500 zł do Biedronki za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity – również dla dawnych klientów Citibanku!

Zakończona

W ostatnim czasie Citibank bardzo mocno promuje swoje konto osobiste Citi Priority. Można na nim zarobić 400 zł, ale do spełnienia warunków promocji niemal niezbędny jest produkt kredytowy. Tu najlepszym wyborem jest bezpłatna karta kredytowa Citi Simplicity, którą również możemy założyć w promocji. Niestety starzy klienci banku nie mogą skorzystać z oferty, bo wyklucza ich okres karencji – i koło się zamyka. Miło mi więc ogłosić, że m.in. po moich namowach (i waszych komentarzach!) Citibank ruszył dziś z promocją karty kredytowej, z której mogą skorzystać również dawni klienci. Do zgarnięcia jest aż 500 zł w formie voucherów do wykorzystania w sklepach Biedronka! :)

500 zł do Biedronki za kartę Citi Simplicity dla starych klientów Citibanku

500 zł z krótkim okresem karencji

Aby skorzystać z oferty należy być osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2017. Oznacza to, że wszyscy dawni klienci, którzy zamknęli kartę przed tą datą, mogą wziąć udział w promocji. Posiadacze innych produktów (np. konta osobistego Citi Priority) również nie są wykluczeni.

Oprócz powyższych warunków musimy również spełniać minimalne wymagania:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.

Jeśli pasujemy do powyższego profilu to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożym wniosek o kartę. W ciągu kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces.

Swoją drogą warto tu dodać, że strona promocji informuje o konieczności wyrażenia dwóch zgód (marketingowa i na informacje handlowe), ale regulamin już tego nie wymaga.

Po podpisaniu umowy o kartę będziemy musieli spełnić prosty warunek startowy, znany z innych promocji, czyli zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy. Przykładowo jeśli na umowie jest data majowa, to zalogować musimy się do końca czerwca (ale możemy też już w maju).

50 zł do Biedronki co miesiąc

A jak zdobyć tytułowe bony? Bank przyzna nam voucher o wartości 50 zł za każdy miesiąc, w którym wykonamy dowolne płatności kartą na kwotę min. 1000 zł. Łącznie do zdobycia mamy 10 voucherów – za każdy z pierwszych 10 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu podpisania umowy. Jeśli więc umowę o kartę podpiszemy w maju, to vouchery możemy zgarnąć za spełnienie warunku (wydanie 1000 zł) od czerwca do marca kolejnego roku.

Konkretny voucher (a dokładniej e-kod) zostanie przekazany w miesiącu następującym po miesiącu spełnienia warunków. Jeśli w danym miesiącu nie uda nam się osiągnąć transakcji na kwotę 1000 zł, to na szczęście nie wypadamy z promocji – a jedynie tracimy możliwość zgarnięcia danego vouchera.

Zgodnie z regulaminem ważność danego e-kodu to 6 miesięcy i możemy z niego korzystać wielokrotnie – aż do wydania zawartości. Kod należy podać kasjerowi zaraz po zeskanowaniu ostatniego artykułu – przed płatnością. Kasjer powinien po prostu wpisać 13-cyfrowy kod tak, jakby był to kolejny towar.

Na koniec chciałbym dodać, że warunki tej promocji są obiektywnie nieco trudniejsze, niż pozostałych ofert Citibanku. Tam można np. zgarnąć 300 zł w gotówce wykonując zaledwie… 10 transakcji na dowolne kwoty. W tej promocji bank musiał jednak nieco zaostrzyć warunki ze względu na to, że pozwolił na udział w promocji nie-tak-dawnym klientom. Ciężko powiedzieć, czy kolejna taka oferta będzie, więc jeśli interesuje nas 500 zł w formie bonów i 400 zł w gotówce za konto Citi Priority, to warto korzystać.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro karta Citi Simplicity jest darmowa, to dlaczego na stronie promocji widzimy rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją na czas, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. Tak naprawdę w promocji „Do 500 zł na zakupy w sklepach Biedronka z Kartą Kredytową Citibank” możemy wybrać niemal dowolną kartę z oferty Citi Handlowego, jednak opłacalna jest tylko jedna: karta Citi Simplicity. Korzystanie z niej jest darmowe (brak opłaty miesięcznej oraz rocznej). Zapłacić możemy jednak za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli jednak nie włączymy żadnych dodatkowych opcji, to opłaty będą zerowe.

Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Szkoda tylko, że Biedronka nie szkoli pracowników z przyjmowania płatności ekodami. Często trzeba się uzbroić w dużą dawkę cierpliwości i 20 minut wolnego czasu aby zapłacić w ren sposób…

  Tomek24 Odpowiedz
  • To prawda, przerabiałem to przy bonach z CitiHandlowego przy zwiększeniu limitu karty mojej żony.

   Tommmmmmm
  • Na szczęście jest już znaczenie lepiej niż na początku. Wiem też jak kod powinien „wbić” kasjer, więc można mu to powiedzieć i będzie OK. Proponuje też bony zużywać w całości – będzie sprawniej :)

   Michał
  • Kasjer musi wbic kod jakby byl to kod produktu i wcisnac przycisk PLU. Jak niewie o co chodzi to go nauczcie :)

   Herman
  • Święte słowa. Po rzuceniu się na promocje z BZWBK nie udało mi się zapłacić tymi bonami w żadnej z 5 Biedronek, gdzie próbowałem. „Ja tego nie znam” – kurtyna…

   Angulo
 • Bank widzę reklamuje się grafiką, na której jest dziecko w bardzo niezdrowej dla kręgosłupa niemowlaka pozycji. Dobrze, że nie jest przywiązane sznurkiem.
  Wszystkim ojcom polecam noszenie maluchów w nosidłach ale wyłącznie brzuch do brzucha co zapewnia odpowiednie ułożenie kręgosłupa maluszka. Takie nosidło musi być też odpowiednio wyprofilowane pod nogami, tzn potrzymywać je aż do kolana czego nie daje niestety żadne tanie, zwykłe nosidło.
  A potem się dziwimy, że w wieku wczesnoszkolnym dzieci mają już skrzywione kręgosłupy :(

  Promocja super, spróbuję skorzystać.

  Tommmmmmm Odpowiedz
  • Tommmmmmm jesteś rehabilitantem? Tak się składa, że rehabilitowałem syna i lekarz kazał nam nosić syna pleckami do naszego ciała, ręka pod pupą, nogi pod kątem 90*, oczywiście kontrolując kręgosłup przed lustrem, żeby nie był skrzywiony ani w prawo ani w lewo. Takie noszenie było dla nas bardzo wykańczające, bo łatwiej trzyma się dziecko jak się przodem do ciała, no ale czasami trzeba poświęcić swój kręgosłup aby mieć zdrowe dziecko. :-)

   Nom
  • Aha, nosidełko mieliśmy kupione, ale lekarz kategorycznie odradził. :-)

   Nom
  • Może Wasz rehabilitant miał rację, nie wiem jaką wadę postawy miało Wasze dziecko ale to nie jest pozycja do noszenia bez konsultacji. Jeśli była na wyraźne polecenie rehabilitanta to najwyraźniej miała uzasadnienie medyczne w przypadku Waszego syna (i była pozycją leczniczą dla niego).
   Noszenie dziecka na rękach, w odpowiedni sposób może być uzasadnione ale nosidłem takiej pozycji niestety nie uzyskasz, bo nosidło nie wymusi takiego podwinięcia miednicy – a Wy i tak zrobiliście po swojemu wbrew zaleceniu lekarza – pewnie się Wam wydawało, że nosidło jest ‚fajne’.
   Jeśli masz dziecko z jakimiś problemami układu ruchu to nawet dobre, profesjonalne nosidło może być dla niego złe, bo np. ma za niskie/za wysokie napięcie mięśniowe i będzie źle napinać mięśnie/zbyt długo lub wzmagać asymetrię dziecka.

   Tommmmmmm
 • @offtopic

  Ktoś się orientuje do kiedy citi ma termin na wypłacenie bonusu za transakcje kartą kredytową (10% max 200 zł z dwumiesięcznego okresu) z promocji, którą oferują przy zamykaniu karty?

  rolin Odpowiedz
  • Rozumiem, ze to jest bonus za wycofanie się z rezygnacji z karty ? Każdemu oferują? :-)

   Tommmmmmm
  • zawsze do 15. następnego m-ca

   dario
  • Nie wiem czy każdemu, nie zaoferowali. Dzięki dario :)

   rolin
  • Zależy od tego kiedy wypowiadałeś kartę. Ja przy 1 takiej ofercie poprosiłem o podsumowanie promocji w bankowości on-line i wtedy dostałem tam wiadomość z warunkami i terminami. Przy 2 zapomniałem i już konsultant się nie wysilił – podał informacje tylko telefonicznie.
   To czy dostaniesz pewnie zależy od konsultanta i podejścia / aktualnego planu do wykonania. Ja raz dostałem 200 PLN zwrotu, 2 raz 100 PLN (jeszcze czekam na wypłatę).

   Marcin H
 • a czy jest jakaś akcja polecenia do założenia karty kredytowej z premią dla polecającego?
  Fajnie byłoby połączyć te dwie promocje ;D

  villemo09 Odpowiedz
  • hmmm, ciekawe pytanie, bo w regulaminie tej promocji jest napisane w punkcie 38: „Oferta nie łączy się z innymi promocjami, konkursami i ofertami specjalnymi organizowanymi przez Bank dla Karty Kredytowej
   z wyłączeniem oferty „Poleć znajomemu Kartę Kredytową Citibank – edycja Kwiecień 2018”. ”
   czyli chyba chodzi o tę promocję, jeśli dobrze myślę:
   https://livesmarter.pl/citibank-program-polecen-100-zl-lg-k8-lte/
   To by znaczyło, że przy odpowiedniej karencji polecający zgarnia 100 zł a osoba polecana ma szansę i na smartfona i na biedronkowe 500 ??

   wiechu
  • A to ciekawe …tylko, że każda z nich ma swój dedykowany link wiec mimo, że regulamin nie wyklucza to nie wiem jak je można technicznie połączyć …

   JoX
  • no właśnie, hm… Adminie drogi, dałbyś radę to wyjaśnić ? .. jeśli to powinno tak działać to jak tańczyć, żeby kroków nie pomylić ?

   wiechu
  • Dowiedział się ktoś może coś na infolinii w związku z tym programem poleceń?
   Może dałoby się kod przekazać osobie która potem oddzwania aby sfinalizować wniosek?

   Ja bym chętnie polecił znajomej osobie takie combo.
   Myślę, że biorąc pod uwagę, że regulamin promocji explicite pozwala na ich łączenie, to można by ew. spróbować reklamacją to załatwić, ale mimo proklienckiego podejścia Citi nie daje to gwarancji, że się powiedzie.
   Czy jest ktoś chętny spróbować?

   Marcin H
 • Bony z Biedry mnie totalnie nie interesują i na dodatek tysiaka kartą nie wydam w życiu. Szkoda, bo dzwonią do mnie z Citi i namawiają żebym wróciła, tyle że ciekawej oferty nie chcą dać. Poczekam dalej, trudno :-).

  Daniela Odpowiedz
 • Widzę że banki coraz mocniej promuja karty kredytowe. News jest taki że już od poniedziałku 14.05 będzie bardzo łatwa kasa do zgarnięcia za kartę kredytową w ING. 300 zl za zrobienie 5 transakcji w pierwszym miesiącu.

  slayer28 Odpowiedz
 • Czy ktoś wie może, czy jakieś kody MCC nie są respektowane?

  Brzydok Odpowiedz
  • W regulaminie nie ma nic na temat kodow MCC, akceptowane sa wszystkie. Revolutem mozna tysiac wyrobic szybko :)

   Bobek
 • Jak rozumiem nie ma wykluczeń jesli chodzi o wydanie tysiaka, licza sie transkacje tez w internecie i „inne” ? ;)

  JoX Odpowiedz
 • Też jestem ciekaw czy działają wszystkie wspomagacze

  TOma Odpowiedz
 • I czy da się to jakoś połączyć z Programem Poleceń – w formularzu miejsca na wpisanie kodu nie widzę ….

  JoX Odpowiedz
 • ciekaw jestem,czy jeśli podpisałem wniosek w dniu 7.05.2018r o kartę kredytową bezpłatną Simplicity bez żadnych premii i nagród /obowiązuje mnie karencja od 15.7.2016 rok/i na nią oczekuję, czy mogę jej nie odbierać czy też aktywować i wystąpić o kartę kredytową na bony do Biedronki.Posiadam już konto Citi Priority.Jak to jest zgodnie z przepisami.

  piwo ciemne Odpowiedz
 • proszę o inf. w tej sprawie

  piwo ciemne Odpowiedz
 • I jak tu nie lubić livesmarter. Podziękował za działania zmierzające do skrócenia okresu karencji ;)

  ildefonds Odpowiedz
 • no i po co 3mac KK Citi? Nowi mają wciąż lepiej! Mimo to ze utrzymanie działa świetnie bo daje dobre promocje to nowemu wciąż lepiej.

  sunwoj1 Odpowiedz
 • Kiedyś przy zakładaniu kk Citiphone było z automatu włączone. UKOIK ten bank też pogonił, że już nie trzeba wyłączać?

  Iks Odpowiedz
 • Mam pytanie czy łącząc kartę i konto w tej promocji wydanie 1000 zł kartą kredytową daje warunek uprawniający do vouchera, czy ta kwota ma być wykonana na debetowej

  Jacekedi Odpowiedz
 • Mam pytanie mam konto Citi Gold, którego nie uzywam czy koliduje to z otwarcem (w sensie bonusow) konta citi priority + karta kredytowa Simplicity

  Drozd Odpowiedz
 • Po jakim czasie od złożenia wniosku dzwonili do Was w celu potwierdzenia wniosku?

  przemoo7 Odpowiedz
 • 1-3 dni, ale później umowy wysłali mailem po dobrym tygodniu, więc chyba mają dużo roboty. i dzwoni Pan z innej firmy (pośrednik) niż Citi, ale przedstawia się jako Citi, bez obaw.

  Kacper Odpowiedz
 • Z jakiego numeru dzwonią ?

  TOma Odpowiedz
 • raz zadzwonią, potem po tygodniu. Ale to i tak początek długiej drogi , mój znajomy dwa miesiące u nich kartę zakładał.

  conrad_88 Odpowiedz
 • czekam tydzień do tej pory nie dzwonili…

  uta Odpowiedz
 • Czy ktoś próbował używać revoluta? Czy poza 1 procentem pobranym przez R za płatność KK jest jakaś inna opłata pobrana przez R lub Citi?

  Brzydok Odpowiedz
  • Działa i nie ma nawet 1% dla R.

   mbo
  • a po skorzystaniu z R miałeś już wyciąg z KK Citi? jest bezgotówkowo?

   abc
  • Citi traktuje doładowanie Revoluta jako operację gotówkową, więc nie warto.

   Angulo
  • dzięki, tak mi się właśnie wydawało… a co z PB, jeśli ktoś wie?

   abc
  • 1. W czerwcu 2016 r. zrobiłem przekaz na 2 kzł kartą Simplicity i została ona potraktowana normalnie, żadne odsetki czy prowizje nie zostały doliczone.

   2. W marcu 2018 r. doładowałem Revoluta kartą podpiętą pod Google Pay, Citi uznał, że jest to „TRANSAKCJA ONLINE ANDROID PAY”. Komentarz @Angulo jest bezwartościowy, gdyż nie wiemy, czy to jego doładowanie R zostało potraktowane jako operacja gotówkowa, czy tylko słyszał, że tak się zdarzyło szwagrowi kuzyna; nawet, jeśli takie coś miało miejsce, to nie wiemy ani kiedy to było, ani jakiego typu transakcja to była (bezpośrednio z karty, czy przez Google Pay).

   Don Quijote de la Mancha
  • a „TRANSAKCJA ONLINE ANDROID PAY” to nie jest przypadkiem qusi-cash? a CITI qusi-cashu nie lubi chyba…

   abc
  • „a «TRANSAKCJA ONLINE ANDROID PAY» to nie jest przypadkiem qusi-cash?”
   — może być, może nie być; sposób dokonania transakcji (np. stykowa, zbliżeniowa, zbliżeniowa telefonem, aplikacyjna GP, internetowa…) nie przesądza o tym, czy należy do tej kategorii (ale może wpłynąć na jej rozpoznanie przez system banku).

   „CITI qusi-cashu nie lubi chyba”
   — masz jakieś źródło? Bo np. w BZ WBK w toip się to pojęcie pojawia, a w regulaminie definicja („Transakcja Quasi Cash – transakcje, podczas których dochodzi bezpośrednio do wymiany środków na gotówkę/jednostki pieniężne, np. gry losowe, zakłady bukmacherskie”); w dokumentach Citi teraz tego znaleźć nie mogę…

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie, ja tak nie doładowywałem, ale forum mbanku potwierdza, że Citek jest bezlitosny dla takich transakcji.

   Angulo
  • @Don to oczywiste, że nie ma znaczenia czy jest to transakcja zbliżeniowa, online itp. nie chodziło o treść tego zapisu, tylko o to, że jest on tak sformułowany, jakby system banku nie chciał wprost kwalifikować tego typu operacji jako transakcję bezgotówkową, tylko inną np. nieszczęsny quAsi cash i tylko na tej podstawie wysnułem zupełnie luźny wniosek, że CITI quAsi cashu „chyba nie lubi”, o czym też pisze @Angulo, który może wstawiłby link do źródła?

   abc
  • A jak już doładujecie tego Revoluta, to lepiej środków z Euronet nie wypłacać (→ Cashless.pl)…

   Don Quijote de la Mancha
  • Dla podpowiedzi – mój post w wątku Curve ;)
   Zalecenia – nie korzystać z Euronetu kartami wydanymi w GB – bo wg Euronetu GB nie jest w UE, więc należy się prowizja 13 zł. A pan na infolinii stwierdza, że nie musi znać sytuacji politycznej.

   ls5
  • No dobra, widzę że nie tylko mój komentarz i donos, ale teraz jest porządne ostrzeżenie redakcji.

   ls5
  • Zakładam, że za transakcję z 2 czerwca już mi nic nie doliczą…
   http://i67.tinypic.com/2zsbdza.png

   Don Quijote de la Mancha
  • Raczej nie ma jak. Teraz ja golą, to od razu.

   ls5
  • Angulo, ale co forum mbanku potwierdza i kim sa goscie co tam sie wypowiadaja? Pierwszy raz dostali karte do reki albo slepo wierza w bezblednosc systemow bankowych i nigdy jeszcze nie pisali reklamacji. Doladowanie odbylo sie przez google play, a google z powodu bledu zakwalifikowalo jedna transakcje jako gotowkowa (masz to napisane z odpowiedzi na reklamacje w citibanku). Takie sytuacje moga sie zdarzac, wiec doladowania robi sie na mniejsze kwoty w odpowiednich odstepach czasu zeby zobaczyc jak zaksieguja w banku. Jesli ktos nie ogarnia tematu to rzeczywiscie nie warto bo bank moze byc bezlitosny :)

   aaaa
  • Panowie, doladowywalem RV kartami kred. Citi, mBank, ING, Paribas, BZWBK World, TMUB i zawsze bylo to traktowane jako operacja bezgotowkowa. Nigdy nie zaplacilem ani grosza zarowno bankom jak i RV. Tez sie naczytalem, ze Citi robi problemy i placi sie straszne prowizje, ale mnie to nigdy nie spotkalo, a karte oprozniam co miesiac. Nie wiem czy to jest regula, moze maja jakis system antynaduzyciowy i jeszcze nie przekroczylem limitu :) W sumie to jak nalicza jakas oplate to chyba mozna reklamowac, skoro poprzednie nie byly obciazane oplatami?

   keton
 • Mam nawet nie jeden wyciąg (ostatni 16 czerwca) i transakcje R są jako bezgotówkowe.

  mbo Odpowiedz
 • Proszę o radę.
  Mam w Citi na karcie zadłużenie ok. 27 tys. z terminem spłaty 9 lipca. Chciałbym przed terminem, np. 20 czerwca, spłacić zadłużenie i ponownie wykorzystać te 27 tys. Czy to przejdzie? Ma ktoś doświadczenia?

  Waldemar Odpowiedz
  • Nie mam doświadczenia praktycznego, ale powinno przejść, spłata (po zaksięgowaniu) znowu zwiększa kwotę dostępnych środków. (Co innego nadpłacanie karty, by zrobić transakcję na kwotę większą, niż przyznany limit kredytowy, to raczej rzadko przechodzi.)

   Don Quijote de la Mancha
 • @DQdlM
  Dzięki. Wklejam korespondencję z bankiem. Może Ty mnie powiesz o co w tej odp. chodzi?
  JA do BANKU:
  Aktualnie moje zadłużenie wynosi 26781,09 i mam je spłacić do 9 lipca 2018r. Czy jest możliwość aby zadłużenie spłacić wcześniej, np. 20 czerwca 2018r, zwiększyć limit o 3000 zł, zrobić zakupy za cały limit 30000/ już zwiększony/ i zadłużenie spłacić w całości dopiero w następnym okresie rozliczeniowym?/ czyli ok. 8-10 sierpnia 2018r./
  BANK do MNIE:
  Uprzejmie informuję, że może Pan dokonać spłaty w dowolnym momencie należy jednak pamiętać, że dokonanie wpłaty na rachunek karty przed datą wystawienia wyciągu nie zwalnia klienta od obowiązku spłaty, co najmniej minimalnej kwoty do zapłaty, w wysokości wskazywanej na wyciągu.

  Waldemar Odpowiedz
  • Część „może Pan dokonać spłaty w dowolnym momencie” potwierdza moje powyższe słowa — gdy wpłata zostanie zaksięgowana (w dowolnym momencie) dostępny limit zostanie o nią powiększony.
   Część „należy jednak pamiętać, że dokonanie wpłaty na rachunek karty przed datą wystawienia wyciągu nie zwalnia klienta od obowiązku spłaty, co najmniej minimalnej kwoty do zapłaty, w wysokości wskazywanej na wyciągu” dotyczy sytuacji, gdy spłaty dokonuje się jeszcze przed wystawieniem wyciągu — wtedy nie zostanie ona uznana za spłatę najbliższego wyciągu. Np. masz zadłużenie 20 kzł, można się więc domyślać, że na następnym wyciągu pełna spłata to będzie 20 kzł, a minimalna 1 kzł; spłacasz 20 kzł i wydajesz 10 kzł — a wtedy bank wystawia wyciąg ze spłatą całkowitą 10 kzł i minimalną 0,5 kzł, którą musisz spłacić (mimo, że dopiero co wpłaciłeś 20 kzł).

   Don Quijote de la Mancha
 • @DQdlM
  Dzięki. Ja taką sytuację rozumiem tak, że skoro na wyciągu mam do spłaty 20k a minimalnie 1k to skoro spłacę 20k w nowym okresie rozliczeniowym to stary okres rozliczeniowy będzie zamknięty bo spłacony. Spłacenie przed terminem „uwalnia” mi kasę z limitu, którą wydam i czas do spłaty będzie dopiero po zakończeniu bieżącego okresu rozliczeniowego.
  Odpowiedź banku zrozumiałem tak, że mimo spłaty całości zadłużenia przed czasem to w dniu wskazanym w wyciągu muszę spłacić kwotę minimalną wskazaną w wyciągu.

  Waldemar Odpowiedz
  • „Spłacenie przed terminem ”, „przed czasem”
   — zależy jakim terminem, możemy mieć do czynienia z dwoma sytuacjami:
   1) spłata przed wystawieniem wyciągu — wtedy po jego wystawieniu będzie trzeba spłacić wykazaną na nim kwotę minimalną, a dla braku odsetek całą wskazaną kwotę zadłużenia (ale jeśli ta przedwczesna spłata przed wygenerowaniem wyciągu będzie całkowita i nie powstanie nowe zadłużenie, to obie kwoty spłaty zasadniczo wyniosą 0,00);
   2) spłata po wystawieniu wyciągu — wtedy będzie to normalna spłata wyciągu.
   „przed czasem”, „w dniu wskazanym w wyciągu muszę spłacić” — nie, wiadomo, że my przeważnie płacimy w ostatnim dniu, ale to nie tak działa, czas na spłatę to te 20–30 dni po wystawieniu wyciągu, można to zrobić od razu.

   Don Quijote de la Mancha
 • @DQdlM
  Witaj. Czy może wiesz czy za samodzielne zwiększenie limitu w Citi na karcie Simplicity bank pobiera opłatę lub jakąś inną prowizję?

  Waldemar Odpowiedz
 • @Don
  W pytaniach i odpowiedziach bankowych jest informacja, że podniesienie w bankowości internetowej jest ” bezpłatne”.

  Waldemar Odpowiedz
  • Taka opłata pojawia się w toip niewielu banków, głównie małych, a akurat z Citi bardzo często na różne sposoby zachęcają, albo wręcz wymuszają wzięcie dużych limitów, kiedyś np. było głośno, że ludziom podwyższali bez ich dyspozycji (wysyłali informację z propozycją podwyższenia i podwyższali, jeśli klient tego nie odwołał), niedawno była ta promocja z bonem, w bankowości www też jest to wyjątkowo łatwe (choć ciekawe, jak to w praktyce wygląda, mi wydając kartę wcisnęli 20 kzł, choć miało być dużo mniej, na suwaku mam do 100 kzł, ciekawe, od jakiej kwoty chcieliby jakieś dokumenty, pewnie nie przy 21 kzł, ale na pewno przy 100 kzł).

   Don Quijote de la Mancha
 • @keton
  Ja kiedyś / w 2017r. na początku gdzieś płaciłem prowizję R a Citi uznał je za gotówkowe i reklamowałem z powodzeniem. W tym roku prawdopodobnie R zrezygnował z 1% za zasilenie a i Citi ponoć traktuje zasilenie R jako bezgotówkową.

  Waldemar Odpowiedz
  • Kiedyś R miał cennik w formie prostej tabeli i było widać co ile kosztuje. Teraz jak zmienili szatę graficzną strony to nie mogę takiej czytelnej informacji znaleźć. Chodzi mi właśnie o ten 1% prowizji za doładowania KK…

   owat
  • R prowizji nie pobiera, przynajmniej w EU, jedyne ryzyko, to potraktowanie przez bank tej transakcji jako gotówkowej, spotyka się głosy, że zdarza się tak w Citi, co @Waldemar też tu właśnie potwierdził.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don: A wiesz może czy R wymaga aby karta zasilająca miała włączoną usługę 3D-Secure? Np. DiP tego wymaga, a dla najważniejszej dla mnie KK nie można włączyć tej usługi bo bank jej nie ma… :(

   owat
  • Nie wiem, ale podejrzewam, że 3DS konieczne nie jest, choćby dlatego, że w UK jest mało popularne.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don: Jak sprawdzę to dam znać

   owat
  • hmm…może coś w tym jest, bo z kilku kart bezpośrednio nie mogłem doładować R, udawało się dopiero przez AP/GP.

   abc
  • Ale mi się nie udawało kartami Citi, udało się dopiero przez AP/GP (polskie Citi ma 3DS)

   Don Quijote de la Mancha
  • Dodałem do R swoją Visę debetową z CA. Próbowałem kilkukrotnie doładować konto R, za każdym razem płatność utykała na weryfikacji. Żaden monit o 3DS nie wyświetlił się.
   Co jest nie tak?
   Miał ktoś podobny problem i udało się znaleźć sposób?

   Kerad1234
 • @owat
  A o kartę jakiego banku chodzi?

  Waldemar Odpowiedz
  • @Waldemar: Tobie nie powiem bo nie mam do ciebie zaufania…

   owat
  • Czyżby chodziło o C?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don: Nie.Chodzi o prywatną korespondencję (a tak naprawdę dwa maile). Wyczuwam brak chęci podzielenia się wiedzą na rzecz po prostu wyciągnięcia informacji. Chodzi o sytuację z GIIF. Nic nie przesądzam, nie oczerniam, ale jeśli ktoś na forum zadaje mi pytanie to odpowiadam personalnie. To tyle.

   owat
 • @owat
  A dlaczego Ty mi nie ufasz?

  Waldemar Odpowiedz
 • @owat
  Wiesz to dla mnie nie ma znaczenia czy podasz nazwę banku, który nie ma jeszcze 3D-S. Jak będę potrzebował takiej informacji to ją znajdę. Chodzi mi raczej o innych uczestników forum.

  Waldemar Odpowiedz
 • Ja mam pytanie o przyjaciela R. Zawsze był limit doładowań rocznie 60 000 i tak mam nadal.
  Kolega pare dni temu założył konto i ma limit aż 400 000 ?! Ktoś coś wie na ten temat ?

  Aresgracz Odpowiedz
  • Moze po nowemu tyle daja. Ja musialem zweryfikowac dochody aby z 60 zrobilo sie 400. Co ciekawe mocno podniesli mi tez limit dzienny, ktory wczesniej byl smiesznie niski – 2500zl, przeciez karta niby do placenia za granica, a jak mam zaplacic rachunek za hotel 1-1.5k EUR.

   keton
 • Ci, którzy zakładali po 1 maja chyba czy 1 czerwca od razu mają limit zasileń 400k.

  Waldemar Odpowiedz
 • Czy ktoś już dostał kod za miesiąc czerwiec?

  Brzydok Odpowiedz
 • Dostałam dzisiaj na maila w banku.

  Barbara Odpowiedz
 • W lipcu wydałem pierwszy 1000 zł doładowując R przez GP. Niedługo potem na koncie karty pojawiły się odsetki do zapłaty. W odpowiedzi na reklamację z prośbą o wyjaśnienie ich pochodzenia poinformowano mnie, że transakcje na rzecz R Ltd London GB są traktowane jako gotówkowe, a odsetki naliczono prawidłowo.
  Z komentarzy powyżej sprzed kliku tygodni wynika, że R jest sprawdzoną metodą płatności. Czy problem wynika więc z płatności przez GP a nie bezpośrednio, a może zmieniła się interpretacja płatności na rzecz R dla nowych uczestników promocji? Jak to jest u Was?
  Jeśli R okaże się spalony, znacie inne sposoby na zapewnienie premii w kolejnych miesiącach?

  AL Odpowiedz
  • u mnie R przez GP ale 2x500zł (bo limit GP) działa bez problemu, z tym że spłacam od razu, ale odsetek nie ma

   Kacper
  • Nie, kiedyś chyba nawet testowałem tam właśnie GP (jeszcze AP) i nie było problemów, ale już w necie spotkałem się z głosami ludzi, którzy twierdzili, że im R potraktowało jako transakcję gotówkową (nawet się wtedy cieszyłem, że zrobiłem to poprzez GP); większość wprawdzie pisała, że im to działa dobrze, jednak Twój komentarz potwierdza, że lepiej nie ryzykować…
   Ciekawe, że ↑ 28 czerwca 2018, 00:22 • Waldemar pisał „Citi uznał je za gotówkowe i reklamowałem z powodzeniem”, a Tobie już nie uznali…

   „znacie inne sposoby na zapewnienie premii w kolejnych miesiącach?”
   — kiedyś na Citi przetestowałem przekaz E na całe 2 kzł (dla promocji BPH z przeniesieniem tam zadłużenia z innej kk), nie było z tym problemu, ale skoro teraz są problemy z R, to tak samo mogą być z innymi usługami finansowymi (wg MCC)… Więc chyba zostają tylko zwykłe zakupy, bo nawet poczta jest chyba ryzykowna (i droga)?

   Don Quijote de la Mancha
 • płaz z tego co rozumiem działa z tym, że wiele punktów nie podpisało jeszcze nowej umowy i nie ma u nich płatności. Po za tym aktualnie jest to utrudnione bo pracownicy nie chcą przyjmować rachunków bo trzeba ręcznie wpisywać wszystkie dane (dawniej część się im zapisywała w systemie i przy kolejnej wizycie było szybciej), dodatkowo zdarza się, że coś tam jest nie tak i trzeba to wklepywać wszystko od początku. Tak to wygląda w Grodzie Kraka na tą chwilę.

  Tommmmmmm Odpowiedz
 • A jak jest traktowany Sprytny, przechodzi jako transakcja bezgotówkowa?

  Kurt Odpowiedz
 • Mam pytanie:
  Czy ktoś, korzystający z tej konkretnej promocji, może potwierdzić że doładowanie R jest akceptowane odpowiednio przez CB? I jak z prowizją? Jest czy jej nie ma?

  Kerad1234 Odpowiedz
 • Już wczoraj pojawił się bon za płatności w lipcu. Żadnego komentarza na blogu? Chyba ta promocja nie cieszy się dużym zainteresowaniem :)

  TOma Odpowiedz
 • Hej. Mam pytanie dopiero zauwazylem promocje. Czy zdaze jeszcze z zalapaniem sie do akcji?

  Krzysiek92 Odpowiedz
 • Oraz… czy SB sprawdza sie?

  Krzysiek92 Odpowiedz
 • SB w tej promocji jest OK

  Pol Odpowiedz
 • A czy jestem w stanie sie zalapac w tej promoc? Cxy chodzi o termin zgloszenia czy jakps umowy podpisania?

  Krzysiek92 Odpowiedz
 • Ktoś już dostał Voucher za płatności sierpniowe? W sierpniu wiadomość była już 9 w kontaktach

  TOma Odpowiedz
  • ostatnio dostałem 28 sierpnia za płatności w lipcu, więc nie ma reguły chyba

   conrad_88
  • Ja też miałem 9 sierpnia i też aktualnie jeszcze nie mam.

   przemoo7
  • Ja dzisiaj po północy dostałem pierwszy kod do Biedry w wiadomości CitiOnline.
   Płaz wam działa ? Niby piszecie w różnych wątkach, że działa, ale jakoś tak bez przekonania dlatego pytam.

   Jako
 • Wszyscy dostali bony za płatności w sierpniu ?

  conrad_88 Odpowiedz
  • Niestety nie dostałem jeszcze kuponu za miesiąc sierpień.

   Brzydok
  • Mała aktualizacja, dziś dostałem wiadomość z kodem. Szkoda tylko że nie jest napisane czy za sierpień czy za wrzesień. Pozdrawiam

   Brzydok
  • To pewnie dostałeś za sierpień bo ja wszedłem do promocji w tamtym miesiącu i na razie nic nie dostałem jeszcze.

   Tommmmmmm
 • Ktoś już dostał za październik bon?

  Jarosław Odpowiedz
 • Ja też dzisiaj dostałem.

  Tommmmm Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy