MasterCard Travel: 250 zł do wykorzystania na fru.pl i 5% zwrotu od transakcji zagranicznych

Zakończona

T-Mobile Usługi Bankowe wprowadził do swojej oferty nową kartę kredytową MasterCard Travel przeznaczoną, w teorii, dla podróżników. Aby zachęcić klientów do jej wyrabiania uruchomione zostały również dwie promocje. W pierwszej z nich do zgarnięcia mamy aż 250 zł do wydania w serwisie fru.pl na city break’a. W drugiej – 5% zwrotu od transakcji zagranicznych.

MasterCard Travel: 250 zł premii i 5% zwrotu

Promocja dla każdego (również obecnych klientów)

Aby skorzystać z promocji z bonem do serwisu fru.pl należy być klientem, który nigdy nie posiadał karty MasterCard Travel. To bardzo dobra wiadomość, bo warunek ten spełniają póki co wszyscy :) Warto tu zauważyć, że zapis w regulaminie może początkowo wyglądać niekorzystnie:

Z Promocji nie mogą skorzystać osoby, które posiadały kiedykolwiek Kartę w T-Mobile Usługi Bankowe.

Jednak po znalezieniu definicji „Karty” wszystko jest już jasne – chodzi o konkretną kartę:

Niniejszy dokument („Regulamin”) określa zasady Promocji dotyczącej skorzystania z vouchera do Fru.pl („Promocja”) w związku z Kartą Kredytową Mastercard Travel T-Mobile Usługi Bankowe (zwanej dalej „Kartą”).

Co jest jeszcze istotne? Po złożeniu wniosku internetowego skontaktuje się z nami konsultant banku – wtedy należy go poinformować, że chcemy skorzystać z tej konkretnej promocji.

250 zł za wydanie 300 zł

No dobrze, a co zrobić, aby zyskać tytułową nagrodę? Zgodnie z regulaminem konieczne jest wykonanie przynajmniej jednej transakcji na kwotę min. 300 zł w miesiącu następującym po miesiącu uruchomienia (aktywacji) karty. Oznacza to, że kartą będziemy musieli zapłacić za jakieś grubsze zakupy. Warto być pomysłowym, bo sposobów na wydanie tylu pieniędzy jest sporo – np. kupując kartę paliwowa na stacji paliw.

Istotne jest tylko to, że bank wyklucza w regulaminie kilka typów transakcji bezgotówkowych, które nie będą liczone do wymaganych wydatków. Chodzi o transakcje z kodami MCC:

 • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012, określający instytucje finansowe,
 • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne

To, jaki kod MCC ma terminal w danym sklepie, sprawdzicie na stronie jakimcc.pl.

Nagroda w postaci bonu zostanie przekazana za pośrednictwem wiadomości SMS do końca okresu rozliczeniowego karty następującego po okresie dokonania transakcji. Bon będzie można wykorzystać na stronie fru.pl/city-break na podróż dla dwóch osób. Data ważności bonu nie została podana.

Do promocji można przystępować do 30.05.2017.

Cashback za transakcje zagraniczne

Oprócz promocji na start T-Mobile przygotowało również promocję ze zwrotami trwającą aż do 30.04.2018. Tu do zdobycia mamy 5% wartości transakcji bezgotówkowej zagranicznej dokonanej kartą. Bank zastrzega jednak, że pojedyncza transakcja musi wynieść min. 50 zł. Maksymalnie możemy zyskać 100 zł miesięcznie, ale nie więcej niż 560 zł rocznie. Warunki przystąpienia do promocji – brak karty MasterCard Travel w ciągu 90 dni przed wydaniem karty (czyli znów – nic trudnego).

Jakie są haczyki? W zasadzie jeden jaki widzę to niespójność. Z jednej strony bank reklamuje obie promocje łącznie, ale z drugiej – w obu mamy zapis, że promocja nie łączy się z innymi promocjami. Tu jednak zakładam, że chodzi o to, że promocja startowa jest jednorazowa, podczas gdy do promocji ze zwrotem można przystąpić przez najbliższy rok (do 30.04.2018). Konsultanci banku również potwierdzają, że nie powinno być problemu z ich połączeniem.

Drugi haczyk to fakt, że T-Mobile (standardowo) wyklucza transakcje z kodami MCC:

 • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012, określający instytucje finansowe,
 • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne

A jakie są zalety? Bank reklamuje kartę jako plastik przeznaczony do podróży dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby transakcje zagraniczne były przeliczane na złotówki według korzystnego przelicznika. Bank wspomina nawet, że transakcje w EUR, GBP i USD przeliczane są bezpośrednio na złotówki. Niestety żaden punkt regulaminu ani tabeli opłat nie potwierdza tej tezy. Jak będzie – przekonany się niedługo. W najgorszym wypadku potencjalny zwrot wynagrodzi nam straty na przewalutowaniu – wtedy karta idealnie by się nadawała jako zapasowa karta do podróży – w końcu jest kartą kredytową.

Ile kosztuje karta MasterCard Travel? Wydanie karty jest darmowe, dlatego pierwszy rok korzystania mamy kompletnie darmowy. Wznowienie karty może być bezpłatne, ale po wydaniu 15 000 zł w ciągu 12 miesięcy. Jeśli wydamy tylko 7500 zł to zapłacimy 35 zł, a jeśli mniej – 70 zł. Oczywiście z karty można zrezygnować przed upływam roku, wtedy prawdopodobnie opłata nie zostanie pobrana.

Nie przegap!

Komentarze

 • oj nie, znów kolejna KK do kolekcji :-)

  sunwoj Odpowiedz
 • Korzystając z okazji. Czy wam też zniknęła możliwość założenia konta zwykłego/walutowego bądź oszczędnościówki poprzez aplikację mobilną?

  Adaś Odpowiedz
 • Może, to że promocja nie łączy się z innymi promocjami oznacza, że jeśli ktoś wyrobi wspomnianą KK w promocji, to nie może jednocześnie skorzystać z promocji zwrotu za zakupy 15zł* / 25zł** / miesiąc (Freemium* / Premium**).
  Chociaż byłoby to b.głupie, bo regulamin wyraźnie mówi o jakimkolwiek produkcie kredytowym, a KK spełnia te wymagania.

  [email protected] Odpowiedz
 • Czy kupno w sklepie zagranicznym np. aliexpress liczy się do tych transakcji

  wq Odpowiedz
 • Bon jest całkiem spoko nagrodą ale płatności tą kartą są kompletnie nieopłacalne w walutach obcych. Dla przykładu kurs Euro banku w tej chwili to 4,54 (kurs rynkowy 4,22). Z grubsza licząc to płacąc w Euro zyskujemy 5% a tracimy na przewalutowaniu 7,5%.

  soveri Odpowiedz
 • Ależ regulamin potwierdza bezpośrednie przeliczanie na PLN, tyle tylko, że po kursie banku. A jest on tak kiepski, że chyba nawet nie zwróci się te 5% :)

  4. Operacje w innej walucie niż PLN dokonywane przy użyciu Kart ze znakiem Mastercard:
  a. wykonane w walucie EUR są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż EUR) a następnie na walutę
  rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,
  b. wykonane w walucie USD są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż USD) a następnie na walutę
  rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,
  c. wykonane w walucie GBP są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż GBP) a następnie na walutę
  rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,
  d. w pozostałych walutach przeliczane są na USD według kursu Mastercard i zasad stosowanych przez tę organizację, a
  następnie przeliczane przez Bank na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż USD) a następnie na walutę rachunku po
  kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji przez Bank,
  zgodnie z zasadą, że kurs sprzedaży dewiz stosuje się dla rozliczeń transakcji obciążeniowych a kurs kupna dewiz stosuje się dla

  Obowiązuje:
  a) w przypadku umów zawartych do dnia 19 kwietnia 2017r. – od 15 lipca 2017 r.
  b) w przypadku umów zawartych od dnia 20 kwietnia 2017 r. – od dnia zawarcia umowy. 35
  rozliczeń transakcji uznaniowych (za wyjątkiem wycofania operacji, o którym mowa w ust. 11).

  Eesti Odpowiedz
 • Tak jak zostało napisane, przeliczniki walut dla kart złotówkowych Aliora są kiepskie. Z tego powodu ta karta jest zupełnie zbędna. Jeśli ktoś chce mieć kartę do transakcji zagranicznych niech skorzysta z kart walutowych, albo w T-mobile, albo w Kantorze Aliora. I te karty nie mają opłaty miesięcznej, mogą leżeć w szufladzie przez kilka miesięcy i nie trzeba pamiętać i pilnować aby wykonać nimi jakieś transakcje co miesiąc.

  Maciek Odpowiedz
 • Ale to tą kartę kredytową mogę wydać 300 zł na stacji benzynowej w PL np Statoil i zaliczą nagrodę 250 zł?

  Wyjadacz Wisienek Odpowiedz
 • Niestety ani fru, ani T-mobile nie znają terminów ważności voucherów.
  Promocja przygotowana perfect… :/

  zły Odpowiedz
 • Termin ważności to 30.09.2017 masakra

  Rafał Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy