Citibank: 2 x 300 zł za polecenie karty kredytowej w kolejnej odsłonie programu poleceń

Zakończona

Wygląda na to, że w Citibanku trwa kolejna edycja programu poleceń. Osoby, które posiadają kartę kredytową, pożyczkę gotówkową lub konto osobiste mogą polecić swojemu znajomemu jeden z produktów banku. W zamian za skorzystanie z oferty zarówno polecający jak i polecany zgarnąć mogą po 300 zł premii. Problem w tym, że w porównaniu do ostatniej, bardzo popularnej promocji, z tej raczej nie skorzystacie. Dlaczego?

Program poleceń Citibank: do 600 zł dla polecającego i polecanego
Aby przystąpić do promocji polecający powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod tym adresem. Następnie bank w ciągu kilku dni skontaktuje się z polecanym i przeprowadzi przez proces. Polecany do wyboru będzie miał dwa produkty: pożyczkę gotówkową na kwotę min. 4000 zł lub kartę kredytową. Problem w tym, że nawet jeśli wybierze bezpłatną kartę Simplicity, to w ciągu 30 dni od podpisania umowy będzie musiał zlecić przelew z rachunku karty kredytowej (min. 4000 zł) rozłożony na raty w planie spłat ratalnych Komfort lub zawrze porozumienie w zakresie dodatkowego limitu rozłożonego w tym samym planie. W skrócie: nieważne jakbyśmy kombinowali, znajomy będzie zmuszony do pożyczenia od Citibanku 4000 zł.

Czy to się opłaca? Niestety nie. Prowizja za rozłożenie transakcji na raty w ramach programu planu spłat Komfort wynosi 10% wartości transakcji, nie mniej niż 50 zł. Podobnie jest z pożyczką gotówkową – standardowa prowizja wynosi 10%. Oczywiście w obu przypadkach dochodzi jeszcze oprocentowanie rat czy opłata operacyjna za obsługę planu spłat w wysokości 20-30 zł miesięcznie.

Citibank: opłata za obsługę planu spłat na raty Komfort

Wniosek jest prosty: choć w programie poleceń obie strony mogą łącznie uzyskać 600 zł, to realnie prawie cały zysk jest już zjadany na początku promocji. W takim wypadku zdecydowanie korzystniejsze będzie skorzystanie z jednej z ofert startowych banku, gdzie za wyrobienie karty (bez konieczności uruchamiania rat!) w większości przypadków oferowane jest minimum 400 zł premii. Na tę chwilę zyskać możemy:

Jeśli ktoś jednak jest zainteresowany poleceniem pożyczki znajomemu, to warto przeglądnąc samodzielnie regulamin promocji oraz zadzwonić na infolinię, gdzie konsultant wyliczy wysokość rat. Uprzedzam jednak, że tanio nie będzie…

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak już brać kredyt to w karcie nie rozkłądając na raty – obecnie to 10% oprocentowanie które przy rocznym kredycie odpowiada prowizji ok 5.5%

  Abc Odpowiedz
 • W innym wątku podniosłem temat tej promocji, bo 5 stycznia nawijał mi doradca makaron na uszy i obliczał, że to się opłaca. Kosztów miało nie być ale obawiam się, że się pomylił bo promocja „10 000 zł za 20 zł miesięcznie” była do końca roku a pewnie o to mu chodziło. Jak się coś dowiem to napiszę.

  dario Odpowiedz
 • Tak więc w oddziale dowiedziałem się, że polecony może skorzystać z promocji 10.000 zł i spłacić dług najlepiej po 4 m-cach. Wyszło by na 500+ na parę, ale to było na gębę. To samo mi napisali na czacie. Już prawie się skusiłem ale ciągle nie miałem pewności więc jeszcze zamówiłem rozmowę i tu już się okazało, że nie można łączyć promocji.
  Coś mi tam jeszcze wyjaśniali ale odpuściłem. To co admin pisze to wyciąg z TOiP ale dla nowych klientów jest taniej, aczkolwiek dalej się nie opłaca.

  dario Odpowiedz
 • A jednak stało się – uruchomiłem proces.
  Mam potwierdzenie, że promocje można połączyć, tzn. tutaj opisaną z promocją „10.000zł za 20zł miesięcznie” ( https://www.online.citibank.pl/formularz/karta_kredytowa3/Simplicity/).
  Co więcej, biorąc 10.000zł można odsetkami zrównoważyć opłatę miesięczną do kilku złotych a pożyczkę spłacić po np. pół roku. Szacuję, że ta operacja przyniesie 500zł zysku plus pewne dodatki o których kiedy indziej.
  Zaletą tej promocji jest króciutki okres karencji dla poleconego (14 grudnia 2016).

  dario Odpowiedz
 • Dario a mógłbyś krok po kroku opisać ale tak łopatologicznie jak skorzystać z tych obu promocji.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Skorzystałem kiedyś z promocji z telefonem i do dzisiaj mam kartę citi world, bo cały czas przynosi zyski i jeszcze zbieram punkty na zakupy a koszt karty to … zero, bo co roku mi przedłużają bezpłatność. Ktoś obok natomiast zamyka kartę jak tylko nie jest potrzebna ale daleko jej do bycia nowych klientem.
  Tak więc ja korzystam z opisanej tu promocji, wypełniam formularz polecenia i czekamy na kontakt.
  Polecony zamówi kartę simpliciti z limitem minimum 10.000, poczeka aż dostanie, aktywuje, zaloguje, coś tam kupi, czyli się uprawomocni.
  Teraz wchodzi druga promocja, czyli w czasie 30 dni polecony zleca w ramach podlinkowanej wyżej promocji (10k za 20zł/m-c) przelew z limitu karty na maksymalną kwotę, czyli 10k i rozkłada na 12 m-cy. Jedyny koszt to 20zł na miesiąc plus oczywiście goła rata. Od razu możesz to wrzucić na jakieś konto oszczędnościowe. Po miesiącu wpłacasz pierwszą ratę i jesteś 20zł do tyłu zbilansowane częściowo procentami od 10k. Ale dzięki poleceniu otrzymujecie wkrótce oboje po 300zł. Po spłaceniu (dla przyzwoitości i na wszelki wypadek) np. 5 rat możesz spłacić całą pożyczkę.
  W międzyczasie mając aktywny produkt kredytowy możesz w oddziale założyć ror i dostać jakiś prezent (popularne są walizki), ale widziałem torby, piłki.

  dario Odpowiedz
 • Czytam jeszcze raz regulamin drugiej promocji i tam jest inny okres karencji – 28 września 2015 – to muszę jeszcze wyjaśnić bo się nie łapiemy.

  dario Odpowiedz
 • Czyli nie ma tej prowizji za rozłożenie na raty – 50 zl lub nawet 10 % wartości? i jeszcze 1 sprawa nie można zamówić karty z limitem 4000 zl., po co zaraz 10 000 zl.?:)

  ewa Odpowiedz
 • 10000 zł wychodzi korzystniej, o ile łapiemy się na drugą promocję.
  Opłata miesięczna jest wtedy stałą 20 zł, a odsetki od 10000 na lokacie pokryją większą jej cześć niż od mniejszej kwoty

  mbo Odpowiedz
 • Mam cynk od doradcy, że skoro nie mogę skorzystać z promocji 10000 to on coś tam wymyślił i zamknę się w kosztach 150zł, tylko nie możemy zacząć bo bank z polecenia nie dzwoni i nie dzwoni…

  dario Odpowiedz
 • No tak, ale 10000 nie wiem czy dostane, a co z ta prowizja ? admin pisze o prowizji a pozostali nie.

  ewa Odpowiedz
 • Admin pisze o klasycznej ofercie a są jeszcze oferty dla (względnie) nowych klientów gdzie nie ma prowizji albo są inne ulgi. Ja jeszcze nie znam szczegółów, na razie czekamy na telefon.

  dario Odpowiedz
 • Ok dzieki za informacje.

  ewa Odpowiedz
 • Skonsumowałem lokalnie (w oddziale). Poleciłem bliskiemu kartę kredytową. Wziął z limitem 10k, potem zrobił przelew z karty na 10k z rozkładem na raty. Koszt 20zł na m-c. Przy okazji otworzył rachunek osobisty w promocji. Spodziewane premie to 300 dla mnie za polecenie, 300 dla niego (minus maks. 60zł) jako poleconego, kolejne 300 dla niego za rachunek. Do tego całkiem fajna walizka 24″ (cena na stronie sklepu 600zł) za bycie nowym klientem i skorzystaniem z trzech produktów (karta kredytowa, rachunek, przelew z karty na raty).

  dario Odpowiedz
 • Jest do zgarnięcia łatwe 2000 zł lub 8000 zł
  „Stylowa Oferta na Powitanie w Citigold. Edycja II” dostępna dla pierwszych 500 Klientów, którzy w okresie od 3 stycznia 2017 do 31 marca 2017 r. otworzą Konto Citigold lub Citigold Private Client, zasilą je kwotą minimum 330 000 zł w przypadku Konta Citigold i 3 100 000 zł w przypadku Konta Citigold Private Client najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta, podpiszą regulamin oferty w ciągu 10 dni od otwarcia Konta (jednak nie później niż 31 marca 2017 r.), złożą dyspozycję otwarcia lokaty terminowej w złotych na okres 6 miesięcy o kwocie kapitału 2500 zł dla Konta Citigold oraz 3000 zł dla Konta Citigold Private Client, zobowiążą się do utrzymania w Banku przez 6 miesięcy Średniomiesięcznego salda środków w wysokości co najmniej 300 000 zł dla Konta Citigold oraz co najmniej 3 000 000 zł dla Konta Citigold Private Client.
  Ktoś chętny kto ma wolne 330k ? :)

  neme Odpowiedz
  • „Oprocentowanie Lokaty jest stałe i wynosi 3% w skali roku” — to wygląda dobrze, ale nie widzę słowa „minimum” w zdaniu „o kwocie kapitału 2500 zł”, więc pozostałe 327500 zł będzie się marnować na ich 1% (czy ile tam dają)? Pewnie straty na odsetkach od takiego kapitału przewyższą te 2000 zł premii…

   Don Quijote de la Mancha
 • Don Quijote de la Mancha ty i tak się nie łapiesz bo masz już chyba tam konto Prioriti. (zgaduję)
  Natomiast co do opłacalności, to premia jest dla polecającego, a nie dla polecanego więc „strata” jest jeszcze większa.
  Poniżej regulamin
  https://www.online.citibank.pl/documents/accounts/CG_regulamin_oferty_specjalnej_polec_klienta.pdf

  PS. Nowe Citi online jest jak dla mnie straszne. Co z tego że responsywne. Nie cierpię takich stron, żeby to było w miarę funkcjonalne to okno przeglądarki muszę zmniejszyć do 1/4 ekranu. Po co oni robią takie wielkie odległości między każdą pozycją? No chyba, że to jest aby wybierać opcje nie palcem, a pięścią na tablecie czy komórce.

  neme Odpowiedz
 • Dostaliśmy dzisiaj po 300zł. Polecony i polecający. Koszty 40zł a być może 60zł.
  Do tego będzie 300zł za konto i wielka walizka – opłaciło się :)
  Ponad osiem stówek i nie trzeba było cierpieć karencji.

  dario Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy