Darmowe przelewy z kart kredytowych T-Mobile Usługi Bankowe

Jak wiemy z poprzedniego wpisu karty kredytowe służą głównie do płatności bezgotówkowych. To wtedy możemy skorzystać z długiego okresu bezodsetkowego oraz braku dodatkowych prowizji. Zdecydowanie gorzej jest w momencie, kiedy potrzebujemy wyciągnąć „żywą” gotówkę z naszej karty. Zazwyczaj w przypadku wypłat z bankomatów czy przelewów z karty przepada nam zarówno okres bezodsetkowy, jak i brak opłat. Okazuje się jednak, że jest przynajmniej jeden bank, który w tej chwili pozwalają na bezkosztowe wyciągnięcie pieniędzy z karty kredytowej. Oznacza to, że możemy w ten sposób skorzystać z nieoprocentowanej pożyczki choćby nawet po to, aby przez najbliższe miesiące wrzucić pieniądze na konto oszczędnościowe i… zarabiać.

Darmowe przelewy z karty kredytowej w T-Mobile

Opisywaną okazję wypatrzył nasz czytelnik Artur. Mowa o promocji T-Mobile Usługi Bankowe, w której bank do końca marca 2016 nie pobiera prowizji za przelew z rachunku karty. Oznacza to, że cały przyznany limit możemy sobie po prostu przelać i… zrobić z nim co chcemy.

Dodatkowe zalety są takie, że T-Mobile traktuje tego typu przelew jako operacja bezgotówkowa. Przysługuje nam w ten sposób okres bezodsetkowy, który w przypadku tego banku wynosi nawet 58 dni! Najlepiej więc wypłacić środki na początku okresu rozliczeniowego (idealnie przed końcem stycznia), spłacić je pod koniec marca i wyciągnąć jeszcze raz – łapiąc się na ostatnie dni promocji. Prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie więc okres rozliczeniowy od 26-go do 25-go dnia kolejnego miesiąca.

Warto dodać, że promocja nie jest zdefiniowana w żadnym regulaminie (a przynajmniej my nie możemy takiego znaleźć). Zgodnie z tabelą opłat wypłata przelewem kosztuje 4% min 10 zł, jednak według strony banku prowizji do końca marca nie ma. Najlepiej więc pierwszą wypłatę zrobić na małą kwotę i przetestować. Na wszelki wypadek zamieszczamy screena:

Darmowe przelewy z rachunku karty kredytowej T-Mobile

Ile kosztuje karta kredytowa w T-Mobile? Wydanie karty to 0 zł, a opłata za wznowienie karty pobierana po roku może wynosić 70 zł. Aby jej jednak uniknąć wystarczy wydać 15 000 zł kartą w ciągu 12 miesięcy, dokładniej:

pod warunkiem rozliczenia transakcji na łączną kwotę min. 15 000 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy)

Wszystko wskazuje więc na to, że przelew pieniędzy z rachunku karty jak najbardziej znosi tę opłatę. Wystarczy wykonać go kilkukrotnie i karta w pierwszym roku będzie darmowa – a później zrobimy z nią co chcemy :)

Tabela opłat i prowizji karta kredytowa T-Mobile

Aktualizacja: jest jeszcze lepiej!

Nasz czytelnik Maciej podesłał nam regulamin oferty który jest dołączany podczas wnioskowania o kartę. Oferta trwa od 7 stycznia do 31 marca i dotyczy nie tylko zwolnienia z prowizji za przelew z rachunku karty, ale również:

W przypadku Klientów, którzy zawarli umowę o Kartę kredytową w okresie trwania Promocji, przysługuje dodatkowo:

 • Zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę do końca 2016 roku, niezależnie od liczby transakcji bezgotówkowych dokonanych w miesiącu kalendarzowym,
 • Zwolnienie z opłaty za wznowienie Karty kredytowej na drugi rok użytkowania, niezależnie od łącznej kwoty rozliczonych transakcji,
 • Obniżenie stawki oprocentowania limitu kredytowego o 20% na okres 14 miesięcy od dnia zawarcia umowy o Kartę kredytową.

Więcej w regulaminie.

Jeśli macie rachunek w T-Mobile to wniosek o kartę kredytową złożycie po zalogowaniu do bankowości internetowej. W innym wypadku zrobicie to pod tym adresem.

Warto też pamiętać o tym, że samo konto osobiste w T-Mobile jest bardzo dobrym rachunkiem. Po pierwsze darmowym, po drugie z darmową kartą debetową po wydaniu 200 zł miesięcznie, a po trzecie – zwracającym 5% transakcji bezgotówkowych kartą. Jeśli jeszcze o nim nie słyszałeś, to warto przeczytać nasz listopadowy wpis: Wraca 5% moneybacku od T-Mobile!

Nie przegap!

Komentarze

 • Skąd wynika rozumowanie, że brak prowizji oznacza także grace period?

  WybrzezeKosciSloniowej Odpowiedz
 • Z Tabeli Opłat i Prowizji… Już widzę.

  WybrzezeKosciSloniowej Odpowiedz
 • Niektóre banki w dwojaki sposób traktują przelewy z rachunku karty kredytowej. W zależności od kanału, jakim został zlecony, może być uznany za transakcję bezgotówkową lub gotówkową. Czy na pewno ten przelew będzie traktowany jako transakcja bezgotowkowa?

  MR Odpowiedz
 • Jeszcze należy wspomnieć o programie Mastercard Rewards, dzięki któremu za płatności tą kartą można zbierać punkty i wymieniać na drogocenne nagrody.

  Artur Odpowiedz
 • Artur, a jak się zapisać do tego programu ?
  Gdy podaję numer karty wywala komunikat: „Wprowadzony nr karty nie może zostać zweryfikowany, proszę wprowadzić ponownie”

  pozdrawiam

  kruczi Odpowiedz
 • @Admin,
  Wiadomo może czy w najbliższym czasie będzie jakaś ciekawa promocja odnośnie kont osobistych?
  Pozdrówki!

  Rafał Odpowiedz
 • @kruczi
  Ja też mam podobny problem, zaakceptowałem kiedyś tam zgody na przystąpienie do programu po zalogowaniu na konto, ale nie mogę być pewien czy się zapisały. Więc zadzwoniłem wczoraj, czy przedwczoraj na infolinię z prośbą o wyjaśnienie. Konsultantka stwierdziła, że oni te zgody wysyłają do Mastercarda, więc to trochę trwa. No ale na wszelki wypadek odczytała mi te zgody w formie litanii i potwierdziłem jeszcze raz. Na razie też sie nie mogę zalogować na konto Mastercard Rewards.

  Artur Odpowiedz
 • Rafał, będzie jeden ciekawy odgrzewany kotlet i jedna nowość. Ale nie o wszystkich promocjach wiem wcześniej, więc…

  Michał Odpowiedz
 • Dorzuciłem regulamin który znalazł Maciej, dzięki :)

  Michał Odpowiedz
 • Hm, ładnie to wygląda. Czyli w przypadku założenia karty w czasie trwania promocji do końca roku nie zapłacę ani grosza za samo użytkowanie karty? Żadnych schowanych haczyków? (oczywiście innych niż sam kredyt)

  K. Odpowiedz
 • Na to wygląda ;)

  Michał Odpowiedz
 • Gdzie najlepiej ulokować pieniądze przelane w podany sposób z karty kredytowej? W Aliorze na lokacie 2-miesięcznej? Czy może jakieś inne konto oszczędnościowe?

  Luke Odpowiedz
 • Ja bym proponowała konto oszczędnościowe – zależnie co masz dostępne – wtedy wypłacisz i przelejesz najbliżej ostatniego dnia.

  K. Odpowiedz
 • konto RO w smartbank 2,8%

  abc Odpowiedz
 • Co do Mastercard Reward – wyraziłem zgody przy logowaniu, potem jeszcze upewniłem się na chacie czy to wystarczy. Oczywiście, to wystarczy. Ale zalogować się nie mogłem. Zadzwoniłem na infolinię Mastercard Reward – podaje się początek numeru karty i mówią czy karta się kwalifikuje. Okazało się, że moja pod program nie podpada. Zadzwoniłem ponownie na infolinię T-Mobile, a pani mówi to co piszecie – że wysyłanie zgód trwa itp ale że każda karta się łapie. Dopiero trzecia babka z T-Mobile wyjaśniła, że to nie tak. Reasumując – jedynej kompetentnej pomocy udzielą Wam na Mastercard Rewards.

  powrotroberta Odpowiedz
 • Luke, jeśli masz to najlepiej chyba Orange Finanse. Tam na oszczędnościowym jest 3,5% chyba do 35 000. Wątpię aby komuś dali większy limit na kredytówne:)))) Samo konto tu już opisywane też nie najgorsze:)

  Joe Black Odpowiedz
 • Nawet chętnie bym sobie taką kartę wyrobił. Dopiero co zamknąłem kk na nawet większą kwotę w mBanku. Ale. Nie mam zdolności :) Jako rolnik prowadzący dodatkowo własną działalność gospodarczą jestem dla Banku z innej bajki. Tam mają taką kartę dla zatrudnionych, na kontraktach, emerytów. Takich jak ja nie przewiduje formatka. Żal dupę ściska. Nie napiszę dosadniej bo jeszcze znowu Bogdan przeczyta i będzie wstrząśnięty. Ale niech sobie wsadzą. Zresztą korzystając z darmowego kredytu do końca marca tak wiele znowu bym nie zarobił a generalnie, nawet mimo super okazji, nie inwestuję za pożyczone. Jestem konserwatywnie wychowany i nie wyobrażam sobie abym mógł nie oddawać pożyczonych pieniędzy. Wiem, że to śmieszne w dzisiejszym świecie. Niemniej śmieszne jest dla mnie ocenianie klientów przez banki według kryteriów z zamierzchłej epoki a nie według historycznych relacji, sald, obrotów i ich charakteru. Dla mnie wygląda to tak, jakby Bank chciał za wszelką cenę posiadać klientów, którzy poprzez posiadanie karty będą mogli wpędzić się w kłopoty a w razie draki będzie ich można capnąć za dupę. Może to i metoda na bankowanie w epoce wilków z Wall Street. Sam nie wiem.

  Bufon Odpowiedz
 • @Bufon, pozostaje Ci zakładać kk w banku, w którym masz jakąś relację. W końcu sam też nie chciałbyś pożyczać pieniędzy komuś, o kim nic nie wiesz, prawda? A jeśli masz sensowne transakcje na koncie, sensowne środki, to i bez stałych dochodów przecież dostaniesz kartę – tylko bank musi Cię znać. Nie widziałam formatki, ale zawsze da się jakoś wypełnić; „inne źródło dochodów”, działalność też zwykle jest dostępna, a jak nie to infolinia.

  K. Odpowiedz
 • do admin
  BZWBK rozsyła sms-y z nową promocją ” Podwójne oprocentowanie” . Wart w to wchodzić?
  Będzie artykuł o tym czy trzeba samemu czytać? Admin daj znać.

  waldemar Odpowiedz
 • waldemar, podeślesz info? Ja nie dostałem
  PS. To artykuł o T-Mobile, nie BZWBK

  Michał Odpowiedz
 • Co do pożyczania komuś to takie np. hipoteczne listy zastawne w USA składały się także z kredytów dla bezdomnych z Central Parku lub dla psa sąsiada. Z ratingiem AAA na poziomie 95%. Takie działanie banków doprowadziło w 2008 r. do globalnej zapaści i wielkiego krachu. miliony ludzi na całym świecie zbankrutowało. A banksterzy… no cóż wypłacili sobie soczyste premie po tym jak państwa z budżetowych pieniędzy wpompowały w banki miliardy $. Bo bank zawsze spada na cztery łapy.

  vadim Odpowiedz
 • Panowie , co z tym ” Podwójnym oprocentowaniem” w wbk . Jest czy nie ma ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Posucha na rynku…przydala by sie jakas lokata czy konto oszcz. z porzadnym % :-)

  Ajak Odpowiedz
 • Witam ja z innym tematem. Zwrócił ktoś z was uwagę na to że od 18.01.2016 oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Smart Banku dla kont zakładanych przed 18.12.2015 spadło do 2%? Czy może się mylę?

  Walu Odpowiedz
 • Właśnie uzyskałem informację na infolinii programu Mastercard Rewards, że owszem moja karta kredytowa może brać udział w programie, ale zapis do programu może nastąpić najwcześniej w lutym… A do tego, że przystąpienie do programu może być tylko pisemne, a nie ustne, czy tam jakieś klikanie zgód w systemie.

  Artur Odpowiedz
 • Dla tych co chcę dobrze ulokować:
  BOŚ Bank (BOSSA BANK) daje 4% na ROR (do 10k) i 3,5% na RO (do 50k)

  abc Odpowiedz
 • BGŻ Optima 2,8% dla nowych środków

  abc Odpowiedz
 • abc możesz podrzucić jakiś link do boś? Chodzi mi zwłaszcza o 3,5% na ro …

  Anonymous Odpowiedz
 • Na ten moment widzę tylko ekolokatę na 2,8%

  Anonymous Odpowiedz
 • @Anonymous link do ofert ROR 4% (do 10k PLN) przy wpłatach 1000 PLN miesięcznie i aktywnej karcie debetowej (bez spełnienia jednego z warunków to będzie 3,5%):

  https://www.bosbank.pl/klienci-indywidualni/twoja-bankowosc-codzienna/konta-osobiste/ekokonto-bez-kosztow

  do tego można założyć RO z oprocentowaniem 3,25% do 50k PLN (o ile ma się ROR) przez pierwsze 5 miesięcy

  https://www.bosbank.pl/klienci-indywidualni/twoja-bankowosc-codzienna/konta-osobiste/ekoprofit

  bud3k Odpowiedz
 • bud3k dzięki :^)

  3,25 to nieco mniej niż 3,5 ale także jest o.k. Swoją drogą ciekawe skąd abc wziął 3,5%?! :-\

  Anonymous Odpowiedz
 • Jeśli chodzi o BOŚ to ta lepsza oferta jest dla starego konta którego już założyć nie można.
  Obecnie można mieć na ROR 3.25% do 50kPLN przez 5 miesięcy (oprocentowanie zmienne i może ulec zmienie)

  abc Odpowiedz
 • Przepraszam na RO nie ROR.
  Obecnie można mieć na RO 3.25% do 50kPLN przez 5 miesięcy (oprocentowanie zmienne i może ulec zmienie)

  abc Odpowiedz
 • Nie ma problemu, 3,5% byłoby kuszące ;^) Mam wzm, tylko nie wiem … mogę do niego założyć ten dodatkowy rachunek?

  Anonymous Odpowiedz
 • A co ze starymi co mieli do marca? Też przedłużenie do kwietnia?

  Majek Odpowiedz
 • Czy powyższa informacja dotyczy klientów z poprzedniej ,marcowej edycji ?Czy też musi być to zupełnie nowy wniosek?
  Należy też pamiętać o możliwości polecenia KK, wpada 60 zł.

  Eva Odpowiedz
 • Ja już dwa tygodnie temu przez pomyłkę zrobiłem mały przelew z kk i zdziwiło mnie, że nie pobrali 10zł opłaty.
  A do Mastercard Rewards nadal nie mogę się zalogować :[

  Artur Odpowiedz
 • Dostałem informację od banku, że darmowe przelewy do końca czerwca, dotyczą także starych klientów.

  Don Pablo Odpowiedz
 • Już miałem zapodawać pytanko, czy ktoś trenował przeniesienie limitu korzystając z promocji KK Tesco :) https://www.tesco.pl/marki-i-uslugi/finanse/nowa-karta-kredytowa-wymien.php a tu taka piękna niespodzianka, że dla dotychczasowych też przedłużają. Piękna sprawa!

  paranoix Odpowiedz
 • Czy promocja została przedłużona?

  dfgh Odpowiedz
  • Niestety nie, a dokładniej: w nowej wersji promocji dostaje się zwolnienie z opłaty miesięcznej do końca marca 2017 oraz zwolnienie z opłaty za przedłużenie karty na drugi rok, ale nie ma już tego zwolnienia z opłaty za przelew oraz obniżonego oprocentowania.

   Don Quijote de la Mancha
 • Dla mnie promocją kończy się niestety 22 sierpnia. Małe podsumowanie: 3 karty kredytowe i zysk w okolicach 500 zł. Oby więcej takich promocji :)

  Don Pablo Odpowiedz
 • A teraz dzwonią z banku i proponują nowość tj. rozłożenie zadłużenia na 3 do 84 rat.
  Oczywiście wychodzi dużo drożej niż normalnie, jakieś 20% RRSO

  Roman Odpowiedz
  • Miałem dziś taki telefon. Spłata 80% zadłużenia rata okolo 1000 zl. Niby bez prowizji itp. Po prośbie, żeby oferte wysłać na email. Odpowiedź, że nie ma takiej możliwości. Ręce odpają.

   Don Pablo
  • Również miałam taki telefon.Super oferta bez % i prowizji. Po naleganiu dowiedziałam się,że za każe pożyczone 500 PLN jest opłata administracyjna 5PLN przez cały okres, pomimo spłat kapitału. Wychodzi drożej niż na karcie. ..

   Iza
 • Da się jeszcze z jakiejś CC realizować darmowe przelewy? Ja już nie znam żadnej takiej, odkąd niedawno odpadł Citi z przelewami za rachunki domowe.

  gregoopl Odpowiedz
  • @grgoopl
   Możesz coś więcej napisać o citi? Chyba przegapiłem gdzieś to info. Co masz na myśli pisząc, że citi odpadł:
   1. Będą pobierać jakieś opłaty za opłacanie rachunków z karty?
   2. Będzie to niemożliwe?
   3. czy może nie będzie taka transakcja brano pod uwagę przy naliczaniu obrotu dla nowych klientów?
   Masz może gdzieś zmieniony regulamin?
   Z góry dzięki za pomoc.

   tomafra
  • od 1. sierpnia br. przelewy za rachunki z kk nie są już darmowe.

   wojtekkkkkkkkkkk
  • Dzięki. Jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli wyrobie sobie nową kartę kk w promocji, to opłaty rachunków za pośrednictwem sprytnego Billa będą możliwe, czy za nie też będzie pobierana dodatkowa opłatą (poza standardową dla upaid)? Nie widzę nigdzie ograniczenia kodu mcc.

   tomafra
 • @grgoopl
  Zostaje wiadomy przekaz ale tam tylko 2000 limitu na przekaz i 2000 na zwrot. Parę groszy/ na słabą kawę/ idzie zarobić. Uważam jednak, że lepiej przekaz zostawić na obroty w promocjach.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • od jakiegoś czasu jest tylko 2000 na odbiór/zwrot

   pozdrawiam

   kruczi
  • odkad wprowadzili koniecznosc klepania danych imie i nazwisko to nigdy nie udalo mi sie skutecznie nadac przekazu! zostaly tylko niektore maszyny ktore tego nie wymagaja /bez dotykowego ekranu/ to tam udaje sie jeszcze nadac. albo ja czegos nie potrafie? :)

   sunwoj1
  • Ja generalnie nie ogarniam niestety przekazów bankomatowych…one są liczone jako transakcje bezgotówkowe, jak rozumiem? i można je wykorzystać do cashbacków itp. Jak liczyć ten limit? na rok kalendarzowy? Może ktoś odświeży temat dla laików, bo koniec roku za pasem i może warto wykorzystać jeszcze ;)

   abc
  • Tak, są to transakcje bezgotówkowe, ja np. przetestowałem z kartą kredytową Citi, choć nie do wszystkiego się nadaje, bo MCC to chyba 6012. Limit liczy się na rok kalendarzowy na PESEL nadawcy.

   Don Quijote de la Mancha
  • Z citi ostrożnie. Nie wiem kiedy testowałeś, ale wg regulaminu kk tego typu transakcje citi liczy jako gotówkowe. Prowizja może zaboleć.

   ls5
  • kiedys mialem przypadek z kartą millenium że pierwotnie zakwalifikowal transakcje jaka gotowkowa/info z aplikacji mille/, po czym jak zaksiegowali to juz poprawnie jako bezgotowkowa. najlepiej robic to kartami w ktorych limit wyplat gotowkowych mozna ustawic na zero :) czyli citi porazka jesli o to chodzi, w kk nie mozna ZADNYCH limitow dziennych ustawic – powinien sie tym zajać jakiś urząd :D

   sunwoj1
  • Co do ogółu rozumiem, ale:
   1. Czy użyta przez nadawcę karta debetowa musi mieć bezpłatne wypłaty z bankomatu Euronetu, aby nie zapłacić jakiejś prowizji? Planuję to zrobić BGZ BNP z Konta Optymalnego.
   2. Czy taki przekaz można zrobić do siebie i odebrać w tym samym bankomacie za chwilę czy trzeba się z inną osobą dogadać lub iść do innego bankomatu?
   3. Ile trwa, zanim kasa dotrze do odbiorcy? Ile czasu ma odbiorca na odbiór?
   4. Rozumiem, że do tej operacji lepiej wybrać starsze bankomaty, bo jest łatwiej?

   abc
  • @abc
   ad.1. bank- wystawca karty musi rozliczać przekaz bankomatowy jako transakcję bezgotówkową (sprawdź w regulaminie danej karty, regulaminie promocji na okoliczność ew. wykluczonych kodów MCC) lub jeśli traktuje jako gotówkową to aby nie zapłacić prowizji trzeba mieć aktywną opcję typu „wszystkie bankomaty bez prowizji”
   ad.2. zwykle nadaje się przekaz na inny nr tel.; posiadacz tego nr tel. otrzymuje sms, musi pamiętać PESEL i mieć kod; może to być ten sam bankomat
   ad.3. czasem musi upłynąć kilkanaście minut nim przekaz otrzyma status „do wypłaty”; na pokwitowaniu napisane jest baaardzo drobnym drukiem ile jest czasu na odbiór (nie pamiętam bo limity wyczerpałem na pocz. roku ;) ale czasu jest aż za dużo ;)
   ad.4. nie testowałem na różnych maszynach tylko najbliższej :)

   ogólnie to doraźnie można skorzystać, no można nawet ew. tzw. parę osób zaprząc ale to „krótka piłka” jest

   Krzysztoff
  • Dzięki @Krzysztoff
   Drążąc dalej temat, czy ktoś robił przekazy bankomatowe kartą BGŻ BNP dla Konta Optymalnego lub Kartą TMUB dla Konta Premium? Czy te banki rozliczają te transakcje jako bezgotówkowe? Czy nie ma wykluczających kodów MCC?
   6012 regulamin TMUB wyklacza, więc tu raczej odpada…

   abc
  • jesli karta bnp nie ma wykluczen dla tych mcc to uzycie tej uslugi ma sens.
   ja natomiast mam srednie doswiadcznie z sama usluga. przy nadawniu rozne komunikaty ze bledy, to pol biedy, ale jak odebrac swojej kasy nie moglem to juz mnie szlak trafial, wydzwanialem spod bankomatu na ich infonie, zwykle twierdzili ze wszystko ok i nikt nie wie dlaczego nie dziala… dlatego podchodze z rezerwa do uslugi – boje sie ze kiedys nie odbiore przekazu bo system „nie da rady”

   sunwoj1
  • Ja właśnie próbowałem zrobić przekaz bankomatowy dla KK BGZ BNP . Najpierw ustawiłem limit 0 zł na operacje gotówkowe. No i efekt taki ,że przeszedłem przez cały proces w bankomacie… i nic ani SMS-a na telefon zlecającego ,ani odbiorcy . Zero komunikatu o błędzie z bankomatu…

   TOma
  • @Don Quijote de la Mancha, odezwij się do mnie na maila „pws” na onet.pl – mam pytanie.

   pws
  • @toma – i wlasnie o tym mowie, ze ta usluga przekazow dziala jak chce, czesto z nia bywaja problemy, jest totalnie niestabilna, zawsze mozna zadzwonic na infolinie i faktycznie pomagają, ale czesto sami nie wiedza czego to nie dziala tj. powinno…

   sunwoj1
 • Kartę każdego banku w Polsce możesz użyć do przekazu bankomatowego. Ani Euronet ani żaden bank w Polsce nie pobiera opłaty za przekaz bankomatowy.
  Karty debetowe służą głównie do wyrabiania obrotów w promocjach zaś z karty kredytowej wypłacasz 4000/ 2 tys. limit+2tys. zwrot/, kładziesz na KO i kasujesz niewielki zysk. I kończymy już dyskusję bo jeszcze zlikwidują.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • PLS, co to znaczy zwrot? Co to przekaz rozumiem, ale nie wiem co macie na myśli pisząc „2 tys zwrot”

  gregoopl Odpowiedz
  • Nie wiem, czy dalej to tak działa, ale ja (ostatnio chyba kilka miesięcy temu), aby nie angażować w tę operację innych osób, jako numer odbiorcy podawałem swój drugi numer telefonu, ale przekazu nie odbierałem i chyba po tygodniu na tel. „nadawcy” przychodził sms umożliwiający wypłatę „wysłanych” („przekazanych”) i nieodebranych środków.

   Don Quijote de la Mancha
  • można również podać sie za odbiorcę i wstukac kilka razy zły pin – wówczas przelew wraca do nadawcy jako zwrot – nie trzeba czekac 7 dni :)

   sunwoj1
 • A czy ktoś może potwierdzić na 100 % MCC 6012 dla przekazu bankomatowego? bo jakby co to TMUB i BGŻ BNP wyklucza ten numer MCC z cashbacku/moneybacku… może warto dodać do strony jakimcc…

  abc Odpowiedz
  • @abc
   jak mówiłem, 24/01 i 25/01 b.r. korzystałem „całą gromadą” TMUB-em :) zimno było to pamiętam to klepanie :) a właśnie sprawdziłem w hist. i na 100% wtedy było 6012 i bez klepania imion i nazwisk; tylko nry, pesele, kody;
   teraz mogło się zmienić MCC albo i nie- nie wiem; korzystałem do ww. daty odkąd tylko wprowadzono tą usługę;
   @ Eugeniusz
   a czytałeś regulaminy WSZYSTKICH banków w PL ? ;)
   transakcja o wybranym kodzie MCC może zostać potraktowana w sposób indywidualny…
   a zdarzały się niekiedy przypadki „indywidualnego podejścia” do. tzw. usług finansowych; zacytuję kol. Is5 (parę wpisów wyżej) – „z citkiem bym uważał”; zdaje się, że taki zapis u nich gdzieś mi kiedyś mignął w zmieniających się reg. KK a nie drążyłem od stycznia (jak pisałem) tematu bo mnie przestał interesować;
   ostatecznie przed tran. można poczytać świeży reg. i zrobić zrzut czy zapisać na wypadek reklamacji…
   no troszkę trzeba popracować czasem na tego noworocznego szampana ;) i kawior ;)

   Krzysztoff
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy