Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – czerwiec 2021

Wszystko wskazuje na to, że zmiana w podejściu Rady Polityki Pieniężnej do ultraniskich stóp procentowych może nastąpić już niedługo. Coraz głośniej mówi się o podwyżce stóp, bo gospodarka ma się coraz lepiej, a inflacja szaleje. Ale zanim doczekamy się jakichkolwiek ruchów RPP musimy się jeszcze chwilowo zadowolić niskooprocentowanymi lokatami i kontami oszczędnościowymi. Gdzie więc ulokować swoje środki tak, aby jak najmniej nadgryzła je inflacja w czerwcu 2021? Sprawdźmy.

Ponad 3% (!) na nietypowych warunkach

Podobnie jak przed miesiącem aktualne zestawienia rozpoczyna oferta nietypowa, ale obecnie zdecydowanie najkorzystniejsza. Jest jednak jeden warunek: konieczne jest posiadanie aż 400 000 zł. Mowa o ofercie powitalnej konta CitiGold, w ramach której uzyskamy 2500 zł premii za ulokowanie właśnie 400 000 zł, co jest odpowiednikiem lokaty 3,08% brutto. Jej szczegóły znajdziecie w tym artykule. Zachęcam do zapoznania się, bo to oferta, którą ciężko przebić.

2% do 10 000 zł przez rok + 0,5% do 200 000 zł + 50 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w ofercie Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe wraz z kontem osobistym, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 1500 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to aż przez rok!

Niska kwota maksymalna? To nie problem. Na tym samym koncie oszczędnościowym obowiązuje również druga promocja, w ramach której wszystkie nowe środki zarabiają 0,5% do 200 000 zł, a następnie 0,3% dla zakresu 200 000 – 400 000 zł.

Do tego ciągle możemy skorzystać z oferty na start, zgarnąć 50 zł za założenie konta z polecenia oraz dodatkowe 50 zł w promocji.

1,5% do 20 000 zł przez 3 miesiące

1,5% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Co istotne: nowi klienci konta osobistego mogą przy okazji zdobyć aż 500 zł na start!

1,7% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 250 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 250 zł za założenie konta oraz 1,7% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 1,7% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 30.04.2021.

Ponad 1% w Inbanku (bez konta!)

A gdyby tak ulokować pieniądze na dłużej i pozbyć się „kłopotu” ciągłego skakania między promocjami? Taka opcja jest możliwa dzięki ofercie lokat estońskiego Inbanku, który działa w Polsce dzięki unijnym przepisom. Do zdobycia jest tam od 1% (dla lokaty rocznej) po nawet 1.5% (dla lokaty 5-letniej). Kwota maksymalna lokat to aż 400 000 zł. Ciekawa jest też lokata półroczna (czyli relatywnie krótka), która daje 0,8% w skali roku.

1% na Lokacie Mobilnej + 350 zł w Santander

1% możemy również zgarnąć na Lokacie Mobilnej w Santander Bank Polska – pod warunkiem, że zakładamy ją pierwszy raz w życiu. Kwota maksymalna to 20 000 zł, a czas trwania oferty – 4 miesiące. Dodatkowo zakładając konto możemy zyskać aż 350 zł premii na start – i to na bardzo łatwych warunkach!

1% w Toyota Bank

Ciekawą ofertę dla swoich obecnych klientów ma Toyota Bank. Moto Lokata dostępna jest na okres 9 miesięcy i oferuje oprocentowanie 1% (1,5% dla posiadaczy kredytu samochodowego Toyota Bank na dzień założenia lokaty). Lokatę możemy założyć do 50 000 zł, a łącznie takich lokat: 5 sztuk.

Pozostałe konta oszczędnościowe

A co oferują inne banki? Oprócz konta oszczędnościowego Getin Banku do zdobycia mamy ciągle 0,5% do 50 000 zł w Bank Millennium (plus nawet 500 zł na start!). W chwili pisania tego artykułu Bank Millennium oferuje również 0,5% na lokacie specjalnej – pojawia się w chwili wykonywania przelewu do innego banku.

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • 1%… Jak im nie wstyd

  Bbc Odpowiedz
  • 1 % to się przeznacza na OPP w PIT. Gorzej że niektóre „lokaty” i KO są gorzej oprocentowane niż stężenie alko po dobrej imprezie … standardowe 0,01 % to 0,1 promila to po jednym piwie jest więcej :P

   zenek64
  • Minus podatek.

   broker
 • Musisz być klientem mBanku i w dniu 30.04.2020 posiadałeś mniej niż 1000zł na swoich rachunkach oszczędnościowych, Moich celach i lokatach…

  bla Odpowiedz
 • Raczej 30.04.2021 – tak data jest w regulaminie, wiec pewnie zrobili błąd na stronie

  Kaa Odpowiedz
  • Na stronie jest 2020, w regulaminie 2021. Wydaje się, że regulamin jest bliższy prawdzie…

   bla
 • A co z energolokatą w neobanku? 0,9% na 3m. Nie ma prześwietlenia oferty, nie ma w zestawieniu. Czemu tak?

  Zet Odpowiedz
  • To bank czyścicieli kamienic, dyskwalifikowany z tych względów już jakiś czas.

   matebe
  • Bo 0.9% to bardzo kiepska oferta

   keton
  • @matebe – racja, teraz mi przypomniałeś
   @keton – a co masz lepszego? Ale nie dla 10, 20 czy 50k. Co zaproponujesz na nie dłużej niż 3 miesiące dla powiedzmy 300k? Bo ja tylko widzę zabawę z citigold, jednak ta promka ma swoje wady.

   Zet
  • Dla wiekszych kwot jak dla mnie sensowne sa tylko obligacje. Nawet z opcja zerwania lepiej sie oplacaja niz lokaty/ROR na 0.5-0.9%.

   keton
  • @keton Chyba nie na 3 miesiące. EDO oprocentowanie 1,7% zerwanie 2zł. To po roku oszczędzania koszt zerwania zje odsetki. Z innymi wcale nie jest lepiej: COI 1,3% zerwanie 0,7zł. TOZ 1,1% zerwanie 0,7zł.

   Zet
 • W jaki sposób mogę założyć cel na 1,7% W apce nie mogę się doszukać

  dariusz2 Odpowiedz
 • Mille po zakończeniu „Urodzinowej”, podczas próby przelewu zaproponowało „Specjalną”. Oferta była tak rewelacyjna, ze trwała tylko chyba dwie minuty. 0,5% na 3 miesiące. Widać dwórki glapy im doniosły o planowanej podwyżce stóp.

  qq Odpowiedz
 • dzień dobry wszystkim.
  Kasa stefczyka jak ktoś już wykorzystał lokaty jako nowy klient.
  Tylko dla twardzieli /desperatów – moja skarbonka 2,5% do 3k na 6 miesiecy, można trzy skarbonki założyć .
  Od każdej transakcji max 10 złoty sie odkładado skarbonki, transakcje karta ,przelew itp.
  Coś w rodzaju msaver ing.
  Proszę nie komentujcie co i ile trzeba zrobić do zapełnienia, wiem że lipa a rozgłos nie potrzebny.

  miron Odpowiedz
 • W Getinie od 17.06 ma być nadal 0.5% do 200k – info od pracownika infolinii.

  asi Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy