Oddajesz mniej, niż pożyczasz (!) – ruszyła promocja Credit Agricole jakiej jeszcze nie było!

Zakończona

Dobrze wiecie, że jestem przeciwnikiem niepotrzebnego zadłużania się. W związku z tym na blogu rzadko kiedy pojawiają się jakiekolwiek oferty pożyczek – no chyba, że RRSO wynosi okrągłe zero procent, albo na pożyczce można… zarobić. Dlatego dziś do prześwietlenia trafia oferta, w której Credit Agricole obiecuje, że nie dość, że nie zapłacimy ani grosza odsetek, to… ostatnią ratę bank zapłaci za nas! Zbyt piękne aby było prawdziwe? Sprawdzam!

Oddajesz mniej, niż pożyczasz w Credit Agricole - RRSO 0%

Oddajesz mniej, niż pożyczasz

Aby skorzystać z oferty „Oddajesz mniej, niż pożyczasz” należy być klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał żadnego produktu kredytowego Credit Agricole. Odpadają więc osoby, które mają (lub miały) pożyczkę gotówkową, konsolidacyjną, kredyt samochodowy lub kartę kredytową.

Oprócz tego wymagane jest posiadanie (lub założenie) konta osobistego Credit Agricole. Biorąc pod uwagę, że w chwili obecnej trwa promocja, w której można zgarnąć 300 zł premii (plus 50 zł z polecenia) byłaby to świetna wiadomość, ale… byłoby za dobrze :)

Bank zaznacza bowiem w regulaminie, że:

Promocja nie łączy się z promocją konta „Jesienne korzyści z Kontem dla Ciebie 2019”

Oznacza to, że do wyboru mamy albo pożyczkę 0% ze spłatą jednej raty albo 300 zł premii na start. Wszystko natomiast wskazuje na to, że z programu poleceń możemy skorzystać. Dajcie znać w komentarzach, czy faktycznie tak jest.

Oczywiście warto tu podkreślić, że z oferty mogą spokojnie skorzystać obecni klienci Credit Agricole (o ile nie mieli wcześniej produktu kredytowego). Dla nich ta oferta jest wręcz stworzona!

Jak dostać pożyczkę 0% minus ostatnia rata?

A jak można skorzystać z promocyjnej pożyczki? Wystarczy, że do końca listopada wypełnimy promocyjny wniosek, po którym oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Do 6.12.2019 powinniśmy natomiast zawrzeć z bankiem umowę pożyczki na kwotę dokładnie 3000 zł, na okres 12 miesięcy. Oczywiście musimy pamiętać, że wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa / pozytywny BIK.

Pożyczka zostanie udzielona bez prowizji oraz bez odsetek – czyli z RRSO 0%. Oznacza to, że będziemy spłacać raty w wysokości 250 zł, przy czym ostatnią ratę zapłaci za nas bank! Biorąc więc 3000 zł pożyczki realnie oddamy więc 2750 zł!

Oczywiście regulamin zaznacza, że aby zgarnąć bonus (czyli 250 zł opłacone przez bank jako dwunasta rata pożyczki) należy przez cały jej okres spłacać raty zgodnie z harmonogramem oraz nie wypowiedzieć umowy konta osobistego do dnia wypłaty bonusu (czyli dnia płatności ostatniej raty).

Oczywiście zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z regulaminiem promocji.

Ile kosztuje Konto dla Ciebie?

Jeśli nie mamy jeszcze konta w Credit Agricole to konieczne będzie jego założenie. Na szczęście warunki prowadzenia Konta dla Ciebie nie są zbyt wymagające.

Jego prowadzenie może być całkowicie darmowe, o ile na rachunek wpłynie (dowolne) 1000 zł oraz wykonamy min. 1 transakcję bezgotówkową. Inaczej bank pobierze 7 zł opłaty miesięcznej. Nie ma natomiast problemu, aby ten 1000 zł przelewać sobie samodzielnie.

Co z kartą? Warunki są niemal identyczne. Wystarczy, że zapewnimy wpływ min. 1000 zł i wykonamy transakcję kartą/BLIKiem, a bank nie pobierze 9 zł za posiadanie plastiku. Identycznie jest z bankomatami – spełnienie warunków zwolnienia z opłat sprawia, że wypłaty ze wszystkich bankomatów są darmowe. Moim zdaniem to bardzo fair warunki – opłaty mogą być wysokie, ale pozbycie się ich jest bardzo łatwe (więc zapominalscy sponsorują niejako dobre warunki innym).

Nie przegap!

Komentarze

 • SMS-a też dostałem, ale w moich finansach mam nadal 250 zł kredytu.

  Waldemar Odpowiedz
 • Witam. Taki sam sms, tylko ja mam ostatnią ratę w październiku . U mnie nadal ostatnia rata wisi 250 ale myślę ,że sami mi zdejmą w październiku .

  miron Odpowiedz
 • U mnie taki sam sms. Ostatnia rata w październiku- 250zł. ciągle wisi.

  Beata2 Odpowiedz
 • CA Spłacil ostatnia rate 250 zl ,która wypadała w październiku i już nie mam kredytu.

  miron Odpowiedz
 • Jak sprawdzić czy mi zdjęli zadłużenie?

  Beata2 Odpowiedz
 • Dzisiaj sprawdziłem, spłata powinna nastąpić 10.10.2020 a już w tej chwili wyświetla się komunikat „nie masz kredytów”. Spłacili :)

  fireman Odpowiedz
 • I jak tam? Komuś ratę pobrali czy przeszło bezboleśnie. U mnie zero problemów…. Czas ubić konto

  jojo Odpowiedz
 • U mnie na obu kredytach bank splacil 11tą ratę, pozostala do splaty dwunasta.

  Herman Odpowiedz
 • 11tą ??? A czemu tak? 12ta miała być gratis…

  jojo Odpowiedz
 • 11 ratę spłaciłem 6.10 Rata dwunasta nadal widnieje w harmonogramie. Zniknie ona wkrótce?

  denek Odpowiedz
  • Witam. Zacytuję „11 ratę spłaciłem 6.10 Rata dwunasta nadal widnieje ” . Skoro 11 rata jest w październiku , to ostatnia 12 rata wypada w listopadzie 06/11/2020 . Dopiero 02/11/2020 zobaczysz ,że już nie musisz płacić 12 raty.W bankowości w dniu 02/11/20 zobaczysz ,że nie masz już kredytu. Tak to Działa.

   miron
  • Widać u każdego działa inaczej skoro mi bank spłacił 11tą ratę :) wyżej masz screena

   Herman
 • @Denek, napisz do nich. Ja tak zrobiłem i po ok godzinie miałem odpowiedź. Napisałem gdyż w systemie niczego nie widziałem. Teraz mam pewność że mogę już żegnać się z bankiem…

  jojo Odpowiedz
 • Ostatnia listopadowa rata nadal widnieje w harmonogramie spłaty. Z zamykaniem konta chyba poczekam zatem do listopada gdy owa rata zniknie.

  dariusz2 Odpowiedz
  • @dariusz2
   Listopadowa rata powinna zostać spłacona przez bank na początku listopada. U mnie październikową ratę bank spłacił 1 października i tego dnia kredyt zniknął z moich produktów.

   Lidia
 • U mnie rata nie została spłacona.
  Podobno pracownik dał mi do podpisania umowę w promocji ” Powitalny kredyt Bankowa – do 12 rat_Nowy-B” (rzeczywiście taki jest naglowek lecz miałem też podpięty regulamin tej promocji) gdzie cały bank w zeszłym roku oklejony w promocji „Oddajesz mnie niż pozyczasz” …
  Reklamacja złożona.

  savi Odpowiedz
 • Czy osoby, którym ostatnia rata przypada w listopadzie dostały jakiegoś smsa że zostanie spłacona przez bank? Bo widziałem takie wpisy miesiąc temu, że ponoć jakieś smsy się dostawało. Ja mam ostatnia ratę 5.11 i ani smsa nie dostałem ani rata nie zniknęła póki co z systemu..

  Paweł Odpowiedz
  • SMS-y przychodziły w pierwszych dniach ostatniego miesiąca. W Twoim przypadku SMS powinien przyjść w pierwszych dniach listopada.

   Lidia
 • Potwierdzam sms przychodzi na początku ostatniego miesiąca więc w tym przypadku początek listopada.

  miron Odpowiedz
  • Ja trochę z innej beczki.Wypowiedziałem umowę konta i dostałem propozycję 5% za rachunki plus 1% zwrotu za wszystkie płatności kartą.Wszystkie,oprócz zagranicznych,czyli rozumiem,że przyjaciele odpadają.Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?No,Starzy Wyjadacze,odezwijcie się.

   Jaceklive
  • Zastanawia mnie tylko że dziś 1 listopada, a kredyt nadal nie zniknął. A pamiętam z wypowiedzi innych, że znikał im pierwszego dnia ostatniego miesiąca…

   Paweł
  • U mnie tez nadal ostatnia rata widnieje…

   paskur
  • @paskur a dostałeś jakąś wiadomość od banku że spłacą taką, o której inni pisali? Ja póki co nie.

   Paweł
  • nie dostalem zadnego info…
   moze robia to jakos „recznie” i trzeba poczekac do poniedizalku

   paskur
 • „ostatnia rata w formie bonusu zostanie wypłacona w terminie płatności ostatniej raty pożyczki. Środki w wysokości 250 zł, czyli w wysokości ostatniej, dwunastej raty pożyczki Bank wpłaci na rachunek pożyczki gotówkowej i wtedy umowa zostanie rozliczona i zamknięta.” Taką informację dostałem. Rata u mnie też nadal widnieje

  dariusz2 Odpowiedz
 • No i kredyt nadal widnieje w systemie, także zapewne czeka mnie reklamacja. Zobaczymy.

  Paweł Odpowiedz
  • Nie jesteś jedyny. U mnie też widnieje ostatnia rata, łudzę się, że może się zreflektują u mnie zapadalność do 10 także jeszcze chwila jest

   jankos
  • U mnie ostatnia rata 27 – sytuacja taka sama jak u Was, więc mam nadzieję, że ktoś poprostu jeszcze nie wcisnął magicznego przycisku :)

   MarcinB
  • a ja mam termin płatności do 4.11. lepiej niech to szybko ogarną

   abc
  • U mnie też dopiero 27.11, ale jednak myślałem, że dziś już będzie to samo, co u innych miesiąc temu, czyli SMS i zniknięcie kredytu, a tu nic się niestety nie zmieniło.

   pws
  • Czekając na odpowiedź na reklamację uważajcie na to co bank wysle do BIK, jeśli spłaca z opóźnieniem to zgłoszą do BIK, że to Wy się spozniliscie, a przy opóźnieniu powyżej 30 dni a tyle potrafi trwać proces reklamacji możecie nie dostać w przyszłości kredytu / karty kredytowej

   Dzikus
  • Jak komuś do ostatniego dnia zapadalności raty nie spłacą to powinien sam to zrobić i nie czekać aż namieszają mu w papierach. A w reklamacji zażyczyć sobie 250zł zwrotu na konto.

   jankos
 • Dziś ostatni dzień spłaty, czyli 4.11, a po nocnym przetwarzaniu rata widnieje już jako zaległość. Jeśli po dzisiejszym przetwarzaniu nie zniknie, to jutro rano ją spłacam i piszę reklamację. Spieprzyli tą promocję!

  abc Odpowiedz
  • Moja też widnieje ale mam jeszcze pare dni… Może zadzwoń na infolinię już dziś i spytaj co masz zrobić w takiej sytuacji? Spłacenie dzień po, pewnie jeszcze to nie dramat i tak szybko nie raportują do BIK, ale ryzykujesz swoją zdolnością kredytową w innych promocjach

   jankos
  • niezle jaja… ale ja bym tez nie ryzykowal – ustawilem automatyczna splate wiec albo pobierze albo nie, chociaz mam dopiero 25 platnosc

   paskur
  • na infoparty nie dzwonię, bo szkoda czasu, wpływ obowiązkowy i tak muszę zrobić, kasa wpłynie 3 sesją, więc pozostaje tylko decyzja czy spłacić jeszcze dziś czy poczekać na przetwarzanie i zrobić to jutro z samego rana, jeśli rata nie zniknie… z tego co wcześniej ludzie pisali, to automatyczna spłata też wykonuje się dopiero po dniu spłaty raty, i były z tym problemy na początku, jeśli dobrze pamiętam…

   abc
  • U mnie ta sama sytuacja – dzień spłaty mam jutro i też wszystko nadal widnieje w systemie. Podobnie jak @paskur też Ci radzę ustawić automatyczną spłatę. Można to samemu zrobić w bankowości. A dzięki temu przekonasz się czy bank sam spłaci czy nie. Jeśli masz dziś date spłaty to powinien pobrać w nocy 4/5.11

   Paweł
  • Tak, spłata automatyczna jest w nocy po nocnym przetwarzaniu chyba, ale jest to jednak zaliczane zawsze jako spłata ten dzień wcześniej , czyli w/g harmonogramu. Jeśli sam spłacisz następnego dnia to tak czy inaczej jest to spóźnienie, więc chcąc to spłacić to spłacaj dziś.

   Bolo
  • ale w sumie dostrzegłem różnicę w bankowości, rata nie widnieje już w harmonogramie i nie można już jej ręcznie spłacić, ale zaległość jest. To chyba dobry znak.

   abc
  • Tak, ja też miałem niby zaległość. Trzeba poczekać.

   Bolo
  • Właśnie dostałem SMSa z CA z przypomnieniem, że niedługo zakończy się pożyczka w promocji i że ostatnią ratę spłacą za mnie. Więc chyba już się pomału ogarniają…

   pws
  • Co do bankowości, to u mnie już w październiku zniknął przycisk spłaty ze szczegółów i harmonogramu spłat, ale w przelewach jest normalne zakładka Spłata karty/kredytu i tam chyba nadal działa (chyba, bo nie próbowałem teraz spłacać, a nawet nie mam tam akurat kasy).

   pws
 • Właśnie przed chwilą też dostałem tego samego smsa, że ostatnią ratę spłacą za mnie, także mimo że na liście produktów nadal widnieje kredyt jestem już raczej spokojny o pomyślne zakończenie :) Na wszelki wypadek zostawiłem 250zł na koncie, tak asekuracyjnie.

  Paweł Odpowiedz
  • U mnie sms o 14:19, a teraz już pożyczka spłacona…jednak poszło :)

   abc
  • U mnie też oczywiście ostatnia rata już dziś nadpłacona, także jest wszystko w porządku. Długa, ale fajna promocja.

   pws
 • Czy CA zaproponował Wam jakąś ofertę utrzymaniową po dyspozycji zamknięcia konta?

  Kamsson Odpowiedz
  • Tak. 3 rozne do wyboru. Nawet nie trzeba skladac wypowiedzenia tylko powiedziec ze chce sie oferte utrzymaniowa i doradca w oddzialevwypelnia formularz dla dzialu utrzymania klienta, potem telefon po ok godzinie i masz oferte

   Herman
  • Ja załapałem się na dwie jednocześnie.1% procent zwrotu za płatności kartą lub blik.Max.25 zeta miesięcznie.A druga to 5% zwrotu za rachunki.Max.też 25 zeta miesięcznie.I tak przez 12 miesięcy.

   Jaceklive
  • Nie, konto zamknięte.

   fireman
 • Mnie zaproponowano 2 do wyboru.

  jmg Odpowiedz
 • Czy konto można zamknąć pisząc wiadomość przez serwis www? Nie widzę takiej możliwości w regulaminach, ktoś próbował?

  MarcinB Odpowiedz
  • Mnie poinformowano na Infolinii, że można zamknąć tylko osobiście w placówce Banku lub korespondencyjnie (list – poczta).

   jmg
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy