Do 600 zł za aktywne korzystanie z konta w Banku Pocztowym

Trwa do 31.12.2018

Wystartowała kolejna promocja Banku Pocztowego, dzięki której zgarniemy nawet 360 zł premii za transakcje kartą w placówkach Poczty Polskiej. Dodając do tego aktualną promocję ze zwrotem do 240 zł za płatności w kategorii Zdrowie, Kultura, Sport i Rekreacja wychodzi nam całkiem niezła sumka. Przynajmniej w teorii. Ile więc faktycznie można zyskać?

Zyskaj 600 zł z Bankiem Pocztowym

Same Korzyści

Oferta „Poczta pełna korzyści” składa się, tak naprawdę, z dwóch osobnych promocji, które bez problemu możemy łączyć. Pierwsza z nich to promocja „Same Korzyści”, o której pisałem już na początku lutego. W skrócie: każdy, kto posiada Bliskie Konto Pocztowe lub Pocztowe Konto Bez Ograniczeń może zyskać zwrot w wysokości 5% transakcji dokonanych w sklepach z konkretnej kategorii. Do wyboru mamy trzy kategorie:

 • Zdrowie (apteki, drogerie) – kody MCC: 5122, 5912
 • Kultura (kina, teatry, muzea, opery, filharmonie) – 7832, 7922, 7929
 • Sport i Rekreacja – sklepy sportowe – stroje, sprzęt i akcesoria sportowe, sklepy rowerowe – sprzedaż i serwis – 5655, 5940, 5941, 5998; pływalnie i baseny, parki wodne, Parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne – 7991, 7996, 7998, 7999; obiekty sportowe, kluby sportowe, fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, studia i szkoły tańca – 7032, 7911, 7941, 7997

Kategorię można zmienić w dowolnym momencie, ale zmiana obowiązywać będzie od 1. dnia kolejnego miesiąca.

Warunki? Po pierwsze – do promocji musimy przystąpić w placówce lub poprzez infolinię, akceptując przy okazji jej regulamin. Po drugie – musimy mieć wyrażone zgody na marketing bezpośredni produktów własnych banku oraz otrzymywanie informacji handlowej. Po trzecie – premia naliczona zostanie tylko pod warunkiem zapewnienia wpływu na konto w wysokości 1000 zł (np. ze swojego innego konta) oraz wydanie kartą min. 300 zł miesięcznie (w dowolnych sklepach).

Największy minus? Do zdobycia mamy maksymalnie 20 zł miesięcznie, co oznacza, że optymalny poziom wydatków wyniesie 400 zł.

Na koniec warto dodać, że Bank Pocztowy opublikował już regulamin promocji „Poczta Pełna Korzyści”, który obowiązywał będzie od 1.01.2018. W zasadzie jedyną różnicą w stosunku do obecnej edycji jest fakt, że nowa promocja może zostać zakończona w dowolnym terminie – ale z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia. Uczestnicy obecnej edycji promocji zostaną automatycznie zapisani do II edycji – nie ma więc konieczności zapisywania się ponownie w 2018 roku.

Pocztowe Korzyści

Druga z promocji dostępna jest na bardzo podobnych, jednak nieco innych warunkach. Po pierwsze, w promocji „Pocztowe Korzyści” do zyskania mamy nie 5%, ale aż 10% zwrotu od transakcji kartą. Po drugie – liczą się tylko transakcje wykonane w placówkach Poczty Polskiej S.A. oraz przez envelo.pl. Regulamin definiuje to następująco:

Premiowane są:
1) transakcje bezgotówkowe związane z realizacją płatności za towary i usługi, dokonane w placówkach Poczty Polskiej S.A. (z wyłączeniem agencji pocztowych) w terminalach POS przy użyciu Karty,
2) transakcje internetowe związane z realizacją płatności za produkty lub usługi Envelo dokonane przy użyciu Karty

Maksymalna wysokość premii wynosi 30 zł miesięcznie co oznacza, że wystarczy wydać 300 zł miesięcznie aby uzyskać maksymalny zwrot.

Promocja „Pocztowe Korzyści” wymaga od nas wyrażenia zgód na marketing i otrzymywanie informacji handlowej od banku, a także posiadanie nowej karty Banku Pocztowego, czyli karty MasterCard z logo Poczty Polskiej.

Promocja trwa do odwołania (z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia). Cieszy fakt, że w żadnej z powyższych ofert nie jest wymagane bycie nowym klientem banku – skorzystać może każdy.

Ile kosztuje konto w Banku Pocztowym?

Pocztowe Konto Bez Ograniczeń nie jest zbyt przyjaznym rachunkiem dla czytelników bloga. Jego prowadzenie kosztuje aż 15 zł miesięcznie, w zamian za co otrzymujemy… darmowe przelewy w placówkach banku oraz dostarczanie gotówki pod wskazany adres :)

Znacznie lepiej wygląda Bliskie Konto Pocztowe – jest ono darmowe po wydaniu 300 zł kartą (inaczej 5 zł miesięcznie). Za posiadanie karty nic już nie płacimy, o ile nie korzystamy z bankomatów – te kosztują nas 2 zł za każdą wypłatę. Mamy jednak pewne zwolnienie:

W okresie od dnia 17 lipca 2017 r. do dnia 31 grudnia 2017 r. opłata za wypłatę gotówki z bankomatów sieci PlanetCash dokonaną przy użyciu karty Mastercard wynosi 0 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Środkowy regulamin datowany jest na „styczeń 2018”. Dalej już nie czytałam.

  maja Odpowiedz
 • @maja , bo środkowy jest jakby przedłużeniem pierwszego, czyli obecnej edycji. Regulamin obecnej edycji „pocztowe korzyści” wskazuje datę zakończenia 31.12.2017 a Regulamin II edycji wchodzi od stycznia 2018 i tak jak napisał Admin:
  „Uczestnicy obecnej edycji promocji zostaną automatycznie zapisani do II edycji – nie ma więc konieczności zapisywania się ponownie w 2018 roku.”

  wiechu Odpowiedz
 • a to ok, bo ja zaczęłam od regulaminu, jakoś tak od końca

  maja Odpowiedz
 • Tak, jest promocja od lutego 2017, jej kontynuacja w postaci II edycji od 1.01.2018 i druga promocja – od 17.07.2017.

  Michał Odpowiedz
 • Czy będą zwracać również za wpłaty gotówkowe na konto opłacone kartą:)?

  Monika Odpowiedz
 • Czy opłaty za rachunki wlicza się do usług pocztowych?

  Endriu Odpowiedz
 • Czy do programu Pocztowe Korzyści też trzeba się zgłosić się przez infolinię czy będzie link?

  Agata Odpowiedz
 • pamiętajcie że nie chochlą tylko łyżeczką …. – promocja ze zwrotem 10 % nie ma ograniczenia czasowego co znaczy że może trwać 2 lata a może 3 miesiące …. z umiarem Panowie i Panie z umiarem

  zenek64 Odpowiedz
 • ADMINIE, możesz podać link do założenia konta?

  Agata Odpowiedz
  • http://pocztapelnakorzysci.pl/konto.html

   Ciekawe, że nikt nie podał wcześniej?

   x666
  • Przyznam szczerze, że z góry (błędnie) założyłem, że Konto Pocztowe otwieramy w oddziale. A tu niespodzianka, da się internetowo… :) W takim razie chętnie przeczytam później jak wrażenia – czy można przelewem/kurierem/w oddziale?

   Michał
  • No właśnie też mam pytanie czy da się przelewem? Bo na stronie banku ciężko wyczytać jakieś szczegóły, jest tylko wniosek o konto, ale jak go sfinalizować? Chyba można na poczcie albo przez listonosza ale czy da się też całkowicie przez neta?

   pws
  • >>>czy da się przelewem?
   Nie.
   Najszybciej w placówce banku ( w wybranych UP ).
   Można złożyć wniosek przez internet i podpisać umowę w UP ( jest lista ) ale wtedy uruchomienie rachunku trwa znacznie dłużej.

   Bogdan
 • Jako, że w RiP w EB wchodzą sierpniowe ograniczenia na zakupy, mam pytanie do kogoś, kto korzysta z promocji „Same Korzyści”. Czy premia jest wypłacana także za transakcje zwrócone na kartę? Bo w regulaminie w zasadzie nie ma nigdzie wzmianki o takim przypadku, ale może ktoś może wypowiedzieć się jak to wygląda w praktyce…

  pws Odpowiedz
 • Wniosek dość długi ale bezproblemowy, na końcu wybiera się pocztę lub placówkę banku zapewne do odbioru umowy ale nie ma tego wprost chyba, że nie doczytałem. W każdym razie mają informować na bieżąco drogą mailową o statusie wniosku.

  x666 Odpowiedz
 • też się skusiłem na wniosek internetowy i … masakra
  Na końcu wniosku wybiera się placówkę do podpisania umowy (to jedyna forma, nie ma kuriera ani przelewu), jeśli już korzystacie z tej formy otwarcia rachunku to wybierzcie sobie placówkę banku a nie pocztę (chyba, że jesteście pewni, że są tam kumate Panie i ogarną temat), ja wybrałem najbliższą pocztę i zaczęły się jaja…
  Wniosek wypełniony w czwartek, dzisiaj rano dostałem emaila z informacją, że mogę udać się do wybranej placówki podpisać umowę.
  Zadowolony idę na pocztę, standardowe kilkanaście minut w kolejce i Pani w okienku mówi, że oni nic jeszcze nie dostali, nic nie wie i żeby przyjść wieczorem jak wrócą listonosze z rejonu to pewnie przyniosą umowę na papierze. OK. Nie znam procedury może tak jest faktycznie.
  Po powrocie do domu postanowiłem sprawdzić procedury na infolinii. Długie oczekiwanie ale się udało dodzwonić. Na infolinii twierdzą, że umowa jest przesyłana elektronicznie i jest do pobrania z systemu i na poczcie mają ją wydrukować i dać do podpisu, a jak nie wiedzą co i jak to Panie z poczty mogą skorzystać z hotline’a dla pracowników.
  Wracam na pocztę, znowu kolejka, a przy okienku streszczam informacje z infolinii ale Pani nadal twardo „że oni nigdy nie drukują, zawsze dostawali umowy na papierze itd itp”
  Normalnie Bareja „uprze się taki i mu daj…’
  daję za wygraną, wychodzę wściekły, dzwonię kolejny raz na infolinię i zdaję relację co i jak. Na infolinii Pani obiecała zadzwonić do placówki i poinformować co i jak mają zrobić i oddzwonić do mnie – dodatkowo dowiedziałem się, że niby można iść do innej placówki podpisać umowę. Niestety odzewu brak.
  Pojechałem więc do oddziału banku, też kupa zamieszania, dzwonili do centrali co ze mną bidnym zrobić (rozmowa jakieś 20 minut ;) no bo na umowie adres innej placówki.
  W końcu doszedłem do wniosku, że najszybciej będzie anulować ten wniosek (doradca złoży wniosek o anulowanie wniosku internetowego z opisem sytuacji) i jutro pojadę do placówki od zera podpisywać umowę.
  Dodatkowo dowiedziałem się, że umowa podpisywana z wniosku internetowego wraca do centrali pocztą wewnętrzną (tradycyjną), wysyłki nie są codziennie, potem w centrali jeszcze procesują umowę i trwa to ok tydzień albo lepiej.

  Najszybciej jest podpisać umowę bezpośrednio w placówce banku pocztowego (nie mylić z pocztą;)
  sorry za długaśny tekst, ale mi się nazbierało… ;)

  erde Odpowiedz
  • >>>masakra
   I tak już obrotu w tym miesiącu byś nie wyrobił , bo na kartę trzeba czekać ok 2 tygodni.
   Ale trzeba było najpierw tutaj dopytać i wtedy byś się wiedział jak najszybciej założyć.

   Bogdan
  • człowiek uczy się na błędach

   erde
 • Jak powiedziałem pani na poczcie, że chcę zapłacić blikiem, to mi odpowiedziała, że ona nie wie co to jest, niedługo idzie na emeryturę i nie będzie na koniec swojej kariery na PP, ryzykowała…

  Benito Odpowiedz
 • 18.07 zakladalem konto na poczcie w Poznaniu (z wydzielonym stanowiskiem bankowo – ubezpieczeniowym). Trwalo to niecale 10 minut. Dzis otrzymalem karte. Wszystko przebieglo bardzo sprawnie.

  Zbig Odpowiedz
 • Czy można założyć dwa konta z promocją ” Pocztowe korzysci” ?

  Joanna Odpowiedz
 • W regulaminie jest że tylko jeden rachunek.?

  promocjusz Odpowiedz
 • Jeżeli opłacę czynsz 300 osobie fizycznej na poczcie i zapłacę kartą to będzie zwrot 30 zł?

  x666 Odpowiedz
 • Ups, wybrałem też naklejkę MasterCard i zobaczyłem teraz, że pobierają za nią 0,99 zł miesięcznie i 10 zł za jej wydanie. Da się jakoś to sprostować?

  Damianos Odpowiedz
  • możesz odstąpić od umowy (samej karty) , jeśli nie minęło 14 dni od podpisania (nie wiem czy nie liczy się tego od dnia aktywacji karty).

   Herman
 • W 7 lokalizacjach, w miejscach szczególnie uczęszczanych przez turystów, jak plaże, molo, czy miejskie deptaki, staną specjalne strefy promocyjne Grupy Poczty Polskiej z licznymi konkursami i atrakcjami dla odwiedzających.

  W 14 innych kurortach nad morzem, na Mazurach i w górach, odbędą się jednodniowe promocje, w trakcie których hostessy z oznakowanymi plecakami i flagami będą….

  (…) za założenie konta Klient otrzyma torbę na zakupy oraz darmową pocztówkę ze swoim zdjęciem, którą może wysłać rodzinie i znajomym.

  http://www.poczta-polska.pl/poczta-pelna-korzysci-w-wakacyjnych-kurortach/

  Bogdan Odpowiedz
 • Witam.
  Bliskie Konto Pocztowe – jest ono darmowe po wydaniu 300 zł.
  Trzeba zapewnić wpływ na konto 1000 zł ?

  Wiesław Odpowiedz
 • Czy u was też pobrało 10 zł za wydanie naklejki???
  We wniosku nie dało się jej odznaczyć. Co miesiąc będą pobierać 0,99 zł za korzystanie. Czy da się z niej zrezygnować?

  Agata Odpowiedz
 • @Agata: Ja zadzwoniłem na infolinię, konsultantka zastrzegła naklejkę i napisała rezygnację, powiedziała, że po zastrzeżeniu naklejki opłata nie jest pobierana. Dodam, że jeszcze ani karta debetowa ani naklejka do mnie nie dotarły, a umowę podpisywałem 28 lipca… Tragedia!

  Damianos Odpowiedz
 • Wiecie, dlaczego mam rachunek zablokowany, takie info mam po zalogowaniu do bankowości internetowej?

  Damianos Odpowiedz
 • Czy płatność musi być kartą? Czy może być ta nieszczęsna naklejka? ?

  Joanna Odpowiedz
 • Czy jest jakiś sposób na założenie tego konta bez tej naklejki?

  wlodek Odpowiedz
 • Ale we wniosku jej sie nie da odznaczyc… Wypelniales wniosek przez internet?

  Wlodek Odpowiedz
  • przez internet zakładałem, nie pamiętam już gdzie ale jakoś bardzo intuicyjnie można było ją odznaczyć

   Herman
 • Bliskie Konto Pocztowe – jest darmowe po wydaniu 300 zł kartą – czy wliczają się w to również wydatki na poczcie i w aptekach/drogeriach (gdzie jest zwrot)? Czy trzeba wykonać osobno 300 zł kartą w innych sklepach dodatkowo?

  Ana Odpowiedz
 • Daty płatności kartą nie pokrywają się.
  Same korzyści – liczy się data księgowania.
  Do zwolnienia z opłaty – liczy się data wykonania.

  Bogdan Odpowiedz
  • Uwaga, od 1 stycznia nastąpiła zmiana regulaminu „same korzyści”
   Do zwrotu liczy się data dokonania transakcji.

   Bogdan
 • Pocztowe Korzyści – jeśli chodzi o wydanie 300zł na poczcie ICH KARTĄ, czy da się jakoś przepuścić wpłaty na poczet np. spółdzielni czy za ogrzewanie, jeśli nie mam faktur a tylko np. książeczkę z nr konta? Macie jakieś inne pomysły?

  morti Odpowiedz
  • Ja opłacam czynsz na rzecz Spółdzielni właśnie książeczką i co miesiąc zwrot wpada:)

   Monika
  • Dzięki Monika, o takie konkretne info mi właśnie chodziło ;)
   Bo jak pytałem u mnie w lokalnej filii poczty, czy mogę dokonać płatności kartą za taki rodzaj wpłaty, to pani powiedziała mi że kiedyś można było, a teraz nie. Więc w tym miesiącu próbuję jak i TY :D

   Morti
 • Czy miesiąc zalozenia konta tez liczy się do zwrotu ( pod warunkiem , ze na czas dojdzie karta) i którego dnia nowego miesiąca wypłacają zwrot? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Liczy się, zwrot 6-8

  endrju Odpowiedz
 • http://www.zdjecianaall.republika.pl/list.pdf – takie listy wysyła Poczta Polska do swoich klientów informując o „promocji” na Mikołaja :-)

  zenek64 Odpowiedz
 • Witam, czy testował może ktoś czy do zwrotu 5% w wybranej kategorii (zdrowie, kultura, sport) liczą się też wydatki w danej kategorii w Internecie czy tylko w sklepach w realu? Bo w regulaminie jest coś o terminalach POS…

  sceptyk Odpowiedz
  • działa, przez internet
   mcc musi się zgadzać

   pozdrawiam

   kruczi
  • @kruczi, a działa przy zwróconych transakcjach? Próbowałeś albo może przypadkiem akurat miałeś jakieś zwroty zakupów internetowych, a premia wpadła w całości?

   pws
  • nie miałem zwrotów na konto w pocztowym ;)

   pozdrawiam

   kruczi
 • Otrzymał już ktoś premię za listopad w promocji Pocztowe Korzyści?

  barkley6 Odpowiedz
  • w obydwu promocjach w regulaminach jest informacja, że wypłata do 15

   tak, że spokojnie ;)

   pozdrawiam

   kruczi
 • Jeszcze nie

  Damianos Odpowiedz
 • Dzisiaj wpadło 20 zł za Same Korzyści,
  a 30 zł za Pocztowe Korzyści jeszcze nie ma (a dotąd pocztowe korzyści były wypłacane wcześniej (6-8 dnia miesiąca)

  erde Odpowiedz
 • Wpadło dzisiaj 30 zł tytułem Zwrot z Programu Poczta Pełna Korzyści za okres 11.2017 ;)

  erde Odpowiedz
  • U mnie również premia z programu Pocztowe Korzyści zaksięgowana.
   Coś się Bank Pocztowy zaczął ściśle regulaminu trzymać. Jak do 15-ego do do 15-ego ;)

   barkley6
 • Tak już wszystkim spowszedniały te zwroty, że już nikt się nie chwali, że z wczorajszą datą wpadł Zwrot z Programu Poczta Pełna
  Korzyści za okres 12.2017. ;)

  erde Odpowiedz
 • z samych korzyści regulaminowy termin minął a zwrotu brak

  pozdrawiam

  kruczi Odpowiedz
 • Od jutra do końca czerwca 2018 r. wracają darmowe wypłaty z bankomatów Planet Cash.

  Bogdan Odpowiedz
 • Drodzy Livesmartowicze czy ktos z Was placil na poczcie BLIKiem?
  Jesli tak to czy wie jak wytlumaczyc pani w okienku jak ma ona to zrobic bym mogl zaplacic blikeim?

  McKwacz Odpowiedz
 • Jeszcze raz napiszę, jakby ktoś nie doczytał :

  Uwaga, od 1 stycznia nastąpiła zmiana regulaminu „same korzyści”
  Do zwrotu liczy się data dokonania transakcji.

  Bogdan Odpowiedz
 • Witam, temat chyba wart odświeżenia? Warto w to wejść teraz?

  K+M+B Odpowiedz
  • Moim zdaniem warto, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość przy zakładaniu konta. Umowa podpisana pod koniec stycznia, w połowie lutego dostęp do bankowości elektronicznej, karta debetowa jeszcze nie dotarła…

   Mahyn
  • To pewnie lepiej jednak w odddziale, mniej stresu

   K+M+B
 • a jaki jest aktualnie kod MCC na Poczcie ?

  wiechu Odpowiedz
 • Mieliście zwrot z promocji Poczta pełna korzyści w tym miesiącu?

  sebeksk Odpowiedz
 • wpadły zwroty z obu korzyści

  kruczi Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy