Zmiany w moneybacku T-Mobile Usługi Bankowe od maja 2017. Zarobimy mniej i tylko, jeśli posiadamy kredyt!

Posiadacze rachunków z moneybackiem w T-Mobile Usługi Bankowe właśnie otrzymali informacje o zmianie warunków promocji. Od 1 maja zwrot uzyskamy pod warunkiem posiadania produktu kredytowego w T-Mobile. A to nie wszystko.

Zamiana tabeli opłat i moneybacku w T-Mobile od maja 2017

Zwrot na jedno konto

Pierwsza z istotnych zmian to możliwość uzyskania zwrotu tylko na jednym rachunku (do tej pory można było posiadać dwa rachunki i zgarniać nawet 2 x 25 zł miesięcznie). Dokładnie:

Od 1 maja 2017 r. Promocją Zwrot za zakupy dla Klientów T-Mobile Usługi Bankowe będzie mógł zostać objęty wyłącznie jeden Rachunek. W przypadku posiadania więcej niż jednego Rachunku, Promocją zostanie objęty Rachunek o najwcześniejszej dacie przystąpienie do Promocji.

6 miesięcy, a później kredyt

Oprócz tego bank wprowadza warunek wymagający na nas posiadania dowolnego kredytu w banku w celu uzyskania premii. Co istotne: możliwe jest posiadanie karty kredytowej (co jest najrozsądniejszym/najtańszym rozwiązaniem). Nowi klienci mają jednak nieco łatwiej – oni przez 6 miesięcy zwrot mają bez konieczności posiadania kredytu. Dokładnie:

Od 1 maja 2017 r. Klient, który spełnił warunki do wypłaty Premii, będzie miał prawo do maksymalnie sześciu wypłat Premii (maksymalnie przez 6 kolejnym miesięcy kalendarzowych począwszy od miesiąca, w którym Premia została naliczona po raz pierwszy). Jeśli Klient będzie chciał otrzymywać Premię również po tym okresie, będzie musiał posiadać przynajmniej jeden Produkt kredytowy na koniec miesiąca, za który będzie naliczana Premia. Za Produkt kredytowy będzie uznawana aktywna Umowa o Pożyczkę / Kredyt, przyznany Limit odnawialny w rachunku lub aktywny Rachunek Karty kredytowej, na którym w danym miesiącu kalendarzowym rozliczono przynajmniej jedną Transakcję.

Co z osobami, które korzystają z promocji od dłuższego czasu? Niestety dla nich okres 6 miesięcy liczony jest już teraz, bo sam bank podaje w mailu taki przykład:

Klient, który przystąpił do Promocji w lutym 2016 r., a pierwsza wypłata Premii nastąpiła w marcu 2016 r., to w ramach standardowych warunków Promocji ostatnią wypłatę Premii otrzyma w maju 2017 r. za kwiecień 2017 r. Jeżeli jednak Klient w jednym bądź wielu następujących po kwietniu 2017 r. miesiącach, na koniec tego miesiąca będzie posiadać aktywny Produkt kredytowy, to również otrzyma Premię za miesiące, w których spełni warunek.

Czy coś dostajemy w zamian? Niewiele. Zmieni się jedynie to, że od maja moneyback będzie naliczany nie tylko za transakcje kartą, ale również płatności BLIK.

Warto dodać, że zmiany pojawiły się również w tabeli opłat i prowizji, jednak dotyczą one kwestii nieistotnych z naszego punktu widzenia (usunięcie nieaktualnych zapisów, wycofanie opłat za windykację czy obniżenie opłat za monit).

Na koniec jeszcze jedna sprawa, o której przypomniał mi jeden z czytelników. W T-Mobile Usługi Bankowe jest problem z otwieraniem trzeciego rachunku danego typu. I to nawet, jeśli poprzednie zostały dawno zamknięte (bank liczy ostatnie dwa lata). Pamiętajcie o tym – jeśli macie obecnie dwa rachunki i oba zamkniecie, to w przypadku np. potencjalnej promocji dla nowych klientów za kilka miesięcy będziecie mieli duże problemy ze skorzystaniem z niej.

Ile można zyskać na moneybacku w T-Mobile?

Przypomnijmy: w chwili obecnej możliwe jest zdobycie 5% zwrotu za transakcje wykonane kartą debetową lub kredytową. W przypadku Konta Freemium do zdobycia jest maksymalnie 15 zł, a w przypadku Premium – 25 zł. W obu przypadkach konieczne jest jednak osiągnięcie minimalnej kwoty wydatków miesięcznych (inaczej zwrot nie zostanie naliczony). Dla Konta Freemium jest to 200 zł, a dla konta Premium – 500 zł miesięcznie. Warto dodać, że spełnienie tych warunków automatycznie zwalnia nas z opłat.

Szczegóły we wpisie sprzed kilku miesięcy.

Nie przegap!

Komentarze

 • pytanie czy ktoś miał taką sytuację: mając dwa konta jedno zostało zamknięte poprzez kontakt na infolinię. W następnych miesiącach nie było zwrotu – podobno przy zamykaniu jednego konta zostały wycofane zgody marketingowe oraz na zasięganie informacji kredytowej.
  Dziwne, by zgody zostały cofnięte na dwa rachunki – czyli zgody w tym banku, skoro zamyka się jeden. Czy konsultant mógłby podać regułkę o wycofaniu zgód ewentualnie można było to kliknąć w systemie? Zgody na zasięganie informacji nie ma w systemie, nie da jej się wyrazić tam. Bank po reklamacji mętnie twierdzi, że zgoda została wycofana.

  Xtrezz Odpowiedz
 • Czy nie będzie opłaty za konto premium i będzie zwrot 25zł gdy w następnym miesiącu w którym wydałem ponad 500zł, sklep zwróci na kartę kredytową kwotę, zmniejszając wydatki poniżej 500zł?

  kiton Odpowiedz
 • Otrzymałem 25zł, mimo że zwrot ze sklepu przyszedł przed wypłatą premii. W tym miesiącu trzeba wydać minimum 500zł + to co zwrócił sklep?

  kiton Odpowiedz
 • Czy płatność w internecie jest wliczona do zwrotu czy tylko w sklepach stacjonarnych

  Sylwek Odpowiedz
 • A na allegro można płacić

  Sylwek Odpowiedz
 • A czy blikiem też wlicza się do zwrotu czy tylko karta

  Sylwek Odpowiedz
 • @kiton
  Ja tak miałam i wypłacili ale po zwrocie w danym miesiącu wyrobiłam +500pln.

  Beata2 Odpowiedz
 • Nie mogę znaleźć poprzedniej dyskusji, a może odpowiedź już padła. W połowie grudnia przysyłali monity żeby się z nimi skontaktować (albo że się sami skontaktują) – ktoś już odbył taką rozmowę ?

  Be@ Odpowiedz
  • Też jestem ciekawa.

   Lidia
  • Tresc maila z grudnia:
   Drogi Kliencie,

   realizując zalecenie Komisji Nadzoru Finansowego wynikające z obowiązującego od 1 stycznia 2018 r.
   Międzynarodowego Standardu Sprawozdawczości Finansowej 9 (MSSF 9), T-Mobile Usługi Bankowe
   podjął działania mające na celu dostosowanie umów zawartych z Klientami Banku do powyższego zalecenia.
   Proponowane zmiany umowy o kartę kredytową dotyczą modyfikacji obecnej konstrukcji oprocentowania na oprocentowanie, które będzie stanowić sumę stawki WIBOR 3M i stałej marży Banku.
   Szczegółowe zasady wyznaczania oprocentowania oraz zasady jego funkcjonowania zostaną wyjaśnione
   przez pracownika T-Mobile Usługi Bankowe. Zmiana konstrukcji oprocentowania nie będzie miała
   wpływu na obowiązującą na dzień zawarcia aneksu wysokość oprocentowania.

   W celu zawarcia aneksu do umowy o kartę kredytową skontaktujemy się w styczniu 2019 r.

   Pozdrawiamy,
   Zespół T-Mobile Usługi Bankowe

   neme
  • A ode mnie chcieli abym sam gdzieś dzwonił. Na jakiś Berdyczów?

   Bufon
 • Odbyłem. Najśmieszniejsze jest to, że oni nie bardzo wiedzą o co chodzi.

  Andrzej Odpowiedz
 • Ja napisałem w poczcie wewnętrznej o otrzymaniu podejrzanych maili sygnowanych rzekomo przez Bank. Z uprzejmej odpowiedzi nic nie wynika oprócz tego, że należy utrzymywać czujność! Nie załapali. Coś z IQ nie tak. A może to w bankach norma?

  Bufon Odpowiedz
  • ha! może więc to faktycznie był spam ?! Ja rozmawiałam z tele-konsultantem w tym tygodniu odnośnie KK, ale akurat o to nie spytałam, bo zapomniałam. Konsultant też nie zawadził o ten temat. Teraz sprzątam skrzynkę pocztową z życzeń świątecznych i znalazłam email z prośbą o kontakt.

   Be@
  • u mnie było na 2 konta takie info w poczcie wewnętrznej

   karampuk
 • 1 7 8 9

  Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy