Nawet 140 zł za założenie Konta Direct w ING Banku Śląskim

Zakończona

Ruszyła kolejna promocja dla nowych klientów ING Banku Śląskiego. Tym razem bank postanowił wprowadzić dwie zmiany na plus w stosunku do poprzednich ofert. Po pierwsze: wysokość premii wzrosła ze 100 do nawet 140 zł. Po drugie: osoby młode mogą teraz skorzystać z dużo prostszej możliwości zdobycia premii. W jaki sposób? Zapraszam do prześwietlenia :)

140 zł premii za założenie Konta Direct z Lwem ING

Ta promocja jest już nieaktualna, ale ruszyła jej nowa edycja. Do zgarnięcia nawet 140 zł za założenie Konta z Lwem!

100 zł na start

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta z Lwem w ING Banku Śląskim od 1.06.2016. Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Direct przez internet wraz z kartą debetową, wyrazimy przy tym zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych banku i podpiszemy umowę. Mamy na to czas do 31.01.2018 (w ING dzień złożenia wniosku jest dniem podpisania umowy).

Bank zaznacza jednak, że jeśli jesteśmy już posiadaczem konta oszczędnościowego w ING i mamy dostęp do bankowości internetowej, to wtedy wniosek o konto wypełniamy właśnie tam, a rachunek zgłaszamy do promocji przez specjalny formularz. Osoby składający wniosek w sposób „normalny” nie muszą tego robić!

Co dalej? Teraz wszystko zależy od tego, ile mamy lat. Osoby w wieku 18-25 lat mają ułatwioną ścieżkę. 100 zł otrzymają za wykonanie 8 płatności kartą lub BLIKiem. Osoby od 26 lat wzwyż mogą natomiast wykonać dowolną ilość płatności, byle ich suma wyniosła min. 1000 zł.

Dodatkowe 2 x 20 zł

Premia na start to jednak nie wszystko. ING chce nam zapłacić dodatkową premię za spełnienie kolejnych dwóch warunków. Pierwsze 20 zł zgarniemy za wykonanie 3 transakcji BLIKiem w internecie na dowolne kwoty (niezależnie od wieku). Najprościej będzie nam skorzystać np. z płatności BLIK na Allegro.

Drugie 20 zł można zgarnąć za wpływ wynagrodzenia lub stypendium na konto. W przypadku osób starszych wymagany jest jednorazowy wpływ w kwocie min. 1000 zł, a w przypadku osób młodszych – w dowolnej kwocie. Bank zaznacza jednak, że (w teorii):

Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku.

Na koniec jeszcze jedna różnica między wersją 18-25 i 26+. Pierwsza promocja wymaga od nas wykonania wszystkich transakcji do 31.03.2018. Druga promocja wymaga spełnienia warunków do 31.05.2018.

Z tego też względu wypłata 100, 120 lub 140 zł nagrody dla młodych zostanie dokonana do końca kwietnia, natomiast dla osób starszych – do końca czerwca. Oczywiście pod warunkiem, że:

na dzień wypłaty nagrody Uczestnik musi posiadać Konto objęte Promocją wraz z Kartą wydaną do tego Konta oraz Konto oszczędnościowe i nie może wyrazić sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych w celach marketingowych przez Bank.

30 zł w bonusie

Na koniec dodam, że oprócz 140 zł na start ING oferuje również promocję dla obecnych klientów, dzięki której możemy zgarnąć dodatkowe 30 zł premii. Wystarczy wykonać 3 płatności HCE telefonem do końca grudnia.

Szczegóły w prześwietleniu oferty: 30 zł za płatność kartą Mastercard w telefonie od ING.

2,5% na koncie oszczędnościowym

Oprócz premii na start ING oferuje jeszcze dwa bonusy dla oszczędzających. Pierwszy z nich to oprocentowanie w wysokości 2,5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym przez 4 miesiące od dnia otwarcia. I to nie dla „drobnych”, ale dla kwoty aż do 100 000 zł.

Mało? Wtedy przyda się druga opcja, czyli dodatkowy rachunek OKO Bonus, który oferuje identyczne warunki: 2,5% dla kolejnych 100 000 zł. Bank wymaga tu wprawdzie nowych środków względem dnia 29.11.2017, jednak skoro ktoś jest nowym klientem, to wszystkie jego środki będą przecież nowe :-)

O szczegółach promocji pisałem w artykule: 2,5% do 100 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus

Ile kosztuje Konto z Lwem?

Konto Direct jest rachunkiem darmowym. Zapłacić możemy jednak za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty. Młodzi mają pewną zniżkę – wystarczy, że dokonają płatności na kwotę 200 zł. Tu przy okazji warto przypomnieć, że okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń Planet Cash oraz własnych ING. Pozostałe to koszt 2,5 zł, choć pierwszą wypłatę w miesiącu otrzymujemy za darmo.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy przelanie 200pln z konta ING na inne swoje konta zwalnia z opłaty za używanie karty debetowej w opcji dla młodych ?

  Adamadam Odpowiedz
  • 200 zł należy wydać w postaci płatności bezgotówkowych kartą, tj. w sklepie bądź internecie

   Michał
 • Do 31.05.2017… ;;-)

  kamilo Odpowiedz
 • Czy da się otworzyć ten rachunek poprzez przelew weryfikacyjny z innego banku?

  mysame Odpowiedz
 • Da się założyć przelewem ?

  JoX Odpowiedz
  • Podbijam :)

   Ewelina
  • Rok temu się dało, obecnie pewnie także, ale trzeba poczekać, aż ktoś spróbuje i się tu pochwali.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ing nie przewiduje takiej formy zakładania konta jak przelew, na końcu i tak jest kurier. Teraz z poczty polskiej.

   Ewa
 • Ten przelew musi być z tytułem wynagrodzenie czy chodzi o wpływ ?

  Kuba Odpowiedz
  • Teoretycznie wynagrodzenie, w praktyce przelew z tytułem „Wynagrodzenie” z własnego konta w innym banku zadziałał. (Wprawdzie ja kiedyś, aby „ogłupić” bota w ING, specjalnie ten przelew wysyłałem z BZ WBK, gdzie mam podany inny adres, a dodatkowo WBK nie oddziela go od nazwiska separatorem nowej linii, ale to chyba nie było konieczne.)

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy jeśli ktoś ma mniej niż 26 lat i podpisze umowę o konto bez karty oraz dokona 8 operacji w internecie na ponad 100 zł to otrzyma 120 zł nagrody i nic nie będzie płacił za konto?

  Ewelina Odpowiedz
 • Da się podpisać umowę w oddziale? Bo żyje na obczyźnie i umówić się z kurierem będzie graniczyło z cudem…

  Piotel Odpowiedz
 • Mało atrakcyjna promocja, a nagłowek artykułu sugeruje 140 zł, okazuje się że to tak naprawdę 100 zł za otwarcie konta. Dodatkowo wydanie kartą 1000 zł nie jest już takie proste. Aż takim jeleniem nie jestem, żeby się na to rzucać. Natomiast zazdraszam autorowi bloga, który zarabia na takich łosiach jak my krocie :)

  Pako Odpowiedz
  • „Mało atrakcyjna promocja”
   — obowiązku korzystania nie ma.

   „nagłowek artykułu sugeruje 140 zł”
   — ja widzę „Nawet 140 zł”.

   „wydanie kartą 1000 zł nie jest już takie proste”
   — wydaje się rozsądnym, że bankom nie zależy na zdobyciu klientów ze środowisk patologicznych (dla których wydanie 1000 zł przez kilka miesięcy jest problemem).

   „zarabia na takich łosiach jak my”
   — próbujesz mnie obrazić?

   Don Quijote de la Mancha
  • ” Po pierwsze: wysokość premii wzrosła ze 100 do nawet 140 zł” – wiem, że jest słowo „nawet”, próbujesz mnie obrazić sugerując niską inteligencję u mnie? Wysokość premii nie wzrosła, bo za otworzenie konta jest 100 zł. Reszta to dodatki.

   „wydaje się rozsądnym, że bankom nie zależy na zdobyciu klientów ze środowisk patologicznych” – po raz kolejny próbujesz mnie obrazić? Napisałem że wydanie 1000 zł nie jest już TAKIE PROSTE.

   „zarabia na takich łosiach jak my”
   — próbujesz mnie obrazić?
   A identyfikuejsz się z tym co napisałem? Jeśli tak to faktycznie cię obraziłem.

   Pako
  • „A identyfikuejsz się z tym co napisałem?”
   — tak, rok temu założyłem konto w ING otrzymując premię 100 zł, konto mam do tej pory i choć ma swoje wady, to ogólnie jestem zadowolony.

   „Jeśli tak to faktycznie cię obraziłem.”
   — chyba muszę to sformułować bezpośrednio: śmierdzisz, patolu, dla wszystkich byłoby lepiej, gdybyś opuścił nasze towarzystwo… Przy okazji wyjaśniło się, dlaczego panie na poczcie nie chciały cię obsługiwać…

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie za bardzo skumałeś ten wywód o identyfikacji. Napiszę więcej, jesteś bardziej bezczelny niż myślałem, ale spoko jesteś mi obojętny kompletnie. Poza tym „dla wszystkich byłoby” – koleś, a Ty tu kim jesteś że piszesz w imieniu WSZYSTKICH ?

   Pako
 • Posłuchaj Pako czego Ty szukasz na tym forum?? 500 zł za posiadanie dziecka przez 18 lat?? Jeśli 10 % zwrotu za zakupy na 1000 zł w ciągu 3 miesięcy co można osiągnąc nawet robiąc zwwykłe zakupy dla domu w Biedronce określasz „nie tak łatwym do spełnienia” to jakie promocje są dla CIebie atrakcyjne? Mielenie tymi samymi 10 zł tysiąc razy pod bankomatem BZ WBK aby dostać 500 zł ?? Promocja się nie podoba to nie korzystaj ale innych od łosi nie nazywaj bo sam jesteś jeleń i tyle – 10 % moneybacku mu śmierdzi panicz z gimbazy :P

  zenek64 Odpowiedz
 • a do Admina korekta że promocja na 30 zł za płacenie HCE z ING obowiązuje do 24 grudnia zaś nagrody będą wypłacane do 30 grudnia – więc nie „do końca miesiąca”

  zenek64 Odpowiedz
 • Jeszcze jedno : „na dzień wypłaty nagrody Uczestnik musi posiadać Konto objęte Promocją wraz z Kartą wydaną do tego Konta oraz Konto oszczędnościowe (…)”. Czyli Konto oszczędnościowe również trzeba założyć czy jest ono z automatu zakładane przy otwieraniu konta Direct?

  Arni Odpowiedz
  • Otwiera się wraz z kontem. Podczas wypełniania wniosku, na samym początku jest m.in. info „Otwierasz: Konto Direct z Otwartym Kontem Oszczędnościowym”

   Michał
  • W przypadku konta oszczędnościowego można skorzystać z oferty bonus na start (2,5 % przez 4 m-ce).

   Mahyn
 • Jest tutaj jakaś pula wniosków czy oni gwarantują, że jeżeli podpiszę umowę nawet ostatniego dnia to będę brać udział w promocji?

  mysame Odpowiedz
  • Nie ma puli, wystarczy wypełnić warunki i na pewno się nagrodę dostanie.

   Don Quijote de la Mancha
 • Jeden z niewielu banków, który uzależnia haracz za kartę od wydania konkretnej kwoty.
  Że też im się to nie nudzi.

  Imię Odpowiedz
 • Czy dobrze rozumiem, aby skorzystać z promocji – albo od 1.06.2016 już nie posiadam konta z Lwem, albo aktualnie posiadam?

  Marek1234 Odpowiedz
  • Nie, nie możesz mieć Konta z Lwem od 1.06.2016.

   Możesz mieć np. rachunek oszczędnościowy (wtedy obowiązuje cię osobny formularz). Ale raczej mało osób korzysta z tej opcji bo większość jak zamyka konto osobiste, to również inne.

   Michał
 • Warunki bezpłatności karty muszę spełniać już w miesiącu podpisania umowy, czy od następnego mnie mogą na 7 zł podliczyć dopiero?

  Przemek Odpowiedz
  • Od następnego okresu rozliczeniowego (czyli w ING to 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca).

   Mahyn
 • Może ktoś ma podobną sytuację do mojej i wie co z tym zrobić. W kwietniu 2016r. zamknąłem konto w ING. Wypowiedziałem wszystkie umowy. Teraz w opisanej promocji okres karencji obejmuje czas od 06.2016 więc teoretycznie powinien się załapać. Praktycznie konta nie mogę założyć. Konsultant na czacie twierdzi, że po podaniu PESELu ładuje się moja karta archiwalna i to mnie wyklucza. Jak to w końcu jest? Niby odczekałem wymagany karencją okres czasu, a konta założyć nie można. Jak pójdę do oddziału to też będzie źle bo musi być otwarte on-line. Ktoś ma na to radę?

  grzybowy Odpowiedz
  • A spróbuj iść do oddziału i sprawdzić czy da się wypowiedzieć to, co zostało, tj pewnie umowę ramowa i usunąć zgody na przetwarzanie danych. Teoretycznie powinni je wtedy usunąć a ty mógłbyś otworzyć konto przez internet

   Michał
  • ja zamykałem w 2015 i miałem identycznie
   na czacie doradzili mi, żeby aktywowań dostęp do bankowości elektronicznej w oddziale i po zalogowaniu założyć rachunki
   tak zrobiłem, wyraziłem zgody, wysłałem formularz dla osób które przed przystąpieniem do promocji miały dostęp do bankowości internetowej i złożyłem reklamację
   opisałem co i jak, poprosiłem o potwierdzenie przystąpienia do promocji i czekam na odpowiedź

   dam znać jak mi odpowiedzą

   pozdrawiam

   kruczi
  • jest odpowiedź:

   „… dopisałam Pana do promocji. Nagrodę wypłacimy, jeśli spełni Pan pozostałe warunki Regulaminu. …”

   pozdrawiam

   kruczi
 • ile w ing można mieć kont oszczędnościowych jednocześnie?

  asd Odpowiedz
 • Udało się komuś założyć w tej promocji?
  Ja po wpisaniu podstawowych danych (w tym pesel) mam do wyboru „Jesteś naszym klientem i masz dostęp do bankowości online? Zaloguj się) i „Nie masz dostępu do bankowości online? Proszę o kontakt.” Podejrzewam że to dlatego że byłem ich klientem… A po wybraniu proszę o kontakt, jest komunikat że zadzwonią i czekam już chyba tydzień i nic

  Aleksy Odpowiedz
 • Czy ktoś dostsł premię za płatność HCE ?

  Ewa Odpowiedz
 • A programu poleceń już nie ma ?

  Pytka Odpowiedz
 • W ING nowa promocja „100 zł za regularne oszczędzanie”.

  BiancaM Odpowiedz
 • czy po otrzymaniu bonusa mozna bez żadnych konsekwencji zamknąć konto w banku?

  lolo Odpowiedz
  • Niestety trzeba zapewnić wpływ wynagrodzenia :/

   Aleksy
  • Aha, tym razem na OKO, a nie TFI, ale chyba można ustawić stałe zlecenie i zaraz po wykonaniu te środki z OKO wylewać, wystarczy tylko „10 maja 2018 r. posiadać saldo na OKO co najmniej 400 zł wyższe niż 10 stycznia 2018 r.”

   Don Quijote de la Mancha
 • Tak tylko regulamin mówi: „…Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny,…”

  Wchodza tylko konta na firme a ja firmy nie mam.

  Wojak Odpowiedz
  • Ciekawe, co rozumieją pod pojęciem „klient indywidualny”. Jeśli chodzi o osobę fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej, to bank nie ma możliwości sprawdzenia, czy nadawcą przelewu przychodzącego z innego banku jest osoba fizyczna, czy instytucja (np. firma) albo osoba prowadząca działalność gospodarczą; ale może sprawdzić, czy dane nadawcy nie są takie same, jak dane odbiorcy.
   W praktyce podpowiem, że stówkę w promocji „Zyskaj 100 zł za pensje” dostałem, ale niczego nie gwarantuję, szczególnie, że w tamtej było to inaczej zdefiniowane („nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta”).

   Don Quijote de la Mancha
  • Własnie, zeby było tak napisane.
   Trzeba będzie zaryzykować a ja jeszcze spróbuje się dowiedzieć tylko kto z konsultantów w Katowicach będzie najbardziej kompetentny przy udzielaniu odpowiedzi.

   Wojak
  • Myślałem ewentualnie czy przelew ze SkyCash by przeszedł, bo to w końcu nie będzie klient indywidualny

   Aleksy
 • Z tym dowiadywaniem się to uważajcie by nie spalić „tematu” w banku.

  majaa Odpowiedz
  • Nie sądzę, by temat dało się takim dopytywaniem „spalić”, ale rzeczywiście nie ma to sensu — jest oczywiste, że zwykły robol pracujący na infolinii albo w oddziale nie ma pojęcia o algorytmach stosowanych w danej promocji do rozróżniania „klienta indywidualnego” na podstawie danych nadawcy przelewu (zresztą prezes pewnie też nie). Dodatkowo ta promocja jest tak prosta i bezpieczna — szczególnie, jeśli nie mylę się w tym, że po każdorazowym wykonaniu zlecenia środki można z OKO wypłacić — że nawet, jeśli stówka nie wpadnie, to prawie nic nie stracimy, parę chwil klikania…

   Don Quijote de la Mancha
  • Zwykły „robol” pracujący na infolinii nie określa warunków.
   Wiedzą, to tylko promotorzy promocji, którzy maja piecze nad… i tworzą regulaminy.

   Odpowiedz ich (miałem tak już w przypadku promocji w BZ) najlepiej w bankowości internetowej ING, będzie dla mnie wystarczająca.
   Zresztą rozmowa znając nazwisko funkcyjnej też.

   Wojak
 • Kto już ostatnio zgarnął premie za wynagrodzenie to teraz może pomarzyć o 100zł więc żegnaj ing…

  jankos Odpowiedz
  • Dlaczego? Właśnie nie zauważyłem żadnych wykluczeń dotychczasowych klientów (czy to posiadających określone produkty, czy otrzymujących wynagrodzenie, czy posiadających OKO, a nawet stałe zlecenie na nie), nie jest to też promocja tylko dla zaproszonych klientów — czy coś przeoczyłem? 😐

   Don Quijote de la Mancha
  • jak ktoś dostał wymagany przelew tysiaka we wrześniu to się teoretycznie nie łapie, dobrze myślę?
   apropos zaproszonych klientów – to jest dobry przykład spalonej promocji. Jak poszła fama oraz pytania do banku wszystkimi kanałami, czy można się wpraszać, to w kolejnej edycji już weryfikowali formularz po Pesel-u.

   abc
  • Tak, od września. Jest to ujęte w definicji uczestnika tj. „Uczestnik – osoba fizyczna (konsument) o pełnej zdolności do czynności prawnych, która w okresie od 1.09.2017 r. do 30.11.2017 r. nie otrzymała wpływu na Konto w wysokości min. 1 000 zł (jednorazowo)…”. Ja się zastanawiam nad przelewem Blue Cash, ale to zawsze jakiś koszt a premia niepewna.

   Mahyn
  • Ale chodzi o „jakikolwiek” wpływ 1000 zł czy tylko z „wynagrodzenia” ? Jak tak to prawie każdy miał jakiś przelew na 1000 i odpada z promocji ?

   luic
  • Można to zinterpretować jako jakikolwiek wpływ zewnętrzny na kwotę jendorazowo min. 1000 zł, bo do tej definicji jest jedynie takie wykluczenie „Nie są brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami prowadzonymi w ING Banku Śląskim, których posiadaczem jest klient indywidualny oraz wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku.”

   Mahyn
  • Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, to wchodzicie na stronę promocji i z tego poziomu się logujecie do Moje ING, wtedy system zweryfikuje czy spełnia się ten warunek czy nie…ja nie spełniam niestety.

   abc
 • Szkoda, obcokrajowcom promocja nie przysługuje, bo w przypadku takich osób konieczne jest złożenie i podpisanie wniosku w placówce banku :(

  Polak z Ukrainy Odpowiedz
 • Czy dziala tu jakis program polecen?

  keton Odpowiedz
 • Skusiłbym się, gdyby nie warunek wydania 200 złotych kartą, by zachować jej bezpłatność.

  Angulo Odpowiedz
 • Czyli karte dla 26+ trzeba trzymac az do konca czerwca? Kiedy mozna sie jej pozbyc wliczajac okres wypowiedzenia – 29.06 czy 2.07? Z karta troche lipa, bo przez ten okres co miesiac trzeba bedzie wydac 300zl dla bezplatnosci. O ile pierwsze 3-4 miesiace to nie problem, bo i tak trzeba wydac 1000zl, ale pozniej to juz generuje straty :) Czyli chyba najlepiej zlozyc wniosek pod koniec stycznia, zeby karta przyszla w lutym. Czy w 1 miesiacu karta tez jest platna?

  keton Odpowiedz
  • Dobrze kombinujesz ketonal ;) Trochę dużo tych obwarowań. Ewentualnie można sobie ten miesiąc czy dwa odpuścić i zapłacić za tą kartę. Może jest jakiś inny sposób na transakcję bezgotówkową załączam cytat „dla kart Visa Zbliżeniowa i Debit MasterCard Zbliżeniowa – opłata pobierana, jeżeli brak transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 PLN (w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 18-26 lat na kwotę 200 PLN)
   dokonanych kartami wydanymi użytkownikowi do jednego rachunku i rozliczonych przez bank w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca. Kwota transakcji bezgotówkowych
   jest liczona łącznie dla dowolnej kombinacji kart Visa Zbliżeniowa, Debit MasterCard Zbliżeniowa, Zbliżak Visa oraz Mastercard w telefonie posiadanych przez danego użytkownika wydanych do jednego rachunku oraz bez
   względu na to, jaką postacią danej karty, tj. wirtualną czy materialną, została dokonana transakcja.”

   kondimybondi
  • keton. Konto mamy w promocji . Osoby od 26 lat wzwyż mogą natomiast wykonać dowolną ilość płatności, byle ich suma wyniosła min. 1000 zł.promocja wymaga spełnienia warunków do 31.05.2018. np. styczeń 200zł, luty 300zł,marzec 100zł ,kwiecień 100zł maj 300zł.suma 1000zł. A w czerwiec trzeba wydać 300 zł żeby nie było opłat za karte

   zuza
  • ZUZA

   Warunek bezpłatności karty mówi o konieczności wydania 300zł/mies

   kondimybondi
 • kondimybondi I ten warunek będzie obowiązywał od czerwca.

  zuza Odpowiedz
  • No to mnie zaskoczyłaś Zuza. Możesz wskazać, gdzie to jest napisane w regulaminie?

   kondimybondi
 • Warunki udziału w Promocji oraz przyznania na
  grody
  14.
  Aby otrzymać nagrodę 100 zł, Uczestnik musi spełnić wszystkie poniższe warunki:
  a.
  od 1 czerwca 2016 r. do 30 listopada 2017 r. nie mógł posiadać lub współposiadać w
  Banku któregokolwiek z następujących kont osobistych Konto z Lwem: Direct, Komfort,
  Pr
  emium, Klasyczne, Student,
  b.
  od 1 grudnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. otworzy Konto z Kartą:

  za pomocą strony internetowej Banku oraz

  bez względu na rodzaj
  otwieranego Konta

  Konto oszczędnościowe,
  albo

  w systemie bankowości internetowej

  tylko wtedy, gdy na dzień 30 listopada
  2017 r. jest już posiadaczem Konta oszczędnościowego. W tym przypadku konieczne
  jest wypełnienie do 31 stycznia 2018 r. formularza rejestracyjnego do Promocji
  dostępnego na stronie
  internetowej
  http://www.ingbank.pl/
  140form
  ,
  c.
  do 31 maja 2018 r. wykona transakcje bezgotówkowe w złotych polskich na łączną
  kwotę minimum 1000 zł Kartą lub BLIKIEM. Transakcje te muszą zostać rozliczone i
  zaksięgowane
  przez Bank do 20 czerwca 2018 r. Nie zostaną uwzględnione transakcje
  wycofane lub anulowane oraz wypłata gotówki,

  14 ,c

  zuza Odpowiedz
  • Mogę wiedzieć jaki jest sens wklejania tu (rozwalonego do nowych linii) regulaminu, który podlinkowałem we wpisie? :)

   edit: ok, widzę, że to kontynuacja dyskusji powyżej, ale nie ma tu nic o braku opłat za kartę

   Michał
  • Zuza, ale nadal nie widze opcji, zeby nie wydawac 300zl/m aby karta byla bezplatna. W regulaminie promocji nie ma nic na ten temat. Podbijam pytanie, czy karta jest bezplatna w 1 miesiacu. Jesli tak, to oplacalne jest zlozenie wniosku pod koniez stycznia i wydanie 300zl tylko w marcu, kwietniu, maju i czerwcu, czyli 1200zl przy czym 1000 i tak trzeba wydac zeby dostac 100zl. Czy jesli zrezygnuje z karty 2.07 to bede za ten miesiac placic za karte lub wydac 300zl?

   keton
 • Czy doladowanie revolut/skycash/mpay spelni warunek 300pln/mc? Czy jest ograniczenie miejsc „zaplaty”

  Zuk Odpowiedz
  • nie ma ograniczeń :)

   Michał
  • Czy da sie powiazac drugi nr tel do Blika, w apce bo jeden mam do konta ktorego jestem pelnomocnikiem, a wolalbym zeby miec w razie W, a nie chce mojej kasy wlewac przez to konto ale zostawic nr tel na nim

   Zuk
  • @Zuk, nie wiem, czy dobrze Cię rozumiem, ale numer telefonu z kontem do obierania przelewów Blik trzeba kojarzyć 1-do-1, tzn. nie da się skojarzyć tego samego telefonu z wieloma kontami (co oczywiste, przelew musi dojść na jedno), ale też chyba w żadnym banku nie da się tego przypisać wielu numerów tel. do tego samego konta.
   Ale przypisanie do konta innego telefonu (albo wybór konta), przynajmniej w ING, to kilka sekund: https://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/platnosci-telefonem/przelewy-na-telefon#jakkorzystac=2

   Don Quijote de la Mancha
 • Ktos podrzuci jak to jest z oplata za karte w 1 niepelnym miesiacu? Jest za darmow czy platna, czy tez platna za czesc miesiaca?

  keton Odpowiedz
  • W pierwszym niepełnym okresie rozliczeniowym, który trwa od 29. do 28 dnia następnego miesiąca ING nie pobiera opłaty za użytkowanie karty. Tu trzeba uważać, jeśli rachunek został uruchomiony np. 28 stycznia, to od 29. karta jest płatna.

   gajowy
  • Czyli najlepiej oplaca sie konto zalozyc juz w lutym? Wtedy do konca lutego karta bedzie bez oplat? I ten 1000zl wydac w marcu, kwietniu i maju.

   keton
  • złożymy wniosek o Konto Direct przez internet […]. Mamy na to czas do 31.01.2018

   Czyli najlepiej 29 stycznia, już w lutowym okresie rozliczeniowym.

   Don Quijote de la Mancha
 • Z jakiego banku przychodzi przelew, w którym nie ma adresu nadającego przelew?
  / potrzebne do „wynagrodzenia” w tej promocji/

  Eugeniusz Odpowiedz
  • 1. Nie znam takiego banku (może jakieś niebankowe albo zagraniczne wynalazki?).
   2. Nie wiem, czy adres w tej promocji może mieć jakieś znaczenie, jeśli będą sprawdzać nadawcę, to bardziej prawdopodobne, że tylko czy zawiera imię i nazwisko odbiorcy (a jeśli Jan Kowalski „uczciwie” pracuje u prowadzącego działalność gospodarczą ojca Jana Kowalskiego, to najwyżej będą ręcznie uwzględniać reklamację).
   3. Adres nadawcy można zmienić po prostu podając w innym banku inny; zdarza się też, że podając w różnych bankach te same adresy zameldowania i korespondencyjne okazuje się, że one jednak różne z nich wybierają jako dane nadawcy przelewu (co może sprawiać problemy przy zakładaniu konta potwierdzanym przelewem lub zakładaniu lokat).
   4. Zauważyłem też, że niektóre banki (np. BZ WBK) w danych nadawcy nie oddzielają separatorem nowej linii imienia i nazwiska od adresu; bardzo głupi automat sprawdzający, czy nadawca nie jest odbiorcą może się na to nabrać.

   Don Quijote de la Mancha
  • Przelew natychmiastowy BlueCash wycina chyba adres nadawcy.

   Don Quijote de la Mancha
 • Panie i Panowie, jeśli zamówiłem to konto bez karty (i już aktywowałem) to po promocji? :|

  Robert Odpowiedz
  • Niestety, regulamin wyraźnie mówi, że Uczestnik (bez konta oszczędnościowego)

   od 1 grudnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. otworzy Konto z Kartą:
   za pomocą strony internetowej Banku oraz – bez względu na rodzaj
   otwieranego Konta – Konto oszczędnościowe […]

   Czyli nawet wyklikanie karty do już założonego konta w systemie bankowości internetowe w tym terminie warunku nie spełni, bo pod pojęciem strona internetowa oni rozumieją co innego… Ale zaryzykować możesz, skoro już to konto masz…

   Don Quijote de la Mancha
 • Mam pytanie za 100 punktów:
  Nie posiadam w ING zadnego produktu ale mam zalozona kartoteke, poniewaz kiedys bylem ich klientem i teraz jest pelnomocnikiem paru kont.
  Mam dostep online do bankowosci internetowej.
  Czy moge skorzystac z promocji i jak zalozyc w takiej sytuacji kontoi konto oszczednosciowe?

  xmarcin23 Odpowiedz
 • Czy doładowanie revoluta albo jakiejś aplikacji do biletów komunikacji miejskiej jest uznawana jako transakcja bezgotówkowa?

  Angulo Odpowiedz
 • Czy zapłata BLIK-iem za doładowanie ze strony PLAY spełnia warunki promocji/ tzn. czy dostanę dodatkowe 2 dychy za 3 internetowe transakcje BLIK?/

  Beata2 Odpowiedz
 • Pytam bo w aplikacji ING w sekcji- wykonaj transakcje- jako jedna z nich widnieje „Przelew na telefon BLIK”. I to jest dla mnie niejasne.

  Beata2 Odpowiedz
 • @kruczi
  Dziękuję za pozdrowienia i Ciebie pozdrawiam. Cieplutko ale pytam bo w aplikacji ING w sekcji- wykonaj transakcje- jako jedna z nich widnieje „Przelew na telefon BLIK”. I to jest dla mnie niejasne.

  Beata2 Odpowiedz
  • @Beata2
   czym innym jest zapłata za doładowanie ze strony PLAY za pomocą BLIK, a czym innym „przelew na telefon BLIK”.

   To pierwsze, jak wspomniał @kruczi, będzie zaliczone do promocji jako transakcja BLIK, a z tym drugim to bym nie ryzykował, dlatego że „przelew na telefon” to nie jest transakcja bezgotówkowa za towary/usługi – a właśnie takowe są wymagane przez regulamin promocji ;)

   Podaję definicję:
   „Transakcja – transakcja bezgotówkowa dokonana przy użyciu Karty lub BLIKA za towary i usługi np. w sklepach stacjonarnych, internetowych, przez telefon.”

   Robert
 • Śnieg za oknem, grzaniec powoli rozpala wyobraźnię a po przeczytaniu całego wątku komentarzy naszło mnie kilka refleksji ogólnych i szczególnych (za długość z góry przepraszam osoby nienawykłe do tego…):
  – w rozpędzie i gorączce zadawania pytań nie czytamy odpowiedzi już udzielonych;
  – nie szanujemy rozmówców (lub nawet adwersarzy) – nikt nikogo nie zmusza do czytania i/lub korzystania z bloga, natomiast Twórcom i osobom zaangażowanym należy się elementarny szacunek za wysiłek w to włożony;
  – tracimy umiejętność czytania ze zrozumieniem – jeżeli osoba pełnoletnia nie potrafi zrozumieć regulaminu promocji czy tabeli opłat i prowizji to zwyczajnie nie powinna z danego produktu korzystać;
  – nie myślimy logicznie i zakładamy, że po drugiej stronie (tej bankowej) są supermózgowcy niepopełniający żadnych błędów i konstruujący precyzyjne zapisy na wszelkie możliwe okazje. To też tylko ludzie, tacy jak my. Tę myśl rozwinę na obrazowym przykładzie tej promocji i pójdę po dolewkę :)

  Przyjmijmy, że celem akcji jest wejście do pociągu (=otwarcie konta) dla osób, które dawno z nami nie jechały (=karencja) i są przedmiotem (=podmiotem) zainteresowania naszej firmy przewozowej LuxTorpeda (=bank). Osobom spełniającym owe dość czytelnie opisane warunki (=definicja uczestnika) proponujemy dwie szybkie bramki dostępowe (=strona lub bankowość internetowa) gdyż nie chcemy tłoku i wzrostu kosztu obsługi przy kasie (=placówki bankowe). Możemy nawet chcieć policzyć koszt autografów i wizyt w zakładach pracy (=bonusy i reklamy naszej promocji) w stosunku do obrotności kasjerów w okienkach (=pracowników w placówkach), którym dajemy zawsze jasną perspektywę pręgierza (=plany sprzedażowe). A czy chcemy kręcić nosem (=odrzucać wnioski) na pasażerów nie mieszczących się w wyznaczonych bramkach? Mogli kiedyś zostawić śmieci lub nieco nabałaganić (=kartoteki archiwalne), mogą być nieco zbyt mało ruchliwi by się przecisnąć (=problemy przy składaniu wniosku) lub nasze bramki mogą się zacinać (=błędy systemu). Lecz LuxTorpeda (=bank) pragnie wszystkich powitać na pokładzie i szczerze się cieszy (=$) z każdego pasażera (=klienta), nawet jeśli ma bilet kupiony nieco inaczej (=wszelkie akcje w placówkach). Nasi agitatorzy (=konsultanci) doradzają by do każdego niestandardowo zakupionego biletu (=wnioski po przejściach) poprosić o specjalną pieczątkę „dzielnego pasażera” (=reklamacja przez pracownika), aby móc dostać specjalny deser w wagonie restauracyjnym (=nagroda w promocji). Pieczątki są dostępne (dla wygody pasażerów) w każdym wagonie (=wszelkie opcje dostępu do bankowości) aby pasażer mógł w dowolnym momencie jej użyć i otrzymać wiadomość zwrotną zbliżonej treści:
  „Pani/Panie xxx,
  ze względu na (…) konto może Pani/Pan założyć w naszym oddziale. Podczas zakładania konta proszę zgłosić reklamację pracownikowi w oddziale z powodu braku możliwości udziału w promocji. Pani/Pana wniosek został dopisany do promocji”

  Dla przypomnienia – jutro i pojutrze są bardzo dobrymi dniami na założenie konta.

  k6 Odpowiedz
 • Witam wie ktoś czy przez Internet lub rozmowę telefoniczna można zamknąć konto w Ing Bś?

  daro Odpowiedz
 • Chyba jakieś problemy mają, bo mi 4 razy odrzuciło wniosek o konto przez internet, a za piątym razem otwarto mi 3 konta…

  Angulo Odpowiedz
 • czy przez rozmowę telefoniczna można zamknąć konto w Ing Bś?

  daro Odpowiedz
 • Czy jest gdzieś potwierdzenie, że w pierwszym miesiącu nie pobierają opłaty za kartę?

  I jeśli faktycznie nie pobierają w pierwszym miesięcznym okresie to czy dobrze rozumiem, że skoro:

  Wczoraj złożyłem wniosek, czyli już w nowym okresie rozliczeniowym – do 28 lutego nie muszę wykonać kartą żadnej transakcji?

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
  • Tak.

   Pamiętam, że gdy ja kiedyś tak zakładałem (na koniec miesiąca, już w następnym cyklu), to wprawdzie w serwisie bankowym miałem info, że opłata będzie pobrana następnego 28., spytałem nawet o to przez wiadomość i dostałem odpowiedź, że opłata nie jest pobierana za miesiąc, w którym karta została wydana (a nie pierwszy miesiąc rozliczeniowy), więc najbliższego 28. (w Twoim przypadku 28 lutego) pobrana zostanie, ale… karty w ogóle w tym cyklu nie używałem, a opłata pobrana jednak nie została.

   Don Quijote de la Mancha
 • Pomijając 3 płatności BLIKIEM których już dokonałem, czy płatności blikiem liczą się do sumy 200/300 zł transakcji bezgotówkowych w miesiącu (tak żeby nie płacić za kartę debetową)?

  Mirek Odpowiedz
 • Jeżeli otrzymamy od członka rodziny przelew z tytuły wynagrodzenia i w tej promocji to zaliczą to będzie trzeba później rozliczyć podatek od tego?

  mysame Odpowiedz
  • Tak, zglos to do US i opodatkuj sie :)

   keton
  • @mysame, jeśli to będzie prawdziwe wynagrodzenie, to oczywiście podatek trzeba odprowadzić na zasadach ogólnych (łącznie z zaliczką opłaconą przez pracodawcę i PIT-11 wystawionym na koniec roku); jeśli to nie było prawdziwe wynagrodzenie, to licz się z koniecznością tłumaczenia się z tego fiskusowi, ale (jeśli będą to kwoty rzędu 1 kzł) to w praktyce tylko w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu (innego) konta nadawcy lub odbiorcy są akurat kontrolowane, bank na pewno o tym „sam” nie zawiadomi. Przy okazji przypominam, że pożyczki w rodzinie (a za taką można uznać „wynagrodzenie”, które wynagrodzeniem nie jest) także mogą się wiązać z opodatkowaniem lub koniecznością zgłoszenia do US, na szczęście nie dotyczy to takich małych kwot.

   Don Quijote de la Mancha
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy