Nawet 140 zł za założenie Konta Direct w ING Banku Śląskim

Zakończona

Ruszyła kolejna promocja dla nowych klientów ING Banku Śląskiego. Tym razem bank postanowił wprowadzić dwie zmiany na plus w stosunku do poprzednich ofert. Po pierwsze: wysokość premii wzrosła ze 100 do nawet 140 zł. Po drugie: osoby młode mogą teraz skorzystać z dużo prostszej możliwości zdobycia premii. W jaki sposób? Zapraszam do prześwietlenia :)

140 zł premii za założenie Konta Direct z Lwem ING

Ta promocja jest już nieaktualna, ale ruszyła jej nowa edycja. Do zgarnięcia nawet 140 zł za założenie Konta z Lwem!

100 zł na start

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta z Lwem w ING Banku Śląskim od 1.06.2016. Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Direct przez internet wraz z kartą debetową, wyrazimy przy tym zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych banku i podpiszemy umowę. Mamy na to czas do 31.01.2018 (w ING dzień złożenia wniosku jest dniem podpisania umowy).

Bank zaznacza jednak, że jeśli jesteśmy już posiadaczem konta oszczędnościowego w ING i mamy dostęp do bankowości internetowej, to wtedy wniosek o konto wypełniamy właśnie tam, a rachunek zgłaszamy do promocji przez specjalny formularz. Osoby składający wniosek w sposób „normalny” nie muszą tego robić!

Co dalej? Teraz wszystko zależy od tego, ile mamy lat. Osoby w wieku 18-25 lat mają ułatwioną ścieżkę. 100 zł otrzymają za wykonanie 8 płatności kartą lub BLIKiem. Osoby od 26 lat wzwyż mogą natomiast wykonać dowolną ilość płatności, byle ich suma wyniosła min. 1000 zł.

Dodatkowe 2 x 20 zł

Premia na start to jednak nie wszystko. ING chce nam zapłacić dodatkową premię za spełnienie kolejnych dwóch warunków. Pierwsze 20 zł zgarniemy za wykonanie 3 transakcji BLIKiem w internecie na dowolne kwoty (niezależnie od wieku). Najprościej będzie nam skorzystać np. z płatności BLIK na Allegro.

Drugie 20 zł można zgarnąć za wpływ wynagrodzenia lub stypendium na konto. W przypadku osób starszych wymagany jest jednorazowy wpływ w kwocie min. 1000 zł, a w przypadku osób młodszych – w dowolnej kwocie. Bank zaznacza jednak, że (w teorii):

Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku.

Na koniec jeszcze jedna różnica między wersją 18-25 i 26+. Pierwsza promocja wymaga od nas wykonania wszystkich transakcji do 31.03.2018. Druga promocja wymaga spełnienia warunków do 31.05.2018.

Z tego też względu wypłata 100, 120 lub 140 zł nagrody dla młodych zostanie dokonana do końca kwietnia, natomiast dla osób starszych – do końca czerwca. Oczywiście pod warunkiem, że:

na dzień wypłaty nagrody Uczestnik musi posiadać Konto objęte Promocją wraz z Kartą wydaną do tego Konta oraz Konto oszczędnościowe i nie może wyrazić sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych w celach marketingowych przez Bank.

30 zł w bonusie

Na koniec dodam, że oprócz 140 zł na start ING oferuje również promocję dla obecnych klientów, dzięki której możemy zgarnąć dodatkowe 30 zł premii. Wystarczy wykonać 3 płatności HCE telefonem do końca grudnia.

Szczegóły w prześwietleniu oferty: 30 zł za płatność kartą Mastercard w telefonie od ING.

2,5% na koncie oszczędnościowym

Oprócz premii na start ING oferuje jeszcze dwa bonusy dla oszczędzających. Pierwszy z nich to oprocentowanie w wysokości 2,5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym przez 4 miesiące od dnia otwarcia. I to nie dla „drobnych”, ale dla kwoty aż do 100 000 zł.

Mało? Wtedy przyda się druga opcja, czyli dodatkowy rachunek OKO Bonus, który oferuje identyczne warunki: 2,5% dla kolejnych 100 000 zł. Bank wymaga tu wprawdzie nowych środków względem dnia 29.11.2017, jednak skoro ktoś jest nowym klientem, to wszystkie jego środki będą przecież nowe :-)

O szczegółach promocji pisałem w artykule: 2,5% do 100 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus

Ile kosztuje Konto z Lwem?

Konto Direct jest rachunkiem darmowym. Zapłacić możemy jednak za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty. Młodzi mają pewną zniżkę – wystarczy, że dokonają płatności na kwotę 200 zł. Tu przy okazji warto przypomnieć, że okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń Planet Cash oraz własnych ING. Pozostałe to koszt 2,5 zł, choć pierwszą wypłatę w miesiącu otrzymujemy za darmo.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dostałam i ja. 100+20+20.
  @Angulo
  Miesiąc rozliczeniowy dla karty w ING skończył się w sobotę.

  Beata2 Odpowiedz
 • Jeśli zamknę dziś kartę do końca, to zapłacę tylko proporcjonalnie za jeden dzień miesiąca czy całe 7 zł?

  w Odpowiedz
 • To ja mam pytanie do osób, które korzystają z konta oszczędnościowego z promocyjnym 2,5%. Naliczyło wam prawidłowo odsetki? Mi się zdaje, że nie. Konto założyłem pod koniec stycznia, w panelu konta mam informacje, że dotyczy mnie promocyjne oprocentowanie 2,5%, więc przez cały miesiąc miałem na koncie oszczędnościowym okole 12000zł (a czasami 20000zł, jako że można wypłacać z konta oszczędnościowego bez limitu, w każdym razie, nie mniej, niż 12k). W podglądzie odsetek rosły jakoś słabo, no i dziś pojawiło się na koncie niecałe 8zł odsetek (minus podatek). I teraz pytanie: czy to ja czegoś nie umiem liczyć (ponadto: kalkulator LiveSmarter się myli), czy to wina ING? Na dodatek, w innym banku miałem 8000zł na koncie oszczędnościowym 2,5% (identyczne oprocentowanie), i tam otrzymałem za to 13,22zł, czyli tyle, ile mówi kalkulator LiveSmarter. Byłbym więc wdzięczny za informacje, czy komuś też coś się nie zgadza, czy ewentualnie ja coś źle kalkuluję, zanim będę składał reklamację…

  drakerc Odpowiedz
  • naliczane są odsetki standardowe, zdaje się 0,7%
   brakujące dostaniesz po zakończenia okresu promocyjnego

   pozdrawiam

   kruczi
 • Wpadła premia teściowej 140zł , taaak się cieszę :-)

  Pola33 Odpowiedz
 • Dzisiaj wpadło 140 zł :)

  e Odpowiedz
 • Nic nie dostałem, mój skarb także. Czy ktoś z was był starym klientem z dawno zamkniętym kontem, otwierał konto przez bankowość internetową i otrzymał 140 zł?

  Artur Odpowiedz
  • coś chyba nie pykło i nowi starzy premii nie dostali
   mam zapisaną korespondencję z potwierdzeniem uczestnictwa w promocji i wyrażonymi zgodami
   1 lipca reklamacja

   kruczi
 • reklamacja uznana
  140 zaksięgowane

  kruczi Odpowiedz
  • Ja reklamacje napisałem wczoraj, jednak ciągle bez odpowiedzi.

   Eryk
  • U mnie również bez odpowiedzi.

   Artur
  • po założeniu konta wysłałem wiadomość z zapytaniem czy uczestniczę w promocji i czy mam wyrażone odpowiednie zgody
   odpowiedzi były twierdzące
   zapisałem konwersację do pdf-a i załączyłem go do reklamacji

   kruczi
  • Dwie reklamacje rozpatrzone pozytywnie.

   Artur
 • Ja również nie dostałam nagrody. Napisałam wczoraj zapytanie z jakiego powodu. Nie byłam nigdy wcześniej klientem ING.

  Judyta Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy