Do 600 zł za aktywne korzystanie z konta w Banku Pocztowym

Zakończona

Wystartowała kolejna promocja Banku Pocztowego, dzięki której zgarniemy nawet 360 zł premii za transakcje kartą w placówkach Poczty Polskiej. Dodając do tego aktualną promocję ze zwrotem do 240 zł za płatności w kategorii Zdrowie, Kultura, Sport i Rekreacja wychodzi nam całkiem niezła sumka. Przynajmniej w teorii. Ile więc faktycznie można zyskać?

Zyskaj 600 zł z Bankiem Pocztowym

Same Korzyści

Oferta „Poczta pełna korzyści” składa się, tak naprawdę, z dwóch osobnych promocji, które bez problemu możemy łączyć. Pierwsza z nich to promocja „Same Korzyści”, o której pisałem już na początku lutego. W skrócie: każdy, kto posiada Bliskie Konto Pocztowe lub Pocztowe Konto Bez Ograniczeń może zyskać zwrot w wysokości 5% transakcji dokonanych w sklepach z konkretnej kategorii. Do wyboru mamy trzy kategorie:

 • Zdrowie (apteki, drogerie) – kody MCC: 5122, 5912
 • Kultura (kina, teatry, muzea, opery, filharmonie) – 7832, 7922, 7929
 • Sport i Rekreacja – sklepy sportowe – stroje, sprzęt i akcesoria sportowe, sklepy rowerowe – sprzedaż i serwis – 5655, 5940, 5941, 5998; pływalnie i baseny, parki wodne, Parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne – 7991, 7996, 7998, 7999; obiekty sportowe, kluby sportowe, fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, studia i szkoły tańca – 7032, 7911, 7941, 7997

Kategorię można zmienić w dowolnym momencie, ale zmiana obowiązywać będzie od 1. dnia kolejnego miesiąca.

Warunki? Po pierwsze – do promocji musimy przystąpić w placówce lub poprzez infolinię, akceptując przy okazji jej regulamin. Po drugie – musimy mieć wyrażone zgody na marketing bezpośredni produktów własnych banku oraz otrzymywanie informacji handlowej. Po trzecie – premia naliczona zostanie tylko pod warunkiem zapewnienia wpływu na konto w wysokości 1000 zł (np. ze swojego innego konta) oraz wydanie kartą min. 300 zł miesięcznie (w dowolnych sklepach).

Największy minus? Do zdobycia mamy maksymalnie 20 zł miesięcznie, co oznacza, że optymalny poziom wydatków wyniesie 400 zł.

Na koniec warto dodać, że Bank Pocztowy opublikował już regulamin promocji „Poczta Pełna Korzyści”, który obowiązywał będzie od 1.01.2018. W zasadzie jedyną różnicą w stosunku do obecnej edycji jest fakt, że nowa promocja może zostać zakończona w dowolnym terminie – ale z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia. Uczestnicy obecnej edycji promocji zostaną automatycznie zapisani do II edycji – nie ma więc konieczności zapisywania się ponownie w 2018 roku.

Pocztowe Korzyści

Druga z promocji dostępna jest na bardzo podobnych, jednak nieco innych warunkach. Po pierwsze, w promocji „Pocztowe Korzyści” do zyskania mamy nie 5%, ale aż 10% zwrotu od transakcji kartą. Po drugie – liczą się tylko transakcje wykonane w placówkach Poczty Polskiej S.A. oraz przez envelo.pl. Regulamin definiuje to następująco:

Premiowane są:
1) transakcje bezgotówkowe związane z realizacją płatności za towary i usługi, dokonane w placówkach Poczty Polskiej S.A. (z wyłączeniem agencji pocztowych) w terminalach POS przy użyciu Karty,
2) transakcje internetowe związane z realizacją płatności za produkty lub usługi Envelo dokonane przy użyciu Karty

Maksymalna wysokość premii wynosi 30 zł miesięcznie co oznacza, że wystarczy wydać 300 zł miesięcznie aby uzyskać maksymalny zwrot.

Promocja „Pocztowe Korzyści” wymaga od nas wyrażenia zgód na marketing i otrzymywanie informacji handlowej od banku, a także posiadanie nowej karty Banku Pocztowego, czyli karty MasterCard z logo Poczty Polskiej.

Promocja trwa do odwołania (z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia). Cieszy fakt, że w żadnej z powyższych ofert nie jest wymagane bycie nowym klientem banku – skorzystać może każdy.

Ile kosztuje konto w Banku Pocztowym?

Pocztowe Konto Bez Ograniczeń nie jest zbyt przyjaznym rachunkiem dla czytelników bloga. Jego prowadzenie kosztuje aż 15 zł miesięcznie, w zamian za co otrzymujemy… darmowe przelewy w placówkach banku oraz dostarczanie gotówki pod wskazany adres :)

Znacznie lepiej wygląda Bliskie Konto Pocztowe – jest ono darmowe po wydaniu 300 zł kartą (inaczej 5 zł miesięcznie). Za posiadanie karty nic już nie płacimy, o ile nie korzystamy z bankomatów – te kosztują nas 2 zł za każdą wypłatę. Mamy jednak pewne zwolnienie:

W okresie od dnia 17 lipca 2017 r. do dnia 31 grudnia 2017 r. opłata za wypłatę gotówki z bankomatów sieci PlanetCash dokonaną przy użyciu karty Mastercard wynosi 0 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • @Paweł K. Promocja będzie, ale jak wcześniej pisałem tylko 20 zł/msc. Uczestnicy wcześniejszej promocji od 1.04 wskoczą z automatu.

  Krak Odpowiedz
 • Wskączą z automatu, tylko do której kategorii? Do tejpory miałem dwie: Pocztowe korzyści i zdrowie.

  p009 Odpowiedz
 • PROGRAM „KARTA PEŁNA KORZYŚCI”
  Regulamin https://www.pocztowy.pl/pdf/inne/regulamin-programu-karta-pelna-korzysci.pdf
  Uczestnikami Programu zostają automatycznie osoby, które były Uczestnikami
  prowadzonego przez Bank programu „Same Korzyści” – II edycja, „Same Korzyści” dla P
  ocztowego Konta Aktywny Nestor w momencie zakończenia obowiązywania tego programu w dniu 31marca 2019 r., posiadające kartę Mastercard z logo Poczty Polskiej
  i jednocześnie osoby te nie złożyły oświadczenia o rezygnacji z uczestnictwa w niniejszych Programach oraz nie mają wniesionego sprzeciwu wobec przetwarzania ich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego własnych produktów lub usług przez Organizatora i mają wyrażoną zgodę na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną, w tym mailową na podany adres e- mail oraz smsem oraz mają wyrażoną zgodę na wykorzystywanie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów i automatycznych systemów wywołujących, w celu marketingu bezpośredniego.

  neme Odpowiedz
 • Jest już regulamin. Wszystko tam jest.

  Krak Odpowiedz
 • Są teraz 4 kategorie połączone
  1. POCZTOWE KORZYŚCI
  2. ZDROWIE
  apteki
  3. KULTURA
  kina, teatry, muzea, opery, filharmonie

  4. SPORT I REKREACJA
  sklepy sportowe, sklepy rowerowe/serwis, pływalnie, baseny, parki wodne, parki rozrywki, atrakcje turystyczne, obiekty i kluby sportowe oraz fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, stoki narciarskie, szkoły tańca

  neme Odpowiedz
 • To interesujące , a co ciekwe ,mi panienki z okienka na dwóch pocztach mówią , że będą się liczyć wszystkie platnosci , gdzie tylko jest to mozliwe ,zarówno te w przestworzach , naziemne jak i podziemne . Pójdę jeszcze do Centrali banku i rozejrze się za kimś wysoko postawionym. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Z regulaminu wynika, iż można wybrać tylko jedną kategorię, która będzie premiowana. Oznacza to, iż każdy biorący udział w poprzedniej promocji ma wcześniej przypisaną kategorię z samych korzyści. Jak ktoś by chciał ją zmienić np. na pocztowe korzyści to musi zgłosić chęć zmiany.

  Mahyn Odpowiedz
  • A zmiana kategori obowiązywała poprzednio dopiero od nowego miesiąca , a jak będzie teraz ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Tak samo, dopiero od kolejnego miesiąca…

   Mahyn
  • @Mahyn ale który punkt regulaminu mówi, że „każdy biorący udział w poprzedniej promocji ma wcześniej przypisaną kategorię z samych korzyści”?

   neme
  • Paragraf 3 pkt 5 „Uczestnikami Programu zostają automatycznie osoby, które były Uczestnikami prowadzonego przez Bank programu „Same Korzyści”- II edycja, „Same Korzyści” dla Pocztowego Konta Aktywny Nestor w momencie zakończenia obowiązywania tego programu w dniu 31 marca 2019 r….”. Domyślą kategorią w nowym programie jest ta przeniesiona z „Same Korzyści” – tak mi przekazano w banku.

   Mahyn
  • To oczywiste, że przenoszą/przedłużają cię z poprzednią kategorią. Aktualny Program Karta Pełna Korzyści jest ”przedłużeniem” Programu Same Korzyści, a Program Pocztowe Korzyści II umarł.

   hazzan
  • Dzięki. Paragraf 3 pkt 5 sam przedtem cytowałem u góry, natomiast reszta jak widać jest „na gębę” i nie zawarta w regulaminie. Szkoda tych zmian do tej pory na czysto było co miesiąc 35 zł ale teraz od przyszłego miesiąca będzie tylko 16,5.

   neme
  • jak 35 jak 50 ?

   kruczi
  • @kruczi wiem że 50 można było w sumie zyskać. Ale ja wyrabiałem 26,5zł z pocztowych korzyści i około 10,00 z aptek. Pozostałe kategorie były dla mnie nieopłacalne skoro płacąc 30 zł mam karnet na wszystkie baseny i siłownie, a za 46 zł karnet na 20 biletów do kin.

   neme
 • Czy jest jakiś sposób, żeby dostać premie w kategorii pocztowe korzyści za kwiecień ?
  Jeżeli teraz zmienię kategorię, będzie ona obowiązywać od maja. A przecież w marcu nie dało się zmienić, bo nie było kategorii pocztowe korzyści.

  endrju Odpowiedz
  • Masz rację. Według regulaminu nie jest to możliwe, ale najlepiej jeszcze zapytać w banku.

   Mahyn
  • Wydaje się że w tym przypadku regulamin jest jasny i klarowny. Kategoria z samych korzyści jest kopiowana do nowego programu a jeśli chce się zmienić to od kolejnego miesiąca po zgłoszeniu zaczyna obowiązywać nowa. Tyle.

   magcin
 • Czyli max 20zł z obydwu programów ? Więc 400zł rachunki kartą na poczcie i sprawa załatwiona?

  KMB Odpowiedz
  • Dowolna płatność (płatności) kartą na poczcie na 400 pln załatwiają sprawę zwrotu. Tylko w pierwszym kroku telefon na infolinię i zmiana kategorii zwrotów na pocztowe.

   magcin
  • aha , dziękuję. Wygląda na to że aktywacja w kwietniu działą dopiero od maja…. więc miesiąc nam nie zapłącą.

   KMB
  • W banku usłyszałem, że aktywacja w kwietniu, a pierwsza premia w czerwcu za maj. Natomiast na infolinii przy zmianie zwrotów na pocztowe, że już za transakcje kwietniowe będzie premia w maju i mało tego ale jeszcze za marzec w kwietniu wypłacą. Może najlepiej zapytać…..listonosza :-)

   Krak
  • Bo to jest tak…
   W kwietniu dostaniesz zwrot za marzec jeszcze ze starego programu (pocztowe korzyści, same korzyści).
   W maju dostaniesz zwrot za kwiecień już z nowego programu (karta pełna korzyści – albo zdrowie albo kultura albo sport… W zależności od tego jaki typ miałeś w samych korzyściach i Ci przenieśli )
   A w czerwcu dostaniesz zwrot za maj… jeśli zmienisz w kwietniu kategorię to z tej nowej, a jeśli nie zmienisz to ciągle że starej…
   Pozdrawiam. Listonosz…

   magcin
  • Ściemniłeś jak listonosz z awizo…. nie przenieśli kategorii, bo zmieniła się struktura z 1+1z3 na 1z4 – pocztowe korzyści są wariantem (1/4)

   KMB
  • Należy czytać ze zrozumieniem. Napisałem że przenoszą kategorię zwrotu z samych korzyści do nowego programu. Jeśli dalej chcesz korzystać ze zwrotu przy płatnościach pocztowych to należy zmienić kategorię.

   magcin
 • @Marcin,no właśnie należy czytać ze zrozumieniem. Wyraźnie piszę,że dzwoniłem na infolinię i zmieniłem kategorię na pocztowe.

  Krak Odpowiedz
 • @magcin wyżej miało być.

  Krak Odpowiedz
 • Panowie, jeśli chce dalej uzyskiwać zwrot w kategorii zdrowie to nic nie zmieniam i zostawiam kategorie zdrowie? A zwrot za rachunki przepada bo można mieć 2 korzyści, tak?

  Tomek333 Odpowiedz
 • A jednak wypłacili za marzec. Wpadło wczoraj ostatnie 30 zł z Pocztowych Korzyści i teraz tylko czekać na ostatnią premię z Samych Korzyści.

  Krak Odpowiedz
 • „Jednak” dlatego. że zarówno do mnie jak i znajomych w banku i infolinii mówiono, że niestety marzec wypada, a premia będzie dopiero w maju za kwiecień, ale już po zmianie regulaminu.

  Krak Odpowiedz
 • Jest Uznanie z programu Same korzysci za
  03-2019

  erde Odpowiedz
 • Jak zmienić kategorię , da się jakoś zdalnie , przez infolinię lub internetowo ? Czy tylko osobiście w placówce banku , jeśli tylko tak to czy można to zrobić na zwykłej poczcie ? Ma ktoś już jakieś praktyczne doświadczenia lub wie jak wymaga tego teoria ? Proszę pilnie o jakieś podpowiedzi , bo tylko jutro prababcia będzie dostępna . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Jest uznanie Zwrot z Programu Karta Pełna Korzyści .

  bolek Odpowiedz
  • @bolek: W jakim miesiącu zmieniłeś na infolinii kategorię?

   Lord Klops
  • W kwietniu czyli dopiero od tego miesiąca staram się o zwrot na pocztowe korzyści który to będzie w czerwcu. Ten zwrot to poprostu zwrot maksymalny za kategorie apteki :) Teraz będzie to tylko jeden zwrot do 20 zł miesięcznie:P

   bolek
 • U mnie brak. Kategorię zmieniłem w kwietniu.

  Romuald Odpowiedz
 • W tytule rzeczywiście „Zwrot z Programu Karta Pełna Korzyści”. Ale w rzeczywistości to ostatni zwrot z „Same Korzyści”. Miałem włączone jeszcze apteki i za nie mam zwrot. W kwietniu zmieniłem na pocztę i za to zwrot będzie w maju.

  drudar Odpowiedz
 • I jak tam sytaucja? za kwiecień w maju wpłynęły na nowych zasadach?

  KMB Odpowiedz
 • ” Z naszym dostawcą rozwiązania bankowości internetowej, dużą firmą IT, pracujemy nad przywróceniem 100% wydajności obsługi Klientów przez ten kanał obsługi. Przepraszamy Klientów za wszelkie niedogodności (…)”

  Bogdan Odpowiedz
 • Jest zwrot. Wszystko działa jak poprzednio.

  K+M+B Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy