Do 350 zł za założenie nowego Konta dla Ciebie od Credit Agricole (i 3% do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym!)

Trwa do 31.07.2018

Z początkiem miesiąca Credit Agricole całkowicie zmienił swoją ofertę. Ze sprzedaży wycofane zostały stare konta, które zastąpiło nowe – Konto dla Ciebie. Już na pierwszy rzut oka rachunek ten prezentuje się bardzo dobrze. Dodatkowo bank, uwielbiany przez nas za bardzo dobre promocje na start, zaprezentował nowe oferty promocyjne. Do zgarnięcia mamy 200 zł za przeniesienie konta, 300 zł zwrotu za rachunki lub 50% premii dla oszczędzających na CAsaver. Ale to nie wszystko! Osoby oszczędzające mają do zgarnięcia 3% na koncie oszczędnościowym „na start” – i to nie dla „drobnych”, ale dla kwoty maksymalnej aż 100 000 zł! Czyżby szykował się nowy hit?

350 zł za założenie Konta dla Ciebie w Credit Agricole

Nowe Konto dla Ciebie w Credit Agricole

Uważni czytelnicy bloga z pewnością zauważyły, że wielokrotnie chwaliłem rozwiązania banków, które są fair w stosunku do klienta. Właśnie za takie rozwiązanie uważam zwolnienie z opłaty za konto i kartę po wykonaniu transakcji kartą na dowolną kwotę oraz wpływ niewielkiej kwoty na konto. I właśnie na takie warunki postawił Credit Agricole tworząc swoje nowe Konto dla Ciebie. Prowadzenie konta może nas kosztować 7 zł, jednak wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł miesięcznie oraz wykonanie 1 transakcji bezgotówkowej zwalnia z tej opłaty. Warto tu podkreślić, że wpływ nie musi być wynagrodzeniem – może to być nasz przelew własny z konta w innym banku. Identycznie jest z transakcją bezgotówkową – wystarczy wydać dosłownie kilka złotych w sklepie czy internecie, a warunek będzie spełniony.

Credit Agricole zapowiedział również, że chce być bardziej przyjazny „millenialsom”, czyli osobom młodym (m.in. z tego powodu kampania wizerunkowa z Dawidem Podsiadło). A co lubią młodzi? Nowoczesne rozwiązania. I właśnie z tego powodu do oferty banku trafił BLIK, czyli Polski Standard Płatności. Choć ciągle przegrywa on z płatnościami kartą debetową wydaną do rachunku, to ilość transakcji BLIKiem w naszym kraju dynamicznie rośnie. A że wiele podmiotów lubi premiować korzystanie z BLIKa, to pewnie prędzej czy później na BLIKu zarobimy :)

Wracając jednak do nowej oferty banku – warunki korzystania z karty debetowej wydanej do Konta dla Ciebie są niemal identyczne, jak samego konta. Plastik może nas kosztować aż 9 zł miesięcznie, jednak 1000 zł wpływu i jedna płatność kartą/BLIKiem zwalniają z opłaty. Identycznie jest zresztą wypłatami z bankomatów w kraju – płacisz albo 5 zł albo nic, jeśli w poprzednim miesiącu warunki zostały spełnione (bank zawsze patrzy na miesiąc wstecz). I takie rozwiązania nazywam fair – choć opłata jest wysoka, to bardzo łatwo się jej pozbyć. A płacą zapominalscy.

Korzyści dla Ciebie

A co bank przygotował w ofercie na start? Po pierwsze bardzo krótki okres karencji. Z promocji „Korzyści dla Ciebie” mogą skorzystać osoby, które nie posiadały konta w CA w dniu jej startu. Z drugiej strony zapis regulaminu wydaje się wykluczać jedynie osoby, które… wypowiedziały umowę o konto w trakcie trwania promocji (10.04 – 31.07.2018). Zresztą sami zobaczcie:

Z Promocji nie może skorzystać klient, który w okresie trwania Promocji był już Posiadaczem konta indywidualnego, którego umowę wypowiedział w tym okresie.

Niezależnie jednak od interpretacji jedno jest pewne – nowi klienci są jak najbardziej mile widziani :)

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że złożymy wniosek o konto i podpiszemy umowę o Konto dla Ciebie do końca lipca. Oprócz tego przy okazji finalizacji umowy będziemy musieli zadeklarować stałe wpływy na konto przez okres wybranej promocji oraz podpisać Zlecenie przekazywania środków.

Co to za dokumenty? Zgodnie z regulaminem w pierwszym z nich określamy ile pieniędzy będzie co miesiąc wpływało na konto. Na szczęście nie ma tu znaczenia, czy będą to środki tytułem wynagrodzenia czy nasze prywatne oszczędności przelewane z konta w innym banku lub wpłacane gotówkowo. Oznacza to, że suma wszystkich wpływów w danym miesiącu (z wykluczeniem przelewów z rachunków własnych w Credit Agricole) będzie zaliczana.

Drugi dokument, czyli Zlecenie przekazywania środków, jest… w zasadzie do niczego niepotrzebny. Regulamin promocji wymaga jedynie jego podpisania, ale nigdzie więcej o nim nie wspomina. Ba, nie ma nawet definicji tego zlecenia, choć łatwo się domyślić o co w nim chodzi. Z doświadczenia z poprzednich promocji Credit Agricole mogę wnioskować, że jest to zlecenie, w którym prosimy naszego pracodawcę o przeniesienie wynagrodzenia na nowo-otwarte konto w Credit Agricole. Czy zlecenie to jest do czegoś potrzebne? To zależy.

Promocja „Korzyści dla Ciebie” jest bowiem podzielona na trzy części (korzyści). Niestety nie możemy skorzystać z każdej z nich, ale tylko z jednej – wybranej.

200 zł za przeniesienie konta

Pierwsza z korzyści to oferta znana z poprzednich promocji Credit Agricole, czyli 100 zł lub 200 zł premii za przeniesienie swojego konta w innym banku do Credit Agricole. W tej (i tylko tej) korzyści do spełnienia warunków teoretycznie potrzebne jest przeniesienie swojego wynagrodzenia. Dlaczego? Podczas finalizowania umowy o Konto dla Ciebie konieczne będzie złożenie wniosku o przeniesienie (zamknięcie) konta w poprzednim banku. Zgodnie z regulaminem we wniosku tym mamy podać nazwę i adres instytucji przekazującej nam wynagrodzenie. A, zgodnie z definicją, wynagrodzenie to:

środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub zasiłków i stypendiów

Na szczęście na tym koniec – same wpływy mogą być już przelewem własnym z konta w innym banku. I tak premię (100 zł) otrzymamy wtedy, kiedy na konto będzie wpływało minimum 1000 zł przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe. Jeśli wpływy będą wyższe, niż 3000 zł, to nagroda wyniesie 200 zł.

Na szczęście zamiast przenosin konta wybrać możemy wybrać jedną z dwóch innych korzyści.

300 zł zwrotu za rachunki

Pierwsza to 5% zwrotu od płatności rachunków za media. Do zyskania mamy maksymalnie 300 zł w ciągu 12 miesięcy od przystąpienia do promocji. A jakie warunki należy spełnić?

Przed pierwszą realizacją danej płatności powinniśmy zarejestrować potwierdzenie płatności na dedykowanej stronie internetowej (lub w oddziale banku). Credit Agricole chce bowiem sprawdzić, czy dana płatność faktycznie będzie zapłatą za media, czyli za jedną z następujących usług związaną z dostarczaniem:

 • gazu,
 • energii elektrycznej,
 • wody bieżącej (w tym podgrzanie wody i odprowadzanie ścieków),
 • telewizji kablowej lub satelitarnej,
 • dostępu do Internetu,
 • telefonu komórkowego,
 • telefonu stacjonarnego

Na koniec dodam, że premia za dany miesiąc zostanie naliczona pod warunkiem, że na konto wpłynie co najmniej 1000 zł. A ponieważ jest to jeden z warunków wymaganych do zwolnienia z opłat, to nie powinno nam to sprawić żadnego problemu.

Czy warto skorzystać z tej korzyści? Teoretycznie może się wydawać, że ciężko będzie osiągnąć maksymalny zwrot. Z drugiej strony pamiętajmy, że pewne zaliczki za media możemy spokojnie nadpłacić/zapłacić na kilka miesięcy do przodu. Wszystko więc zależy od tego ile faktycznie jesteśmy w stanie wydać przez rok.

300 zł w formie zaokrągleń CAsaver

Trzecia korzyść dla wielu osób może być najłatwiejszą ze wszystkich. Credit Agricole chce nam zwrócić maksymalnie 25 zł miesięcznie (czyli 300 zł w ciągu 12 miesięcy) dokładając 50% wartości transakcji zrealizowanych w ramach usługi CAsaver.

O co chodzi? Usługa CAsaver polega na zaokrąglaniu transakcji kartą do pełnych kwot – maksymalnie do wielokrotności 5 zł. Płacąc więc np. 6 zł za kawę z naszego konta zostanie pobrane 10 zł: 6 zł w formie płatności kartą, a 4 zł przekazane na konto oszczędnościowe CAsaver. W ten sposób Credit Agricole zachęca do oszczędzania, którego „nie widać”. A w ramach promocji dorzuca od siebie dodatkowe 50%. W naszym przypadku będzie to 2 zł.

Łatwo zauważyć, że przy dobrych wiatrach maksymalną premie zyskamy już za 10-12 płatności kartą miesięcznie. Wystarczy nieco pogłówkować i dokonywać transakcji nieco przekraczających wielokrotność 5 zł. Tankujesz paliwo? To nie za 100 zł, tylko za 100,01 zł. Kupujesz coś w sklepie z kasą samoobsługową? Jedną transakcję zrób na nieco ponad 5/10/15 zł, a w drugiej zapłać za resztę. O kupowaniu bułki za (mniej niż?) 1 zł w piekarni czy markecie, jak robili uczestnicy starych promocji, nawet nie wspominam ;)

Ale aby nie było tak łatwo bank wprowadza pewien warunek. Oprócz standardowego wpływu 1000 zł (jak w przypadku innych korzyści) musimy również wydać karta minimum 300 zł w danym miesiącu. Inaczej premia nie zostanie naliczona. Z tego też względu nadmierne kombinowanie może nie mieć sensu – po prostu pamiętajmy, aby starać się celować w odpowiednie kwoty. Miejsce transakcji (i kod MCC) nie mają tu również znaczenia.

Premia za każdą z korzyści będzie wypłacana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Szczegóły promocji w regulaminie.

50 zł w programie poleceń

Nawet 300 zł na start to jednak nie wszystko. Credit Agricole reaktywował swój program poleceń, dzięki któremu obecni klienci banku mogą polecać konto osobiste nowym klientom, przez co obie strony mogą zgarnąć po 50 zł. Jak skorzystać z II edycji Programu Poleceń?

W przypadku obecnych klientów banku wymagane jest posiadanie konta w Credit Agricole oraz wygenerowanie swojego kodu polecającego na specjalnej stronie internetowej (lub w oddziale banku). Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na przesyłanie informacji handlowej.

A jakie warunki musi spełnić nowy klient, aby zgarnąć swoją premię? Po pierwsze powinien on podać kod polecający obecnego klienta banku w trakcie składania wniosku o konto. Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgód (marketingowej i na informacje handlowe) oraz zawarcie umowy o konto w ciągu maksymalnie 30 dni od złożenia wniosku. Co ważne – w przypadku programu poleceń nowy klient to osoba, która nie posiadała konta w Credit Agricole w ciągu 265 dni przed zawarciem umowy (i to nie jest literówka – przynajmniej nie moja :)).

Po otwarciu rachunku polecany (nowy klient) powinien jeszcze zapewnić wpływy min. 1000 zł na konto (lub 500 zł w przypadku Konta Dla Ciebie MOVE!) lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

I to tyle! Premia za polecenie zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu po miesiącu spełnienia warunków. Pamiętajmy, że maksymalna wysokość premii za polecenie to 500 zł netto. Oznacza to, że osoba polecająca może zgarnąć maksymalnie 10 premii za polecenie.

Oczywiście po założeniu konta również możemy przystąpić do programu poleceń i podać swój kod dalej. W ten sposób z 350 zł może się zrobić jeszcze więcej :)

Zarabiaj z LiveSmarter!

W związku z tym, że wszyscy mogą zyskać na korzystaniu ze swoich poleceń, wznawiam popularną „zabawę”, którą zapoczątkowałem na blogu kilka miesięcy temu. Każdy obecny klient Credit Agricole może zostawić swój kod polecający na specjalnej stronie. Nowi klienci mogą natomiast wysyłać prośby o kod za pomocą osobnego formularza. W ten sposób będę się starał łączyć ze sobą polecających i polecanych w pary – tak, aby wszyscy zyskali jak najwięcej :)

Od razu zaznaczę, że ze względu na restart programu poleceń stare kody nie będą brane pod uwagę. Proszę o zgłaszanie się od nowa. Na prośby o kod będę odpowiadał do 48 godzin.

3% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł

Premia na start i premia za polecenie to jednak nie wszystko. Do zgarnięcia jest jeszcze 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 100 000 zł. Jak je zdobyć?

Zgodnie z informacjami zawartymi w tabeli oprocentowania oferta „Na start” dotyczy Rachunków Oszczędzam otwartych od 10.04.2018, przy czym wykluczeni są z niej posiadacze kont w Credit Agricole przed tą datą.

Oprocentowanie specjalne obowiązuje przez 4 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jedynie pierwszego Rachunku Oszczędzam. Na kolejnych zarobimy już standardowo.

Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Środki z Rachunku Oszczędzam możemy wycofać bezpłatnie raz w miesiącu. Za kolejną wypłatę zapłacimy 10 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Tak, ja brałem udział w poprzedniej edycji. W bieżącej edycji kod polecenia jest odmienny. Należy ponownie zarejestrować się w programie poleceń, aby odebrać aktualny kod.

  gajowy Odpowiedz
  • Zgadza się. Tu też prośba do was, aby podawać nowe kody – nie przekazuję starych kodów osobom pytającym o nie przez formularz (bo w teorii mogą nie dawać premii!).

   Michał
  • Długą masz kolejkę? Dużo kodów już poszło z pierwszego dnia rejestracji? ;)

   abc
  • Z pierwszego wszystkie

   Michał
  • witam. gdzie są kody polecające ? np. od Michała -admina . Jeszcze nie umiem się poruszać na forum i odnaleść w/w kody .

   Miron
 • Potwierdzam że teraz nowa edycja, nowe kody wyjaśniłem z infolinią choć w sumie konsultant wprowadzał w błąd (że niby tylko nowo założone konta mogą polecać) ale na pytanie gdzie to jest w regulaminie to już nie znalazł i przyznał mi rację :P

  jankos Odpowiedz
 • OTWIERAM BEZ POLECENIA BO NIE MAM JAK . MICHAŁ – ADMIN , JAK MASZ KOD PODAJ KOD POLECENIA

  Miron Odpowiedz
 • Niestety ,poczekam na Admina Michała . Uzasadnienie : „Dał mi zarobić” więc jestem mu te parę groszy winny , a nawet zobowiązany.

  Miron Odpowiedz
 • Ja też przesłałem nowe kody Adminowi. Myślę podobnie jak @Miron.

  Dzięki Panie Michale :)

  Bufon Odpowiedz
 • Mam pytanie – czy mogę wziąć udział w tej promocji i polecić kogoś tak, żeby ten ktoś też mógł wziąć udział w tej promocji?

  Michał Odpowiedz
  • Tak, promocja jest kompatybilna z programem poleceń. Jak klikniesz w link do wnioskowania to zobaczysz oznaczenia promocji (do 300 zł) i miejsce na kod poleceń.

   Michał
 • W oczekiwaniu na kod (dzięki za dobrą robotę, Michał!), mam pytanie: Nigdy nie przenosiłam konta – jak to wygląda? Gdy zamykałam sama, zazwyczaj w oddziale, od razu wszystko wiedziałam, tzn. do kiedy konto będzie prowadzone, do kiedy naliczane opłaty za kartę, itd. Czy w przypadku przeniesienia otrzymam takie informacje? Mimo jednakowoż sympatii dla ING, zrezygnuję z nich. Skoro jeden prosty warunek wpływ 1000 zł i 1 transakcja zwalnia za jednym zamachem z opłat za kartę i wypłaty z bankomatów, nie będzie trudno ;) W ING tych transakcji jest jednak więcej ;)

  Edyta Odpowiedz
 • Drogi Adminie co dzieje się z wypełnionym zleceniem przekazywania wynagrodzenia? Czy bank w naszym imieniu wysyła je do pracodawcy? Dopytuję ponieważ chcę równolegle założyć konto w BZWBK i tam skorzystać z promocji za wynagrodzenie. I martwię się, że jeśli do pracodawcy trafią dwa zlecenia przekazywania wynagrodzenia to się zrobi z tego bałagan.
  Proszę o rozwianie moich wątpliwości ;)

  Damian Odpowiedz
  • To jest kwestia do uzgodnienia, co oni mają z tym zrobić, ja powiedziałem, żeby nie wysyłali :) a w kadrach po prostu pomyślą, że jesteś nienormalny :)

   abc
  • Idź do kadr i powiedz, żeby spodziewasz się takich listów i żeby każdą otrzymaną dyspozycję skonsultowali z tobą. Sam zdecydujesz co robić.

   U niektórych pracodawców możesz też poprosić, by podzielili ci wynagrodzenie na dwa konta, np. tysiaka tam a resztę gdzie indziej, albo procentowo: 30% tam a resztę gdzie indziej. Różne sytuacje życiowe mają pracownicy, więc taka prośba nie jest niczym bardzo niezwykłym. W niektórych formularzach jakie wypełnia się w bankowości (np. w ING) można nawet wpisać jaki procent ma iść do tego banku. Taką dyspozycję przesyłają potem pewnie listem zwykłym do pracodawcy.

   Pracodawca byłby nieostrożny, gdyby takich dyspozycji nie konsultował z pracownikiem, by na podstawie karteczki od nie-do-końca-wiadomo-kogo nie przelać czyjegoś wynagrodzenia oszustowi.

   abba
  • Drogi Adminie co dzieje się z wypełnionym zleceniem przekazywania wynagrodzenia? Czy bank w naszym imieniu wysyła je do pracodawcy? Dopytuję ponieważ chcę równolegle założyć konto w BZWBK i tam skorzystać z promocji za wynagrodzenie. I martwię się, że jeśli do pracodawcy trafią dwa zlecenia przekazywania wynagrodzenia to się zrobi z tego bałagan.
   Proszę o rozwianie moich wątpliwości ;)

   GTM
  • W BZWBK można samodzielnie pobrać dokument i zanieść (lub nie) pracodawcy

   Michał
  • W pracy mozesz powiedziec zeby wynagrodzenie podzielili na dwie lub wiecej czesci, wtedy kazdy bank otrzyma swoja dole np BZWBK 1500 zl, CA 1000 zl a reszta na Twoje glowne konto

   aaaa
  • Ja im powiedziałam, żeby nie wysyłali, że sama to załatwię z pracodawcą.

   Daniela
 • Jak odpowiedzieć na to pytanie przy podawaniu kodu polecającego
  Czy jakaś promocja sprawia, że nie zamkniesz konta w ciągu najbliższych 6+ miesięcy? *Chcę odpowiedzieć że nie zamknę

  TYCH Odpowiedz
  • Właśnie, o co chodzi z tymi 6 miesiącami?

   Jana
  • Myślę, że chodzi o to, żeby była pewność, że osoba, której poleciło się konto dostała premię. Jeśli np. mój syn poleca mi konto i zamknie swoje zanim ja spełnię warunki i ją otrzymam to premii nie będzie. Promocja trwa do lipca, więc chodzi zapewne o to, żeby osoby zakładające konto z polecenia później np. w lipcu, którym admin przekaże Twój kod polecający miały pewność, że premię otrzymają. Pamiętajcie, że admin pośredniczy w tym procesie (za co bardzo, bardzo dziękujemy) i słabo byłoby, żeby ktoś premii nie dostał, bo zamkniesz swoje konto za wcześnie.

   Lidia
  • ale to pytanie jest tak sformułowane że nie wiem czy odpowiedzieć TAK lub NIE

   TYCH
  • Przecież admin nie sprawdza tego na ocenę. To nie matura, nie musisz odpowiadać pod klucz.

   ceglaaa
 • @TYCH
  Masz rację. Ja też nie wiedziałem co napisać. I zamiast wpisać TAK lub NIE to wpisałem odpowiedź pełnym zdaniem aby nie było żadnych wątpliwości.

  Waldemar Odpowiedz
 • Pomóżcie proszę. Składam wniosek, wybieram rodzaj konta, rodzaj karty i chciałbym wybrać zwrot 5% za rachunki ale nie ma takiej opcji. Jest tylko CASaver i przeniesienie konta. Czy ja jestem ślepy ?

  dario Odpowiedz
  • To wybiera się podczas podpisywania umowy w placówce, nie wiem jak w przypadku kuriera.

   Emila
 • Witam, jeśli wypowiedziałem umowę w marcu, ale okres wypowiedzenia mija 14.04.2018 to czy się łapię na promocję?

  Rafał Odpowiedz
 • Dla ogarniętych co założyli konto w promocji +50 % do CASAVER własnie wpadło 25 zł za kwietniowe obroty kartą (a konkretniej zaokrąglenia od nich) :-) – miło miło CA

  zenek64 Odpowiedz
 • CASaver obejmuje też transakcje internetowe, np. na Allegro, nie?

  Emej Odpowiedz
 • zakładam nowe konto, z polecenia. Wydaje mi się, że w opcjach nie widziałam zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na przesyłanie informacji handlowej. Czy to należy gdzieś później ustawić?

  ewa Odpowiedz
 • można zamknąć konto nest banku ??
  konto zakładane za pomocą przelewu

  Olaf Odpowiedz
  • Nest Bank nie uczestniczy w programie przenoszenia konta więc możesz nie uzyskać premii za jego przeniesienie

   Gosia
 • Ja przystąpiłem w oddziale i dostałem ekstra kubek takiego rodzaju:)

  http://www.lomaxpromogifts.co.uk/all-our-products/drinkware/americano-thermal-mug.html
  oraz na pół roku ubezpieczenie za free, dobre na zbity wyświetlacz w telefonie;)

  Herman Odpowiedz
 • czy zakładając konto kolejne jako współwłaściciel można to zrobić przez internet czy tylko oddział ?

  roy Odpowiedz
 • POTWIERDZONE
  Mam już konto w CA. Złożyłem wniosek o Konto dla Ciebie VIP. Konsultant oddzwonił następnego dnia. Potwierdził złożone dane i oświadczył, że otrzymał komunikat i konta założyć nie może. Komunikat przesłał system, że mam już konto i drugiego tego typu/ror/ w CA mieć nie można. Zaproponował, przekształcenie posiadanego konta na promocyjne. Po konsultacjach potwierdził chęć przekształcenia konta ale bez udziału w promocji. Nie wyraziłem zgody a na argument, że przecież konta w czasie trwania promocji nie zamykam skwitował, że dotyczy to nowozakładanego konta a nie konta już posiadanego. Ot taka interpretacja.

  Waldemar Odpowiedz
  • Nie bardzo rozumiem. Po co konsultant zaproponował przekształcenie konta na promocyjne, skoro nie będzie objęte promocją ( czyli de facto nie będzie to konto promocyjne)?

   ceglaaa
  • Waldemar, czytaj komentarze! Ze starego konta wygeneruj sobie kod polecenia i zloz drugi wniosek jako wspolwlasciciel podajac swoj kod polecenia

   aaaa
  • A jak Waldemar jest osobą samotną to kto będzie właścicielem konta do którego będzie miał współwłasność?

   rychu75
 • @aaaa
  @rychu75
  @ceglaaa
  Dzięki za sugestie. Komentarzy jest dużo a bywały już takie sytuacje, że późniejsze działania wcale nie potwierdzały wcześniejszych komentarzy. Samotny nie jestem ale każdy z Rodziny ma już konto w CA więc doradźcie jak to obejść. Konsultant proponował przekształcenie ponieważ argumentowałem, że zakaz posiadania dwóch kont dotyczy kont tego samego rodzaju a wg mojej interpretacji Konto Prostooszczędzające jest innym kontem niż KdC VIP.
  Niestety nie dał się przekonać. I stąd ta propozycja.

  Waldemar Odpowiedz
 • @aaaa
  Czy 2 osoby, które mają już konto w CA, mogą założyc konto w tej promocji jako współwłaściciele?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Czy płatności kartą w internecie też zaliczą się do zaokrągleń dla premii 25 zł z CAsaver

  TOma Odpowiedz
 • Z wniosku wynika że można połączyć przeniesienie konta i zaokrąglenia

  RAREK_WYJADACZ Odpowiedz
 • Jak dopisać się do bazy admina aby przekazać swój kod polecenia?

  Adam33 Odpowiedz
 • Jakim sposobem dowiedzieliście się że konto w byłym banku zostało zamknięte? Powiadamiają? Na tą chwile konto mam otwarte, dokumenty + karta domniemam że w drodze, ale czy konto zostało przeniesione tego nie wiem, mogę się logować do „starego” banku….

  jojo Odpowiedz
  • Przeniesienie to chyba nic innego jak wypowiedzenie w twoim imieniu rachunku w innym banku, zatem bank przyjmuje wypowiedzenie i zaczyna biegnąć okres wypowiedzenia. W tym czasie można zapewne wciąż się logować. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

   abba
 • I oto się rozchodzi czy „stary” bank przyjął to wypowiedzenie czy nie pojawiły się jakieś tam kłopoty. CA konto mi otworzył ale dla promocji musi to być przeniesienie nie otwarcie, to spora różnica. Póki co CA milczy….

  jojo Odpowiedz
  • Jak ja przenosiłem, to w CA powiedzieli, że jak będą jakiekolwiek problemy z przeniesieniem to oni się będą kontaktować – można przyjąć, że brak kontaktu z CA oznacza, że wszystko poszło dobrze, lub póki co nie ma żadnych problemów (być może jeszcze czekają na odpowiedź z banku).

   ceglaaa
  • Po 2 dniach dostałam smsa, że wniosek o przeniesienie przekazany do starego banku. I czekam na razie. Jak po paru dniach nie będzie informacji to najlepiej podejść do CA albo zadzwonić.

   Daniela
  • dostałem sms-a, że zgodnie z winsokiem nr… rachunek zostanie zamknięty i po miesiącu rachunek zniknął z WBK :)

   abc
 • Osoby, które mają aktualnie konto w CA nie mogą jako współwłaściciele/ współposiadacze/ założyć konta na warunkach promocyjnych. Przed chwilą miałem zamówioną rozmowę i rozmawiałem z konsultantką CA. Pechowy piątek. Najpierw nici z karty w Getin a teraz figa z CA. Damy radę. Taki los wyjadaczy wisienek. Mimo, że smaczne nie zawsze je możesz zjeść.

  Waldemar Odpowiedz
  • Po co pytałeś? zamiast założyć i spróbować? karencji byś tym sobie nie zwiększył :)
   jak głową w mur…. takie kontaktowanie sie z bankiem nie powoduje że promocje będą łatwiejsze, a konsultanci i tak mogą Cię wprowadzić w błąd! Najlepiej spróbować założyć, najwyżej się nie uda :)

   Herman
  • Albo spróbuj w oddziale jeśli infolinia nie potrafi :)

   Herman
 • @Herman
  Podpowiedz w jaki sposób można „założyć i spróbować” na dwie osoby? Jak technicznie można spróbować założyć konto na dwie osoby? Jak to zrobić? Zanim coś napiszesz to pomyśl i miej w zanadrzu propozycję rozwiązania. Jeżeli uważasz, że próba założenia konta na dwie osoby poprzez infolinię nie była poprzedzona próbą w oddziale to się mylisz. Właśnie dlatego, że nie udało się w placówce założyć konta w promocji na dwie osoby to próbowałem przez infolinię. Jako wyjadacz powinieneś wiedzieć, że najczęściej różnica zdań i interpretacji ma miejsce właśnie na infolinii a nie w placówkach. I to chciałem wykorzystać ale niestety nie udało się.

  Waldemar Odpowiedz
  • Czytalem co pisales wyzej i nie widzialem ze pisales ze byles w oddziale, widocznie niewidze:) sorry

   Herman
  • @ Waldemar , nie napisałeś nikomu że byłeś w oddziale dlatego Ci to zaproponowałem :) miałem na myśli oddział w pierwszej wypowiedzi ale źle to napisałem dlateo szybko dopisałem że chodzi mi o oddział. Teraz wiem że sie nie da wiec, fajnie że chociaż jesteśmy bogatsi o wiedzę zdobytą przez Ciebie :)

   Herman
 • @Herman
  OK.

  Waldemar Odpowiedz
 • Witam. Jeśli żona nie pracuje ale pobiera 500 plus i kosiniakowe to ten wpływ będzie się liczył do premii 200zł?

  Marioo Odpowiedz
 • Nie będzie się liczył bo jest za mały. Na premię 200 zł musi być wpływ większy niż 3000/m-c/. Może być oczywiście suma wpływów.

  Waldemar Odpowiedz
 • Ale stówka jak najbardziej wpadnie? 1000zł wpływu będzie

  Marioo Odpowiedz
 • @Mario
  Nie kombinuj i nie rób głupstw. Przelej ze swojego konta na konto żony min. 3001 i będzie OK.

  Waldemar Odpowiedz
  • Ok dzięki. Czyli podaje we wniosku dane mopsu jako instytucje przekazująca „wynagrodzenie”?

   Marioo
 • Dziś Pani z infolinii uświadamiała moją żonę, że w przypadku przeniesienia konta wpływ musi być z tytułu wynagrodzenia. Tylko mi żonę zdenerwowała ;)
  Po drugim telefonie nie była już taka pewna i będzie to weryfikować i dzwonić trzeci raz :)

  Damian Odpowiedz
 • @Marioo
  Napisz ” wynagrodzenie za maj 2018r- ustawowa wspólnota majątkowa” i będzie OK. A tak w ogóle to skończmy już temat bo go spalimy.

  Waldemar Odpowiedz
 • umowę podpisałem kurierem 2 tygodnie temu i do dziś nie mam sms-a aktywacyjnego. Login na umowie ten sam jak na koncie z 1 promocji. Na razie cisza, trochę dziwne, żadnego maila itp.

  x666 Odpowiedz
 • Czy ktoś przenosił konto z Tmobile? Bez problemów?

  Cara Odpowiedz
 • Drodzy Livesmartowicze jezeli dzis zaloze konto a karta przyjdzie mi np 29 maja to czy w tym miesiacu musze zapewnic wplyw 1000 zl i 1 transakcje karta czy jak wiekszosc bankow pierwszy niepelny miesiac jest darmowy?

  McKwacz Odpowiedz
  • Jak chcesz mieć premię z rachunki to wpływ musi być w miesiącu poprzednim.

   Jana
  • Wpływ możesz zapewnić od razu po założeniu konta. Liczy się nawet wpływ wpłatomatem. Jeśli karta przyjdzie nawet w ostatni dzień wieczorem, to możesz zapłacić za coś w jakimś automacie, albo przez internet coś kupić/doładować.

   abba
 • nie wiem dlaczego ale próbując otworzyć konto nie mam możliwości wybrania opcji promocji „do 300 zł za zapłacone rachunki”. Jest tylko promo „CA saver..” i za przeniesienie

  gregoopl Odpowiedz
 • Podpisując umowę przy kurierze, miała ona być z tego co pamiętam podpisana przez bank i odesłana do klienta? Długo czekaliście? Nie pamiętam już rozmowy z konsultantem. Dostałem smsy o aktywacji lecz nie mam loginu ;)

  savi Odpowiedz
  • @ savi Miałeś może wcześniej konto w CA? Ja kiedyś miałem i dlatego loginu nie dostałem.

   gregoopl
  • Miałem, ale umowę o bankowość elektroniczna też zamknąłem, pewnie dlatego stary identyfikator nie działa.

   savi
  • chyba pozostaje Ci do nich zadzwonić…

   gregoopl
  • Ja kiedyś miałem konto i pani telefonicznie się mnie pytała, czy wolę zostać ze starym loginem, czy chcę nowy.

   Tomq
 • Policzyli mi 5 zł za bankomat, konto założone w tym miesiącu.
  Miał tak ktoś?

  Daniela Odpowiedz
 • Czy z obecnej edycji programu poleceń, ktoś już dostał 50 zl za polecenie kogoś w kwietniu?

  ewa Odpowiedz
  • A jak się zalogujesz do CA24 -> karty -> bankomaty to co tam masz napisane ?

   dario
 • okropny bank.
  Wniosek składałam przez internet, jednak i tak WSZYSTKIE czynności musiałam powtórzyć w banku. Zakładanie konta trwało ponad godzinę, a i tak dano mi zły druk do podpisu i wniosek został odrzucony.
  Muszę iść osobiście złożyć go ponownie. Karta przyjdzie po zaakceptowaniu wniosku i też trzeba ją aktywować w banku. Nie w internecie, nie w bankomacie, a w banku osobiście przy okienku. Godziny otwarcia banku jak urzędy. Na infolinie po podaniu absolutnie wszystkich danych nic nie mogłam się dowiedzieć, gdyż muszę iść do banku…

  Oj kolejny raz będą musieli mieć naprawdę fajną promocję bym spróbowała założyć tam konto

  Neti Odpowiedz
 • Karte aktywauje sie w bankowosci internetowej , nie w banku przy okienku.

  ewa Odpowiedz
  • Poinformowano mnie inaczej w oddziale. Także pozwolę się nie zgodzić. Jeżeli jesteś nowym Klientem to masz być w okienku.

   Neti
  • Mnie też tak w banku poinformowali – nawet sie zdziwiłem i zapytałem czy na pewno tylko w oddziale lub na infolinii i pracownik banku potwierdził. Jak sie okazało, karte można było aktywowac przez internet.

   ceglaaa
 • Nie nie ma takiej potrzeby, karte dostajesz do domu i tam ja aktywujesz.

  ewa Odpowiedz
 • BZ wbk nie zgodził się na przeniesienie jednego z kont … ponoć ze wzg. na inny wzór podpisu. Rozumiem, że promocję i karencję mam już „spaloną”?
  Miał ktoś z Was podobną sytuację, można to jakoś reklamować?
  Najchętniej zamknąłbym swoje wszystkie „godne polecenia” konta, ale mam na uwadze jeszcze promocję za wynagrodzenie …

  Anonymous Odpowiedz
  • zmień w banku wzór podpisu

   dario
  • Szanowny Panie, w takim wypadku proponujemy złożenie reklamacji w naszym Banku w dogodny dla Pana sposób. Wszystkie drogi składania reklamacji znajdzie Pan na https://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/reklamacje.html. Pozdrawiamy i mamy nadzieję, że jednak nie zamknie Pan wszystkich kont, ponieważ bardzo nam zależy na każdym naszym Kliencie.

   Zespol_BZWBK
  • Na infolinii otrzymałem inf., że wniosek odrzucono, ze wzg. na wzór podpisu. Na moją ustną prośbę o akceptację wniosku z C&A otrzymałem odpowiedź negatywną.
   Dzisiaj jeszcze raz złożyłem wzór podpisu. Pani w placówce była zdziwiona, ponieważ był on b. podobny …
   C&A ponownie przekaże wniosek o przeniesienie konta. Otrzymałem informację, że wniosek o przeniesienie powinien był złożony w ciągu 7 dni od momentu podpisania umowy o konto. Istnieje taki zapis w regulaminie promocji?

   Anonymous
  • „Pozdrawiamy i mamy nadzieję, że jednak nie zamknie Pan wszystkich kont, ponieważ bardzo nam zależy na każdym naszym Kliencie.”

   Troszkę szkoda, że reprezentującym Państwa doradcom jakoś specjalnie na tym nie zależy. Poinformowałem Panią konsultantkę, że brak akceptacji wniosku z C&A spowoduje zamknięcie wszystkich kart i rachunków. Najwyraźniej byłem zbyt mało przekonywujący, wrażenia za specjalnego nie było ;)

   Anonymous
 • zmienic wzór podpisu i ponownie zlozyc wniosek o przeniesienie konta w credit acricole , mialam tak w poprzedniej edycji, premia wyplacona.

  ewa Odpowiedz
  • Dzięki Wam bardzo, za szybkie info.
   Przed podpisaniem dokumentów sprawdzałem w bz wbk wzór i tak się podpisałem.
   Najwyżej podejdę i złożę nowy

   Anonymous
 • Witam,
  Kiedy bank zaokrągla i wrzuca środki na casaver? Po wykonaniu transakcji czy po jej rozliczeniu?

  savi Odpowiedz
 • Po jej rozliczeniu

  zuza Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy