ING: 100 zł na start i do 1000 zł za polecenie konta znajomemu

Zakończona

Wystartowała kolejna edycja promocji ING Banku Śląskiego, w której za założenie Konta z Lwem zyskać możemy premię. Tym razem bank reklamuje, że do zdobycia mamy nawet 1100 zł łącząc promocję z premią w wysokości 100 zł na start oraz do 1000 zł za polecenie oferty znajomym. Sprawdźmy więc jak zyskać najwięcej, bo kwoty mogą robić wrażenie :)

100 zł za założenie konta w ING i 1000 zł za polecenie

100 zł za otwarcie konta

Pierwsza z promocji to „100 zł za otwarcie konta”. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem ING – taką osobą, która:

od 1 października 2015 r. do 18 kwietnia 2017 r. nie posiadała lub nie współposiadała w Banku któregokolwiek z następujących kont osobistych Konto z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student,

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że do 31.07.2017 złożymy wniosek o Konto z Lwem i podpiszemy umowę o konto. W ciągu kilku dni skontaktuje się z nami kurier i przywiezie do podpisania umowę, którą następnie otrzymamy mailowo.

Warto dodać, że powyższa procedura obowiązuje osoby, które nie mają dostępu do bankowości internetowej ING. Jeśli mamy dostęp do bankowości (np. posiadając Otwarte Konto Oszczędnościowe), to wniosek składamy poprzez bankowość internetową, a później wypełniamy formularz przystąpienia do promocji. Pozostali klienci nie muszą go wypełniać, bo do promocji przystępują automatycznie.

Obecna promocja nie wymaga od nas wyrażenia zgód marketingowych.

Premia za transakcje kartą

Co dalej? Aby zdobyć tytułową premię musimy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą do 31.10.2017 na kwotę min. 1000 zł płacąc nią w sklepach i internecie. Oprócz wydatków kartą możemy również za zakupy płacić BLIKiem, a zakupy muszą zostać zaksięgowane najpóźniej 5.11.2017.

To tyle! Jeśli w dniu 15.11.2017 będziemy ciągle posiadaczem Konta z Lwem oraz karty debetowej to bank przekaże nam 100 zł premii.

Do 1000 zł w programie poleceń banku

A jak zdobyć jeszcze więcej? Wystarczy skorzystać z promocji „Poleć konto znajomemu”, która trwa do 18.10.2017. Aby zostać osobą polecającą konto musimy być posiadaczem Konta z Lwem przez min. 30 dni, a następnie uzyskać swój indywidualny kod promocji (np. przez bankowość internetową ING). Kod ten możemy przekazać swojemu znajomemu, a ten powinien go podać w drugim kroku wnioskowania o konto:

ING - poleć konto znajomemu i zgarnij 1000 zł

Oprócz tego polecający musi wydać przynajmniej 300 zł kartą do 18.10.2017. Transakcje muszą zostać rozliczone do 30.10.2017.

A jakie warunki musi spełnić osoba, której chcemy polecić konto? Po pierwsze:

nie był posiadaczem żadnego z następujących kont Konto z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Student, Klasyczne przez ostatnie 12 miesięcy przed założeniem pierwszego – w czasie trwania Promocji – konta osobistego w ING Banku Śląskim S.A. Promocja dotyczy pierwszego konta, które założy Nowy klient

Oprócz tego nowy klient musi wydać min. 300 zł kartą wydaną do konta lub BLIKiem w każdym z dwóch dowolnych miesięcy kalendarzowych od otwarcia konta (wliczając również miesiąc otwarcia). Bank zastrzega jednak, że gdybyśmy transakcje wykonywali w styczniu 2018, to muszą zostać rozliczone najpóźniej do 18.01.2018.

50 zł dla nowych klientów w programie poleceń

A ile na tym można zarobić? Obecny klient do zdobycia ma 100 zł za skuteczne polecenie, ale nie więcej niż 1000 zł przez całą akcję. Nowy klient dostaje „zaledwie” 50 zł. Dodatkowo bank wprowadza pewne ograniczenie:

Nowy klient, który otworzył konto w ramach Promocji „Poleć konto znajomemu”, nie może przystąpić do Promocji, jako Obecny posiadacz konta i tym samym nie może polecać konta w ramach Promocji Nowym klientom.

Będąc więc nowym klientem mamy do wyboru dwie możliwości: założenie konta w pierwszej z promocji, zyskanie 100 zł i ewentualna próba polecenia konta znajomemu (np. współmałżonkowi), aby zyskać kolejne 100 zł. Możemy również wybrać otwarcie konta z czyjegoś polecenia, ale zamykamy sobie drogę do polecenia oferty dalej. Prawdopodobnie załapiemy się wtedy na promocję 100 zł na start, bo wykluczeń brak.

Na koniec warto dodać, że nagrody dla nowych i obecnych klientów będą wypłacane od listopada 2017 do lutego 2018 – do 25 dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Bank ponadto ufunduje nagrodę w wysokości 23 zł stanowiącą 19% podatku dochodowego. My nic nie będziemy musieli wykazywać w rozliczeniu.

Ile kosztuje Konto Direct z Lwem?

Konto Direct to rachunek darmowy. Zapłacić możemy jedynie za kartę debetową (7 zł), jednak jeśli wydamy nią min. 300 zł w miesięcznym okresie rozliczeniowym (od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca) to opłata nie jest pobierana. Ponieważ pierwsza z promocji wymaga wydania 1000 zł, to rozłożenie tego na około 300 zł miesięcznie nie powinno być problemem.

Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów – darmowe są operacje w urządzeniach własnych oraz sieci Planet Cash. Oprócz tego ING pozwala na jedną darmową wypłatę w miesiącu z innych bankomatów. Za następne płacimy 2,5 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Skąd wiadomo, że w miesiącu otwarcia konta trzeba wydać 300 zł?

  kbkb Odpowiedz
  • Nie trzeba. Trzeba wydać 300 zł w dwóch dowolnych miesiącach, do których zaliczamy również pierwszy niepełny miesiąc otwarcia konta. Do wyboru do koloru.

   Michał
 • A może by warto o zgodach marketingowych wspomnieć choć słowem…. :) Chodzi mi o ich niezaznaczanie się mimo zaznaczenia.

  jojo Odpowiedz
  • jest wspomniane bo też zwróciłem na to uwagę (że o dziwo nie trzeba) – nawet pogrubiłem.

   Michał
 • Ooooooooooooooo toż to szok !

  jojo Odpowiedz
 • @Admin czyli jezeli ktoś mi już polecił konto Direct (otworzyłem je z polecenia od np. kogoś z rodziny), to ja już nie mogę polecac konta innym ?
  Nie wygeneruje mi się kod polecania w bankowośći internetowej ?

  Wojak Odpowiedz
 • Czyli polecany musi być łosiem, który zadowoli się 50zł zamiast 100zł i możliwości polecania dalej, gdyby konto założył sobie sam. Raczej trudno uczciwie komuś to oferować.

  Skylla Odpowiedz
  • Tak, jest w tym sporo racji

   Michał
  • Dlaczego łosiem?
   Osoba 1 zaklada konto zgarnia 100 z promocji, poleca konto i zgarnia kolejne 100.
   Polecony dostaje 50 i 100 z promocji.
   Jak w rodzinie nie maja wiecej osob to chyba tak lepiej niz obie mialyby otworzyc normalnie, jak maja wiecej osob to kazdy otwiera z polecenia osoby 1.
   Dobrze rozumie? Bo admin pisal ze niema wykluczen w zdobyciu stowki z promocji jak jest sie poleconym.

   Herman
  • Pytanie tylko czy na pewno się nie wykluczają te promocje

   Łukasz
  • Promocje się łączą, można skorzystać z obu – za założenie z polecenia – 50+100 ;D

   Martyna
  • Czyli osoba, której polecono konto dostaje 50 zł na start po spełnieniu warunków promocji i nadal jest dla niej dostępna promocja „Otwórz Konto Direct przez internet”? Z powyższych komentarzy wnioskuję, że tak, ale co dokładniej znaczy: „Jeśli mamy dostęp (…) to wniosek składamy poprzez bankowość internetową”. Gdzie to jest dostępne?

   Myślę, że warto również wspomnieć, że konto trzeba założyć PO 18 kwietnia.

   Laszek
 • Czyli jak zamknęłam konto w maju 2016, to w czerwcu można mnie polecić i złapię się na premie?

  Pozdrawiam.

  Bea Odpowiedz
 • Poprawcie mnie jeśli się mylę, że karta może być bezpłatna bezwarunkowo, jeśli plastikową zmienimy na kartę zbliżeniową w telefonie.

  abba Odpowiedz
  • Karta w telefonie jest bezpłatna bezwarunkowa (to mnie zresztą przekonało, by to konto zostawić, przyda się do wpłatomatów), ale nie wiem, czy do spełnienia warunków promocji nie trzeba plastiku.

   Don Quijote de la Mancha
 • Zakładałam konto w jednej z ostatnich promocji ING. Wniosek wypełniłam, wzory umów dostałam na maila, kurier przyjechał… i na tym skończył się kontakt z bankiem. Nie dostałam nic więcej ani na maila, ani na tel. (A powinnam dostać chyba umowy i przede wszystkim dostęp do bankowości internetowej). Jestem nowym klientem, czy nie? Niby nie mam konta u nich, a z drugiej strony internetowo umowę niby podpisałam.

  Klaudia Odpowiedz
  • Ja bym próbował wyjaśnić na infolinii bo wyglada, ze masz konto otwarte skoro kurier byl

   Michał
  • A sprawdzalas spam? Bo u mnie właśnie tam trafiły mejle po wizycie kuriera (był w środę, w poniedziałek wiadomości).

   Aero
  • Panowie mam taką samą sytuację wniosek złożony , kurier zadzwonił podpisałem świstek ale nie dostałem umowy. Dostałem tylko kartę żadnych danych do logowania ani nic. Jak to działa ?

   Arkadiusz
  • Jeśli się nie mylę, to wiadomości mogły wpaść do spamu. Sugeruję kontakt z infolinią, może mogą dosłać jeszcze raz…

   Michał
 • Czy dobrze zrozumiałem, że nie ma obowiązku posiadania karty w przypadku osoby poleconej, tzn. nie biorąc plastiku, a 300zł wydając Blikiem (czyli spełni warunek), to załapie się na premię? O tyle istotne, że do poleceń zostali mi starsi rodzice:) a oni nie będą płacić kartami co miesiąc po 300zł aby uniknąć opłaty za nią…

  aircrash Odpowiedz
 • Czy osoba polecona może wyrobić kartę, przez 2 miesiące wydać po 300zł a następnie zrezygnować z karty?

  Martyna Odpowiedz
 • Z owu wynika: od
  18 kwietnia 2017r. do 31lipca 2017r. otworzy:
  i. za pomocą strony internetowej Banku Konto z Lwem Direct albo Konto z Lwem Komfort wraz z kartą debetową wydawaną do tych Kont z Lwem oraz-bez względu na rodzaj otwieranego Konta-również Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN

  To jak z tym OKO w końcu? Musi być czy nie?

  Maciej Odpowiedz
 • Wisienkowicze, można połączyć tą promocję z promocją za regularne inwestowanie?

  warmaschine Odpowiedz
  • Nic nie wskazuje na to żeby się wykluczały. Skoro można skorzystać z obu opisanych wyżej promocji, to moim zdaniem na 100% można także łączyć z promocją za regularne inwestowanie

   Łukasz
 • Czy polecający musi posiadać kartę czy można transakcję 300 zł wykonać BLIKIEM?

  Paradoks Odpowiedz
 • Jak mam u nich konto firmowe to mogę załapać się na tą promocję ze 100 zł za otwarcie?

  Dana Odpowiedz
  • Wygląda na to, że tak – bank wyklucza posiadaczy konta osobistego. Konto firmowe nie jest kontem osobistym :)

   Michał
 • Po jakim czasie od wizyty kuriera konto jest założone i można z niego korzystać, a po jakim przychodzi pocztą karta? Jeśli chciałabym od razu po otrzymaniu nagrody zamknąć konto, a opłata za konto w przypadku nie wydania 300 zł wynosi 7 zł, to powinnam zostawić to 7 zł na koncie czy jak zrobić, by nie być na minusie? Bo z tego co czytałam, to w placówce zamyka się konto bez okresu wypowiedzenia. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

  Wera Odpowiedz
  • W ING opłata za zamkniętą kartę jest liczona procentowo zależnie od czasu jej aktywności w danym okresie rozliczeniowym.
   Konto bez karty jest bezpłatne, można więc najpierw zamknąć kartę, poczekać na pobranie ostatniej opłaty za nią i wtedy zamknąć konto.

   Don Quijote de la Mancha
 • A czy do obrotu 1000 zł wchodzi w grę Sprytny czy są jakieś wykluczenia. Jak założyłem konto w czerwcu to juz od czerwca mogę robić 1000 zł czy dopiero od lipca

  pasikonik119 Odpowiedz
 • @Admin: prześwietlisz nową promocję ING: Benefity za pensję?

  broker Odpowiedz
 • Czy otwierająć konto mając dostęp do bankowości internetowej trzeba złożyć dwa wnioski, jeden o konto DIrect i drugie o OKO? Bo nie widzę, żeby dało się to zrobić jednym wnioskiem.

  drudar Odpowiedz
  • Na pierwszej stronie wniosku masz tekst:
   Otwierasz: Konto Direct z Otwartym Kontem Oszczędnościowym

   endrju
 • Kurier to Pocztex, Urząd nadania Wołomin.
  Na drugi dzień po złożeniu wniosku dostałem link do śledzenia przesyłki.
  Kurier zjawił się kolejnego dnia (wcześniej jeszcze dzwonił).
  Sprawdził dowód, przekazał mi kopertę z kartą i poprosił o podpis na jego urządzeniu.

  endrju Odpowiedz
 • jak myślicie, uda mi się do przyszłego poniedzialku założyć konto, czy liczy się moment kiedy złozyło się wniosek o konto

  pasikonik119 Odpowiedz
  • Dzień wniosku.

   Bogdan
  • dobrze pamietam ze to wlasnie w ING dzien zlożenia wniosku = dzień otwarcia konta? Potwierdzi ktos?

   Wtedy by pasowało, bo regulamin wymaga otwarcia konta do 31.07.

   eh
 • chce założyć konto w ING z polecenia. Proszę kogoś o kod polecający

  jolana Odpowiedz
  • poszło na email ;)

   Herman
  • Żeby być uczciwym to trzeba powiedzieć, że jak założysz samodzielnie a nie przez kod polecający, to otrzymasz 100 zł premii. Za kod polecający tylko 50 zł. Jeśli to świadoma decyzja, to ok :)

   abc
  • Nie jest tak jak piszesz. Dostanie i 100 i 50 zł. Jedynym minusem jest to, że nie będzie mogła polecać.

   Iza
  • Czyli rozumiem, że promocje się łączą? Wcześniej były wątpliwości…

   abc
 • Mogę dać kod do BZWBK, Credit Agricole, TMUB lub AliorBanku.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • @abc
  Nie wprowadzaj Jolanty w błąd. Za założenie konta z kodem polecającym ale wybierając wersję bez dalszego polecania dostanie 150zł a nie 50.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Czy jako polecajacy po wydaniu 300 pln moge zamknac karte?

  michal10 Odpowiedz
  • Podłączam się do pytania. Tez nie mam potrzeby trzymania karty do uzyskania premii za polecenia. Zadałem je już wcześniej pod innym wpisem o ING ale cisza…

   abc
 • kiedy powinienem otrzymać nagrodę za polecenie – konto otworzone w lipcu?

  asdf Odpowiedz
 • Rozumiem, że dziś bank powinien przy spełnionych warunkach powinien wypłacić premię…niestety póki co jej nie ma…

  warmaschine Odpowiedz
 • Też jeszcze nie dostałem.

  Waldemar Odpowiedz
 • Jest 100 zł na OKO.

  dadadaq Odpowiedz
 • U mnie również na OKO. Szybkie pytanie – oczekuje również na premię za polecenie – 100zł dla polecającego, 50zł dla polecanego. Rozumiem, że na obu kontach przy spełnionych warunkach można zamknąć karty i oczekiwać bezkosztowo?

  warmaschine Odpowiedz
  • Regulamin nic nie mowi o posiadaniu karty zarowno dla funduszy (bez zadnych watpliwości) jak i pewnie poleceń ale…

   Zgodni są tez konsultanci ING (to nowość) ale ja poczekam na oficjalną odpowiedz z banku, która wysłałem przez formularz kontaktowy sląskiego.

   Wojak
  • Dla funduszy sprawdzona kwestia – na drugim koncie nie mam już karty od jakiegoś czasu, a już za drugie DRI wpadła premia.

   warmaschine
 • Jest kasa za polecenia.

  cykor Odpowiedz
  • Nu nabrali przyspieszenia a mieli wypłacać do 25 kazdego miesiaca.

   Wojak
  • To co, teraz można zamknąć kartę i nie będzie opłat czy w grudniu trzeba znowu machnąć 300 zł?

   Rask
  • Zamknięcie teraz karty spowoduje , że zapłacisz jedynie za nieco ponad 20 dni Listopada. Za grudzień już nic nie zapłacisz z racji braku karty, a to za nią jest opłata.

   warmaschine
  • @warmaschine
   Jeśli w listopadzie już wykonałem obrót na 300 zł i teraz zamknę kartę to chyba nic nie zapłacę?

   Rask
  • Jakie ponad 20 dni zapłaci….

   Jezeli wyrobił kartą od 29 do 28 listopada 300 zl to moze ja spokojnie zamknąc nie będzie już zadnych opłat.

   Konto zgodnie z regulaminem i TOiP bedzie bezpłatne.

   Wojak
  • Tak to w porządku :)… Zrozumiałem, że nie zrobił obrotu za Listopad..

   warmaschine
 • Jest 2 x 50zł. U mnie i u żony.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Jak ktoś chce zamknąć kartę to musi pamiętać o plastikowej i mobilnej mastercard (oczywiście jak ktoś posiada). Ta druga też będzie płatna od końca grudnia.

  Mahyn Odpowiedz
 • Wczoraj dostaliśmy z żoną po 5 dych za polecenie. Chcemy zamknąć karty debetowe. Proszę o potwierdzenie.
  1. Karty debetowe ING można zamknąć przez Internet.
  2. Kartę zamykamy wybierając w bankowości internetowej” Zastrzeżenie karty”.
  3. Za zastrzeżenie/ zamkniecie karty bank nie pobiera opłaty.
  Za listopad obrót min. 300zł wyrobiony.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Zastrzegłem kartę w ten sposób ale nie jestem pewien czy jest to równoznaczne z zamknięciem rozumianym jako wypowiedzenie umowy. Bank na pewno nie przesyła nowej karty jeśli nie wyrazi sie takiej woli. Opłaty rownież nie pobiera. Co prawda żeby być w zgodzie z regulaminem warto może napisać wiadomość w bankowości internetowej i poinformować bank o zgubieniu karty ale nie jest to konieczne.

  miodzio Odpowiedz
 • @miodzio
  Dzięki. Czy ktoś ma jeszcze jakieś uwagi odnośnie zamykania karty debetowej w ING?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Nie mam uwag, potwierdzam.
   Sam tu wiele razy pisałem, że zastrzeżenie to nie zamknięcie, że zastrzega się kartę zgubioną lub skradzioną i że może się to wiązać z koniecznością tłumaczenia, w jakich warunkach została utracona… ale w ING sam wyjątkowo (już dawno) użyłem funkcji „Zastrzeżenie karty” w bankowości www i zadziałało to bardzo sprawnie, jak zwykłe zamknięcie.

   Don Quijote de la Mancha
 • Dzięki Don. Jak tak to jutro pewnie zamknę. A jak konto z Lwem i KO? Trzeba do oddziału czy można przez internet?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Nie wiem, ja sobie zostawiłem, ING powolutku wprowadza darmowe wpłatomaty z Blik, a ponieważ czasem potrzebę wpłaty gotówki mam, a na karty debetowe w portfelu miejsca nie ma, to uznałem, że warto zostać — w czym utwierdzają mnie np. kolejne edycje promocji regularnego inwestowania.

   Don Quijote de la Mancha
  • Co do konta to trzeba się raczej fatygować do oddziału Ja zostawiam z uwagi właśnie na promocję regularnego inwestowania

   miodzio
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy