Łatwe 250 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole (i 3% na lokacie na start)

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja świetnej promocji Credit Agricole, którą baaaardzo lubię. Dlaczego? Można na niej zarobić relatywnie łatwe 200 zł, ale dodatkowo zyskać 50 zł za założenie konta z polecenia – a później kolejne 50 zł za jego dalsze polecanie. I najlepsze w tym wszystkim jest to, że… to Ty możesz polecać to konto czytelnikom bloga! Od wielu miesięcy łącze bowiem osoby nowe z obecnymi klientami banku, dzięki czemu zyskują obie strony. Takie rzeczy tylko na LiveSmarter! :)

Ta promocja jest już niekatualna, ale wystartowała jej odświeżona wersja. Teraz do zgarniecia nawet 300 zł za założenie nowego Konta dla Ciebie od Credit Agricole!

Przenieś konto do Credit Agricole i zgarnij 200 zł

Umowa i dodatkowe dokumenty na start

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego Credit Agricole przez ostatni rok.

Jeśli spełniamy ten warunek to musimy udać się na dedykowaną stronę promocji i złożyć wniosek o jeden z rachunków osobistych banku wraz z kartą debetową. Istotne, aby podczas wnioskowania wyrazić zgodę na wyciąg w formie elektronicznej oraz wyrazić zgody na działania marketingowe i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną. Generalnie konieczne będzie zaakceptowanie wszystkich checkboxów na dole wniosku.

Cała promocja sprowadza się jednak do tego, aby „przenieść rachunek z innego banku”. Ponieważ (w porównaniu np. do numerów komórkowych) nie ma do końca takiej procedury w naszym systemie bankowym, to przenosiny polegają na otwarciu nowego konta, zamykając przy okazji stare – w innym banku. Całością zajmuje się nowy bank, więc po złożeniu wniosku mamy dwie opcje: udać się do placówki w celu finalizacji umowy i upoważnienia Credit Agricole do zamknięcia konta we wskazanym banku albo podpisać dokumenty poprzez kuriera – co będzie wygodne dla osób, które nie mają blisko oddziału banku. Dla formalności dodam, że od zawarcia umowy mamy 7 dni na podpisanie wniosku o zamknięcie konta w starym banku (ale zazwyczaj jest to robione w ciągu tej samej wizyty).

Tu zwrócę również uwagę na jeszcze jedną kwestie. Bank, którego konto będziemy przenosić (zamykać) w celu weryfikacji dokumentu sprawdzi nasz podpis z tym, co ma u siebie w bazie. Jeśli więc przenosimy konto, gdzie nasz wzór podpisu był składany kilka lat temu (a być może nawet wcale!) to lepiej iść do starego banku i go zaktualizować przed przenosinami – aby nowy był identyczny z tym, które złożymy na wniosku z pełnomocnictwem do przeniesienia (zamknięcia) konta. Inaczej nasz wniosek może zostać odrzucony.

Credit Agricole udostępnia dość starą listę obsługiwanych banków, ale z waszych doświadczeń wynika, że aktualnie bez problemów powinniście przenieść konta z BZWBK, Alior Banku, mBanku, Eurobanku, Idea Banku, Millennium, Inteligo/PKO, Pekao, Citibanku czy BOŚ. I to niekoniecznie konta osobiste. Nie przenośmy natomiast rachunków z T-Mobile Usługi Bankowe, BGŻ BNP Paribas czy Nest Banku – spora szansa, że się nie uda. Oczywiście czekam na wasze komentarze z kolejnymi informacjami co się udało, a co nie (oby takich jak najmniej!).

Co dalej? Bank wymaga od nas jeszcze podpisania jednego dokumentu: zlecenia przekazywania środków. Dokument ten ma w zamyśle trafić do naszego pracodawcy, aby ten wiedział, żeby przekazać nasze wynagrodzenie na nowe konto. Warto jednak wiedzieć, że promocja wymaga od nas jedynie wypełnienia takiego dokumentu – nie ma natomiast obowiązku, aby pensja faktycznie trafiła na nowo-otwarte konto. Ba, pracodawca raczej nie powinien akceptować takiego dokumentu otrzymanego z zewnątrz, bo może to być przecież próba oszustwa, prawda? Dobra wiadomość jest taka, że relatywnie często bank pozwala samodzielnie dostarczyć dokument pracodawcy (zwłaszcza w wersji z kurierem). Dzięki temu… no wiecie sami co można z nim zrobić :)

200 zł za kilka przelewów!

Jeśli biurokrację mamy za sobą (która tak naprawdę sprowadza się do podpisania dwóch papierów więcej, względem standardowej umowy o konto) to nie pozostaje nam nic innego, jak zacząć spełniać warunku promocji. Tu wymagania są proste – przez 3 kolejne miesiące powinno na nasze konto wpłynąć tyle, ile zadeklarowaliśmy w poprzednim dokumencie – min. 3000 zł. Bank nie stawia jednak praktycznie żadnych warunków dotyczących wpływów. Oznacza to, że możemy sami sobie przelewać pieniądze z konta w innym banku. Nie musi to być nawet 3000 zł „na raz”, ale np. 6 x 500 zł (to mogą być te same pieniądze, które krążą w kółko między bankami).

Oczywiście powyższy sposób został przetestowany wielokrotnie i ma swoje potwierdzenie w regulaminie:

suma transakcji uznaniowych wynikająca z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony w ramach Konta rachunek główny w PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty, wypłat z Rachunku Oszczędzam […] lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także z innych kont prowadzonych przez Bank [Credit Agricole], jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika;

W skrócie: nie można przelewać sobie środków ze swojego innego konta w CA. Praktycznie wszystkie inne są dozwolone :)

Bank zaznacza, że warunek ten musimy spełnić przez 3 kolejne miesiące licząc od miesiąca podpisania umowy lub kolejnego. Jeśli np. umowę podpiszemy w styczniu, to warunki możemy spełnić w styczniu, lutym i marcu bądź lutym, marcu i kwietniu.

Warto się jednak sprężyć – czym szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy premię. Bank wypłaci nam 200 zł do końca kolejnego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Oczywiście musimy mieć wtedy otwarte konto, a karta debetowa wyrobiona podczas zakładania konta musi być aktywna.

Dodatkowe 50 zł w programie poleceń Credit Agricole

200 zł na start to jednak nie wszystko. Równolegle z promocją bank prowadzi również program poleceń, w którym obecni klienci banku mogą polecać konto nowym – dzieląc się premią – po 50 zł na głowę. Wystarczy tylko spełnić kilka warunków.

Po pierwsze – nowy klient powinien podać kod polecający zaznaczając opcję „Otwieram konto z Polecenia” podczas składania wniosku o konto. Po drugie – powinien wyrazić zgody marketingowe i handlowe (te same co w promocji 200 zł), a po trzecie – spełnić jeden z dwóch warunków: zapewnić wpływ na min. 1500 zł (lub min. 500 zł dla 1 Konta) lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na min. 300 zł. Powyższe warunki musimy spełnić trzykrotnie w każdym z trzech pełnych miesięcy od otwarcia konta.

Bank stawia też pewne warunki dla osób polecających – te również muszą mieć wyrażone zgody marketingowe i handlowe. No i oczywiście muszą zapisać się do programu poleceń i mieć aktywne konto w momencie wypłaty.

Skąd wziąć kod polecający, czyli zarabiaj z LiveSmarter!

Skoro polecanie konta opłaca się wszystkim, to dlaczego nie połączyć nowych klientów z osobami polecającymi? Na taki pomysł wpadłem jakiś czas temu i przyznam, że sprawdza się on znakomicie. Jeśli jesteś nowym klientem i chciałbyś otrzymać kod – zostaw swój adres e-mail tutaj. Odeślę kod jednego z czytelników w ciągu 48 godzin.

Jeśli natomiast jesteś obecnym klientem banku (nawet od kilku dni!), to zostaw swój kod poprzez specjalny formularz. Uwaga! Ponieważ pierwsze kody zostały zostawione kilka miesięcy temu, to nie mam żadnej gwarancji, że dana osoba ciągle ma otwarte konto w CA. Z tego też względu wszystkich polecających proszę o ponowne zapisy – będą one ważne do końca trwania obecnej edycji promocji z przenosinami (czyli do 31.03.2018). Po prostu nie chcę nikomu podawać kodu, który może być już nieaktualny.

Ile to wszystko kosztuje?

Ponieważ w promocji wymagane jest posiadanie zarówno konta osobistego jak i karty debetowej, to bardzo ważne jest policzenie ile za nie zapłacimy.

Czynność 1 Konto Konto PROSTOoszczędzające Konto PROSTOoszczędzające
Plus
Konto PROSTOoszczędzające Premium
Prowadzenie konta 0 zł 4,90 zł 0 zł, jeśli na konto wpłynie łącznie 1000/1500 zł miesięcznie (inaczej 9,90 zł) 0 zł, jeśli na konto wpłynie łącznie 10000 zł miesięcznie (inaczej 14,90 zł)
Posiadanie karty 0 zł, jeśli wydasz min. 1 zł miesięcznie (inaczej 2,90 zł) 3,90 zł 0 zł, jeśli wydasz min. 500 zł miesięcznie (inaczej 7,90 zł) 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatów w kraju 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł

W przypadku osób młodych, czyli poniżej 27. roku życia, najprawdopodobniej najlepsza opcja to 1 Konto. Jego zaletą jest brak opłat i łatwy warunek zwolnienia z opłaty za kartę – należy wykonać co najmniej jedną płatność na kwotę min. 1 zł.

W przypadku osób powyżej tej granicy najprawdopodobniej najlepszym wyborem będzie wybranie… najbardziej wypasionego Konta PROSTOoszczędzającego Premium. Dlaczego? Bo kartę mamy za darmo, a za konto nie zapłacimy nic po spełnieniu bardzo prostego warunku: wpływów miesięcznych na min. 10 000 zł.

Zaraz, zaraz, 10 000 zł to prosty warunek? Tak! Podobnie jak w wymaganiach samej promocji nie ma znaczenia, czy będzie to jeden, czy wiele wpływów. Oznacza to, że możemy sobie sami przelewać z innego banku np 5 x 2000 zł w ciągu jednego miesiąca i warunek będzie spełniony. Ma być sumarycznie 10 000 zł i tyle – środki mogą zaraz zostać przelane gdzieś indziej. Osobiście radziłbym też nosić w portfelu kartę do konta – skoro będą na niego wpływać nasze środki, to warto z niej korzystać.

Co z „gorszymi” rachunkami? W przypadku Konta PROSTOoszczędzającego Plus bank wymaga wydania 500 zł miesięcznie, aby karta była darmowa (inaczej płacimy 7,90 zł). Rachunek jest darmowy po zapewnieniu wpływów 1500 zł (1000 zł dla osób poniżej 30. roku życia).

Konto w wersji Standard jest najmniej opłacalne – płacimy za nie 4,90 zł bez możliwości zwolnienia z opłat. Tu przy okazji zaznaczę, że konto młodzieżowe (1 Konto) zmienia się automatycznie w Konto PROSTOoszczędzające Plus po osiągnięciu 27. roku życia – dlatego osobom zbliżającym się do tej granicy polecam od razu założyć konto Premium, aby łatwiej było spełniać warunki bezpłatności.

Na koniec: 3% na lokacie!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Wraz z początkiem roku bank przedłużył (do końca marca) świetną promocję z lokatą 3% dla nowych klientów. Jak z niej skorzystać? W ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta możemy założyć 2-miesięczną lokatę dla kwoty do 50 000 zł, której oprocentowanie zostanie podwyższone aż do 3%! :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak wygląda wykorzystanie podanych kodów poleceń? W którego dnia zostały przesłane dalej?

  jaro Odpowiedz
 • Chciałabym skorzystać z tej lokaty na 3%. Czy założę ją w bankowości internetowej? Jeśli tak to proszę o podpowiedź gdzie dokładnie.

  Katarzyna Odpowiedz
 • Czy ktos dostał nagrodę 200 zł ?

  Mariusz Odpowiedz
 • wiecie po jakim czasie od przeniesienia mozna liczyc na te 200zł?

  darek Odpowiedz
  • 200 zł dostajesz po spełnieniu warunków, czyli dokonaniu wpłat na konto zgodnie z regulaminem, czas przeniesienia konta nie ma tu znaczenia

   Katarzyna
 • hej. w ramach tej promocji przenosze konto z ING. Dzis otrzymalem sms:
  „… rachunek w banku dotychczasowym zostanie zamkniety pod warunkiem zapewnienia salda dodatniego na dzien zamkniecia rachunku..”.
  o ile pamietam konto w ing jest bezplatne, karty pozamykalem (plastic i mobilna) juz w grudniu 2017, zlikwidowalem zlecenie stale w ramach promocji z funduszami…
  Mozecie mi wiec powiedziec co CA (ING?) przez to rozumie? saldo dodadnie? tzn 0 pln czy ma byc jakas kwota na koncie? (ale nie chce generowac sobie oplaty za przelanie kasy na inne konto…)
  z gory dzieki

  michal1607 Odpowiedz
  • może być 0 zł, byle by nie było stanu ujemnego (jakieś opłaty za konto itp.), sprawdź wpisy wyżej

   Katarzyna
  • Tak 0 zł może być. Pamiętaj, że jak będziesz miał 1 zł a np, konto w WBK to pobiorą 10 zł za przelew…

   Mariusz
 • @Michał wczoraj wysłałem dwa zgłoszenia, czy już wysyłałeś wczoraj paczkę? Kiedy można się spodziewać poleceń?

  slayer Odpowiedz
  • Wysłałem właśnie info na temat poleceń. Na tę chwilę wykorzystane zostały kody osób, które zgłosiły się do 5.02.2018.

   Michał
  • Adminie – jak to jest że mój kod został polecony raz. a niektórych kilkukrotnie. Co ciekawe nowi proszą o kody.

   Czego tu nie rozumiem – polecasz kod tylko raz?

   JB
  • w poprzednim roku było relatywnie mało zgłoszeń – dlatego kody szły nawet po 2-3 razy.

   W tym roku w zasadzie każdy, kto założył konto podrzuca swój kod, więc wszystkie kody (które były podane) były podane raz. Do tego poprosiłem o kody jeszcze raz, więc odzew jest spory, bo niektóry mają już konto (właśnie założone 3-4-5 miesięcy temu).

   Michał
 • Czy ktoś z Was przenosił konto z Orange Finanse?

  Marek Live Odpowiedz
 • Michale dasz znać jak tylko dostaniesz nowe kody?

  Mateusz Odpowiedz
 • Nie pamiętam, jaki podpis składałem w Citi Handlowym. Czy udostępnią mi wzór podpisu po zapytaniu w Citi Online?

  slayer Odpowiedz
  • I guess not…

   Don Quijote de la Mancha
  • No to muszę poszukać umowy o KK, bo chyba kurier od Citi zabierał obie kopie, więc pewnie obie podpisywałem i jedną odesłali :P

   slayer
 • Stary bank odrzucił wniosek o przeniesienie w związku z niezgodnością danych adresowych.
  Czy mogę uaktualnić dane w starym banku i Credit Agricol wyślę dyspozycję przeniesienia konta jeszcze raz i dostanę nagrodę?

  Grzegorz Odpowiedz
  • Grzegorz. W starym banku musisz uaktualnić dane, a następnie udać się do CA i powiedzieć aby wysłali wniosek jeszcze raz (będzie to forma reklamacji).

   Michal1607
 • U mnie od paru dni Inteligo zamknięte :) [bez wzorów podpisu]

  luka89waw Odpowiedz
 • Niedawno doszło mi coś takiego: Credit Agricole Bank Polska S.A.
  Tytuł przelewu PREMIA W RAMACH PROGRAMU POLECEN

  100 PLN :)))) Super

  luka89waw Odpowiedz
 • Pochwalcie sie jak komus wpadną te dwie stówki za przeniesienie konta – sam czekam a jak bedzie info ze ktos dostał to nadzieja bedzie hahaha

  Jarek Odpowiedz
 • A ja właśnie dostałem na konto CA przelew pozostałej złotówki z Getin Banku, zatytułowany przeksięgowanie salda w związku z zamykanym rachunkiem :)

  Maciek Odpowiedz
 • Do mnie dzwonili dzisiaj z CA, że w moim oddziale będzie Pani dietetyk i dokona analizy składu ciała…

  Mariusz Odpowiedz
  • To interesujące. Z grubsza znam części składowe ciała.
   Jak to wygląda u konkretnej Pani dietetyk? Masz 2 wyjścia z sytuacji.
   Jeśli dietetyk jest zgrabna i powabna osobiście zgodziłbym się na analizę.
   W przeciwnym razie radzę uciekać przez otwór drzwiowy. Pod pistoletem przecie nikt tam trzymał Cię nie będzie. Raczej… Chociaż to CA. To diabli wiedzą.

   Bufon
  • Właśnie przez telefon nie chcieli opisać wyglądu i czy ta Pani uzyskała jakiś sukces w tej dziedzinie. Niestety godziny 10:00-16:00 poniedziałek, więc dla mnie odpadają :( Będę żył w nieświadomości…

   Mariusz
 • Zamówiłem kuriera, jednak niestety obie kopie zlecenia przelewu wynagrodzenia trzeba zwrócić do banku, a jedną wysyłają poleconym do pracodawcy. Trzeba będzie zatem w kadrach powiedzieć, że nie chcę jednak zmieniać nr konta do wypłat pensji. Chyba, że u kogoś był kurier i nie oddał jednej kopii – jeśli tak, to co powiedział i czy dostał 200 w poprzednich edycjach?

  slayer Odpowiedz
 • Otrzymałem właśnie 50 pln z tytułem PREMIA W RAMACH PROGRAMU POLECEN.

  Dziwne bo w styczniu otwierałem a powinno wpaść po 3 miesiącach. Chyba że to za polecenie kogoś?

  Gdyby ktoś kod to jest u admina lub pw.

  JN Odpowiedz
  • Ale premia za polecenie konta innej osobie też wpada dopiero po 3 miesiącach, bo polecony musi spełnić warunki promocji…

   WiFran
  • @WiFran Bzdura, polecający dostaje premię za samo podpisanie umowy przez poleconego, do końca następnego miesiąca po otwarciu konta.

   Artur
  • Skoro tak to czemu mimo iż ktoś skorzystał z mojego kodu w sierpniu (bo wtedy dostałam maila od admina) to premia wpadła na konto dopiero w grudniu

   WiFran
  • W grudniu poleciłem, premię dostałem w styczniu, w styczniu poleciłem, premia w lutym.

   Artur
  • Pamiętajcie, że ja was informuję o przekazaniu kodu. Nie mam żadnego wpływu na to czy/kiedy ktoś z niego skorzysta.

   Michał
  • a ten kod polecenia który podajemy przy zakładaniu konta – to kiedy za ten kod dostaje się 50 zł.???

   M.
  • Mniej więcej wtedy, kiedy premię za przeniesienie

   Aleksy
 • Jak wygląda procedura: składam wniosek on line i od razu mogę udać się do oddziału podpisać dokumenty? (mogę założyć konto dopiero przedostatniego dnia i nie wiem czy zdążę).

  Ewelina Odpowiedz
 • Inteligo odmówiło zamknięcia mojego konta bez podania powodu. Według Pani z CA minęło już 7 dni od otwarcia konta i nie mogę zmienić banku, w którym chcę zamknąć konto, a Inteligo nie podało powodu, dlaczego nie zamknie mojego konta. Mogę pisać reklamację. Pewnie nic nie wskóram, a czas zmarnowany.

  zen Odpowiedz
  • @zen , bardzo jestem ciekawy jaka była forma tej odmowy. dostałeś smsa czy jak? i jaka była dokładna treść odmowy ?

   wiechu
  • A wzór podpisu był aktualny?

   Z tego co kojarzę CA wypłacało premię takim osobom – choć nie dam teraz głowy czy z automatu czy po reklamacji. Warto spróbować, bo to dość przyjazny bank pod tym względem.

   Michał
  • Po reklamacji …
   Ja jestem tego przykładem.

   mbo
  • jak skladales reklamacje? musiales sam zmknac tamto konto czy poprawiales podpis w starym banku?

   zen
  • Obyło się bez zamykania tego konta.
   U mnie stwierdzili nagle, że bank z którego przenosiłem konto nie bierze udziału w promocji.
   Choć był do wyboru we wniosku składanym przez internet jaki i systemie gdy podpisywałem dokumenty w oddziale.

   Reklamacje składałem z poziomu serwisu transakcyjnego.

   mbo
  • a jaki to bank?

   abc
  • Niestety nie pamiętam …, możliwe, że był to Raiffaisen Polbank
   Minął już rok od czasu zamknięcia konta.

   mbo
  • Warto reklamować. Złożyłam reklamację w oddziale w piatek, a we wtorek listonosz przyniósł pismo, ze reklamacje uznano.

   Tina
 • reklamacje na pewno zloze. Pani z CA dzwonila, ze na odmowie nie bylo powodu. Tez mysle, ze idzie o podpis, ale jak w Inteligo mam go zmienic? to bank internetowy, a jak poszedlem do PKO to powiedzieli, ze u nich nie mozna, bo nie maja mnie w bazie.

  zen Odpowiedz
 • Czy wpłata we wpłatomacie zalicza się do sumy wymaganych 3000zł ?

  Ewelina Odpowiedz
 • Kiedy można liczyć na kod od polecającego ;)? prawie 24h zleciały i cisza….

  KUKI Odpowiedz
  • Kurde teraz doczytałem że do 48h będzie a wydawało mi się że wcześniej czytałem o 24… sorry :)

   KUKI
  • zaraz podeślę – tak, na początku wysyłałem od razu, teraz zaglądam do formularza co około 2 dni bo jest po prostu mniej zapytań (a wolę coś wysłać „serią”)

   Michał
 • Dostałem dzisiaj premię 200 zł konto założone w listopadzie (wtedy już zasilone).

  Mariusz Odpowiedz
  • a dostałeś samo 200 czy 50 zł za zalozenie z polecenia tez?

   Jarek
  • 50 przyszło mi wcześniej

   Mariusz
  • czy miałeś wpływ wynagrodzenia od pracodawcy czy sam robiłeś przelewy z innego konta? bo dzwoniłem dzisiaj na infolinię i babka powiedziała że musi być wynagrodzenie od pracodawcy w kwocie min. 3000zł

   Mateusz
 • czy w ramach tej promocji konieczne jest aktywowanie karty debetowej i wykonanie nia platnosci?
  czy warunkiem wystarczajacym jest zlozenie wniosku o wydanie karty ( i jej otrzymanie), ale potem moze spokojnie lezec nieaktywowana?

  michal1607 Odpowiedz
  • @michał1607 a to czy będziesz miał kartę aktywowaną czy nieaktywowaną to coś zmieni ? czy za nieaktywowaną CA nie pobierze opłaty ? moim zdaniem najkorzystniej wybrać konto prostooszczędzające premium wtedy przy zapewnieniu wpływów 10 000 miesięcznie masz i konto i kartę za darmo i nie musisz już kartą robić żadnych obrotów, może spokojnie leżeć w szufladzie. A wpływ 10 000 miesięcznie nie musi być jednorazowy, możesz przelewać np.20 razy 500 zł.

   wiechu
  • hej wiechu.
   ale ja wlasnie mam konto premium. po prostu dopytuje profilaktycznie czy nie trzeba bezwzglednie aktywowac i machac karta (jak np. w millenium).
   z gory dzieki za wyjasnienie

   michal1607
  • Ja karty na początku nie aktywowałem, z ciekawości czy za nieaktywną będą pobierać opłatę. I wyszła z tego dziwna sprawa;) konto zakładałem końcem października, warunki promocji spełniałem od listopada. Pierwsza opłata za kartę została mi naliczona 31 stycznia. Nijak nie rozumiem, czemu wtedy (kartę aktywowałem dopiero w lutym).
   Machać kartą nie trzeba (no chyba że do drugiej promocji 50zł za otwarcie z polecenia), jednak w regulaminie jest warunek, że w dniu wypłaty premii trzeba mieć aktywną kartę.

   Jerzyk
  • W regulaminie jest że nalezy być posiadaczem karty…. nie ma słowa o aktywnej karcie? Czy gdzieś wyjaśnione jest w jakim stanie ma być karta?

   Grzgrz
 • Sprawdziłam listę banków, które biorą udział w procesie przenosin. Chciałabym przenieść swoje konto z Banku Envelo. Czy dobrze rozumiem, że Bank Envelo to to samo co Bank Pocztowy?

  kabaste Odpowiedz
  • @kabaste nie. Envelo bank to nie to samo co Bank Pocztowy. Podobnie jak Orange Finanse to nie to samo co mBank , jak TMUB to nie to samo co Alior Bank i jak Inteligo to nie to samo co PKO .

   wiechu
 • Mam pytanie do tych ktorzy otrzymali to 200 zł za przeniesienie .Czy to 50 zł za załozenie konta z polecenia przyszlo wam razem czy osobno? Pytam gdyz dostalem samo 200 zł.

  Jarek Odpowiedz
 • 22 stycznia dostałam, jak większość z Was, informację, że moje poddane likwidacji konto w DB zostanie zamknięte zgodnie z wnioskiem (numer) jeśli będę miała konto dodatnie czyli nieujemne. Ale nie napisali kiedy :( Do dziś w najlepsze na to (ciągle dodatnie) konto wciąż się mogę zalogować. Gdzie mogę się dowiedzieć kiedy zamkną mi konto w DB? Sprawdzaliście to już ? A może ktoś dostał info, że mu zamknięto? Od kogo? Od CA czy z byłego banku?

  Tina Odpowiedz
 • 22 stycznia dostałam, jak większość z Was, informację, że moje poddane likwidacji konto w DB zostanie zamknięte zgodnie z wnioskiem (numer) jeśli będę miała konto dodatnie czyli nieujemne. Ale nie napisali kiedy :( Do dziś w najlepsze na to (ciągle dodatnie) konto wciąż się mogę zalogować. Gdzie mogę się dowiedzieć kiedy zamkną mi konto w DB? Sprawdzaliście to już ? A może ktoś dostał info, że mu zamknięto? Od kogo? Od CA czy z byłego banku? Ile się czeka? Miesiąc ?

  Tina Odpowiedz
 • Mam tu wątpliwość nie wiem czy była poruszana. Chcę ruszyć z tym w połowie marca. I teraz co będzie brane pod uwagę data złożenia wniosku czy data otwarcia konta. Nie chcę przejechać się na tym, że konto otworzą mi po 31.03 i będzie lipa z premii.

  jojo Odpowiedz
  • po złożeniu wniosku telefon dostaniesz w ciągu 24 h i możesz iść do oddziału otwierać konto następnego dnia

   Katarzyna
 • wiecie może czy mbank sprawia trudności w przenoszeniu konta do creditagricole i ile może trwać zamykanie tam konto

  darek Odpowiedz
  • mi mbank nie sprawił żadnych trudności, a zamykanie trwa tyle co zwykle, ok. 1,5 m-ca od złożenia wniosku w CA

   Katarzyna
  • Żadnego. Zamykają konto jakie tylko się chce i jeszcze mBank przesyła info, że zamknął konto

   AK
  • Czyli inaczej mówiąc na 100% można zamknąć emax plus?

   pytanie
  • mnie odrzucili bo nie ma pełnomocnictwa notarialnego :/

   JS
 • dzięki za info

  darek Odpowiedz
 • Cholera, z Citi uruchomił się dział utrzymaniowy i proponują 300 moneybacku przez 6-mc. Czy odstępując od umowy z CA, będę figurował tam jako klient, co zamknie mi drogę do przeniesienia do nich konta wkrótce? (gdyby zrobili nową edycją od kwietnia)

  slayer Odpowiedz
 • w jaki sposób pko powinno poinformować o rozpoczętej rezygnacji z konta?

  Gunia Odpowiedz
  • być może wcale cię nie poinformują, po prostu zamkną konto…niektóre banki wysyłają sms w stylu „konto zostanie zamknięte pod warunkiem nieujemnego salda”

   Katarzyna
  • dzięki za odpowiedź, właśnie nie mam żadnej informacji i zastanawiam się jak to sprawdzić? czy po prostu iść do oddziału…

   Gunia
  • gdyby było coś nie tak z przeniesieniem, wtedy na pewno dostaniesz powiadomienie, brak informacji oznacza, że pewnie wszystko jest ok

   Katarzyna
 • @Michał orientujesz się jak to jest, czy po odstąpieniu od umowy w CA, przy następnej okazji będę mógł wziąć udział w promo jako nowy klient? :-P

  slayer Odpowiedz
 • Miał ktoś taki problem, że przy przenoszeniu konta bank ( u mnie mBank) odmówił, z powodu nieaktualnych danych? (Nie zdążyłem zmienić numeru dowodu na nowy) Rozmawiałem z Credit Agricole, powiedzieli że jak zmienię dane to automatycznie wznowią wniosek o zamknięcie konta w mBank, jednak tak się nie stało. Kilka dni temu dzwoniłem i poprosiłem o wznowienie wniosku, jednak jeszcze mam aktywne. Czy przyznają mi premię jeśli z takim opóźnieniem zamkną konto, być może dopiero w marcu (konto w CA założyłem w styczniu).

  Lukas_262 Odpowiedz
 • Witam wszystkich,
  Mam pytanie o regulamin.
  Zauważyłem że kilka osób dostało już 200zł. Ja podpisąłem umowę pod koniec listopada, jeszcze w listopadzie przelałem 3×1000, to samo w grudniu i styczniu. Mam konto pierwsze, ale nie aktywowałem karty bo w regulaminie nie ma nic o posiadaniu AKTYWNEJ karty, tylko
  6. Kiedy bank nie przyzna premii

  e) Klient w dniu wyplaty premii nie bedzie posiadaczem Karty

  Mam spełnić warunki w lutym i marcu i łudzić się że dostanę pieniążki do końca marca? Czy Zje8ałem?

  Grzgrz Odpowiedz
 • BZWBK odrzuca już trzeci raz – podpis aktualizowałem już 3 razy – złośliwość BZWBK nie zna granic, reasumując strata czasu

  Łukasz Odpowiedz
 • Informujemy, że w dniu 31.03.2018 r. Program Poleceń zostanie zakończony. Okres odwołania Programu trwa od 26.02.2018r. do 31.03.2018r.

  aaaa Odpowiedz
 • jeśli ktoś potrzebuje aktywny kod polecenia to posiadam taki i to pewny ;)

  Gunia Odpowiedz
  • @Gunia proponuję, żebyś przeczytała sobie w komentowanym artykule fragment „skąd wziąć kod polecający”. :)

   wiechu
 • I co wynika z tego komunikatu/sms-a?

  jojo Odpowiedz
 • I wracamy do punktu wyjścia. Co jest istotne, data złożenia wniosku czy data otwarcia konta. Jeśli to drugie to na ile wcześniej trzeba wniosek złożyć?

  jojo Odpowiedz
  • myślę, że data otwarcia konta, pewnie wystarczy 3-4 dni wcześniej przed wizytą w oddziale w celu podpisania umowy, ja to załatwiłam w ciągu dwóch dni

   Katarzyna
 • tu są szczegóły na temat ważności kodu polecenia:
  https://formularz.credit-agricole.pl/lead?lid=170556

  wiechu Odpowiedz
 • To jak jest z tym pracodawca i wplywem 3.000 zl wynagrodzenia miesiecznie? Musi wyplywac wynagrodzenie? Musi byc 3.000? Czy faktycznie moge nie zanosic pracodawcy tego druku o zmianie konta?

  Kuba Odpowiedz
 • mam pytanko otworzyłęm konto z zasileniem 10000 czy zona może mi przelewac srodki z tego samego banku i bedzie ok?

  darek Odpowiedz
 • Mam parę pytań w zw. z tą promocją:
  – Czy jeśli mam już w okresie wypowiedzenia dwa konta (mbank i raiffeissen) to mogę złożyć wniosek czy muszę wycofać rezygnację i dopiero wtedy przenieść?
  – W artykule jest mowa o „1 konto” a w formularzu internetowym są do wyboru tylko Plus i Premium.
  – Czy CA organizuje często takie promocje (jeśli na tą się nie załapię to kiedy następna, jak to było w poprzednich latach)?
  – Czy zamknięcie Citi Priority (KK) też się będzie liczyć?
  Dziękuję

  haha Odpowiedz
 • Kiedy można się spodziewać wysłania kodu polecającego? Złożyłem zapotrzebowanie wczoraj.
  2. Nie mogę zresetować hasła do konta, ciągle pojawia mi się komunikat, że link wygasł.

  haha Odpowiedz
  • Potrzebujesz kod polecający do otwarcia konta? Czy pytasz o oczekiwanie kiedy dostaniesz swój kod, który możesz przekazywać dalej?

   Gunia
  • Zgłosiłem dwukrotnie (podając dwa różne adresy email) poprzez formularz zapotrzebowanie na kod polecający (żeby otworzyć z polecenia). Do dzisiaj, a było to w piątek rano, nie otrzymałem ani jednego kodu z bazy Live Smarter.
   Przy okazji – nie mogę zresetować hasła do swojego konta na LS!

   haha
 • Napisałem do banku:
  „Pytanie:
  Dzień dobry, Zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty CA z przeniesieniem konta (200 zł za przeniesienie). Tak się składa, że już złożyłem wniosek o zamknięcie konta w innym banku zanim dowiedziałem się o Państwa promocji. Konto to jednak wciąż jest czynne. Czy jeśli podam dane konta, które jest już w okresie wypowiedzenia, to będę mógł skorzystać z promocji, czy muszę zakładać inne konto, tylko po to, żeby je zamknąć?”

  Dostałem odpowiedź (wklejam sam końcowy fragment):

  Odnosząc się do Pana pytania: w Regulaminie Promocji jest zapisane, że przeniesienie rachunku wiąże się ze: złożeniem prawidłowo uzupełnionego i podpisanego przez Klienta Wniosku o przeniesienie dotychczasowego rachunku/usług płatniczych wraz z prawidłowo uzupełnionym i podpisanym przez Klienta Pełnomocnictwem dla Banku w celu realizacji czynności przeniesienia rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego.

  Ktoś pomoże mi w interpretacji o co chodzi? Czyli mogę przenieść konto będące już w okresie wypowiedzenia?

  haha Odpowiedz
  • Moim zdaniem nie możesz, bo kolejność jest taka, ze składasz w CA wniosek w którym określasz jakie konto do przeniesienia i ten wniosek CA ( a nie Ty) wysyła do drugiego banku. Skoro już wniosek złożyłeś to jest w trakcie rozpatrywania a konto w trakcie zamykania, więc wniosek z CA będzie bezzasadny.

   Bolo
  • Możesz odwołać wypowiedzenie i uczynić to za pośrednictwem CA.

   specu
  • No właśnie chyba tak zrobię.

   haha
 • CA pisze, że konto zamyka bank, w którym złożyli wniosek o przeniesienie i pytać o to czemu nadal jest aktywne tamże. DB nie odpisuje mi wcale. 22 stycznia dostałam, informację, że moje poddane likwidacji konto w DB zostanie zamknięte zgodnie z wnioskiem (numer) jeśli będę miała konto dodatnie czyli nieujemne. Ale nie napisali kiedy :( Gdzie mogę się dowiedzieć kiedy zamkną mi konto w DB? Sprawdzaliście to już ? A może ktoś dostał info, że mu zamknięto? Od kogo? Od CA czy z byłego banku? czekam od 19 stycznia. Czy niezamknięcie tego konta przez CA w DB skutkuje dla mnie niewypełnieniem warunków promocji? Jak to reklamować ? U kogo? W CA? W DB?

  Tina Odpowiedz
 • Czy jest tutaj ktoś, kto założył lokatę powitalną na 3%? Czy w placówce robią jakieś problemy z jej założeniem? czy lokatę mozna założyć, nie posiadając jeszcze środków na koncie, czy w chwili zakładania, środki muszą być na koncie ? Czy po założeniu lokaty, jest widoczne oprocentowanie promocyjne w systemie transakcyjnym, czy będzie doliczone dopiero na koniec lokaty, po spełnieniu warunków „Oferty Powitalnej – Dzień Dobry w CA” ?
  Wobec braku alternatyw wśród lokat, zamierzam założyć tą lokatę, skoro konto i tak muszę jeszcze mieć aktywne przez czas jaki by ta lokata trwała.

  Maciek Odpowiedz
  • Nie ma problemów z otwarciem przez tel. , ale lokata standardowo jest na 0,5%, i konsultant wysyła wniosek o podwyższenie . W moim przypadku ponad 2 tygodnie lokata była na 0,5…

   K+M+B
  • potwierdzam – nie ma problemow z zalozeniem. Mozna dwojako – przez tel, lub w oddziale.
   wazne aby srodki byly juz na koncie w momencie zakladania lokaty.
   Ja zakladalem w oddziale, gdzie pani wydrukowala mi potwierdzenie lokaty (z oprocentowaniem standardowym), ale dokonala recznej korekty na 3 % stawiajac parafke i pieczatke banku. Po zalogowaniu do systemu – oprocentowanie w wys. 3 % bylo widoczne

   michal1607
 • Pytanie: Jak można odstąpić od umowy o otwarcie tego konta od jakiej daty liczy się 14 dni podpisania dokumentów przeze Mnie i odesłania do banku podpisania przez BANK odesłania przez bank.
  Mają takie dziwny formularz odstąpienia od umowy o świadczenie usług bankowości elektronicznej który informuje że to odstąpienie nie powoduje rozwiązania pozostałych umów łączących z klientem czyli? np. zamknięcia samego rachunku? o co tu chodzi? Podczas przenoszenia konta z innego banku wystąpiły problemy i ja w sumie wole je sam zamknąć i temu bankowi podziękować.

  TAxMan Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy