HIT powraca: 600 zł w bonach Allegro za wyrobienie karty kredytowej Citibanku (krótki okres karencji!)

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku, która niezmiennie cieszy się wysokim zainteresowaniem. W zamian za zawarcie umowy o kartę kredytową nowi klienci mogą zgarnąć aż 600 zł w formie bonów Allegro. Co istotne: warunek nowego klienta jest tu inny, niż podobnych ofertach Citibanku, dlatego wielu dawnych klientów będzie w stanie załapać się do promocji :)

600 zł na Allegro od Citibanku

600 zł na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która:

 • nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 3.03.2022 oraz
 • jeśli posiadała taką kartę wcześniej i zamknęła ją po 1.01.2019, to umowa musiała trwać dłużej, niż 24 miesiące

Co to oznacza? Okres karencji jest bardzo krótki. Równocześnie bank wyklucza osoby, które miały kartę w przeszłości i zamknęły ją po 1.01.2019 – ale pod warunkiem, że umowa trwała krócej niż dwa lata.

Przykładowo jeśli wyrobiliśmy kartę Citibanku w jakiejś promocji w latach 2017-2018 i zamknęliśmy umowę po niespełna dwóch latach, to jesteśmy wykluczeni z tej oferty. Jeśli umowę zamknęliśmy po ponad dwóch latach (np. w roku 2021) to wszystko jest OK i możemy korzystać z oferty. Oczywiście jeśli zamknęliśmy kartę przed 1.01.2019 to również możemy brać udział w promocji.

Warto również zaznaczyć, że posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 5000 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do aplikacji mobilnej nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 300 zł miesięcznie. Bank przekaże nam bowiem voucher do wykorzystania na Allegro o wartości 200 zł za spełnienie tych warunków w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu zawarcia umowy).

Kolejne 400 zł otrzymamy za spełnianie warunków w kolejnych miesiącach – po 100 zł za każdy kolejny miesiąc, w którym wykonamy płatności na min. 300 zł.

Przykładowo podpisując umowę o kartę w maju warunki spełniamy od czerwca do grudnia.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową w ten sam sposób – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

Kod danej karty podarunkowej będzie ważny 12 miesięcy. Będziemy jej mogli używać wielokrotnie, aż do wyczerpania salda.

RRSO 19,91% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 19,91% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • kto trzymał karte ponad 24mc? kolejny bank robi ten sam numer

  stalker Odpowiedz
  • Ten, kto dostał kolejno 8 ofert utrzymaniowych? 😅

   Paweł
  • Tylko osiem? U mnie teraz jedenasta:)

   JanL
  • KK Citi to moja pierwsza KK otwarta po jakimś wpisie na LS. Mam ją ponad 5 lat i regularnie 3x w roku korzystam z utrzymaniówki. No nie da się tego zamknąć =)

   Pietia
  • 3x w roku, mi dają raz w roku, a potem nie dzwonią

   Ja123
  • Przy obecnym poziomie rat hipotek, trzeba się zastanowić dobrze nad zamykaniem tej karty (i innych). Wysokie raty mogą znacznie obniżyć zdolność (nawet jak kogoś stać) i nie dostanie się na nowo KK, póki stopy są wysokie to przy hipotece lepiej jechać utrzymaniówki łyżeczką, bo chochlą może nie pójść…

   doncoralone
  • @Ja123: trzeba wykazać się proaktywnością i zadzwonić do nich co 4 miesiące ;)

   Pietia
  • To nie tak, wypowiadam umowę i po prostu nikt nie dzwoni z propozycją, więc muszę cofać wypowiedzenie. A taka proaktywność (*napraszanie się) to nie w moim stylu…. :-). 100 zł raz w roku to mi sie nie chce…Wolę zamknąc i zdobyć 600 zł (czy ileś tam) za ten rok czy 2 lata.

   Ja123
 • Czy przyjaciele pomogą zrobić obrót 1000 zł, aby po zakończeniu promocyjnego roku nie płacić 12/ m-c za kartę?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Trzeba złożyć wypowiedzenie i dzwonią i dają ofertę darmową na kolejne 12 miesięcy. Czasem też cashback.

   doncoralone
 • Infolinka Citi będzie mogła mi podpowiedzieć czy klasyfikuję się na promkę?

  Therion7777 Odpowiedz
  • Za telefon z zapytaniem citi bank życzy sobie 9zł

   Warszawski Bankier
  • Ale jak zadzwonię z ulicy to też policzą? Niby jak? :-)

   Therion7777
  • 9 zł miesięcznie jest za CitiPhone, czyli odpowiednik bankowości online / mobilnej tylko w wersji głosowej. Rozmowa z konsultantem NIE jest płatna.

   Michał
 • 7 procent w ING od dziś na oko i oko bonus.

  burak Odpowiedz
 • Jeśli podpisałem umowę na KK po 1.01.2019 i zamknąłem ją wcześniej niż po upływie 24 miesięcy to również jestem wykluczony z obecnej promocji?

  Łukasz Odpowiedz
 • Czy pula wniosków już została wykorzystana? Od rana przy próbie przesłania uzupełnionego formularza wyskakuje bład serwisu.

  Aleksandra Odpowiedz
 • Do Admin, Wyjadacze!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  O co dokładnie chodzi z tym zwolnieniem z opłaty za kartę? Czy dobrze to rozumiem, że
  – wydanie 300 zł w miesiącu kalendarzowym, daje prawo do premii,
  – wydanie 300 zł w okresie rozliczeniowym daje prawo do zwrotu opłaty/12 zł/ za kk ?
  Ktoś wyjaśni?

  Beata2 Odpowiedz
  • Tak jest, przy czym okres rozliczeniowy nie musi być miesiącem kalendarzowym, może być np. od 12 dnia do 12 dnia kolejnego miesiąca, spradź kiedy wystawiają ci wyciąg.
   W Regulaminie masz napisane

   …dodatkowo Uczestnik, który przez 1 do maksymalnie 12 okresów rozliczeniowych (okres rozliczeniowy – miesięczny okres, za który wystawiany jest Wyciąg),

   Nie wiem, jak u nich, ale w bankach można zmieniać okres rozliczeiowy karty, tak aby wystawienie wyciągu było np. 1 dnia albo ostatniego dnia miesiąca

   Ja123
 • Łączy się z programem poleceń?

  SylMaj Odpowiedz
 • Dostaliście już bony?

  User Odpowiedz
  • j ajestem w edycji styczniowej tej promocji, we wrzesniu i październiku miałem info o przyznaniu bonów, ale kodów dalej nie ma

   Daw
 • Trochę z innej beczki.
  Dostałam propozycję z CITI, aby rozłożyć na raty spłatę zadłużenia z kk w wys. min. 2000 zł. W zamian dostanę 50 zł na Allegro. Czy to sie opłaca? Jak samemu to wyliczyć? Nigdy nie miałam żadnych zadłużeń na kk, zawsze na bieżąco w terminie spłacałam i nie wiem czy to się opłaca.
  Wyjaśni ktoś?

  Beata2 Odpowiedz
 • Ostatnio zapłaciłem blikiem za pomocą kk citi. Czy taka transakcja będzie policzona do tych 300 zł (zarówno do zwolnienia z opłaty, jaki i do warunków dostania bonu)?

  Paweł Odpowiedz
 • Mam na dwóch kartach w Citi info: Dziękujemy Ci, że jesteś z nami i korzystasz ze swojej karty Mastercard® banku Citi Handlowy. W ramach podziękowania za Twoją lojalność i aktywność w programie Bezcenne® Chwile czeka na Ciebie prezent: 1 800 punktów* na Twoim koncie, które możesz wymienić np. na dwie wejściówki do kina!” – punktów jeszcze nie naliczyli. To jest akcja dla posiadaczy kart któtrzy: dokonali Przystąpienia do Programu w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2020 r.; Pozostałe warunki w regulaminie.

  santech Odpowiedz
  • Nie tylko ten okres. mam kartę u nich chyba ponad 20 lat – nie dają jej „zamknąc” – i tez pkt wpadły

   Andy59
  • U mnie też wpadły, bez żadnej informacji od nich. Kartę mam od 2016 r. też nie dają „zamknąć” :-)

   Ja123
  • Uwaga: w regulaminie jest napisane: Punkty są ważne przez 1 miesiąc od dnia zasilenia
   Rachunku Programu.

   Ja123
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy