Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – lipiec 2019

Trzeba przyznać, że ostatni miesiąc nie był zbyt udany dla oszczędzających – banki, które do tej pory oferowały najlepiej oprocentowanie lokaty dla większych kwot, znacznie obniżyły oprocentowanie. Najbardziej opłacalne lokaty w lipcu to głównie te, które oferują wysokie oprocentowanie dla niewielkich kwot. Jeśli natomiast zależy nam na ulokowaniu większej sumy, to najlepszym wyborem będzie jeden z rachunków oszczędnościowych.

Lokaty BEZ zakładania konta osobistego (3,5% – 4%)

Tradycyjnym już liderem zestawienia jest Lokata Happy Idea Banku. Możemy na niej ulokować do 20 000 zł na okres 3 miesięcy, a oprocentowanie wynosi 4% w skali roku. Co istotne: lokatę możemy zerwać wcześniej bez utraty naliczonych już odsetek. Nie trzeba też zakładać żadnego konta.

Wada? Lokatę Happy możemy założyć tylko raz w życiu, będąc nowym klientem banku. Co to oznacza? Wykluczone są osoby, których PESEL znajduje się juz w bazie banku (i to nawet, jeśli wnioskowały o jakikolwiek produkt, ale ostatecznie go nie założyły!). Zwracam też uwagę, że przelew środków na Lokatę Happy powinien pochodzić z naszego konta, a wszystkie dane przelewu (np. adres) muszą być identyczne jak te, które podaliśmy we wniosku.

Alternatywa? Lokata mobilna Getin Banku, która dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Ci pierwsi muszą jednak uzyskać pierwsze dostęp do bankowości elektronicznej Getin Banku – a to najprościej zrobić wnioskując o jakiś inny produkt, np. e-Lokatę na nowe środki.

3,5% na 3 miesiące oferuje również Idea Bank na alternatywnej wersji Lokaty Happy, czyli Lokacie Happy Pro. Tam kwota maksymalna wynosi nawet 400 000 zł. Jeśli więc wolimy nieco niższe oprocentowanie w zamian za wyższą kwotę maksymalną, to zamiast zwykłej Lokaty Happy możemy wybrać wersję Pro.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3% – 4%)

Co jednak, jeśli z jakichś powodów nie chcemy skorzystać oferty Idea Banku i szukamy innych rozwiązań? Tu z pomocą przyjdą nam wysokooprocentowane lokaty dostępne dla osób, które są skłonne otworzyć konto osobiste.

Od wielu miesięcy najlepszym wyborem pod względem lokat dla klientów otwierających konto jest Nest Bank ze swoją Lokatą Witaj. W ciągu 30 dni po otwarciu Nest Konta możemy na niej ulokować do 10 000 zł z oprocentowaniem 4% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące, choć teoretycznie możemy wybrać wersję 6-miesięczną – jednak wtedy do zgarnięcia promocyjnego oprocentowania wymagany jest wpływ wynagrodzenia, dlatego jeśli nie chcemy aż tak mocno wiązać się z bankiem, to lepiej skorzystać z wersji krótszej lokaty (bez dodatkowych warunków).

Pamiętajmy również, że w Nest Banku oferowane jest również konto Nest Rodzinne Oszczędności, które za sprawą fajnego bonusa pozwala na zyskanie jakichś 5,7% w skali roku – przy czym musimy dorzucać środki co miesiąc. O szczegółach tego mechanizmu pisałem ponad 2 lata temu, kiedy rachunek debiutował na rynku.

4% na lokacie oferuje również Plus Bank. Ta oferta ma jednak spory haczyk – karta (obligatoryjnie wydawana do konta) kosztuje 9 zł, o ile nie wydamy nią 500 zł miesięcznie. Dlatego zdecydowanie bardziej opłaca się skorzystać z oferty mLokaty na wejście w mBanku, która jest bardzo podobna do lokaty w Neście – kwota maksymalna to 10 000 zł, a czas trwania lokaty to 3 miesiące. Jedyna różnica jest w oprocentowaniu – spada do 3,5%. A konto mamy za darmo.

Lokaty, a raczej konta oszczędnościowe, dla wyjadaczy

A co warto w dniu dzisiejszym polecić osobom, które już wszędzie były klientem i szukają najmniej wymagającej oferty? Chyba jedyna sensowna opcja to Lokata na nowe środku Plus w Idea Banku. Możemy na niej zyskać 2,8% (w wersji 3-miesięcznej), ale pod warunkiem przyniesienia do banku nowych środków – czyli nadwyżki nad saldo z 20. dnia poprzedniego miesiąca. Wymagane też jest posiadanie (darmowego) konta osobistego. Pamiętajmy, że jeśli jeszcze nie korzystaliśmy z produktów Idea Banku, to pierwsze warto założyć Lokatę Happy.

Jeśli chodzi o lokaty to to… w zasadzie tyle. Na szczęście dostępna jest jeszcze jedna kategoria produktów bankowych, na których możemy zarobić, czyli konta oszczędnościowe. A tu ostatnio dzieje się sporo. I sporo można zyskać – na dodatek z możliwością wycofania środków w dowolnym momencie :)

Jeśli szukamy czegoś dla większej kwoty (i bez konieczności przenoszenia wynagrodzenia) to zdecydowanie najlepszą ofertę ma Getin Bank, który oferuje 3% na koncie oszczędnościowym aż do 400 000 zł – zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Szczegółowo o tej ofercie pisałem tutaj. Warto tu dodać, że ten sam bank na tym samym rachunku pozwala nam zyskiwać 0,5 punktu procentowego więcej – ale tylko do 10 000 zł – pod warunkiem, że zapewnimy odpowiednie wpływy. Co istotne: ta oferta obowiązuje przez rok! Szczegółowo pisałem o niej w tym artykule.

Coś innego?

3% do 20 000 zł na Koncie Jakże Osobistym od Alior Banku w ramach „korzyści”. Pamiętajmy tylko, że tam dochodzą dodatkowe warunki do spełnienia do bezpłatności konta osobistego. Jeśli natomiast chcemy ofertę bez warunków, to możemy skorzystać z 2,5% do 100 000 zł w tym samym banku (więcej o tym pisałem w tym artykule).

2,7% do 100 000 zł oferuje ciągle konto oszczędnościowe Banku Millennium. Oferta ma taki plus, że jest cykliczna i można z niej korzystać w zasadzie non-stop.

PS. Pamiętajcie, że aktualne zestawienie lokat zawsze znajdziecie na lokaty.livesmarter.pl. Tam też znajdziecie mniej typowe oferty, jak choćby Lokata Urodzinowa od Banku Millennium :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Witam, przed chwila zerwałam moja lokatę na dużą kwotę i pieniądze jak zawsze miały być zaksięgowane z automatu na moim koncie idealnym – co potwierdza sms który dostałam do zatwierdzenia zerwania. Pieniędzy jednak nie zaksięgowano na moim kocie idealnym i są chyba gdzie blokowane….. pierwszy raz mnie coś takiego spotkało… czy idea jest wypłacalna? jak to wytłumaczyć?

  Pola33 Odpowiedz
  • uff doszły po chyba 10 minutach… ale strach był.

   Pola33
  • W IB czesto zdarzaja sie takie opoznienia. Dlatego ja takie operacje robie zwykle przed 7 rano.

   keton
  • A często robisz przelewy w Idei? Zawiechy systemu to jest normalne działanie w tym banku. Czasem trzeba zalogować się ponownie za godzinę. W Getinie musiałem kiedyś kilka godzin czekać.

   tof
 • Pekao i TMUB udostępniły promocje dla kont oszczędnościowych na 3%.

  Martyna Odpowiedz
 • Taka sytuacja:
  04.07.2019 kończy się 120k na XVI edycji konta oszczędnościowego w Getin Banku, zostaje tam 10k na lokacie mobilnej otwartej 20.06.2019 r. XVI edycja kończy się 04.07.2019 włącznie, liczę by przeskoczyć na XXII edycję Na nowe środki na KO Getin Bank która powinna być uruchomiona ok. 22.07.2019
  Gdzie najlepiej przez te kilkanaście dni przechować środki?

  sentinelsan Odpowiedz
  • Moze w Millenium na 2.7%?

   keton
  • Chyba właśnie tak zrobię, nie mam konta w Millennium, złożyłem wniosek choć się wahałem bo miałem tam kiedyś konto i liczyłem, że będzie promocja na otwarcie konta, ale ich okres „karencji na promocje” nie zmienia się od dłuższego czasu więc już to przeboleje…
   Odbije sobie na promocji z kartą kredytową na 200 zł, ale musieli oczywiście zabrać kartę Alfa…

   sentinelsan
 • Uwaga: jeśli ktoś chce skorzystać z którejś z lokat pewnego zielonego banku, to radzę się śpieszyć. Przewiduje się spore spadki.

  Michał Odpowiedz
  • Lokat czy raczej kont oszczędnościowych :-) ?

   Akor
  • Lokat. Jednej bardzo sensownej, drugiej kiedyś sensownej, teraz nieco mniej, ale będzie jeszcze mniej.

   Michał
  • U mnie w zielunym banku lokata mobilna do 10k z oprocentowaniem, cały czas 4%.

   Nie wiem czy to błąd sytemu w pokazywaniu czy zmiany mnie nie obejmują 😃

   Wojak
  • „Przewiduje się” coś, co nastąpi w przyszłości…

   Don Quijote de la Mancha
  • Michale, bardzo dziękujemy!

   25
  • No i faktycznie, mobilna już tylko 3%.

   Sosna
 • @admin wiesz może coś na temat konta systematycznego (oszczędnościowego) w Santander? Czy promocja została przedłużona?

  Kagoo Odpowiedz
 • Hej, nie wiem do jakiego wątku wrzucić temat, żeby nie afery ;)
  Nie no żartuje trochę.
  Ten wpis jest taki ogólnobankowy, więc w zasadzie może można by i tu.
  Chodzi o chargeback, ale nie rozpisuje się póki nie wiem czy mogę;)

  Dominika Odpowiedz
  • Wal śmiało :D

   DO
  • Haha, no dobra;)
   Co myślicie?… chargeback przy niedostarczonej przesyłce (ZWYKŁYM LISTEM) na allegro. Mam szanse dostać zwrot?
   Nigdy tego nie robiłam. A w banku nic mi nie powiedzą, tylko, że mogę zacząć procedurę, i się okaże, ble, ble…

   Dominika
  • Raczej marne szanse, bo na pewno sprzedawca określił, że ten rodzaj wysyłki kupujący wybiera na własną odpowiedzialność. A przy chargeback z tego co wiem i pamiętam dołącza się dokumentację zakupu. Z drugiej strony nic nie płacisz/tracisz (oprócz czasu) i jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

   Bolo
  • Moim zdaniem będzie ciężko. Sprzedawca w niczym nie zawinił, jeśli wysłał list – wszystko zgodnie z zamówieniem. Przy czym to, czy wysłał, czy nie, to już inna sprawa, ale tego nigdy nie udowodnisz niestety…

   Michał
  • Sprzedawca określił? Przecież on sobie może pisać co chce. Według prawa, do chwili przekazania przesyłki jest za nią odpowiedzialny.
   A jeśli oferuje list zwykły, żeby być wyżej w wyszukiwaniach to jest jego problem.
   Akurat ten sprzedawca nie napisał, że na własną odpowiedzialność.
   Pytam bo może ktoś miał taką sytuację, że właśnie z listem zwykłym. Inne przypadki znam, że ludzie dostawali zwrot.

   Dominika
  • Ale przecież procedura przy chargebacku jest taka, że to ja składam reklamacje, oni ją przekazują do sprzedawcy i to on ma dostarczyć dowód zakupu, którego nie ma. Jeśli nie dostarczy potwierdzenia, że mi wysłał, to jest rozpatrywane na moją korzyść. Taka jest teoria oczywiście….

   Dominika
  • No ale najpierw musisz mieć rozpatrzoną negatywnie reklamację sprzedawcy…
   A w ogóle w przypadku Allegro to ciekawe, przecież płatności kartowe obsługują oni, choć bezpośrednio zawalił sprzedawca.

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeszcze chciałby tylko podrzucić link pod to co mówiłam.
   https://webinsider.pl/przesylka-listem-zwyklym-na-odpowiedzialnosc-kupujacego/

   Dominika
  • Otóż to. Nierejestrowane przesyłki z Chin jakoś przychodzą i są dostarczane przez tą samą pocztę. A cudownie jakimś dziwnym trafem z Polski giną.

   marqqq
  • No tak wiem, napisałam już do sprzedawcy, który generalnie powiedział, że ma to w nosie tylko innymi słowami. To jest mój dowód. Wiem, musze mieć dowód, że się z nim kontaktowałam, że napisałam, że nie doszło, ale on mnie olał. Oraz ogólnie całą korespondencje i potwierdzenie wpłaty.
   Mam wszystko. A on będzie musiał przedstawić potwierdzenie nadania, którego przedstawić nie może, bo list był zwykły. W teorii niby wszystko wiem. Ale teoria teorią, a tu nawet patrząc po Waszych opiniach wygląda jakby miało się nie udać. Choć niby wszystko moim zdaniem jest po mojej stronie. Ale nie wiem kwota nie jest powalająca dlatego też nie wiem czy się w to bawić…

   Dominika
  • A pisałaś przez program ochrony kupujących? Zakładałaś spór? Czytałaś komentarze o tym sprzedawcy? Przecież aledrogo jest pełne januszy biznesu. Jak ktoś ma negatywy to nie kupuję nic. Zresztą zawsze staram się brać paczkomat lub paczkę w ruchu. To przecież 2-3 zł różnicy.

   marqqq
  • A pisałaś przez program ochrony kupujących? Zakładałaś spór? Czytałaś komentarze o tym sprzedawcy? Przecież aledrogo jest pełne januszy biznesu. Jak ktoś ma negatywy to nie kupuję nic. Zresztą zawsze staram się brać paczkomat lub paczkę w ruchu. To przecież 2-3 zł różnicy.

   marqqq
  • Sprzedawca nie miał akurat za wiele negatywów. Ja wiem jakie są opcje na allegro. Ale czytałam, że tak naprawdę przy sporze, też allegro niewiele robi. A każdy sprzedawca może mieć dwa nie rozwiązane spory do 1000 zawartych transakcji w ciągu 60 dni, lub gdy robi więcej transakcji przez 60 dni to 0,2 procent może mieć nie rozwiązanych. Więc jeśli nie przekroczy limitu to allegro tak naprawdę nic mu nie zrobi.
   Dlatego chciałam to ugryźć z innej strony. I myślałam, że może ktoś ma jakieś osobiste doświadczenia w tym temacie.

   Dominika
  • „Dlatego chciałam to ugryźć z innej strony”
   — no właśnie podejrzewam, że to nic nie da, bo bank będzie przecież uderzał do merchanta, który obsługuje płatności, czyli do Allegro, czyli pewnie to z nimi musisz wcześniej przejść przez proces reklamacyjny…

   Don Quijote de la Mancha
  • No dobra, a może z innej strony, robił ktoś chargeback w millenium? I jak to wygląda? Można wszystko załatwić przez internet czy są jakieś telefony i w ogóle dużo roboty…

   Dominika
  • @Dominika
   odpowiedzialność za przesyłkę do momentu dostarczenia ponosi przedsiębiorca
   osób prywatnych to nie obowiązuje

   jeśli zakup nie był od osoby prywatnej to załóż spór

   kruczi
  • Don Quijote de la Mancha, tak uważasz? że to allegro jest sprzedawcą? A nie tylko pośrednikiem? Ja nie wiem, nie spieram się. Tylko czytałam kilka takich wpisów gdzieś na forach, żeby właśnie olać allegro bo tak nie pomagają i zrobić sobie zwrot przez bank. Tylko, różnica tylko taka, że w tamtych przypadkach były inne formy dostawy. Ale podobno nie było problemu.

   Dominika
  • „to allegro jest sprzedawcą?” — a co masz na wyciągu bankowym, tzn. co widzi bank?
   Chargeback to jest procedura dotycząca kart i podmiotów przyjmujących karty.

   Don Quijote de la Mancha
  • @kruczi, no tak wiem, ale coś czuję, że z tym sprzedającym to tak nic nie da.

   Dominika
  • jeśli kupowałaś od przedsiębiorcy to zakładaj spór
   jak sprzedawca odbije piłeczkę to poproś allegro o zabranie głosu ( po wejściu w spór jest chyba taka opcja do kliknięcia )

   kruczi
  • No ale musisz mieć podstawę dla mille że wyczerpałaś wszystkie reklamacje. Czyli zakładasz spór, dajesz podstawę prawną i niech się tłumaczy.

   marqqq
  • @Don Quijote
   …faktycznie, wychodzi chyba na to, że to allegro złodzieje jedne:D mnie oszukali, tak wynika z wyciągu;)
   No dobrze zobaczymy jak z tym będzie.
   Dzięki wszystkim za odpowiedzi;)
   pozdrawiam;)

   Dominika
 • Czy mobilną w getinie moge zalozyc jedną na raz, czy jeden raz „w zyciu”? Wlasnie skonczyla mi sie poprzednia.

  krutki Odpowiedz
  • to sprawdź w aplikacji i napisz czy się da czy nie

   Daw
  • Ja już mam trzeci raz, w tym drugi raz z rzędu na tym samym koncie.

   Paweł K.
  • Ja mam mobilna z apki na 4% przypadek, nie sądze to cud Boży.

   Wojak
  • Zakladaj te mobilna ponownie, bo zaraz jej nie bedzie.

   keton
  • Nie trzeba czekać na maila w lokacie mobilnej getin 4% wystarczy żeby zgadzały się dane osobowe i adres w przelewie oraz kwota. Tytuł przelewu może być np. numer umowy lokaty zamiast wniosku z maila. To dla osób które na maila czekają 24h.

   BartekOoo
 • Czy mobilną trzeba założyć od razu czy można zawnioskować i opłacić później?

  norek Odpowiedz
  • z tego co pamiętam to jest opcja opłaty w ciągu 7 dni, lecz niechaj jakaś dobra dusza to potwierdzi

   adaś
  • Potwierdzam, pytałem o to na infolinii tydzień temu.

   Lokata
  • Przeciez jak wejdziesz na te lokate w aplikacji to masz wlasnie 2 opcje: oplacic z konta od razu lub w ciagu 7 dni z innego konta. O nic nie trzeba sie pytac, bo w aplikacji jest czarno na bialym :)

   keton
 • Mam pytanie odnośnie 2,5% na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku. Czy z tego można korzystać cyklicznie tak jak z Millenium? Na przykład zbliża się koniec, pieniądze wypłacić, a za jakiś czas znowu wpłacić i załapać się na kolejną „edycję”? Wydaje mi się, że tak, ale nie wiem czemu admin nie wstawia tutaj tematów typu – kończy się okres promocyjny w Aliorze, pora wycofać środki.

  adam.noe Odpowiedz
  • Bo w większości banków termin nie jest w 100% przewidywalny. Ciężko dokładnie trafić.

   Michał
  • Alior bada saldo do nowej promocji 4-8 dni przed końcem obecnej

   Daw
 • Czy jeżeli przeleje swoje oszczędności na konto matki (jest ona w lepszej promocji Getinu :D) to muszę się błąkać po urzędach skarbowych czy ze względu na pierwszą linię pokrewieństwa nic nie trzeba załatwiać?

  pytalski Odpowiedz
 • Nie ma tu obrazka, a na głównej chyba nieaktualny (niestety, już nie ma 3,5% przez rok).

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Do 31 sierpnia chyba jest..

   g.romek
  • Aha, OK, to jest to na 10 k dla nowych w Getin.
   Mi się obrazek z Wiosenną skojarzył. 😉

   Don Quijote de la Mancha
  • A swoją drogą, za miesiąc nastąpi wielki odpływ środków z Idei, jak zakończą się te lokaty Wiosenne. Gdyby nie fakt, że bank ten (wraz z zatrudnieniem) redukuje teraz kapitał, można by się spodziewać jakiejś lokaty „poWiosennej „.
   Gdzie zatem ludzie przeniosą swoje środki?…

   Myślę, że w okresie sierpień -październik nastąpi dołek na rynku lokat. Ciężko będzie znaleźć coś, co by przynajmniej zrekompensowało przyspieszającą wciąż inflację… W dalszej perspektywie możliwa jest lekka podwyżka stóp procentowych, co jednak w niewielkim stopniu wpłynie na poprawę stawek lokat…

   Tak jak wczoraj pisałeś – i po przemyśleniu muszę się z tym niestety zgodzić – stawki 3,5 % szybko nie uświadczymy (nie licząc ograniczonych kwotowo ofert na start).

   g.romek
  • Nie wiem czego spodziewali się ludzie, którzy mogli skorzystać z oferty 3,5% na 12 miesięcy w Idea Banku i tego nie zrobili. Widziałem tutaj jakieś komentarze w stylu „czekam na 4%” co było nawet zabawne.

   Wygląda na to, że oszczędzanie w IB się skończyło. Obecna oferta to splunięcie w twarz klientom, którzy zostali z bankiem pomimo dramatycznych doniesień medialnych. Oprocentowanie 2,8% darowane z wielką łaską to zapewne wynik działalności kuratora. Ciekawe czy tym razem efekt pracy kuratora będzie lepszy niż w przypadku np. SK Banku.

   Pozostaje tylko czekać na pogorszenie oferty Getin Banku – to chyba jedyny sposób na powstrzymanie dużego odpływu gotówki z lokat wiosennych (wcześniej) i tych 12m 3,5% (trochę później).

   Tomko
  • Dopoki oba banki maja 1 wlasciciela nie beda one jakos specjalnie konkurowac ze soba. Oczywiste jest, ze oferta sie pogorsszy i nawet 3% to bedzie dobra stawka dla lokat, chociaz pewnie za jakis czas zupelnie nieosiagalna. Sam skorzystalem z 3.5%/rok, ale zaluje, ze nie wrzucilem na taka lokate wiecej. A na rok roznica w odsetkach od duzej kwoty to calkiem spora sumka (w stosunku do <=3%).

   keton
  • Szczerze mówiąc obecnie nie ma sensu trzymać pieniędzy w Idea Banku. Wczoraj skończyła mi się jedna bardzo duża lokata i cały hajs powędrował gdzie indziej. Podejrzewam że takich osób jak ja będzie więcej, szkoda nerwów na jakieś plany Zdzisława. Już wolałbym trzymać tą kasę na 2% w jakimś pewniejszym banku niż zakładać lokatę 2,2% i denerwować się potencjalną wycieczką do BFG (bo na 2,8 i tak się teraz nie załapię). Zresztą złotówka teraz się umacnia to lepiej waluty kupować niż szukać lokat :D

   DO
  • @keton
   Oba banki od zawsze miały jednego właściciela, a jednak od ponad roku przebijały się ofertami coraz lepszych depozytów. Tylko dzięki temu można było właściwie bez przerwy posiadać środki oprocentowane powyżej 3%. Poziom nieosiągalny dla większości innych banków, a wkrótce również dla IB/GB. Jaka będzie nowa oferta Konta Oszczędnościowego w GB? Czy ktoś posiada szklaną kulę?

   @DO
   Potencjalna wycieczka po odbiór środków z BFG nie jest w żaden sposób stresująca ani denerwująca, uwierz mi. Jeśli chodzi o oprocentowanie masz rację – jeśli nie możesz skorzystać z 2,8% (dla nowych środków) to oferta 2,2% jest żałosna.

   Tomko
  • To nie byla zadna rywalizacja, po prostu oba banki realizowaly te sama polityke. Pozyskiwanie srodkow dzieki konkurencyjnemu oprocentowaniu. Odkad w IB siedzi kurator, przykrecili im srube i obnizyli oprocentowanie Getin tez nie musi oferowac nic ponad najwyzsza stawke w IB. A bedzie pewnie nawet nizej, bo zawsze tak bylo.

   keton
  • Moja prywatna teoria jest taka, że wysoki poziom depozytów urtrzymywany w tych bankach wynikał też z tego, żeby trudniej było doprowadzić do upadku lub przejęcia banków. Gdyby oprocentowanie było rynkowe, to żaden klient by nawet na te banki nie spojrzał. Potwierdzają to działania kuratora, który kosi oprocentowanie, zamiast zająć się „złymi” kredytami.

   abc
  • Ale co niby mozna zrobic ze zlymi kredytami? Niewiele. A lokaty mozna przykrecic od razu. Przynajmniej nowe, bo licze na to ze roczna na 3.5% zakonczy sie bez zgrzytow.

   keton
  • „co niby mozna zrobic ze zlymi kredytami?” — sprzedać np. firmie typu GetBack.
   Właśnie coś takiego zapowiadali, była mowa nawet o sprzedaży połowy aktywów (w przypadku banków kredyty to właśnie aktywa, dla klientów to pasywa) i zostawieniu części leasingowej…

   Don Quijote de la Mancha
 • Hej,

  Pytanie do znawców lokat :) Mam wyliczone saldo na 20 dnia poprzedniego miesiaca (IdeaBank) na kwote X. Kilka dni temu przelalem nowe srodki i zalozylem lokate na nowe srodki na kwote Y. Za chwilke konczy mi sie jakas inna, stara lokata – czy jesli po jej zakonczeniu wybiore srodki z banku, np. do innego banku to czy oprocentowanie lokaty, ktora zalozylem na nowe srodki na kwote Y zostanie obnizone? Jakby nie patrzec saldo wyliczone na kwote X za dany miesiac nie bedzie juz spelnione, gdyz bedzie pomniejszone o zabrane srodki ze starej lokaty…

  Bartlomiej Odpowiedz
  • Obecnie system sprawdza nowe środki w momencie zakładania lokaty. Pisze środki na dzień 20 były pod spodem nowe środki to tyle zł. Nie da się założyć za dużo. Brak już wzmianki o obniżeniu oprocentowania do 0,5% w regulaminie.

   BartekOoo
  • Podsumowując nie powinn być nic obniżone jak wyplacisz stare środki. Nowe to nowe na moment zakładania lokaty i będzie nadal dobry %.

   BartekOoo
 • pytanie – czy ktoś z Was już wylewał kasę z Getinu do innych banków i otrzymał jakieś propozycje na zatrzymanie środków? Pytam gdyż lokata utrzymaniowa kończy mi się niedługo i zastanawiam się czy da się jeszcze ugrać coś lepszego niż bieg na 2,7 mili

  zenek64 Odpowiedz
  • Do Idei – lokata na 1,X% na ileś miesięcy (nawet nie czytałem);
   Do Millennium – 2.5% na 3/6 m-cy (też nie pamiętam szczegółów).
   W obu przypadkach były lokaty bez gwarancji odsetek w przypadku zerwania.

   pytalski
  • czyli lipa i kasa do Milli trafi – no cóż getin jak dużo odpłynie to może się coś zmieni ….

   zenek64
  • 2,5% na zawrotnej z Getinu dla np. 400k to i tak dobra oferta. Jeżeli nie można skorzystać z KO na 3%. Przynajmniej proste warunki i nie trzeba rozrzucać po kilku bankach aby te 2,5% mieć do 100k. Zobaczymy czy przetrwa jeszcze to tydzień.

   ertyuop
  • To już lepiej do Idei – masz oprocentowanie 0.3 p.p. większe niż w Getinie, a warunki takie same (mówię tutaj o ofercie „na nowe środki plus”)

   pytalski
 • getin obniżka 3M z 2,4 na 2,1% na NŚ

  adaś Odpowiedz
 • Mobilna w GB spadla do 3%

  Grażka Odpowiedz
  • I jeszcze te ograniczenie do 10 000 zł – źle się dzieje w państwie Duńskim :)

   Ciekawski
  • Taka ciekawostka, że teraz można założyć Mobilną na 3 % w trakcie trwania poprzedniej Mobilnej na 4 %. Bez problemu wyklikałem wniosek – tylko dla sprawdzenia.

   g.romek
  • Mam jeszcze miesiąc 3,4% na koncie oszczędnościowym więc przerzuciłem środki z dziś zakończonej mobilnej na oszczędnościówkę, bo bardziej się oplaca niż trzymanie na niżej oprocentowanej mobilnej

   Daw
  • Czyżby to oznaczało, że można założyć kilka lokat mobilnych równocześnie?

   Marcinek
  • Nie, oznacza to tylko, że jeśli masz jedną starą mobilną na 4%, to system jak na razie pozwala Ci również na założenie jednej nowej mobilnej czyli na 3%.

   jarosław
  • Też pykłem wniosek na mobilną 3% mając już jedną na 4% i ładnie potwierdzenie przyszło z numerem konta do wpłaty. Pozdro!

   Eloraper
  • Też założyłam drugą mobilną. Pierwsza jest na 4% 10000 zł a druga na 3% też 10000 zł. Obecnie to są bardzo dobre lokaty dla mnie.

   Lidia
  • A gdy się ma już jedną na 3%, można założyć drugą taką samą?

   Marcinek
  • Nie. Ale potwierdzam, że do starej 4% można (póki co) założyć nową 3% :)

   Michał
  • Czy 7 dni na opłacenie mobilnej liczymy od dnia dzisiejszego czy dopiero od jutrzejszego?

   adaś
  • sam sobie odpowiem: od jutra

   adaś
  • Niestety,ale nie można mieć dwóch jednocześnie otwartych Lokat Mobilnych-zadalem pytanie i otrzymalem odpowiedź od GB:
   „Obecnie umożliwiamy posiadanie jednej Lokaty Mobilnej z promocyjnym oprocentowaniem. W związku z tym, w przypadku założenia drugiego takiego depozytu w aktualnej promocji 3%, zostanie on objęty oprocentowaniem podstawowym 1,55%.”

   Czyli po zlozeniu wniosku i oplaceniu % zmieni sie z 3% na 1,55%

   RV
  • Już nie działa mobilna 3% jak ktoś ma mobilną 4%. Poczytali nasze komentarze i uszczelnili lukę w systemie :(

   Paweł K.
  • Ciekawe, czy założy się na te 3% po kilku dniach – ja będę przelewał 10.07 dopiero.

   Bolo
  • W sumie walka o 6 zł netto po 3 miesiącach czekania w porównaniu do Millennium. Niech się wypachają.

   pytanie
  • Nosz k… A chciałem dziś właśnie założyć tą dodatkową mobilną, bo skończyło mi się promo na KO. A mogłem wczoraj wyklikać sam wniosek do opłacenia… :(

   pws
  • też się spóźniłem

   karampuk
  • a kto by podejrzewał akurat Getin o takie szybkie działanie, ale podziekować możemy takim osobom jak @RV gratluję, świetna robota :/

   abc
  • RV wielkie dzieki za to, ze uwaliles taka dobra „promocje”. Niektorzy to sie nigdy nie naucza …

   keton
  • ciekawe co będzie jak jednak opłaci się ten wniosek o Mobilną 3% gdy pierwsza ta na 4% jest w trakcie trwania

   adaś
  • są dwie
   stara na 4% i nowa na 3%

   kruczi
  • mam starą na 4% oraz mam złożony wniosek na nową 3%, co się stanie gdy go opłacę?

   adaś
  • Oplac to sie dowiesz. Zrob screenshota przed i po na dowod. Czy to takie trudne?

   keton
  • @abc, @keton
   Tak, „uwaliłem” promocje tym, że zapytałem się oficjalnie GB co się stanie gdy ktoś ma już Mobilną i założy drugą jak pytają niektórzy?A potem płacz,zgrzytanie zębów i pretensje do GB,że założyłeś na 3%,a obniżyli do 1,55%?

   Ręce opadają jak się czyta takie komentarze. Zamiast podziękować,że zaoszczędziłem czasu,nerwów i tych paru złotych Sobie i Innym to lepiej skrytykować od razu.Kto pyta nie błądzi…

   @Michał świetna robota z tym blogiem, takie kompedium wiedzy dla osób szukających gdzie najlepiej ulokować oszczędności.

   RV
  • wiele rzeczy przechodzi jak nie jest nagłośnione i bank luki nie załata – teraz nie zamierzam ryzykować kasa poszła do Mille została jedna mobilna 10 k ta na 4 % na getinie jak więcej ludzi tak zrobi to może coś poprawią w ofercie chyba że już są tacy mocni że im nie zależy na depozytach jak w grudniu …

   zenek64
  • @RV Kompendium wiedzy jest chyba za duze dla ogarniecia skoro nie rozumiesz prostych zasad. Chyba przed wejsciem tutaj powinien byc krotki test do rozwiazania dla kazdego „nowego”. Co robisz gdy widzisz wylozona na tacy promocje ktorej byc moze nie do konca rozumiesz?
   1. Najpierw czytam komentarze, jeszcze raz czytam te same komentarze ze zrozumiemiem a potem zadaje tutaj dodatkowe pytania.
   2. Ryzykuje wlasnymi pieniedzmi zeby sprawdzic jak to naprawde dziala a potem pisze tutaj komentarz.
   3. Zadaje pytanie banksterom zeby nikt nie stracil ani grosza ze swoich ciezko zarobionych pieniedzy.

   aaaa
  • Dobrze napisane, howgh czy jak to tam onomatopeicznie się pisze :)

   Bolo
 • Zawrotna zakładana na 3.5% w Idea Banku odnowiła się na 1,6%. Po zerwaniu przelew do Getin ponad 62k. Propozycja zawrotnej- 2,2% na 3 m-ce. Poszedł przelew do GB na 3,5%- jeszcze.

  Waldemar Odpowiedz
  • Zawrotna do Getin 2,2% , a do Mille 2% – mniej niż na lokacie nr 1 – Bezsens całkowity.

   Bolo
  • A przecież te „zawrotne” 2,2% ma „Nr 1” bez żadnej łaski i „zawracania” ;-)

   Mayama
  • Przy próbie przelewy z IB do mBanku pojawiła się propozycja zawrotnej na 2,5% – skorzystałem :)

   JakubAnderwald
  • Dziś przy przelewie do Mille na 14tys PLN pojawiła się propozycja Zawrotnej na 2,7% / 3M

   Kuba01
 • Mysle ze w GB w ciagu kilku dni nastapia dalsze spadki %. Kto bedzie zakladal Mobilna na 3% przy 3,5 % na RO?

  Grażka Odpowiedz
 • Pewnie w końcu lipca/sierpniu KO na 3,5% się skończy i 3% będzie wcale niezłe.

  Waldemar Odpowiedz
 • Do admina: zmień proszę oprocentowanie mobilnej w getinie na 3 proc

  Maciek Odpowiedz
  • W rankingach jest zmienione równo o północy. Natomiast wpis jest aktualny na dzień publikacji, czyli 1.07 (co jest potwierdzone w tabelce małymi literami: „stan na 2019-07-01”). Gdybym miał aktualizować każde zestawienie które publikuje co miesiąc to by mi niestety życia brakło – stąd zawsze zaznaczam, że to pełne rankingi są w 100% aktualne.

   Michał
 • No to w Millenium szykuje się znaczny przypływ gotówki. 2.7% na KO robi się bardzo atrakcyjne. Ja czekam do 19 lipca i uruchamiam promocję. Niestety nie jest pewne czy od 15 lipca nie obniżą oprocentowania..

  edek44 Odpowiedz
 • Przy 200-300k jest juz bardzo ciezko cos upolowac sensowanego

  Ajdfg Odpowiedz
 • Doczekaliśmy się czasów kiedy lokata w USD (2,2%) jest wyżej oprocentowana niż w PLN (2,1%).

  Kurt Odpowiedz
 • Gdzie ta lokata w USD na 2.2 ?

  Megi Odpowiedz
  • W Getin Banku

   g.romek
  • Jak szukasz lokaty USD, to warto sprawdzać Citi, tam od czasu do czasu dają nawet 2,5% dla nowych środków, jak się tam ma konto, to zaletą jest też możliwość skorzystania bez odwiedzania oddziału (wpłaty i wypłaty możliwe są w bankomatach).

   Don Quijote de la Mancha
 • Lokata nr 1 na 3 m-ce teraz 2,3 %, czyli kosmetyczna podwyżka o 0,1 pp.

  g.romek Odpowiedz
 • To jest dramat, ludzie!!! Inflacja baardzo mocno podskoczyła, a oprocentowania lokat spada. Gdzie tu logika?! Ja już pieniędzy na lokatach trzymać nie zamierzam.

  m00zyk Odpowiedz
  • Jak się rozdaje nierobom na lewo i prawo 500 plus wyprawka plus to takie efekty. Jeszcze prezes NBP wychodzi i ze śmiechem mówi że do końca 2021 stóp procentowych nie ruszą . Budżet zarabia na dużej inflacji a jak budżet rozdają to musi zarabiać kosztem oszczędzających i pracujących jak zwykle ….. A jeszcze nad bankami wisi(ała) groźba zwrotu 60 mld zł z tych kredytów „frankowych” . A co do inflacji zobaczycie jak ruszy jak jeszcze od 1 września nałożą podatek na sklepy który to podatek sklepy przerzucą na klientów podnosząc ceny. a ciemny lud zagłosuje za kasą tu i teraz nie myśląc co będzie później (podwyżka cen prądu też jest zamrożona tylko na ten rok bo to rok wyborczy)

   zenek64
  • „Będzie was PiS r****ł w d*pę”…

   m00zyk
  • Co ma rzad (jaki by nie byl) do oprocentowania lokat bankow komercyjnych? Nawet jakby podniesli stopy to nie spodziewalbym sie automatycznego podniesienia oprocentowania. W ostatnich latach oprocentowanie bylo caly czas na smiesznie niskim poziomie. Wyjatek stanowily promocje IB, a po ich klopotach to juz wrecz nawet wyskoczyli o 1% wiecej niz konkurencja. Ale regula sa bardzo kiepskie odsetki.

   keton
  • „W ostatnich latach oprocentowanie bylo caly czas na smiesznie niskim poziomie”
   — bo też stopy procentowe NBP były niezmieniane.

   „Nawet jakby podniesli stopy to nie spodziewalbym sie automatycznego podniesienia oprocentowania”
   — przynajmniej w teorii powinni.
   Stopy NBP przekładają się na poziom WIBOR, czyli pożyczek międzybankowych. Po co banki mają dawać duży procent klientom detalicznym, skoro taniej mogą się finansować na rynku międzybankowym lub wprost z NBP?

   Don Quijote de la Mancha
 • Bramka w Getinie 2,2% na 3 msc przy próbie wypływu środków – jakby ktoś pytał.

  Akashi71 Odpowiedz
  • a do którego banku próbowałeś?

   keram7m
  • ja próbowałem w czwartek i piątek – i tak kolejno alior zaproponowali 2,4 odrzuciłem Millenium zaproponowali 2,5 – poszła kasado Millenium Idea brak propozycji – santander 2,4 – odrzuciłem innych nie próbowałem jak widać nie chcą depozytów skoro nie zaoferują choćby tego co millenium na KO

   zenek64
  • A to może jescze raz spróbuję. Do idei chcialem.

   Akashi71
  • Dzięki! Na 2,5% zmieniłem ;)

   Akashi71
 • Wczoraj przelewy z Getinu do Millennium pow. 10k – propozycje 2,5% na 3 msce lub 2,2% na 6 mscy

  sentinelsan Odpowiedz
 • Czy ktoś z Szacownego Grona, kupuje fundusze inwestycyjne w ramach IKZE i/lub IKE, jak tak to czy mógłby się pochwalić jakie i gdzie?:)

  Brzydok Odpowiedz
  • Ja mam IKZE w NN TFI.

   Wybrałem to, bo:
   – maja niezły zestaw funduszy (choć trochę mały), w szczególności sporo jest funduszy światowych (z luksemburskiego NN), a właśnie tą częścią chciałem dywersyfikować geograficznie, szczególnie w długookresowym oszczędzaniu powinno to mieć sens; dla leniwych mają też fundusze cyklu życia;
   – nie pobierają opłat za otwarcie czy prowadzenie IKZE;
   – za fundusze kupowane w ramach IKZE nie pobierają opłaty manipulacyjnej;
   – fundusze kupowane w ramach IKZE to jednostki K, o zmniejszonej opłacie za zarządzanie, co w praktyce przekłada się na wyższe wyniki (widać to np. na wykresach, czasem wręcz jakiś fundusz jest na minusie, ale jego wersja K zarabia);
   – praktycznie nie ma kwoty minimalnej wpłaty (tzn. jest 50 zł), więc można fundusze bezpiecznie kupować po kawałeczku;
   – do tego mają całkiem fajny system www, a nawet apkę na telefon.

   Ale może inne TFI też mają równie dobrą ofertę. ☺

   Don Quijote de la Mancha
  • A ja sądzę, że jednostki jakichkolwiek TFI opartych o klasyczny model zarządzania tj. taki, który zakłada powolny wzrost wartości aktywów są jak granat z wyjętą zawleczką. Przynajmniej do końca obecnego cyklu koniunkturalnego. Kiedy nadejdzie krach (a nadejść w końcu musi) zarządzający funduszami zgodnie z przyjętą polityką zaczną ciąć straty co dla przeciętnego Kowalskiego oznacza czarną rozpacz. TFI w takich przypadkach zawsze tracą na wartości kilkakrotnie więcej niż ich benchmarki – indeksy giełdowe. Przy niechęci lub nieumiejętności czy braku czasu na samodzielne inwestowanie radziłbym wstrzymać się z zakupem jednostek funduszy do czasu, kiedy wszyscy będą przekonani, że TFI to kompletny szajs. Po łomocie, przy rosnącym rynku nawet dyletanci będą generować zyski.

   Bufon
  • @Bufon, ja na pewno nie mam zamiaru nikogo „na siłę” przekonywać do inwestowania w TFI. Sam mam portfel bardzo konserwatywny, na wszystkie inwestycje typu giełda i fundusze inwestycyjne (łącznie z tym „bezpiecznymi”) mam limit 1/10!
   Nie zmienia to jednak faktu, że tego typu inwestycje mogą dać zysk totalnie nie porównywalny z oprocentowaniem np. lokat czy obligacji skarbowych, do tego — co bardzo ważne — zupełnie z nimi nie skorelowany. W szczególności chodzi właśnie o dywersyfikację geograficzną, np. na funduszach rosyjskich i Ameryki Łacińskiej aktualnie mam imponujący zarobek, w końcu udało się też uzyskać znośny wynik na Azji.
   Wracając do IKZE w NN: tu mam 18 funduszy (kupionych za bardzo różne kwoty), wynik całości mam obecnie bardzo przyjemny, a stratę (wartość jednostek niższą, niż kwota zakupu) mam obecnie na tylko dwóch: NN Polski Odpowiedzialnego Inwestowania oraz (bardzo niewielką) NN (L) Krótkoterminowych Obligacji Plus.
   A o „końcu obecnego cyklu koniunkturalnego” mówi się już od dobrych kilku lat, gdybym wtedy takich głupot słuchał, to straciłbym konkretną zarobioną kwotę. Ja sobie zdaję sprawę, z tego, że na pewno zdarzy się sytuacja, gdy na minusie będzie więcej, niż te obecne 2 z moich posiadanych na IKZE funduszy, ale to jest inwestowanie w perspektywie dosłownie kilkudziesięciu lat, do tego — co w poprzednim komentarzu podkreślałem — warto czerpać łyżeczką (a nie od razu pełną kwotę i to w jeden fundusz, choć taki cyklu życia teoretycznie się do tego nadaje); na razie wszystko wskazuje na to, że w takim czasie na funduszach zarobi się jednak znacznie więcej, niż na np. lokatach. Realny dylemat wśród osób świadomie długoterminowo oszczędzających to raczej nie to, czy w fundusze wchodzić, ale jaką częścią portfela (np. 1 albo 10 albo 20%).

   Don Quijote de la Mancha
  • Volenti non fit iniuria. Każdy postąpi jak uważa.
   Głupoty nie głupoty. Najważniejsze aby potencjalni kandydaci na milionerów mieli na uwadze podany przez Ciebie dylemat o wielkości inwestycji.
   W końcówce hossy przy dużych wzrostach łatwo o przekonanie o swojej nieomylności a co za tym idzie przeznaczenie na TFI czy bezpośrednie inwestowanie większej niż przewidziana zdroworozsądkowo ilości środków.
   Mamona oprócz seksu i władzy jest przyczyną największej ilości zaślepień. We wszystkich tych akceptach ludzkiej osobowości opamiętanie zazwyczaj przychodzi po szkodzie.

   Bufon
  • Podobnie mam od początku IKZE w NN. Dość często rotuję składem. Otwarte 14 funduszy na różne kwoty. Sumaryczne zyski praktycznie w każdym roku grubo powyżej średniej dla funduszy – często dwucyfrowe
   Generalnie w funduszach ok 30% aktywów.

   Andy59
  • Czyli jednak NN, też tam posiadam NN Obligacji w ramach IKZE, ale Teściu mnie podpytywał (5lat do emerytury), to wolałem popytać jeszcze o opinie:) Dziękuję i pozdrawiam

   Brzydok
 • Dla tych co jeszcze nie zlikwidowali konta intensive w mbanku jest oferta odkładania na cel na 2,5%… promocyjne % do końca stycznia 2020… (* Jeśli jesteś naszym Klientem, oraz w dniu 31.05.2019 r. posiadałeś na swoich rachunkach oszczędnościowych oraz lokatach mniej niż 1 000″)…. na przeczekanie dobre i to.

  Pola33 Odpowiedz
  • Też o tym myślałem. Ale czy praktycznie można to rozwiązać tak?: Zakładam cel z regularnymi wpłatami po 100zł. Wpłacam na to subkonto 19 tysięcy z kawałkiem i do stycznia 2020 zapominam o sprawie. Jak myślisz. Da się tak?

   Bufon
  • Raczej się nie da. Ale kalkulator wielkości zgromadzonych środków działa jakoś przedziwnie.
   Przy założeniu osiągnięcia celu w wysokości 20000 PLN do 31 stycznia 2020 roku z pierwszą wpłatą w lipcu 2019 nakazuje wpłaty w minimalnej wysokości 3333 zł. 7 m-cy to 23331 zł.
   Kiedy usiłuję dostosować kwotę miesięcznego regularnego oszczędzania do prostego podziału 20k przez 7 wpłat otrzymuję komunikat, że to za mało. To co, rąbną mi 3331zł plus odsetki? Wiecie gdzie ja mam taki cel ? Z tyłu poniżej pleców.

   Bufon
  • Bufon rozwiązałam zagadkę…. masz rację że ten kalkulator zawiera błędy. Ale gdy ustawi się oszczędzanie na dzień wcześniejszy niż dziś czyli ponizej 9 to wiadomo że zaczniemy oszczędzać dopiero w sierpniu i wtedy ten kalkulator dobrze wylicza… 6 rat po 3333 to 20000. W innym wypadku źle wylicza sugerowaną kwotę.

   Pola33
  • No dobra, ale dlaczego nie da się wrzucić tam 20k od razu na początku, a potem ustawić co miesiąc na 101 zł przelew, żeby spełnić warunek promocji?

   pws
  • Da się, ja własnie tak zrobiłem.

   DO
 • Czy jak się kończy podwyższone oprocentowanie na KO w getin to dostaje się jakieś powiadomienie? Skąd wiadomo? czy trzeba samemu wyliczać?

  TomekW Odpowiedz
 • Mam pytanie do amina czy tam sugestię nawet: może dałoby radę popełnić jakiś artykuł na temat PPK. Temat wszedł od 1 lipca w większych firmach, niektórych to dotyczy już obecnie. Wiem że w sieci jest masa artykułów na ten temat, ale……

  Ja np mam obawy co do tego programu, patrz los OFE.

  Michał 1986 Odpowiedz
  • Ale to blog o promocjach bankowych, jest wiele blogów sieci, gdzie znajdziesz takie informacje

   Kate
  • Samcika poczytaj, dużo o tym pisze…On w ogóle dużo pisze o wszystkim ;)

   abc
 • Zleciłem założenie lokaty Happy w Idea Banku. Z Waszego doświadczenia – jak szybko powinienem dostać mejlem dane do logowania? Czekam już trochę i na skrzynce pusto. Spam sprawdzałem.

  Paweł Odpowiedz
  • Mail przychodzi od razu, chyba, że system akurat muli. Jesteś pewien, że nie miałeś nic wcześniej w IB (IB nie ma Twojego PESEL w swojej bazie), bo to też może być przyczyną braku maila.

   Lokata
 • Ktoś z was zakładał lokatę w Inbanku ? Te 2,9% na 2 lata zaczyna być korzystne… a pewnie niedługo spadnie.

  Be@ Odpowiedz
  • No nie wiem czy tak korzystnie. Z takich „korzystnych” lokat na 2 lata udalo mi sie pol roku temu uciec w IB (bez utraty odsetek, za pomoca struktur) i dobrze, bo pozniej przez dlugi czas oprocentowanie skoczylo na 3.9% a na rok mam 3.5%. Trzeba wziac pod uwage, ze jeszcze sporo moze sie wydarzyc w ciagu 2 lat. Getin tez moze padac i zachecac lepszym oprocentowaniem. Z IB tez nie wiadomo jak bedzie, moze jednak pojawi sie cos korzystnego jak im kasa za miesiac ucieknie.

   keton
  • Konkurencyjny blog donosi o odpaleniu promki „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority – edycja 2” – 4% do 10 tys., z warunkiem otwarcia RORu.
   Słabo.

   Marcinek
 • Kiedyś pod którymś tematem oszczędnościowym ktoś tu gorąco zachęcał do inwestowania w bitcoiny (czy inne kryptowaluty) jako dobrego przyszłościowego oszczędzania.
  Ciekawe czy ta osoba już się wzbogaciła bardziej niż np. na lokatach ?
  https://www.newsweek.pl/biznes/gielda-bitmarket-upadla-koniec-kolejnej-polskiej-gieldy-bitcoinow/v80k7gl

  wiechu Odpowiedz
  • „ktoś tu gorąco zachęcał” — na pewno tu? 🙄

   Don Quijote de la Mancha
  • Mialem troche bitcoincow, owszem na nich zarobilem. Ale nie korzystam z zadnych lewych „gield” tylko z Revoluta do wymiany na normalne waluty.

   keton
  • @Don, oczywiście nie admin, tylko ktoś z komentujących, szczegółów kiedy i pod którym tematem, to niestety nie pamiętam.

   wiechu
 • Witam co myślicie o lokacie środków w inbanku? Czy to jest bezpieczna opcja? Niby nie ma gwarancji polskiego BFG ale odpowiednik w Estonii.

  Jarosław Odpowiedz
  • Jakby mieli 5-8% to mozna sie zastanawiac. Jak 3% i mniej to nie ma co sobie zawracac glowy.

   keton
  • Jak chodzi o gwarancje, to ja bym się nie przejmował, nie dość, że gwarancje są (i całkiem prawdopodobne, że KNF by w odzyskaniu środków pomagała), to prawdopodobieństwo upadku jest śladowe (zupełnie nieporównywalne np. z bankami Cz.).
   Ale dla 2,3% (12M) to nie ma to sensu, a niezłe 2,9% dają na 24M, całkiem prawdopodobne, że w drugiej połowie tego okresu nie będzie problemu ze znalezieniem lepszych ofert… Choć jeśli ktoś ma dość wyszukiwania krótkoterminowych dobrze oprocentowanych ofert, to taka 2,9% 24M może mieć sens… Albo jeśli ktoś ma środków na tyle dużo, że nie mieści się w limitach polskich dobrych ofert…

   Don Quijote de la Mancha
  • Podpisuje się. W najgorszym wypadku wycieczka do Estonii, ale moim zdaniem nie jest to zbyt prawdopodobne. Warto też wiedzieć, że Estonia to jeden z najlepiej skomputeryzowanych krajów w europie – np. głosować można online, więc nie zdziwiłbym się, gdyby ew. proces odzyskania środków też był online. Sam niedawno zaczałem korzystać z lokat Inbanku (są od jakiegoś czasu w rankingach), bo najzwyczajniej w świecie nie ma gdzie lokować w Polskich bankach…

   Michał
 • Bank oferujący świetny % na KO zamierza to utrzymać, ale dla nieco mniejszej kwoty.

  Michał Odpowiedz
 • @Michał – stworzył byś osobny wątek o zmianach w cennikach i regulaminach (bo trudno czytać wszystkie promocje).
  Właśnie czytam zmiany w regulaminie PKO SA: wprowadzono opłatę za przelew BLIK (od 1.12.2019) wynoszącą 1zł i jednocześnie opłata ta nie będzie pobierana przed pierwsze pół roku, czyli do 30.06.2020. Regulamin jest pisany maczkiem (czcionka 5 ? 4 ?) i zajmuje 67 stron…

  Be@ Odpowiedz
  • Kurcze, coraz więcej banków chce strzyc za blika…

   marqqq
  • Kolejny strzał w stopę, szybko zmienią zdanie…

   abc
  • A może to efekt uboczny Blikomanii… Kiedyś było podobnie po promocji bankomatowej w WBK.

   pws
  • PeKaO SA ma kilka takich opłat w cenniku, które są anulowane wieczną promocją. A to bardzo niebezpieczne działanie – możesz mieć konto za które nie płacisz, a tu raptem z dnia-na-dzień wszystkie opłaty rosną. I nie możesz nic zrobić, odwołać się, reklamować… Bo cennik nie uległ zmianie (o zmianie cennika trzeba informować kilka miesięcy przed zmianą) – to tylko ciągle przedłużana promocja redukująca opłaty do zera przestała działać…

   Be@
  • Pekao ma darmowy blik do końca lipca. Ciekawe czy przedłużą

   rychu75
 • BLIK jest tak niewygodny w uzyciu w sklepach, ze uzywam go tylko dla zwrotow, nic innego mnie do tego nie przekona. Ale on-line jest juz duzo lepiej i nawet wygodniej jest placic niz za pomoca portfeli. Tyle, ze ja i tak wole placic KK z wiadomych powodow.

  keton Odpowiedz
 • KK też można podpiąć pod blika.

  kAt Odpowiedz
 • Zawrotna z IB do GNB 2,2% -3 m.

  jmg Odpowiedz
 • Chyba im sporo odpływa bo przy millenium zawrotną 2.7. Wyczyscilem dzisiaj max bfg. Mam ich dość. Wczoraj nic nie chcieli zaproponować to niech się bujają

  Barti Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy