Łatwe 250 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole (i 3% na lokacie na start)

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja świetnej promocji Credit Agricole, którą baaaardzo lubię. Dlaczego? Można na niej zarobić relatywnie łatwe 200 zł, ale dodatkowo zyskać 50 zł za założenie konta z polecenia – a później kolejne 50 zł za jego dalsze polecanie. I najlepsze w tym wszystkim jest to, że… to Ty możesz polecać to konto czytelnikom bloga! Od wielu miesięcy łącze bowiem osoby nowe z obecnymi klientami banku, dzięki czemu zyskują obie strony. Takie rzeczy tylko na LiveSmarter! :)

Ta promocja jest już niekatualna, ale wystartowała jej odświeżona wersja. Teraz do zgarniecia nawet 300 zł za założenie nowego Konta dla Ciebie od Credit Agricole!

Przenieś konto do Credit Agricole i zgarnij 200 zł

Umowa i dodatkowe dokumenty na start

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego Credit Agricole przez ostatni rok.

Jeśli spełniamy ten warunek to musimy udać się na dedykowaną stronę promocji i złożyć wniosek o jeden z rachunków osobistych banku wraz z kartą debetową. Istotne, aby podczas wnioskowania wyrazić zgodę na wyciąg w formie elektronicznej oraz wyrazić zgody na działania marketingowe i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną. Generalnie konieczne będzie zaakceptowanie wszystkich checkboxów na dole wniosku.

Cała promocja sprowadza się jednak do tego, aby „przenieść rachunek z innego banku”. Ponieważ (w porównaniu np. do numerów komórkowych) nie ma do końca takiej procedury w naszym systemie bankowym, to przenosiny polegają na otwarciu nowego konta, zamykając przy okazji stare – w innym banku. Całością zajmuje się nowy bank, więc po złożeniu wniosku mamy dwie opcje: udać się do placówki w celu finalizacji umowy i upoważnienia Credit Agricole do zamknięcia konta we wskazanym banku albo podpisać dokumenty poprzez kuriera – co będzie wygodne dla osób, które nie mają blisko oddziału banku. Dla formalności dodam, że od zawarcia umowy mamy 7 dni na podpisanie wniosku o zamknięcie konta w starym banku (ale zazwyczaj jest to robione w ciągu tej samej wizyty).

Tu zwrócę również uwagę na jeszcze jedną kwestie. Bank, którego konto będziemy przenosić (zamykać) w celu weryfikacji dokumentu sprawdzi nasz podpis z tym, co ma u siebie w bazie. Jeśli więc przenosimy konto, gdzie nasz wzór podpisu był składany kilka lat temu (a być może nawet wcale!) to lepiej iść do starego banku i go zaktualizować przed przenosinami – aby nowy był identyczny z tym, które złożymy na wniosku z pełnomocnictwem do przeniesienia (zamknięcia) konta. Inaczej nasz wniosek może zostać odrzucony.

Credit Agricole udostępnia dość starą listę obsługiwanych banków, ale z waszych doświadczeń wynika, że aktualnie bez problemów powinniście przenieść konta z BZWBK, Alior Banku, mBanku, Eurobanku, Idea Banku, Millennium, Inteligo/PKO, Pekao, Citibanku czy BOŚ. I to niekoniecznie konta osobiste. Nie przenośmy natomiast rachunków z T-Mobile Usługi Bankowe, BGŻ BNP Paribas czy Nest Banku – spora szansa, że się nie uda. Oczywiście czekam na wasze komentarze z kolejnymi informacjami co się udało, a co nie (oby takich jak najmniej!).

Co dalej? Bank wymaga od nas jeszcze podpisania jednego dokumentu: zlecenia przekazywania środków. Dokument ten ma w zamyśle trafić do naszego pracodawcy, aby ten wiedział, żeby przekazać nasze wynagrodzenie na nowe konto. Warto jednak wiedzieć, że promocja wymaga od nas jedynie wypełnienia takiego dokumentu – nie ma natomiast obowiązku, aby pensja faktycznie trafiła na nowo-otwarte konto. Ba, pracodawca raczej nie powinien akceptować takiego dokumentu otrzymanego z zewnątrz, bo może to być przecież próba oszustwa, prawda? Dobra wiadomość jest taka, że relatywnie często bank pozwala samodzielnie dostarczyć dokument pracodawcy (zwłaszcza w wersji z kurierem). Dzięki temu… no wiecie sami co można z nim zrobić :)

200 zł za kilka przelewów!

Jeśli biurokrację mamy za sobą (która tak naprawdę sprowadza się do podpisania dwóch papierów więcej, względem standardowej umowy o konto) to nie pozostaje nam nic innego, jak zacząć spełniać warunku promocji. Tu wymagania są proste – przez 3 kolejne miesiące powinno na nasze konto wpłynąć tyle, ile zadeklarowaliśmy w poprzednim dokumencie – min. 3000 zł. Bank nie stawia jednak praktycznie żadnych warunków dotyczących wpływów. Oznacza to, że możemy sami sobie przelewać pieniądze z konta w innym banku. Nie musi to być nawet 3000 zł „na raz”, ale np. 6 x 500 zł (to mogą być te same pieniądze, które krążą w kółko między bankami).

Oczywiście powyższy sposób został przetestowany wielokrotnie i ma swoje potwierdzenie w regulaminie:

suma transakcji uznaniowych wynikająca z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony w ramach Konta rachunek główny w PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty, wypłat z Rachunku Oszczędzam […] lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także z innych kont prowadzonych przez Bank [Credit Agricole], jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika;

W skrócie: nie można przelewać sobie środków ze swojego innego konta w CA. Praktycznie wszystkie inne są dozwolone :)

Bank zaznacza, że warunek ten musimy spełnić przez 3 kolejne miesiące licząc od miesiąca podpisania umowy lub kolejnego. Jeśli np. umowę podpiszemy w styczniu, to warunki możemy spełnić w styczniu, lutym i marcu bądź lutym, marcu i kwietniu.

Warto się jednak sprężyć – czym szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy premię. Bank wypłaci nam 200 zł do końca kolejnego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Oczywiście musimy mieć wtedy otwarte konto, a karta debetowa wyrobiona podczas zakładania konta musi być aktywna.

Dodatkowe 50 zł w programie poleceń Credit Agricole

200 zł na start to jednak nie wszystko. Równolegle z promocją bank prowadzi również program poleceń, w którym obecni klienci banku mogą polecać konto nowym – dzieląc się premią – po 50 zł na głowę. Wystarczy tylko spełnić kilka warunków.

Po pierwsze – nowy klient powinien podać kod polecający zaznaczając opcję „Otwieram konto z Polecenia” podczas składania wniosku o konto. Po drugie – powinien wyrazić zgody marketingowe i handlowe (te same co w promocji 200 zł), a po trzecie – spełnić jeden z dwóch warunków: zapewnić wpływ na min. 1500 zł (lub min. 500 zł dla 1 Konta) lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na min. 300 zł. Powyższe warunki musimy spełnić trzykrotnie w każdym z trzech pełnych miesięcy od otwarcia konta.

Bank stawia też pewne warunki dla osób polecających – te również muszą mieć wyrażone zgody marketingowe i handlowe. No i oczywiście muszą zapisać się do programu poleceń i mieć aktywne konto w momencie wypłaty.

Skąd wziąć kod polecający, czyli zarabiaj z LiveSmarter!

Skoro polecanie konta opłaca się wszystkim, to dlaczego nie połączyć nowych klientów z osobami polecającymi? Na taki pomysł wpadłem jakiś czas temu i przyznam, że sprawdza się on znakomicie. Jeśli jesteś nowym klientem i chciałbyś otrzymać kod – zostaw swój adres e-mail tutaj. Odeślę kod jednego z czytelników w ciągu 48 godzin.

Jeśli natomiast jesteś obecnym klientem banku (nawet od kilku dni!), to zostaw swój kod poprzez specjalny formularz. Uwaga! Ponieważ pierwsze kody zostały zostawione kilka miesięcy temu, to nie mam żadnej gwarancji, że dana osoba ciągle ma otwarte konto w CA. Z tego też względu wszystkich polecających proszę o ponowne zapisy – będą one ważne do końca trwania obecnej edycji promocji z przenosinami (czyli do 31.03.2018). Po prostu nie chcę nikomu podawać kodu, który może być już nieaktualny.

Ile to wszystko kosztuje?

Ponieważ w promocji wymagane jest posiadanie zarówno konta osobistego jak i karty debetowej, to bardzo ważne jest policzenie ile za nie zapłacimy.

Czynność 1 Konto Konto PROSTOoszczędzające Konto PROSTOoszczędzające
Plus
Konto PROSTOoszczędzające Premium
Prowadzenie konta 0 zł 4,90 zł 0 zł, jeśli na konto wpłynie łącznie 1000/1500 zł miesięcznie (inaczej 9,90 zł) 0 zł, jeśli na konto wpłynie łącznie 10000 zł miesięcznie (inaczej 14,90 zł)
Posiadanie karty 0 zł, jeśli wydasz min. 1 zł miesięcznie (inaczej 2,90 zł) 3,90 zł 0 zł, jeśli wydasz min. 500 zł miesięcznie (inaczej 7,90 zł) 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów w kraju 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł

W przypadku osób młodych, czyli poniżej 27. roku życia, najprawdopodobniej najlepsza opcja to 1 Konto. Jego zaletą jest brak opłat i łatwy warunek zwolnienia z opłaty za kartę – należy wykonać co najmniej jedną płatność na kwotę min. 1 zł.

W przypadku osób powyżej tej granicy najprawdopodobniej najlepszym wyborem będzie wybranie… najbardziej wypasionego Konta PROSTOoszczędzającego Premium. Dlaczego? Bo kartę mamy za darmo, a za konto nie zapłacimy nic po spełnieniu bardzo prostego warunku: wpływów miesięcznych na min. 10 000 zł.

Zaraz, zaraz, 10 000 zł to prosty warunek? Tak! Podobnie jak w wymaganiach samej promocji nie ma znaczenia, czy będzie to jeden, czy wiele wpływów. Oznacza to, że możemy sobie sami przelewać z innego banku np 5 x 2000 zł w ciągu jednego miesiąca i warunek będzie spełniony. Ma być sumarycznie 10 000 zł i tyle – środki mogą zaraz zostać przelane gdzieś indziej. Osobiście radziłbym też nosić w portfelu kartę do konta – skoro będą na niego wpływać nasze środki, to warto z niej korzystać.

Co z „gorszymi” rachunkami? W przypadku Konta PROSTOoszczędzającego Plus bank wymaga wydania 500 zł miesięcznie, aby karta była darmowa (inaczej płacimy 7,90 zł). Rachunek jest darmowy po zapewnieniu wpływów 1500 zł (1000 zł dla osób poniżej 30. roku życia).

Konto w wersji Standard jest najmniej opłacalne – płacimy za nie 4,90 zł bez możliwości zwolnienia z opłat. Tu przy okazji zaznaczę, że konto młodzieżowe (1 Konto) zmienia się automatycznie w Konto PROSTOoszczędzające Plus po osiągnięciu 27. roku życia – dlatego osobom zbliżającym się do tej granicy polecam od razu założyć konto Premium, aby łatwiej było spełniać warunki bezpłatności.

Na koniec: 3% na lokacie!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Wraz z początkiem roku bank przedłużył (do końca marca) świetną promocję z lokatą 3% dla nowych klientów. Jak z niej skorzystać? W ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta możemy założyć 2-miesięczną lokatę dla kwoty do 50 000 zł, której oprocentowanie zostanie podwyższone aż do 3%! :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Mistrzu Adminie- w mailu z newsletterem brak aktywnych linków :)

  chybaty Odpowiedz
  • Tak, moja wina… Linki zniknęły przez wczorajszą awarię (brak odpowiedniego pliku na nowym serwerze) a ja wysłałem newsletter bez wysyłki testowej :(

   Tyle dobrze, że na szczęście wiecie, gdzie znaleźć treści wpisów :)

   Michał
 • Zdolne bestyje :)

  chybaty Odpowiedz
 • Jak w praktyce wygląda to wysyłanie dokumentów do pracy? Rzeczywiście tak łatwo „przekonać” kuriera/pracownika banku, że sami możemy zanieść te papiery?

  Bartek2452 Odpowiedz
  • Zależy od oddziału. W moim przypadku nie było łatwo, dopiero po rozmowie z kierownikiem placówki udało się załatwić sprawę zastępując list do pracodawcy oświadczeniem o dochodach z różnych źrodeł.

   Dobcio
  • Bez najmniejszego problemu. Wystarczy powiedzieć, że jak kadry dostaną wniosek od jakiegoś Pana/Pani z banku, to go wyrzucą do kosza, i trzeba osobiście dokonywać zmian finansowych w firmie. Działa :)

   Bartek
  • @Bartek, a podpisywałeś w oddziale czy kurierem?

   Bartek2452
  • Ja zakładałem w oddziale, nie miałem z tym problemu. Powiedziałem, mniej więcej to, co Bartek.

   Grzechu
  • U mnie po prostu się zapytała, czy mają wysłać czy ja zaniosę :P

   Aleksy
 • a to przenoszone konto to może być takie, na które już jakiś czas nic mi nie wpływa, a nie zamknęłam go tylko dlatego, że nie da się tego zrobić przez internet a do miasta mi nie po drodze? Np. w DB?

  Tina Odpowiedz
 • a co z tym pismem o przekazywanie srodków w wypadku kiedy prowadzi się własną działalność?

  Asia Odpowiedz
  • Dobre pytanie bo ja powiedziałem, że mam własną DG i żadnego formularza nie dostałem a z tego wszystkiego też się o niego nie upomniałem..

   Paweł
 • Mi się udało w poprzedniej edycji przenieść konto z Idea Banku, tylko wcześniej złożyłem w placówce Idea Banku swój wzór podpisu.

  Analityk Odpowiedz
 • A probował ktoś przenosić z ING?

  Bartek2452 Odpowiedz
  • Ja próbowałem. Od CA dostałem informację, że ING wniosek o zamknięcie odrzuciło. Napisałem do ING reklamację i odpisali że żadnego wionsku z CA w sprawie mojego konta nie było… Nie ogarniam, ale idę zamknąć i ING i CA (skoro na promocję się nie załapałem).

   Jerzyk
  • Update: okazało się, że w ING miałem podany inny adres niż w CA (co wg pani w CA miało nie mieć znaczenia, ale okazało się że ma). Zatem zaczynamy kolejne podejście ;)

   Jerzyk
 • Ostatnio przeniosłem konto z Millennium bez żadnego problemu, możesz dodać do listy ;)

  Aleksy Odpowiedz
 • Formularz kontaktowy nie działa

  Aleksander Odpowiedz
 • Do kiedy ta promocja obowiązuje? Chciałabym zamknąć konto po 10-tym, czyli po wpływie pensji na konto. I czy liczba wniosków jest ograniczona?

  Magdalena Odpowiedz
  • Do końca marca (teraz jest to od razu widoczne pod tytułem artykułu).
   Nie ma ograniczeń :)

   Michał
  • Dzięki!

   Magdalena
  • Czy to znaczy że można złożyć kilka wniosków i skasować kilka kont i kilka razy zgarnąć premię?

   Irek
  • Niestety nie – jak założysz jedno konto, to zakładając drugie nie spełniasz już warunku nowego klienta. To by było zbyt piękne :)

   Michał
 • Czy wiadomość email potwierdzająca złożenie wniosku powinna przyjść natychmiast po jego złożeniu? Czy możliwe jest jakieś opóźnienie?

  Aleksander Odpowiedz
 • Do zobaczenia za rok właśnie zamknąłem to konto bo nie oferuje nic dzięki czemu warto by było je trzymać na dłużej …. przenosiłem z raiffeisena w marcu 2017 bez problemów (nie żałuję do Raiff przez ostatnie miesiące nie pokazał NIC promocyjnego)

  zenek64 Odpowiedz
  • nie zaoferowali nic po złożeniu wypowiedzenia?

   erde
  • Mi nic nie zaproponowali pytali tylko o powód zamknięcia konta więc powiedziałem jak jest – że BLIKa obiecują od 2 lat i nie ma że płacić telefonem nie można że lokaty słabe że żadnych promocji dla klientów i że ogólnie konto jest drogie w utrzymaniu… Pani zamykająca w oddziale nie chciała mnie przekonywać bym został …. czytałem w komentarzach pod innymi wpisami że czasami proponowali zwrot % od płaconych rachunków przez 18 mieś ale to się opłaci jak ktoś dom ogrzewa gazem zimą a nie jak ktoś mieszka w bloku :P

   zenek64
  • tak jeszcze dodam że wniosek o zamknięcie konta złożyłem 28 listopada aby konto zdążyło się zamknąć w 2017 roku a rachunek zniknął z systemu 2 stycznia (choć miał zniknąć 28 grudnia) – to tak na przyszłość jakby wprowadzili kolejną promocję dla ludzi którzy 1 stycznia 2018 nie mieli konta w CA :-(

   zenek64
  • @zenek64 Jak sprawdzić kiedy konto zniknęło z systemu – próbując się zalogować do bankowosci internetowej po okresie wypowiedzenia?

   winiarz30
  • albo wysyłając przelew na kilka groszy i sprawdzając, czy dojdzie, czy środki wrócą

   Michał
 • Panie Adminie,
  Jeśli dodałem swoj kod do starego formularza, ale dosłownie parę dni temu to mam dodać na nowo?

  borkowicz Odpowiedz
  • Nie musisz, zaczynam od kodów sprzed kilku dni (zostały ledwo co dodane, więc muszą być aktualne). Z tego co widzę to twój nawet niedługo powinien zostać podany. Będę wysyłał info co kilka dni o wykorzystaniu waszych kodów :)

   Michał
  • Ups. Nie spodziewałem się tak szybko odpowiedzi i na wszelki wypadek dodalem, ale napisałem stosowną adnotacje ;) Bardzo dziekuje. Z ciekawości z jakiego powodu podajemy imię i nazwisko?

   borkowicz
  • Szczerze – nie pamiętam :)
   Możesz podać nick, nie ma problemu.

   Michał
 • W ostatniej promocji chciałem zamknąć konto z Inteligo i mi się nie udało. Inteligo to konto internetowe i nie mają wzoru podpisu

  Endriu68 Odpowiedz
 • A skąd przypuszczenie, że może się nie udać przeniesienie akurat z BGŻ BNP Paribas?

  m Odpowiedz
  • Z komentarzy do poprzednich wpisów. Musicie jednak zawsze je filtrować, bo być może był to pojedynczy przypadek (i np. nie wynikał z tego, tylko z innego wzoru podpisu).

   Michał
 • Michale czy to mała wpadka? Co ma do tego plus bank? :)

  „Co z „gorszymi” rachunkami? W przypadku Konta PROSTOoszczędzającego Plus bank wymaga wydania 500 zł”

  Tata ma konto w banku i chyba otworzę przez jego kod polecenia tzn przeniosę z Inteligo. Oby wyszło :P

  luka89waw Odpowiedz
  • Haha już zczaiłem konto plus i dalej Bank…… ;D

   luka89waw
  • Czy trzeba gdzieś iść zostawić wzór podpisu dla Inteligo?

   luka89waw
  • Wypełniłem wniosek o przeniesienie/otwarcie i z tego co rozumiem to czekam na telefon gdzie m.in będzie pytanie jak chce podpisać umowę? bank czy kurier (bo wniosku nie było wyboru)? I w banku podaje nr konta który zamykam ? Sory za spam ;p

   luka89waw
 • hej luka89waw
  u mnie dokladnie tak bylo – pani z banku zadzwonila w celu dokonczenia wniosku, zapytala czy chce osobiscie poinformowac pracodawce o zmianie rachunku do przelewania wynagrodzenia (po potwierdzeniu ze ta opcja nie wyklucza mnie z promocji – oczywiscie ja wybralem), nastepnie po 2 dniach przyjechal kurier, umowa podpisana, 2 dni pozniej smsy z haslem tymczasowym itp.

  michal1607 Odpowiedz
 • Pani w banku zapomniała chyba o formularzu na przelew wynagrodzenia. Czy jest to warunek konieczny? A może da się to jeszcze dołączyć do umowy?

  Paweł Odpowiedz
 • @Admin czy można złożyć wypowiedzenie w Citi na Priority i KK (chciałbym sprawdzić, czy dostanę drugą ofertę przedłużeniową), a jeśli Citi się nie odezwie np po tygodniu, to wówczas złożyć wniosek o przeniesienie konta do CA? Inaczej pytając, czy mogę złożyć wniosek o przeniesienie konta będącego w okresie wypowiedzenia? Czy lepiej spróbować lojalnościówki na wypowiedzeniu KK?

  slayer Odpowiedz
 • Obiecałem, że polecę więc polecam oddział w Warszawie Żwirki i Wigury :) Nie robią problemów z papierem wynagrodzenia. Ja konto zakładałem klikiem w BZWBK i takie wskazałem do zamknięcia. Tutaj podkreślę, że BZWBK pobrał 10 zł za przelew…środków do CA. Więc chyba lepiej mieć 0 zł na koncie, jeśli to ktoś potwierdzi.

  Mariusz Odpowiedz
  • W BZWBK tak mają kiedyś zamykałem konto to przelew na zamknięcie rachunku taki końcowy tyle kosztował :) z automatu idzie czy tam jakoś, teraz nie wiem jak jest

   Zdzisiek80
 • Czy ktoś miał jakieś doświadczenie z Getin Bankiem ?
  Konto mam jeszcze z ok 2011 roku, z tego co kojarzę, mój wzór podpisu jest w banku.

  Maciek Odpowiedz
 • Czy dobrze rozumiem, że zamykając dowolny rachunek oszczędnościowy w TM Usługi Bankowe (pierwszy lepszy z 3 jakie posiadam) łapię się na ww. promocję?

  lipka10 Odpowiedz
  • Tak, aczkolwiek admin sugerował potencjalne problemy z zamykaniem kont w T-m UB w ramach tej promocji CA.

   Marcin H
 • Nie śledziłem nigdy tematów związanych z przeniesieniem konta do CA, proszę o wyjaśnienie…czy z promocji może skorzystać osoba ucząca się. Pytam w kontekście dokumentu dla pracodawcy.

  Clio Odpowiedz
  • Jak nie będą chcieli umożliwić ci dostarczenia dokumentu do pracodawcy samemu, to podaj adres szkoły / uczelni (przecież może wypłacać stypendium ;) ).

   Marcin H
 • A co z zamknięciem karty po otrzymaniu nagrody? Można? Wtedy stało by się niekonieczne przelewanie tych 10 000, dobrze rozumiem?

  Ktoś potwierdzi przeniesienie z BGŻ mam tu konto do odstrzału….

  jojo Odpowiedz
  • jojo, karta jest darmowa i nie trzeba nią nic wydawać przy koncie PROSTOoszczędzające Premium, ale przelew jest konieczny co miesiąc po 10 000 żeby uniknąć opłaty 14,90

   wacuszek
 • Witam,mam taki mały problem.jak to jest jeśli parę dni temu złożyłem dyspozycję zamknięcia millenium(konto zostanie zamknięte 02.02) a chciałbym skorzystać z tej promocji przeniesienia.Mogę wnioskować o przeniesienie?pomożecie?

  slawko Odpowiedz
 • dzięki .i tak zrobię

  slawko Odpowiedz
 • Czy w przypadku „1 konto” chodzi o ukończenie 27 roku życia czy bank liczy ten fakt „rocznikowo”? :)

  Karolina Odpowiedz
  • liczą datowo a w dniu 27. urodzin dają ci wątpliwy prezent czyli automatyczne przekształcenie konta w prostooszczędzające plus …..

   zenek64
 • Czy z promocji możne skorzystać osoba, która w ostatnim roku miała CA tylko konto firmowe? – regulamin wyklucza niby tylko konto indywidualne i konto wspólne, ale możne ktoś z was ma już jakieś doświadczenie w tym temacie?

  tomafra Odpowiedz
 • Próbował ktoś na działalności przenosić to konto? W sensie że do tego całego zlecenia przekazywania środków podamy dane… swojej firmy, na nasze dane ? :)

  Michał Odpowiedz
 • Mojej żonie Pani w oddziale nie robiła problemu, powiedziała że można robić przelewy z innego konta i ewentualnie w tytule napisać wynagrodzenie.

  Michał Odpowiedz
 • nie wiem, czy brać udział w tej promocji…
  kiedyś założyłem promocyjne konto w meritum – bank przejęty przez alior-a
  skorzystałem też z promocji konta w bph – bank przejęty przez alior-a
  a ja CA wcale źle nie życzę…

  pm Odpowiedz
 • Nie wiem czy dobrze rozumię, mianowicie czy jak zaznaczę opcję z kodem polecenia i zrealizuję warunki promocji wpadnie mi 200+50zł czy tylko samo 50 zł z tytułu polecenia nie wiem czy jedno wyklucza drugie. Proszę o odpowiedź.

  Dawidxfg Odpowiedz
 • To konto do zamknięcia to musi być konto główne? Czy oszczędnościowe też może być? Taki np. emax w mBanku?

  Zet Odpowiedz
 • Mam dwa pytania:
  1. Założyłem konto Prostooszczędzające premium z promocji do 31 grudnia. Przy przenoszeniu (21.12) konta z PKO nie przeniesiono salda, a miałem tam jakieś środki. Gdzie to reklamować, w PKO czy w CA?
  2 Chciałbym zacząć polecać, jak zdobyć własny kod do polecania innym?

  Furtian Odpowiedz
 • A czy można zlikwidować konto przez CA w trybie natychmiastowym (w ING jest teraz taka możliwość bo zmieniają warunki) bez wymaganego okresu wypowiedzenia?

  Klaudiusz Odpowiedz
  • obawiam się, że to nie przejdzie – jedynie „normalne” zamknięcie z okresem wypowiedzenia.

   Michał
 • W ING i tak zamykają konto od razu

  jojo Odpowiedz
 • Przenosiłem konto przy jednej z poprzednich promocji z banku Raiffeisen Bank. Nieskutecznie. Napisałem jednak stosowną reklamacje, bo Raiffeisen Bank znajdował się na wykazie banków, z którego konto można było przenieść. Reklamacja rozpatrzona na moją korzyść, otrzymałem premię .

  A co do pracodawcy… U mnie w oddziale pytali się, czy chce zanieść osobiście, czy mają wysłać pocztą. Miałem jednak przygotowany plan B, a więc dane pracodawcy… u którego nie jestem zatrudniony.

  Bartosz Odpowiedz
  • Aha, musiałem tylko zamknąć konto w Raiffeisen i przedstawić tego potwierdzenie.

   Bartosz
 • Czy ktoś próbował zamknąć konto osobiste z kartą kredytową do konta poprzez upoważnienie Credit Agricole? Mam taki zestaw w BZ WBK (karta debetowa wcześniej zamknięta).

  Estebanoo Odpowiedz
  • Konto osobiste w ten sposób zamkniesz, karty kredytowej – nie. Sugeruję kartę kredytową zamknąć przez infolinię (z tego co pamiętam da się) a konto właśnie przenosząc do CA

   Michał
 • Witam,
  Złożyłem w oddziale zlecenie przekazania środków od pracodawcy na rachunek CA i zgodnie z poradami powiedziałem że zaniosę go osobiście do pracodawcy. Pani nie zrobiła żadnego skanu tylko wypisany wniosek po prostu mi przekazała. Wiem że można samemu robić przelew na konto, ale czy brak fizycznie tego wniosku w CA nie bedzie przeszkodą w otrzymaniu premii ?
  Pozdrawiam

  Marcin' Odpowiedz
 • Czesc,
  Czy konto oszczednosciowe z BZ WBK, przejdzie ?
  Konto Osobiste, bylo otwarte w oddziale, natomiast oszczednosciowe z poziomu centrum24 (online).
  Wyjdzie taki zabieg ?
  @Admin – bedzie powtorka promocji z kontem 1Konto ? (Chodzi o to 20 zl co m-ac) ?

  Wyjadacz_Okazji Odpowiedz
 • Mam pytanie do osób, którym już „przeniesiono” rachunek z innego banku.
  Podałem do przeniesienia rachunek oszczędnościowy w BZWBK (otwarty przez bzwbk24 specjalnie w celu przeniesienia). BZWBK zaakceptowało wniosek o przeniesienie, ale z Credit Agricole dostałem SMSa o treści „”Zgodnie z wnioskiem nr …… rachunek w banku dotychczasowym zostanie zamkniety pod warunkiem zapewnienia salda dodatniego na dzien zamkniecia rachunku”.
  Pytanie co rozumieą przez „saldo dodatnie” – czy chodzi o to by nie było salda ujemnego na rachunku? Czy jeśli saldo będzie zerowe to procedura „przeniesienia” zadziała?
  Czy musze jednak zapewnić kilkanaście złotych na rachunku do zamknięcia i pogodzić się z opłatą 10 zł na rzecz BZWBK?

  Michał Odpowiedz
  • Ja też dostałam taki SMS. Jak dla mnie chodzi o to żeby na koncie nie było minusa, czyli może być 0 lub kwota dodatnia.

   Katarzyna
 • QMichał
  Tak. Musisz zapłacić za prowadzenie rachunku.

  Waldemar Odpowiedz
 • Jak dobrze rozumiem, jeśli konto założyłem 1 stycznia to jeśli założe lokatę 30 czerwca (6miesięcy), to promocyjne oprocentowanie 3% będzie liczone przez kolejne 2 miesiące czyli lipiec i sierpień? Nie muszę się zmieścić z zakończeniem lokaty w tych 6-ciu miesiącach, tj. żeby skorzystać z promocyjnego oprocentowania (pełne dwa miesiące), musiałbym założyć najpóźniej 1 kwietnia?

  Bartek2452 Odpowiedz
 • Czy mogę polecić więcej niż jeden raz?

  Michał Odpowiedz
  • I jeszcze jedno pytanie czy bank weryfikuje to czy pracuję? Bo chcę zaproponować szczęśliwym bezrobotnym współpracę :) tylko nie wiem czy przy wniosku jakoś to będą sprawdzać.

   Michał
 • A kod polecający jest jednorazowy czy też wielorazowy i może być powielany dla innych zainteresowanych przenosinami?

  Dawidxfg Odpowiedz
 • 1.Równiez mam pytanie jesli chodzi o bezrobotnych, ktorzy chcą przenieść konto. Czy ta promocja rowniez ich obejmuje?

  2.Czy mając kilka rachunków w bzwbk i przenosząc jeden z nich obejmuje mnie promocja CA?

  neo Odpowiedz
  • Ciężko przenieść wynagrodzenie nie mając wynagrodzenia. Ja umowe podpisywałem w banku (nie przez kuriera) i po prostu musiałem podać nazwe i adres firmy w której pracuję (umowa do okazania nie była wymagana). Z drugiej strony, nie są chyba w stanie sprawdzić, czy dana osoba pracuje w danej firmie, zwłaszcza, że tak jak admin pisze, wymaga się tylko podpisania papieru, a nie rzeczywistych przelewów od pracodawcy. Gorzej jak podasz nazwe firmy w której nie pracujesz, a bank wyśle papier.

   Bartek2452
  • 1. Bank wymaga uzupełnienia dokumentu nt przeniesienia wynagrodzenia, ale generalnie nie ma znaczenia co tam jest napisane i czy faktycznie wynagrodzenie wpłynie (zgodnie z regulaminem)
   2. tak

   Michał
 • ile trwa to przeniesienie konta?

  Romek Odpowiedz
  • W praktyce nie przenosisz konta. Po prostu zakładasz konto w banku (mi się udało załatwić wszystko w jeden dzień – rano złożyłem wniosek, w południe byłem w banku dokończyć formalności i konto już miałem) i składasz zlecenie zamknięcia innego konta przez bank – nie Ty je zamykasz tylko zrzucasz to na bank.

   Bartek2452
  • Mi powiedziano, że ten drugi bank ma 14 dni na przeniesienie konta od chwili otrzymania wniosku w tej sprawie (trzeba doliczyć parę dni na wysyłkę), ale i tak chyba dochodzi 1-miesięczne wypowiedzenie, licz do ok. 1-1,5 miesiąca, chyba że ten drugi bank dopatrzy się jakiegoś problemu. Ja założyłam konto w tygodniu przed świętami, a nadal mam to drugie konto w WBK

   Katarzyna
 • Już raz przenosiłam konto do CA w 2016 r, następnie je zamknęłam w styczniu 2017. Nie będzie problemu z ponownym przeniesieniem konta do CA?

  BiancaM Odpowiedz
  • Rok karencji, wiec jeśli minął to będzie Ok. Pamiętaj tylko o 30 dniach okresu wypowiedzenia – jak złożyłas wniosek o zamknięcie to realnie konto zostało zamknięte po miesiącu.

   Michał
 • Cześć
  Mam pytanko co kogoś kto zamykał w citibanku ,jak tam jest z wzorem podpisu?
  bo osobiście mam konto i kk ,ale nie składałem nigdy wzoru podpisu,zresztą nie mam gdzie bo nie mam oddziału.

  Darek Odpowiedz
  • A podpisywałeś się kurierowi czy mailowo? Jak opcja 1 to maja podpis. Jak 2 – to raczej nie zamkniesz konta w ten sposób :(

   Michał
 • Mam pytanie odnośnie spełnienia warunków uzyskania premii za otwarcie konta z polecenia. By spełnić te warunki, przy założeniu otwarcia konta w wersji premium, wystarczy zapewnienie łącznych wpływów na to konto minimum 10k w miesiącu, czy może jeszcze dodatkowo 1,5k (warunek na premię za polecenie)?

  tomafra Odpowiedz
 • 1 2 3 7

  Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy