5% zwrotu na Koncie Proste Zasady od Getin Banku

Zakończona

Kilka miesięcy temu Getin Bank wprowadził do swojej oferty Konto Proste Zasady. Trzeba przyznać, że rachunek ten jest naprawdę niezły i bardzo łatwo korzystać z niego całkowicie za darmo. Od dzisiaj jest jeszcze jeden powód, aby założyć ten rachunek – przez najbliższe pół roku bank zwróci nam 5% wartości naszych zakupów. Bez żadnych wykluczeń!

5% zwrotu na Koncie Proste Zasady od Getin Banku

5% zwrotu na prostych zasadach

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która:

nie posiada i nie posiadała w Banku jakiegokolwiek rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego od 18 lutego 2017

Wykluczone są więc osoby, które posiadały ROR w Getin Banku w dniu 18.02 (i później). Ci, którzy konto zamknęli przed tą datą, mogą skorzystać z promocji :)

Aby otworzyć rachunek ze zwrotem konieczne jest złożenie wniosku internetowego lub telefonicznego najpóźniej do 15.04.2018. Oprócz tego bank wymaga od nas wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług banku, na marketing SMS oraz marketing elektroniczny.

Zgody marketingowe konto proste zasady - 5% zwrotu w promocji

Same zasady promocji są relatywnie proste. W ciągu pierwszych 6 pełnych miesięcy następujących po miesiącu podpisania umowy będziemy mogli zyskać 5% zwrotu od transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą i BLIKiem. Transakcje te powinny zostać zaksięgowane w danym miesiącu, a maksymalny zwrot może wynieść 30 zł miesięcznie (co dalej wydatki na poziomie 600 zł). Bank wypłaci premię do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniliśmy warunki do uzyskania zwrotu. Łącznie do zgarnięcia mamy więc jakieś 180 zł.

Szczegóły w regulaminie promocji.

Ile kosztuje Konto Proste Zasady?

Konto Proste Zasady to relatywnie nowy rachunek Getin Banku. Co ciekawe jego nazwa faktycznie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, bo warunki (braku) opłat są bardzo łatwe do spełnienia.

Prowadzenie rachunku może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Co ciekawe dla osób poniżej 26. roku życia ta zasada nie obowiązuje – konto mają za darmo bez opłat. Sama karta debetowa wydawana do konta jest dla wszystkich darmowa :)

Konto Proste Zasady będzie też dobre do wyciągania pieniędzy z bankomatów. Getin Bank nie pobiera bowiem żadnej opłaty za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Za granicą lepiej tego nie robić (prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł). Z drugiej jednak strony nie stracimy praktycznie nic na samym kursie przewalutowania płacąc w obcych walutach kartą Visa wydawaną do konta. Getin rozlicza bowiem takie transakcje po kursie organizacji płatniczej, dlatego uzyskujemy praktycznie najlepszy możliwy kurs (bliski średniej dla danej pary walut). Z tego też względu karta Visa świetnie nada się do płatności bezgotówkowych w każdej walucie. Problem w tym, że domyślnie wydawana jest karta Mastercard – dlatego jeśli zależy nam na bezstratnym przewalutowaniu, to kartę najprawdopodobniej trzeba domówić po założeniu konta.

Patrząc z perspektywy całego rynku Konto Proste Zasady jest (w mojej opinii) bardzo udanym produktem – jedna płatność w miesiącu i mamy wszystko za darmo. No a oprócz tego dodatkowy zwrot :)

2,5% na koncie oszczędnościowym

Na koniec jeszcze jeden bonus od Getin Banku, czyli możliwość uzyskania oprocentowania 2,5% na koncie oszczędnościowym aż do 200 000 zł. Oferta ta dostępna jest dla osób, które ulokują nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 11.01.2018 (dla promocji, która trwa obecnie, tj. do 28.02.2018). Jej czas trwania to 4 miesiące (a dokładniej 122 dni) od pierwszego wpływu nowych środków.

Oprócz tego wymagane są zgody marketingowe (identyczne, jak w promocji z 5% zwrotu) oraz założenie/posiadanie rachunku oszczędnościowego innego, niż Celowe Konto Oszczędnościowe, Konto Oszczędnościowe Skarbonka lub Konto Oszczędnościowe z promocji Family Saver.

W obecnej edycji promocji wykluczone są też osoby korzystające z poprzednich edycji tego typu promocji, których okres promocyjnego oprocentowania (4 miesiące) zakończył się między 15.01 a 28.02.2018.

Oczywiście nowi klienci banku nie muszą się przejmować tymi datami i wykluczeniami.

Nie przegap!

Komentarze

 • @pws
  Tak te 4×30 to z rodziny. Wiesz ja działam rodzinnie i praktycznie wchodzę we wszystkie promocje chyba, że jestem wykluczony to czekam a raczej rodzinnie czekamy. W tej promocji Oni to całkowicie nowi klienci bo ja miałem dostęp do bankowości elektronicznej z lokat zakładanych przez pośrednika Open Finanse, który pracował na rzecz GNB.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Rozumiem. A co do zgód i braku premii u Ciebie, to ja bym napisał reklamację, może się uda.

   pws
 • Ja po pierwszym miesiącu (marzec – wypłata powinna być w kwietniu) nie miałem zaznaczonych zgód. Zakładałem konto przez bankowość elektroniczną. Napisałem reklamację i dostałem odmowę. Ciekawe czy ten pierwszy miesiąc przepada czy wydłuża mi się czas promocji? Mam szansę na 6 premii czy już tylko 5? Za kwiecień już dziś dostałem.

  robsonRS Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem premie powinny byc od nastepnego miesiaca, moze pojda ci na reke.

   keton
  • Tyle, że konto założyłem w lutym i następny miesiąc to właśnie marzec, w którym nie miałem zaznaczonych zgód.

   robsonRS
 • gdzie w systemie można sprawdzić te zgody?

  Romek Odpowiedz
  • Zakładka ustawienia i tam masz zgody marketingowe.

   drudar
  • Ile macie widocznych do zaznaczenia zgód marketingowych w systemie?

   Bobek
  • Trzy. Brakuje zgody na marketing bezpośredni produktów i usług banku… ale może z drugiej strony już jej kiedyś udzieliłem, zakładając lokaty? Bo do udziału w promocji jest niestety wymagana :(

   Marcinek
  • News sprzed chwili: można udzielić tej zgody poprzez bankowość telefoniczną, dzięki czemu korzysta się z promocji :)

   Marcinek
 • Na dwie reklamacje jeszcze nie odpisali ale dzisiaj pojawiły sie 2 przelewy z wyrównaniem po 30 pln za marzec i kwiecień …

  JoX Odpowiedz
 • @JoX: A pisałeś już reklamację na zwrot za kwiecień, że Ci odrazu oba wypłacili?

  Bobek Odpowiedz
 • Tak, napisali że nie ma zgód marketingowych chociaż wszystkie zaznaczałem ale frontem do klienta wypłacają te 2 premie … ale do konca maja mam te zgody uzupelnic w oddziale lub na infolinii …paranoja jakas …ale niech im bedzie ;) Aha …reklamacja nie byla mila …napisalem ze burdel nie promo i ze zamykam konto i wszytskie produkty ;)

  JoX Odpowiedz
 • wcześniej miesiac czekania bez efektu…teraz załatwili wszystko w jeden dzień ….

  JoX Odpowiedz
 • No i mam problem z kontem, chciałem upewnić się, że mam wszystkie zgody, wysłałem wiadomość przez bankowość i dowiaduję się, że nie uczestniczę w promocji 5% zwrotu, bo konto mam aktywne dopiero od 16.04. Wniosek o konto składałem internetowo w wymaganym w terminie do 15.04 :/

  „Uprzejmie informuję, że Pana konto osobiste nie jest objęte promocją „5% zwrotu na prostych zasadach”. Warunkiem przystąpienia było założenie rachunku w terminie od 19.02.2018 r. do 15.04.2018 r., niestety Pani Konto Proste Zasady jest aktywne od 16.04.2018 r. „

  TomTom Odpowiedz
  • Co znaczy ‚otworzyć konto’? Złożyć wniosek o konto, czy posiadanie aktywnego konta?

   WARUNKI I OKRES PROMOCJI
   1. Uczestnik może przystąpić do Promocji jeden raz w terminie od 19 lutego 2018 r. do 15 kwietnia 2018 r. (Okres Przystępowania)
   3. W celu przystąpienia do Promocji należy w Okresie Przystępowania otworzyć Konto Osobiste za pośrednictwem Bankowości Internetowej, Bankowości Telefonicznej lub Strony internetowej Banku oraz wyrazić Zgody marketingowe.

   TomTom
  • Sprawdź jaką masz datę otwarcia konta w szczegółach – jeśli zgodną z regulaminem, to sprawa do wygrania przez reklamację, a jeśli 16.04, to lipa, chyba tylko jakieś screeny z otwierania z właściwą datą by pomogły wtedy. Może robiłeś to wieczorem 15.04 i ich system przetworzył dopiero na kolejny dzień (akurat był weekend).

   pws
  • Mam jedynie potwierdzenie złożenia wniosku na mailu, z datą 15.04.

   TomTom
  • W systemie kliknij na szczegóły rachunku i tam masz podaną datę otwarcia konta.

   pws
 • Mam jedynie potwierdzenie złożenia wniosku na mailu, z datą 15.04.

  TomTom Odpowiedz
 • Powinieneś też otrzymać maila z informacją, że konto już jest aktywne.

  cykor Odpowiedz
 • Da się dzisiaj w sobotę jakoś wpłacić lub przelać środki na ror ? Ile czasu trwa w getinie rozliczenie transakcji i do zwrotu liczą datę transakcji czy księgowania ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Natychmiastowe nie działają , zapomniałem , że o 20:30 w piatek wyłączają. Czy da się wpłacić przez jakieś wplatomaty czy dopiero w poniedziałek ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Przez ich własne wpłatomaty za darmo, euronetowe z prowizją.

   Artur
  • Dzięki za info . Problem w tym , że w stolecznym Wąchocku chyba nie mają wlasnych a jak sa to drzwi do nich są zamknięte. Właśnie się dowiedziałem , że euronetowe z prowizją 0,6% min 1 zl i księgowanie dopiero w poniedziałek ale mają też opcję wpłaty natychmiastowej tez z prowizją 0,6% + 5,99 zł i księgowanie podobno dzisiaj. Ktoś próbował i może potwierdzić ? A jak jest z czasem rozliczenia transakcji kartą na potrzeby zwrotu , z soboty , niedzieli i poniedzialku , rozlicza się w tym samym terminie czy z poniedziałku dzień później ? Chyba to trwa u nich 3 dni ? Ma ktoś jakieś praktyczne doświadczenia ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Liczy sie data księgowania, która trwa 2-3 dni, w week nie księgują. Zobacz sobie w wyszukiwarce getin, gdzie mają wpłatomaty darmowe.

   M3
  • BLIk dziala – zwrot jest i natychmiast sie rozlicza!

   koles
  • Parę dni temu miałem tel z Getin więc przy okazji zapytałem z jaką datą liczą do zwrotu. ( kilka transakcji z końcówki kwietnia mam zaksięgowanych 2 maja). Infolinka powiedziala że sprawdzi i udzieliła informacji że liczy się data wykonania transakcji.

   rychu75
  • korzystam ze zwrotów za płatności kk
   u mnie liczy się data księgowania

   pozdrawiam

   kruczi
 • Ile czasu trwa skuteczne dodanie debetowki MC do programu PS? Czy GETIN cos wysyla emailem jako potwierdzenie?

  keton Odpowiedz
 • Ktoś sprawdzał czy przechodzi Sprytny Bill?

  Szymon_12311 Odpowiedz
 • Nie sprawdzałem ale na bank przechodzi.

  Waldemar Odpowiedz
 • Robił ktoś z Was zakup na Allegro tą kartą? Mi po trzykrotnej próbie płatność nie przeszła. Może jakaś blokada? Nic w systemie nie znalazłem….

  jojo Odpowiedz
  • Też mam czasem problemy z płatnością tą kartą a bierze się stąd, że nie włączona ochrona płatności 3D Secure

   ola
 • Robiłem 3 miechy z rzędu, działało bez problemu – to zwykłe płatności przecież… w czerwcu nie sprawdzałem

  JoX Odpowiedz
 • Czy przelew blik na nr telefonu spełni warunki?

  ROLO Odpowiedz
  • Nie. Nagrodą w Promocji jest kwota 5% wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych z użyciem Karty lub BLIK

   ls5
  • Akurat przelew jest przecież transakcją bezgotówkową, choć też podejrzewam, że oni mieli na myśli płatności w sklepach… ale w regulaminie tego nie widzę…

   Don Quijote de la Mancha
 • Dostałem wczoraj wiadomość w bankowości internetowej „Wygrałeś bilety do kina. Gratulujemy” Niestety w wiadomości nie ma kodów. Dostał ktoś coś takiego bo nie kojarzę promocji z biletami do kina?

  sebeksk Odpowiedz
  • sebeksk też taką wiadomość dostałem !
   Dokonałeś może w ciągu 2 pełnych miesięcy od otwarcia konta przelewu na rachunek obcy?
   Bo nie rozumiem jakoś tej promocji. Niby wygrałem bilety, ale kodów nie przysłali.
   Do promocji nie pamiętam żebym się zapisywał i jeszcze żadnego przelewu na rachunek innej osoby nie dokonałem z tego konta.

   A może ta promka ma odwrotną kolejność niż inne . Najpierw wygrywamy nagrodę, a dopiero po jej otrzymaniu spełniamy warunki ;)

   miły wrocławianin
  • Napisałem do nich, że nie ma kodów w wiadomości. Jak prześlą to super. Jak nie to też spoko

   sebeksk
  • Dzisiaj przysłali to:

   Szanowny Kliencie,

   W wyniku błędu systemu, wysłaliśmy do Ciebie wiadomość o wygranej 2 biletów do kina.

   Wiadomość w postaci roboczej została wysłana do skrzynki odbiorczej bankowości internetowej.

   Przepraszamy za zaistniałą sytuację i zapewniamy, że miała ona charakter incydentalny.

   Z poważaniem

   miły wrocławianin
  • Też „dostałem” dziś bilety do kina ,ciekawe czy znowu będzie to miało charakter incydentalny jak u kolegi wyżej.

   bolek
 • Dostał już ktoś zwrot za maj ??

  dzony Odpowiedz
  • U mnie nie ma, trzeba sprawdzać w godzinach sesji przychodzących-najpewniej po ostatniej

   saroyan
  • nie ma

   karampuk
  • Nie odpowiadajcie proszę Jaśkowi, bo jak nie ma, to nie ma. Termin wypłaty jest dziś, a dziś dopiero się zaczęło. Jak wpadnie, to ktoś na pewno napisze. (W zeszłym miesiącu było piętnastego.)

   abba
 • Jest premia za maj!

  Damianos Odpowiedz
 • Jest x3.

  Waldemar Odpowiedz
 • U mnie nie ma, więc przygodę z tym bankiem będę musiał rozpocząć od reklamacji.

  konwicki Odpowiedz
 • Robiliście płatność blikiem przez przelewy24? W historii wygląda po prostu jak przelew na konto Paypro. Czy zwrot będzie naliczony?

  budzi Odpowiedz
 • a u mnie na jednym koncie jest, a na drugim nie ma – poszła reklamacja

  karampuk Odpowiedz
 • Jak tu dali to znowu listonosz się opóźnia . Trzeba chyba przejść na promocje w szwajcarskich bankach. Ile tam banków do wyboru mają ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Zwrotu za maj brak (pierwszy mój miesiąc). Reklamacj wysłana.

  e Odpowiedz
 • dzisiaj wypłacili na drugim koncie brakujący zwrot

  karampuk Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy