W ciągu zaledwie niewiele ponad miesiąca doszliśmy do etapu, w którym najlepsze oprocentowanie nie jest na poziomie 7%, a zaledwie niewiele ponad 5%. Realnie liczba ta może jeszcze spadać, dlatego warto sprawdzić gdzie jeszcze ciągle zgarniemy oprocentowanie rzędu 6%, najczęściej wykorzystując lokaty na start.
W porównaniu do naszego grudniowego zestawienia wyblakły nieco oferty grupy Leszka Czarneckiego – lokaty startowe w Noble Banku oraz Idea Banku. Oprocentowanie wynosi teraz odpowiednio 6.5% oraz 7%. W tym pierwszym banku ulokujemy od 50 do 100 tysięcy złotych na okres trzech miesięcy, jednak musimy pilnować, aby spełnić bardzo wygórowane warunki gwarantujące bezpłatne konto (szczegóły tutaj). W Idea Banku natomiast ulokujemy maksymalnie 10 tys. PLN i to tylko na miesiąc. Tutaj na szczęście nie musimy zakładać żadnego konta osobistego.
Również Meritum Bank obniżył oprocentowanie swojej Pierwszej Lokaty – oferowanej klientom, którzy zakładają Konto Zarabiające (które da już tylko 1% cashbacku). Teraz to tylko 6%, natomiast kwota maksymalna to 20 tys. PLN. Okres trwania lokaty to trzy miesiące.
Nieźle wygląda tu oferta BGŻOptima – nowi klienci zgarną 5.8% na Lokacie Bezkarnej, do 20 000 PLN, na okres 3 miesięcy. Dużą zaletą lokaty jest możliwość jej zerwania bez utraty odsetek. Warto zastanowić się nad tą opcją, ponieważ nie musimy do niej zakładać żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego ani wyrabiać żadnej karty.
Dalej w zasadzie walka o procenty na lokatach ma sens jedynie w przypadku dużej ilości środków. W innym przypadku warto wykorzystać konta oszczędnościowe i premie za założenie konta osobistego – na przykład 5% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium wraz z Dobrym Kontem (oferującym łatwy cashback 50 PLN miesięcznie) czy 600 PLN od mBanku za założenie i korzystanie z eKonta przez najbliższy rok (lub 180 PLN dla obecnych klientów)
Ktoś z was słyszał jeszcze o dobrej lokacie ze stałym oprocentowaniem powyżej 5.5%?