2,5% na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

Trwa do 25.06.2019

Po miesięcznej przerwie ruszyła kolejna edycja promocji podwyższonego oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym Alior Banku. Tym razem zarobimy jednak mniej, niż poprzednio – bo 2,5% w skali roku, do 100 000 zł.

2,5% na Koncie Mocno Oszczędnościowym od Alior Banku

2,5% w Alior Banku

Obecna 7. edycja promocji trwa od 17.05 do 25.06.2019. Aby z niej skorzystać należy przynieść do banku nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 8.05.2019. Jeśli bank wykryje spełnienie tych warunków to aktywuje nam nasz indywidualny, 3-miesięczy okres podwyższonego oprocentowania.

2,5% zgarniemy dla kwoty maksymalnej 100 000 zł. Nadwyżka nad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli zaledwie 0,89% w skali roku.

Warto tu zaznaczyć, że nie ma znaczenia czy jesteśmy nowym klientem banku, czy obecnym. Wszyscy mają takie same warunki.

Co z osobami, które korzystają już z poprzedniej edycji promocji? Dopiero po jej zakończeniu powinni móc dalej zarabiać 2,5% (o ile spełnili warunek nowych środków).

W Okresie obowiązywania oprocentowania promocyjnego Uczestnik Promocji nie może przystąpić do innej edycji Promocji.

Do 3,5% u konkurencji

Na koniec przypomnę, że w innych bankach możemy zyskać sporo więcej. Przykładowo Getin Bank oferuje 3,4-3,5% w skali roku, a Bank Millennium – 2,7% z możliwością cyklicznego korzystania z promocji. Warto więc zastanowić się, czy korzystanie ze słabszej oferty Alior Banku ma w tej chwili sens.

Nie przegap!

Komentarze

  • I spisek. ?
   Alior to mój główny bank, więc czasem by się takie konto 2,5% przydało, żeby coś krótko przetrzymać, ale… akurat 8 maja miałem tam kilka wpływów na większą sumę i wylałem to do Idea dopiero 9 maja! ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Jak rozumiem, w Aliorze po zakończeniu jednej promocji może rozpocząć się od razu kolejna czy trzeba tak jak w Getin przeczekać jedną edycję?
   Pytam, bo akurat na początku maja wycofałem środki (przed badaniem środków) i teraz przelałem z powrotem, ale co ciekawe, jeszcze na kilka dni dostałem oprocentowanie 2,7% (nie skończyła mi się poprzednia promocja na 4 miesiące). Co po zakończeniu tej wcześniejszej? Dostanę 2.5% czy 0,89?

   xandi
 • No faktycznie mega lipa… Inni podwyższają, ulepszają ofertę, a oni nie dość, że już wcześniej skrócili okres promocji do 3 miesięcy, to teraz jeszcze zmniejszyli i tak już średnie oprocentowanie.

  pws Odpowiedz
  • Wygląda na to że taki jest trend. Nie mniej Getin Holding dyktuje teraz warunki dla oszczędzających.

   K+M+B
  • Kto podwyzsza? Wszyscy obnizaja, bo banki mialy fatalne wyniki za 2018 roki szukaja wszedzie ciecia kosztow. Inflacja szybuje a RPP spi.

   Kajko
  • Dokładnie. Wszędzie pospadało. Ciekawe ile spadnie w Millennium (to już za tydzień) ?

   Be@
  • Tak. 25.05

   someone
 • Konto Mocno Oszczędnościowe w Aliorze ma dwie cechy, praktycznie niewystępujące w ofercie konkurencji:
  1) Możliwość bezpłatnej wpłaty w oddziale;
  2) Przelewy z KO na ROR bez żadnych limitów i opłat

  Adam K. Odpowiedz
  • czyli można to też traktować w taki sposób że na KO trzymamy „środki do codziennego użytku” na 2,5% i np. w aplikacji w dowolnej chwili można sobie przelewać bez ograniczeń z KO na KJO?

   adaś
  • Dokładnie, nie ma obaw, że w jakimkolwiek momencie, wykorzystując część środków, narażamy się na zbędne opłaty. :) Tylko należy pamiętać o tym, że ten transfer musi być w ramach rachunków Aliora, czyli z Konta Mocno Oszczędnościowego na Konto Jakże Osobiste lub Konto Internetowe (z którego zresztą korzystam). :)

   Adam K.
  • Na Konto Wyższej Jakości też jest bezpłatnie.

   Drugim takim wyjątkiem jest ING z OKO i OKO Bonus; nie lubię ich apki, ale ma świetną rzecz, która to uzupełnia: szybki przelew z ko na ror można zrobić na pierwszym ekranie, nawet bez logowania się (może to być przydatne nawet przy kasie sklepowej)

   Don Quijote de la Mancha
  • @ Don ale ile to OKO ma ?? 0,7 %?? w Getin też można przelewać bezpłatnie zakładając i zrywając lokaty tylko to już nie jest tak wygodne i szybkie jak w ALior

   zenek64
  • Ale na OKO Bonus często była promocja na 2,5% (nie wiem, czy aktualnie też jest), czyli dokładnie tyle, co to ko, pod którego opisem piszemy. A kiedy z tego ko ING korzystałem, to Alior na swoim ko oferował jakieś ułamki procenta.

   Don Quijote de la Mancha
  • Jest nadal oko bonus do 2 lipca na 2,5%. Tylko lipa bo od 3.07 zmieniają się stawki oprocentowania i nie wiadomo ile wyniesie nowe oprocentowanie

   DN
  • OKO Bonus jest regularną promocją 2,5%, teraz też jest i tymczasowo z niego korzystam, bo czekam, aby uruchomić nową promocję ko Getin.

   abc
  • skończył mi się okres promocyjny w getin
   przy okazji przelewu zewnętrznego dostałem propozycję ko na 3,3%

   kruczi
 • Może ktoś podpowie co zrobić z KO w Nest Banku? Minął 6miesięczny okres promocyjny i nadal wyświetla mi się 3%. Czy ten bank robi taki numer :) że pokazuje wyższe oprocentowanie a faktycznie nalicza standardowe?
  Miałam już podobną sytuację przy lokacie na Nowe Środki, po tygodniu zorientowałam się, że to nie są nowe środki w całości i zerwałam lokatę. Przez cały ten czas system pokazywał zawyżone oprocentowanie chociaż zgodnie z regulaminem bank powinien mnie powiadomić, że nie spełniam warunku nowych środków.
  Obawiam się, że promocyjna stawka na KO będzie się pokazywać do końca miesiąca a potem mi zabiorą naliczone odsetki :)

  Ew@ Odpowiedz
 • Dzięki za info! W Millenium mam już max a Getin należy do pana który dorobił się na ludzkiej krzywdzie więc złotówki tam nie zostawię.

  Michał Odpowiedz
 • Czy ktoś korzysta w Aliorze jednocześnie z dwóch konto oszczędnościowych? Mocno oszczędnościowe na 2,5% i to drugie z „korzyścią” na 3%?

  25 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy