablokowana – warto więc się śpieszyć!

A jak zgarnąć tytułową nagrodę? Aby otrzymać 100 zł premii wystarczy wykonać 5 transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącach styczeń – marzec 2018 na stacjach paliw (kody MCC 5541, 5542 i 5983). Jako transakcje bezgotówkowe rozumiemy tu płatności kartą na dowolną kwotę (w tym transakcje Android Pay i MasterPass). Oznacza to, że tak naprawdę nie musimy nawet tankować paliwa :)

Jeśli spełnimy powyższe warunki i ciągle będziemy posiadaczem karty i konta, to do 18.04.2018 otrzymamy wiadomość informującą o zdobyciu nagrody. 100 zł w formie przelewu zostanie przekazane na nasze konto do 30.04.2018. Aby tak się jednak stało musimy uzupełnić swoje dane do odbioru premii do 26.04.2018 (instrukcje jak to zrobić otrzymamy w mailu).

Do 300 zł za transakcje mobilne

Oprócz 100 zł na start BGŻ BNP Paribas od dziś oferuje również 300 zł w formie nietypowego moneybacku za transakcje mobilne. Do zgarnięcia mamy 25 zł miesięcznie (przez rok) w postaci premii 1 zł za płatności MasterPass, Android Pay oraz… przelewy z aplikacji mobilnej.

Szczegóły w osobnym prześwietleniu oferty: 25 zł miesięcznie za transakcje mobilne w BGŻ BNP Paribas.

Ile kosztuje konto w BGŻ BNP Paribas?

Konto Optymalne jest rachunkiem darmowym. Nie zapłacimy również za posiadanie karty debetowej. Za darmo wypłacimy również gotówkę z bankomatów własnych banku oraz urządzeń Planet Cash. Pozostałe to koszt 5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ta promocja to podpucha skoro tylko te MCC się łapią
  5541 Shell
  5541 Orlen
  5541 Stacja Paliw Auchan
  5541 BP-Stacje Paliw
  5541 Statoil
  5541 Lotos
  Żadna nie ma 5542 ani 5983

  zenek64 Odpowiedz
  • Przyznam, że nie wpadłem na to aby sprawdzić kody – pamiętałem, że praktycznie wszystkie stacje w Polsce są zgrupowane pod jednym MCC, więc założyłem, że to ten pierwszy… W takim wypadku wygląda to bardzo dziwnie – co najgorsze nieświadomi klienci mogą założyć konto i dziwić się później, że nie ma premii, choć wydaje im się, że warunki spełnione :/

   W każdym razie dzięki za czujność! Sam nie wiem co o tym myśleć…

   Michał
  • Może i w banku chcieli dobrze, bo te kody dotyczą samoobsługowych stacji benzynowych i innych, tylko tak akurat się składa, że standardowe stacje paliw mają kody stacji serwisowych, w tym sprzedających również paliwa. Ktoś w banku posłużył się po prostu listą kodów MCC, ale rzeczywistość wyląda nieco inaczej. Druga ewentualność, że to działanie celowe…

   Cristiano11
  • Czy po paragonie będę w stanie zweryfikować kod MCC?

   jano
  • Nie. Ta informacja nie jest ujawniana ani na paragonie, ani na wyciągu bankowym w większości banków. Do niedawna tylko Alior i TMUB udostępniały tę informację, ale TMUB również zrezygnował z niej w swojej „nowej bankowości”. Alior – nie wiem.

   [email protected]
  • BTW @Admin – może czas zrobić drugi spis powszechny danych do bazy MCC ? Bo stary system bankowości w TMUB ma działać tylko do nowego roku, a potem – lipa… Od lutego jest sporo uzupełnień, ale czytelnicy na pewno w zanadrzu swojej historii transakcji, mają tego więcej. Ostatnio była (nadal jest) np. promocja masterpassa w merlin.pl albo biletów na mpay – i nikt nie pomyślał, żeby dopisać… (spoko, właśnie to zrobiłam).

   Nie będę tu podawać linków do formularza i do excela – to już niech Admin zdecyduje, czy to dobry pomysł.

   Przy okazji – ktoś się zastanawia w tabeli, czy Empik nie zmienił swego MCC. Płaciłam za zdjęcia zamówione na Empik.Foto – 2 tygodnie temu i kod był 5942. A kasa ta sama, co i dla innych zamówień. Nie wiem na czym polega ta zmienność empikowego MCC.

   [email protected]
  • [email protected]: Masz zatem jakiś pomysł aby spełnić warunek płatności z odpowiednim MCC?

   jano
  • Napisałem bezpośrednio do banku. Niech się przypucują o jakie stacje paliw chodzi, a nie produkują kolejną promocję z haczykami. Dam znać co mi odpisali.

   jano
  • @[email protected] — ten mój dziwny 5999 w Empiku to było za zwykłe DVD z odbiorem w sklepie normalnie opłacone przez net (Dotpay), mało prawdopodobne, by mieli różne zależnie od zamawianych produktów…

   @jano — niestety z naszych danych http://jakimcc.pl/ wynika jedynie, że płatność faktury za gaz przez eBOK PGNiG pasuje do tej promocji (5983); 5542 to niby stacje benzynowe samoobsługowe, może ktoś płacący w takich kartą TMUB/Alior to potwierdzi?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don Quijote de la Mancha: niezależnie sprawdzę jeszcze u siebie w pracy. Może istnieje jakaś konkretna lista :)

   jano
  • No właśnie.. w zasadzie nie ma sposobu sprawdzenia czy płatność była odpowiednim kodem czy nie… (moim zdaniem, to w ogóle powinno wiedzieć się przed transakcją, a nie po…). Dlatego Admin kiedyś wymyślił, żeby stworzyć bazę danych kodów MCC: http://jakimcc.pl/
   Przeczytaj uważnie początek i zdanie na końcu listy. A potem wykuj na pamięć ;-) Ciekawe, że mimo tylu wpisów, nikt nie znalazł kodu 5541 w swoich transakcjach, a 5983 występuje TYLKO jako opłata za faktury PGNiG za gaz przez eBOK – prawda ? Dlatego @zenek64 pisze na początku, że to podpucha. Podobnie było z „promocją” Banku Pocztowego.
   Bardzo dobrze, że spytałeś bank – zobaczymy co odpowiedzą. Może dadzą przykłady gdzie należy tankować (na których stacjach ?), żeby spełnić wymogi regulaminu.

   [email protected]
  • @Don Quijote de la Mancha według informacji ze strony visa to kod 5542 jest przyporządkowany do automatycznych terminali paliwowych, więc pewnie swojego czasu pod ten kod łapała się sieć stacji Neste, która została przejęta przez Shell. Możliwe więc, że teraz taki kod mają stacje automatyczne Shell.
   Jak by co to lista tych stacji jest po linkiem: http://www.shell.pl/klienci-biznesowi/stacje-automatyczne/lista-stacji-automatycznych.html

   Anna
  • @Anna: No to naprawdę „bogato”… Jeśli tylko te kilka stacji spełniałoby warunek promocji to wyszłaby lipa straszna z tej promocji….
   Zobaczymy co bank odpowie

   jano
  • Szczerze mówiąc to trochę niepokojące, że ta sama sieć sklepów ma różny MCC – w zależności od przypadku*. Dotyczy to zarówno Empiku, jak i tych stacji automatycznych i nie-automatycznych.

   Dwie sprawy: 1). W Empiku zamówiłam przez internet, ale zapłaciłam kartą w kasie podczas osobistego odbioru (czyli tam gdzie płacą stacjonarni). 2). Podana lista automatycznych Shella nie jest długa i nie wiem czy ktoś się zdecyduje tam pojechać ;-) ale…. ponoć w Warszawie otworzyli gdzieś testową automatyczną stację Orlenu. Może testujący dla Cashless mają kod mcc płatności w automacie ? Jak nie, to mogę się wybrać (za jakiś czas), tylko potrzebuję adres..

   [email protected]
  • @[email protected] Według rozpiski z visa (rozpiska dostępna tutaj: https://usa.visa.com/dam/VCOM/download/merchants/visa-merchant-data-standards-manual.pdf) w momencie kiedy ktoś prowadzi stację paliw z automatycznymi terminalami paliwowymi oraz normalnie taki sklep jak przy zwykłej stacji, to kod mcc tego automatycznego terminala powinien być inny niż terminala w sklepie oraz oba powinny być dopasowane do kategorii.
   Co do stacji orlenu to niestety nic nie słyszałam, ale jak coś znajdę gdzieś przypadkiem to dam znać ;)

   @Don Quijote jeśli chodzi o 5983 to on jest opisany jako Fuel Dealers – Fuel Oil, Wood, Coal, Liquefied Petroleum czyli jeśli brać pod uwagę że tutaj nie koniecznie chodzi o same stacje paliw, a o firmy które zajmują się dostarczaniem takich paliw to PGNiG pasuje do tego kodu dość dobrze :)

   Anna
 • Premię może otrzymać Klient, który w Okresie Promocji spełni
  następujące warunki:
  1)
  nie jest lub nie był Posiadaczem ani Współposiadaczem Kon-
  ta w Banku (w tym w BNP Paribas Bank Polska S.A. i Banku
  BGŻ S.A.) w okresie 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku
  o przystąpienie do Promocji,

  konrad Odpowiedz
 • 3 lata karencji? 90% nas odpada

  Ok Odpowiedz
 • Czy jeśli zakładałem kartę kredytową w promocji z walizką w tym banku:
  http://livesmarter.pl/walizka-lub-kupon-sodexo-za-karte-mambonus/#more-13425
  to mogę skorzystać z tych dwóch promocji ( 300 zł z transakcji mobilnych i 100 zł za płatności na stacji)?

  palosz Odpowiedz
  • tak, karta kredytowa nie jest rachunkiem osobistym – więc możesz

   Michał
  • Jest problem z wnioskiem jeżeli ktoś miał kk dawnego Sygma Banku. Złożyłem już dwa wnioski i każdy został odrzucony. Na infolinii powiedzieli, że przyczyną jest właśnie ta karta, oraz że system odrzuca bo widzi, że już jestem w bazie klientów. Podobno można zlożyć wniosek telefonicznie, ale czy wtedy promocja mnie obejmie?

   pablo123
 • Zainterweniowałem w banku. Ponoć regulamin ma zostać zmieniony :)

  Michał Odpowiedz
 • tylko ciekawe ile jest osób które czyta te forum i nie miało konta w tym banku w okresie 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku…

  piotro Odpowiedz
  • Ja nie miałem, mam tylko Optima

   Hugo Barra
  • Regulamin definiuje to tak (par. 1, ust. 4, pkt 13):
   „Umowa ramowa – Umowa ramowa Rachunków Bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu, zawierana pomiędzy Bankiem i Uczestnikiem”.
   Jeżeli ktoś miał „tylko” Optimę, to był stroną Umowy ramowej. Można ew. wejść w bankowość Optimy i w „Moim profilu” wybrać „Umowy”, a następnie pobrać Umowę ramową – to dla tych, co nie wierzą, że byli/są jej stroną :)
   No i wracając do regulaminu – par. 2, ust. 1:
   „W Promocji może wziąć udział Uczestnik, który łącznie spełnia następujące warunki:
   1) nie jest stroną Umowy ramowej na dzień składania wniosku o zawarcie Umowy ramowej oraz otwarcie Konta Osobistego w ramach Promocji”.
   I tak jest we wszystkich promocjach dot. kont z BGŻ. Niestety. Także tych z groupona. Pozostaje 200zł w Empiku :) Tam posiadanie konta (Optima, Smart czy inne) nas nie wyklucza. O ile nie mieliśmy karty kredytowej, można brać.

   tno3city
 • Ale konto BGZ optima było tylko rachunkiem oszczędnościowym jak lokata czyli te osoby co miały tylko te konto mogą brać udział w promocji?

  Kroso Odpowiedz
 • Ja wczoraj wypełniłem wniosek (z dużymi trudnościami – wgranie zdjęcia dowodu nie było proste), no i do dziś nie został zweryfikowany…

  konwicki Odpowiedz
  • @Admin: w zasadzie, to chyba warto by ją dodać. Tylko 70 grouponów sprzedanych, a 145 PLN w gotówce > 100 PLN w bonie do wybranego sklepu.

   Marcin H
 • jeszcze w payback włączyć ekupony: 500 pkt za zakup na gruponie i 100 za dowolny zakup

  asdf Odpowiedz
 • Mi odrzucili wniosek, zrobiłem literówkę i nie zgadzało się z dowodem. Nie mogę się już zarejestrować w promocji bo pojawia się komunikat, że taki użytkownik już został zarejestrowany. Można w jakiś inny sposób otworzyć konto w tej promocji?

  Szymon Odpowiedz
 • Mam wątpliwości czy to bezpieczne podawanie swoich danych (PESEL) na niezabezpieczonej stronie i wyrażanie zgody na przetwarzanie danych przez jakąś firemkę z kapitałem zakładowym 5000 PLN i przekazywaniem jej przez Bank „informacji objętych tajemnicą bankową” (sic!) ?

  wafer Odpowiedz
 • Czy w tym banku jest jakiś program poleceń? Szukałam i niestety nic nie znalazłam…

  Evela Odpowiedz
 • czy trzeba kupować paliwo czy można np hot doga?

  marekkuj Odpowiedz
 • Dedykowana strona promocji nie jest bezpieczna (nie jest szyfrowana certyfikatem SSL), nie wiem czy chcę podawać tam swój numer PESEL…

  Atapi Odpowiedz
  • To dodaj https po przekierowaniu – będzie. Po prostu nikt nie wymusił w konfiguracji serwera przekierowania z http na https.

   Michał
 • Trzeba wykonać po 5 transakcji w styczniu, lutym i marcu, czy tylko 5 w ciągu tych trzech miesięcy?

  Prawdziwy Odpowiedz
 • Witam,
  te kody MMC 5541, 5542 i 5983 to są jakieś konkretne stacje paliw?

  kl Odpowiedz
 • http://www.landing.bgzbnpparibas.pl/karta_kredytowa_3/index.asp Nowe promo zdaje się,jeśli ktoś nie miał jeszcze karty KK u nich.Może i warto.

  Zdzisiek80 Odpowiedz
 • Czy załapię się na 100 zł za transakcje na stacjach benzynowych jeżeli kilka dni wcześniej założyłam lokatę bezkarną na 3,5%?

  Mag Odpowiedz
 • Mam pytanie odnośnie zawierania umowy przez kuriera, czy u Was była potrzebna też kurierowi data wydania dowodu osobistego. Trochę mnie to zdziwiło, mam nadzieje, ,ze bank sprawdza, czy koperta w której jest umowa jest w nienaruszonym stanie? Jeszcze pytanie odnośnie BIK mam włączone alerty, ale czy gdy ktoś będzie chciał wziąć na mnie pożyczkę w jakiejś chwilówce to też to trafia do BIKu?

  palosz Odpowiedz
  • Tak. Dziś podpisywałam umowę i kurier też sprawdzał datę wydania dowodu. Z kolei ja mam pytanie, bo zauważyłam, że na początku komentarzy poddawano w wątpliwość, które stacje paliw biorą udział w promocji (kody MCC). Czy wiadomo już coś na pewno? Nie znalazłam wiadomości Admina o odpowiedzi z banku.

   Halszka
  • Po pierwszych komentarzach interweniowałem gdzie trzeba i… poprawili regulamin – czyli już jest OK :)

   Michał
 • Zdaje się, że konto można otworzyć tylko poprzez podpisanie umowy przez kuriera (?) tak wynika z regulaminu.

  Jakub007 Odpowiedz
 • 8 grudnia się zbliża, więc okaże się, jak z tym wypłacaniem premii :)

  konwicki Odpowiedz
 • Dzisiaj otrzymałem 25zł za transakcje mobilne. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, ponieważ biorąc pod uwagę opinie o tym banku byłem nastawiony i przygotowany na reklamacje.

  specu Odpowiedz
 • Kiedy ma przyjść ten email z instrukcjami o wypełnieniu danych do wypłaty premii? Czy zaraz po podpisaniu umowy, czy dopiero w kwietniu po zakończonym okresie konieczności zapłaty na stacjach benzynowych?

  Halszka Odpowiedz
 • jak jest z tymi transakcjami na stacjach. czy maja byc po 5 w kazdym miesiacu, czy 5 przez okres styczen-marzec ?

  katarzyna Odpowiedz
 • Nie dostałem wcześniej premii bo nie miałem aktywowanej usługi e-korespondecja, taką dostałem odpowiedź Banku na złożoną reklamację.
  Czy jeśli aktywowałem w styczniu tą usługę to czy otrzymam premie w lutym za ten miesiąc?

  Szymon Odpowiedz
 • @Admin: Czy aby dostać premię 100 PLN należy w każdym miesiącu (styczeń, marzec i kwiecień) wykonywać po 5 transakcji na stacjach paliw (w sumie 15 sztuk), czy wystarczy w sumie 5 transakcji w całym kwartale?

  jano Odpowiedz
 • Czy stacje przy hipermarketach TESCO mają odpowiedni kod MCC ???

  Morti Odpowiedz
  • TESCO – STACJE BENZYNOWE – potwierdzone info przez BGŻ BNP dot. jednej ze stacji:

   „Odpowiadając na Pana pytanie informuję, że kod MCC dla wskazanej operacji to 5541.
   W związku z powyższym, operacja zostanie zaliczona jako spełniająca warunki promocji. „

   Morti
 • Ja załapałem się na samym końcu okresu regulaminowego, ale na teleparty na moim koncie znaleźli tylko promocję 25zł/mies za przelewy, a promocji za stacje benzynowe już nie. Czy ktoś wie, czy ta stacjobenzynowa wyczerpała się wcześniej? Czy ktoś w jakiś sposób weryfikował uczestnictwo?

  Iks Odpowiedz
 • Czy pierwsza dokonana transakcja musi odbyć w styczniu?

  Natalia Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy