5% moneybacku za transakcje Apple Pay i Google Pay na karcie kredytowej OK! od Alior Banku

Zakończona

Alior Bank ruszył z promocją karty kredytowej OK!, w której zgarnąć możemy 5% moneybacku od transakcji Google Pay i Apple Pay. Oprócz tego bank oferuje swoje standardowe 1% zwrotu od wybranych transakcji.

5% moneyback na karcie kredytowej OK od Alior Banku

Nawet 600 zł za płatności Apple Pay lub Google Pay

Aby wziąć udział w promocji należy nie posiadać żadnej karty kredytowej Alior Banku w dniu 14.10.2018.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że do 31.01.2019 zostawimy swoje dane kontaktowe na dedykowanej stronie promocji, poczekamy na telefon konsultanta banku, a następnie zawrzemy umowę o kartę (o ile bank pozytywnie zweryfikuje naszą zdolność kredytową).

Same zasady promocji są niesamowicie proste. Bank zwróci nam 5% wartości transakcji dokonanych za pomocą karty kredytowej podpiętej przez Google Pay lub Apple Pay. Maksymalna miesięczna kwota zwrotu to 50 zł, a przez cały okres promocji (12 miesięcy) – nawet 600 zł. Aby jednak moneyback został naliczony konieczne jest wydanie min. 100 zł w danym miesiącu.

Bank zaznacza, że okres 12 miesięcy promocyjnych liczymy od pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo jeśli karta zostanie wydana w listopadzie, to pierwszym miesiącem, za który otrzymamy zwrot, będzie grudzień. Moneyback wypłacany będzie do końca kolejnego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków promocji (w naszym przykładzie pierwszy zwrot nastąpi w styczniu).

1% w standardowej promocji

Oprócz powyższej oferty specjalnej bank oferuje również standardową promocję, w której możemy zyskać 1% wartości transakcji wykonywanych w:

 • sklepach odzieżowych, papierniczych, księgarniach, sklepach AGD, RTV i komputerowych,
 • kinach, teatrach, restauracjach,
 • hotelach, biurach podróży, kolej
 • salonach piękności i fryzjerskich.

Maksymalna kwota zwrotu to 75 zł miesięcznie, co daje nawet 300 zł rocznie. Biorąc jednak pod uwagę mnożnik musielibyśmy wydać jakieś 30 000 zł rocznie w powyższych kategoriach, aby zyskać maksymalną premię. Tu znacznie lepiej sprawdzi się debetówka eurobanku (z lokatą 3% gratis).

Ile kosztuje karta kredytowa OK?

Wydanie karty kredytowej OK! jest bezpłatne, natomiast jest corocznie wznowienie kosztuje 10 zł. Większa uwagę powinniśmy jednak zwrócić na 10 zł opłaty miesięcznej, bo rocznie sumuje się to do 120 zł. Dobra wiadomość jest taka, że opłaty można się pozbyć. Zła, że nie jest to takie proste:

Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania przez Klienta, w okresie od ostatniego dnia poprzedniego cyklu rozliczeniowego do przedostatniego dnia bieżącego cyklu rozliczeniowego, posiadaną do danego rachunku aktywną kartą kredytową, transakcji bezgotówkowych (z wyłączeniem poleceń przelewu z rachunku karty) na łączną kwotę min. 600 zł.

Widać więc, że aby najwięcej wycisnąć z promocji powinniśmy wydawać kartą min. 600 zł miesięcznie. A idealnie około tysiąca zł – aby zyskać maksymalny cashback.

Nie przegap!

Komentarze

 • Pytanie z innej beczki: czy aby płacić NFC musi być aktywna sieć komórkowa w tel? Tzn. dziś chciałem zapłacić telefonem, po przyłożeniu do terminala kompletnie nic się nie dzieło, kilkukrotnie próbowałem a przez kartę zapłaciłem normalnie więc terminal był ok. Zauważyłem jedynie że nie mam sieci komórkowej, dziś virgin mobile ma awarię, nie ma w ogóle sieci – czy to może mieć wpływ na płatność NFC? Bo nic innego nie przychodzi mi do głowy, wcześniej normalnie płaciłem…

  TomekW Odpowiedz
  • Nie – natomiast telefon musi mieć dostęp do sieci – generuje sobie kody autoryzacyjne na zapas.

   uta
  • Nie – natomiast telefon musi mieć czasem dostęp do sieci – generuje sobie kody autoryzacyjne na zapas.

   uta
  • To podpowiedzcie czemu nagle nie mogę płacić NFC? Może ktoś miał podobny problem? Reset telefonu nie pomaga, wifi działa.

   TomekW
  • Możesz zacząć od sprawdzenia, czy w ogóle Ci NFC działa, np. próbując apką typu ReadID – NFC Passport Reader lub Contactless Credit Card Reader sczytać dane z paszportu biometrycznego lub karty zbliżeniowej. Jeśli działa, to możesz sprawdzić, czy działa Ci płacenie innymi kartami w Googla Pay, a jeśli nie, to czy działa własne HCE jakiegoś banku (z apki, nie przez GP).

   Don Quijote de la Mancha
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy