5% moneybacku za transakcje Apple Pay i Google Pay na karcie kredytowej OK! od Alior Banku

Zakończona

Alior Bank ruszył z promocją karty kredytowej OK!, w której zgarnąć możemy 5% moneybacku od transakcji Google Pay i Apple Pay. Oprócz tego bank oferuje swoje standardowe 1% zwrotu od wybranych transakcji.

5% moneyback na karcie kredytowej OK od Alior Banku

Nawet 600 zł za płatności Apple Pay lub Google Pay

Aby wziąć udział w promocji należy nie posiadać żadnej karty kredytowej Alior Banku w dniu 14.10.2018.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że do 31.01.2019 zostawimy swoje dane kontaktowe na dedykowanej stronie promocji, poczekamy na telefon konsultanta banku, a następnie zawrzemy umowę o kartę (o ile bank pozytywnie zweryfikuje naszą zdolność kredytową).

Same zasady promocji są niesamowicie proste. Bank zwróci nam 5% wartości transakcji dokonanych za pomocą karty kredytowej podpiętej przez Google Pay lub Apple Pay. Maksymalna miesięczna kwota zwrotu to 50 zł, a przez cały okres promocji (12 miesięcy) – nawet 600 zł. Aby jednak moneyback został naliczony konieczne jest wydanie min. 100 zł w danym miesiącu.

Bank zaznacza, że okres 12 miesięcy promocyjnych liczymy od pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo jeśli karta zostanie wydana w listopadzie, to pierwszym miesiącem, za który otrzymamy zwrot, będzie grudzień. Moneyback wypłacany będzie do końca kolejnego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków promocji (w naszym przykładzie pierwszy zwrot nastąpi w styczniu).

1% w standardowej promocji

Oprócz powyższej oferty specjalnej bank oferuje również standardową promocję, w której możemy zyskać 1% wartości transakcji wykonywanych w:

 • sklepach odzieżowych, papierniczych, księgarniach, sklepach AGD, RTV i komputerowych,
 • kinach, teatrach, restauracjach,
 • hotelach, biurach podróży, kolej
 • salonach piękności i fryzjerskich.

Maksymalna kwota zwrotu to 75 zł miesięcznie, co daje nawet 300 zł rocznie. Biorąc jednak pod uwagę mnożnik musielibyśmy wydać jakieś 30 000 zł rocznie w powyższych kategoriach, aby zyskać maksymalną premię. Tu znacznie lepiej sprawdzi się debetówka eurobanku (z lokatą 3% gratis).

Ile kosztuje karta kredytowa OK?

Wydanie karty kredytowej OK! jest bezpłatne, natomiast jest corocznie wznowienie kosztuje 10 zł. Większa uwagę powinniśmy jednak zwrócić na 10 zł opłaty miesięcznej, bo rocznie sumuje się to do 120 zł. Dobra wiadomość jest taka, że opłaty można się pozbyć. Zła, że nie jest to takie proste:

Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania przez Klienta, w okresie od ostatniego dnia poprzedniego cyklu rozliczeniowego do przedostatniego dnia bieżącego cyklu rozliczeniowego, posiadaną do danego rachunku aktywną kartą kredytową, transakcji bezgotówkowych (z wyłączeniem poleceń przelewu z rachunku karty) na łączną kwotę min. 600 zł.

Widać więc, że aby najwięcej wycisnąć z promocji powinniśmy wydawać kartą min. 600 zł miesięcznie. A idealnie około tysiąca zł – aby zyskać maksymalny cashback.

Nie przegap!

Komentarze

 • Pytanie z innej beczki: czy aby płacić NFC musi być aktywna sieć komórkowa w tel? Tzn. dziś chciałem zapłacić telefonem, po przyłożeniu do terminala kompletnie nic się nie dzieło, kilkukrotnie próbowałem a przez kartę zapłaciłem normalnie więc terminal był ok. Zauważyłem jedynie że nie mam sieci komórkowej, dziś virgin mobile ma awarię, nie ma w ogóle sieci – czy to może mieć wpływ na płatność NFC? Bo nic innego nie przychodzi mi do głowy, wcześniej normalnie płaciłem…

  TomekW Odpowiedz
  • Nie – natomiast telefon musi mieć dostęp do sieci – generuje sobie kody autoryzacyjne na zapas.

   uta
  • Nie – natomiast telefon musi mieć czasem dostęp do sieci – generuje sobie kody autoryzacyjne na zapas.

   uta
  • To podpowiedzcie czemu nagle nie mogę płacić NFC? Może ktoś miał podobny problem? Reset telefonu nie pomaga, wifi działa.

   TomekW
  • Możesz zacząć od sprawdzenia, czy w ogóle Ci NFC działa, np. próbując apką typu ReadID – NFC Passport Reader lub Contactless Credit Card Reader sczytać dane z paszportu biometrycznego lub karty zbliżeniowej. Jeśli działa, to możesz sprawdzić, czy działa Ci płacenie innymi kartami w Googla Pay, a jeśli nie, to czy działa własne HCE jakiegoś banku (z apki, nie przez GP).

   Don Quijote de la Mancha
 • Byla juz premia za luty wyplacona w tym miesiacu?

  koles Odpowiedz
  • Jeszcze nie. Niby jeszcze mają regulaminowy czas do końca miesiąca, ale zwykle już premia była.

   neme
 • potwierdzam , jak dotąd brak premii

  Marten Odpowiedz
 • Płacą…

  gajowy Odpowiedz
  • Potwierdzam zassałem 50zł

   Kacper
  • oczywiście ze wspomagaczami działa wszystko ok już?

   abc
  • gdzie oni placa ta premie? odrazu wszytskim czy w jakis transzach? na ROR czy na rachunek KK? to moja pierwsza premia i niestety zero premii ;(

   koles
  • potwierdzam,
   dziś wpłynęła premia!

   Marten
  • Płacą, ale dziwnie mi policzyli, bo 2 transakcje na ponad 1200 a zwrot niepełne 50. Ale o te kilkadziesiąt groszy nie będę się szarpał…
   @koles płacą na rachunek karty – jak masz do spłaty to pomniejsza to saldo do spłaty.

   Bolo
  • czy ta kwota sie pojawia w blokadach? jako uznanie? bo nigdzie jej nie widze…

   koles
  • Widoczne jest w rachunku KK. Tytuł: „Wypłata cashback karta OK”

   neme
  • Ja na poczcie „płace” rachunek i dotykam telefonem. Nie bawię się w internety.

   Kacper
  • A już wiem, dziady nie uznały jednej sporej transakcji , na szczęście zapomniałem o kilku drobniejszych, które prawie dobiły do 1000.

   Bolo
 • U mnie dziś po raz pierwszy premia wpłynęła.

  Lord Klops Odpowiedz
 • Potwierdzam. Także pierwsza premia i tylko jeden rODZAJ operacji :-)

  savi Odpowiedz
  • U mnie niestety nic… ale to moze dlatego ze umowa podpisana na przelomie miesiaca a dokladnie ostatniego stycznia a karta z data 02.19?

   koles
  • to powiedzcie kiedy zakładaliście KK i podpisywaliście umowę?

   abc
  • Umowa i kk wydana w styczniu. W styczniu zrobiłem kilka transakcji. Ale dopiero w dziś dostałem cashback, pełne 50 zł za transakcje lutowe – zakupy – zbliżeniowo telefonem.

   Filonski
 • też macie problemy z kolegą R ?

  KMB Odpowiedz
 • Czy oprócz zwrotu za płatności z GPay otrzymał ktoś z Was zwrot ze standardowej promocji?

  https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/kredyty-i-pozyczki/karty/karta-kredytowa-mastercard-ok.html

  John Odpowiedz
 • Tak, w grudniu kupowałem pralkę w Media Expert i otrzymałem zwrot w wysokości 1%. Płaciłem za pomocą Google Pay i płatność (do zwrotu 5%) nie została uznana, bo przeprowadzona została za pośrednictwem strony sklepu z laptopa. Bank ma problem z rozpoznawaniem takich transakcji. Na szczęście miałem zrzut ekranowy potwierdzający zgodność transakcji z regulaminem i reklamacja została uznana. W takich przypadkach wskazane, a wręcz konieczne jest udokumentowanie takich transakcji, aby reklamacja została uznana.

  gajowy Odpowiedz
  • Nie uważasz, że to z punktu widzenia zwykłego klienta, który nie jest czytelnikiem forum takiego jak to, jest to jakaś kompletna porażka? Zrobi taki człek transakcje zgodne z regulaminem, oczekuje zwrotu, a okazuje się, że jak wcześniej nie zrobił screenów, nie ma nagrania jak robi transakcję + zeznań 5 świadków, które zostały potwierdzone notarialnie to nic nie dostanie. Dlaczego? Ponieważ bank nie potrafi ogarnąć promocji, którą sam wdrożył. Faktycznie – inna kultura bankowości….

   Lord Klops
  • @Lord Klops Podzielam w zupełności Twoją refleksję. Nie wszystkie banki są tak profesjonalne w swoich promocjach jak Alior, ale czujność obowiązuje :-)

   gajowy
  • Na ich obronę można zauważyć, że kiedy organizowali tę promocję, to chyba jeszcze nie dało się płacić Google Pay w necie; pewnie osoby wymyślające promocję i piszące regulamin w ogóle o takiej możliwości nie wiedziały, więc wydawało im się, że wystarczy napisać „płatność za pomocą Google Pay” i po prostu będzie to dotyczyć tylko płatności zbliżeniowych i z aplikacji…

   Don Quijote de la Mancha
  • @gajowy czy to oznacza, że po reklamacji dostałeś 5+1% cashbacku od tej kwoty ?
   @Don GP poprzez internet dało się płacić od dawna ( chyba kilka miesięcy przed tą promocją) , bo akurat ja nie mam NFC a z tego od dawna korzystam.

   Bolo
  • „GP poprzez internet dało się płacić od dawna ( chyba kilka miesięcy przed tą promocją)”
   — z mojej wiedzy wynika, że w polskich sklepach nie było to możliwe, zanim 18 października 2018 r. nie wprowadziło tego PayU: https://www.payu.pl/press/payu-rozszerza-wspolprace-z-google-udostepnia-platnosc-google-pay-za-zakupy-internetowe-w

   Don Quijote de la Mancha
  • OK, moje wiedza była niepełna, przed PayU oferowali to już: Przelewy24 — od 28 czerwca 2018 r. oraz Tpay — od 8 sierpnia 2018 r.; wcześniej pewnie było to testowo dostępne w niektórych sklepach. Tak czy inaczej podczas przygotowywania tej promocji była to rzecz bardzo rzadka, pewnie bankowcy przygotowujący tę promocję powinni być na to przygotowani, na ich usprawiedliwienie mogę tylko dodać, że pewnie ja też o tej funkcjonalności wtedy nie wiedziałem…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Bolo, właśnie tak było.

   gajowy
  • @gajowy to taki cashback jest git :D
   @Don oczywiście pamięć jest zawodna, ale nadal upieram się, że płaciłem ta metodą sporo wcześniej np. zobacz to info – z 8.01.2018 https://antyweb.pl/google-pay-platnosci-online-zblizeniowe-android-pay/ a zwłaszcza ostatni komentarz ( ponad rok temu) o płaceniu na allegro

   Bolo
  • @Bolo, wydaje mi się, ze ten komentarz z kwietnia 2018 r. mówiący o płaceniu Google Pay na stronach internetowy Allegro mówi jednak nie o www, a o aplikacji. Wprawdzie akurat Allegro mogło (dzięki współpracy z PayU) należeć do tych niektórych testowych sklepów, które to miały przed podanymi przeze mnie datami, ale jestem przekonany, że gdy w maju 2018 r. kupowałem coś na Allegro, to takiej opcji nie było (bo z tego powodu transakcję dokończyłem w apce).

   Don Quijote de la Mancha
  • „zobacz to info – z 8.01.2018”
   — ale tam nie ma nic o płatnościach internetowych Google Pay, a o autouzupełnianiu w przeglądarce Chrome — co wyraźnie widać na obrazku. Danych z karty dodanej do apki Google Pay (wcześniej Android Pay) można używać w Google Chrome lub Google Pay, nawet jeśli dana karta nie działa w Google Pay, takie transakcje to zwykłe płatności kartowe (bez tokenizacji) https://livesmarter.pl/bilety-do-multikina-google-pay-citibank/#comment-230298

   Don Quijote de la Mancha
  • można używać [bez tokenizacji] w Google Chrome lub Google *Play

   Don Quijote de la Mancha
 • Też macie jakiś problem z płaceniem kredytówką Aliora dodaną do Google PAY? Ostatnie dwa dni terminale odrzucają mi wszystkie transakcje… NFC w telefonie działa, bo inne karty normalnie przechodzą płatność.

  jarosword14 Odpowiedz
  • Dzis 3 platnosci. Zero problemów.

   Zet
  • Już wiem co było przyczyną i opiszę to, gdyby się ktoś zastanawiał. Otóż jeśli mamy wykorzystany limit w danym cyklu rozliczeniowym (powiedzmy limit mamy 10 000 PLN i wydaliśmy 9 990 PLN) to nie możemy dokonywać transakcji, nawet mimo dokonania wcześniejszej spłaty. Po prostu musimy poczekać na rozpoczęcie kolejnego cyklu. Trochę mnie to zdziwiło, ale każdy ustala swoje reguły.

   jarosword14
  • @jarosword14 „musimy poczekać na rozpoczęcie kolejnego cyklu” lub dzwonimy na infoparty i usuwamy tzw. „limit globalny”. U mnie i u kilku osób pomogło.

   neme
  • witam, ja właśnie mam ten sam problem, zarówno w sklepie i oraz doładowanie R są odrzucane. kartą normalnie mogę płacić. Odblokowanie limitu globalnego na infolinii nic nie dało. W „R” jest informacja „Wśród Twoich dostępnych kart, nie ma takich – które są akceptowane przez tego sprzedawcę”

   Łukasz
  • Stary numer. Dokladnie tak samo mialem z ING. Nie wiem czyja to sprawka, ale chyba Rv, bo przez komputer moglem placic za pomoca GPay i takiej karty.

   keton
  • no właśnie wcześniej z limitami w R sobie poradziłem – trzeba było poczekać kilka dni i znikały, tutaj nie wiem co 5 bo w r nie przechodzi nawet mała kwota, a i płacąc telefonem z nfc w sklepie google pay nie przechodzi (a wcześniej działało) :/ tak jak piszesz – jak płace na komputerze za pomocą google pay, normalnie działa.

   Łukasz
  • a jednak działa zdjęcie limitu globalnego, dzięki i sory za ambaras :)

   Łukasz
 • A macie juz premie za marzec?

  koles Odpowiedz
 • Jest moneyback za marzec

  Bolo Odpowiedz
 • ja wydalem ponad 1000 zł a dostalem tylko 28… coś oszukują – normalnej nawet w portfelu nie noszę…

  marrek Odpowiedz
 • u mnie też coś się nie zgadza :(
  wydane GPay internet + tel dobrze ponad 1000zł a dostałem premię 37zł, wcześniej było OK, nie wiem od razu reklamacja czy może zaczekać jeszcze coś doleją ?

  Marten Odpowiedz
  • Należy pamiętać, że wymagany obrót tysiąca złotych należy wykonać w miesiącu kalendarzowym, a nie „rozliczeniowym”. Więc jeśli zapłaciłeś 1000 w marcu i dostałeś tylko 37 zł to reklamuj.

   neme
 • zrobiłem grubo ponad 1000zł więc nie to… ale

  miałem płatności w Allegro i Media Markt online – i zawsze wybierałem Google Pay jako formę płatności – tyle że realizowane często z komputera a nie tel – to może być przyczyna?

  puściłem reklamację online – zobaczymy co odpowiedzą….

  swoją drogą zabawne bo w treści reklamacji nie można stosować znaków % i ! – a przecież nawet nazwa promocji je zawiera , musiałem pousuwać i pisać „procent”

  Marten Odpowiedz
  • Sprawdziłeś czy każda transakcja ma nadany nr tokena? Brak tokena oczywiście nie wyklucza reklamacji jeśli faktycznie było AP, ale to może być powodem.

   uta
  • szczerze? co mnie obchodzi jakis numer tokena… nie mam fizycznej karty w portfelu, nie znam ani nie patrzylem na numer karty
   placilem tylko i wylaczenie uzywajac google pay
   sklepy, allegro, paczkomaty i inne miejsca

   google pay to google pay

   marrek
 • reklamacja najwyraźniej uznana, choć oficjalnej odpowiedzi jeszcze brak to dostałem dziś wyrównanie do 50zł

  Marten Odpowiedz
 • Orientujecie się czy płatność za rachunek w żabce można rozłożyć na kilka kart przy płaceniu?

  TomekW Odpowiedz
 • Płacą za kwiecień.

  Bolo Odpowiedz
 • Dostałem pisemną odpowiedź na reklamację, wnisek jest taki że płatnosci GPay za pomocą komputera się nie zalicza do premii … wypłacili mi brakującą część premii w imię dobrej współpracy :)

  Marten Odpowiedz
  • tu nie urzadzenie ma znaczenie, tylko merchant (jak zle skonfigurowali, nie wypelnili umowy z Google, to masz zonk) – bank tego po prostu nie zobaczy

   ello
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy