Wystartowała nowa promocja Banku Zachodniego WBK. Tym razem nie otrzymamy żadnej premii na start. Bank wynagrodzi nas natomiast niezłym oprocentowaniem 4% bezpośrednio na Koncie Godnym Polecenia, a dodatkowo pozwoli na darmowe korzystanie z karty do czerwca 2017! Jakie są haczyki?

4% na Koncie Godnym Polecenia i darmowa karta debetowa

4% do 12 000 zł na koncie osobistym

Promocja przeznaczona jest dla wszystkich klientów banku, którzy złożą wniosek o Konto Godne Polecenia przez internet, telefon lub aplikację mobilną. Czasu na przystąpienie jest całkiem sporo – termin upływa dopiero 30 czerwca 2016.

W zamian za otwarcie Konta Godnego Polecenia w tym terminie bank podwyższy nam oprocentowanie środków które „leżą” na tym rachunku do niezłych 4%. Oczywiście nietrudno się domyślić, że obowiązuje tu kwota maksymalna: 4% zarobimy tylko do 4000 zł. Co ciekawe w momencie przekroczenia tej kwoty nadwyżka dalej zarabia, ale już tylko na 1% w skali roku.

Tabela oprocentowania Konto Godne Polecenia 4%
Uwaga: Zgodnie z opisem tabelki oprocentowanie jest zmienne. Oznacza to, że po kilku miesiącach bank może je obniżyć!

Istnieje jednak ciekawa furtka, dzięki której podwyższymy kwotę maksymalną aż do 12 000 zł! Wystarczy założyć… trzy konta :) Regulamin mówi nawet o tym wprost:

W Okresie trwania Promocji Uczestnik może otworzyć maksymalnie trzy Konta. Kolejne Konta nie zostaną objęte Promocją.

Darmowa karta debetowa

Aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania nie musimy wyrabiać karty – ale tym razem prawdopodobnie warto. Dlaczego? Bank, w ramach tej samej promocji, oferuje nam zwolnienie z:

  • opłaty miesięcznej,
  • sprawdzanie dostępnych środków lub wygenerowanie miniwyciągu w bankomatach,
  • wygenerowanie nowego numeru PIN w placówce BZWBK,
  • generowanie zestawienia operacji

Oczywiście bank niczego nie robi charytatywnie – trzeba w zamian zgodzić się na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzania danych w celach marketingowych.

Podsumowując: otrzymujemy całkowicie darmowe konto osobiste oraz całkowicie darmową kartę debetową (wraz ze wszystkimi bankomatami w Polsce) do czerwca 2017 roku. Czy warto więc założyć konto? I tak i… nie. Wszystko wskazuje na to, że warto wstrzymać się z założeniem jeszcze kilka dni. Wtedy powinno to być bardziej opłacalne :)

Aktualizacja: jak założyć trzy konta?

Nasi czytelnicy jak zwykle nie zawiedli i przetestowali w jaki sposób założyć trzy konta tak, aby każde z nich było objęte promocją. Sposób jest następujący: wniosek o pierwsze z kont zakładamy przez wniosek o Konto Godne Polecenia 4% znajdujący się pod tym adresem. Umowę podpisujemy przez przelew bądź kuriera (pamiętajmy, że dane w przelewie muszą być identyczne co do znaku – inaczej bank odrzuci przelew).

Drugie i trzecie konto zakładamy również przez ten sam wniosek. Tym razem wybieramy jednak opcję podpisania umowy przez kuriera – podpisanie przez przelew nie powiedzie się. W ten sposób po kilku dniach mamy trzy konta po 4% do 4000 zł :-)

Próba założenia kolejnych kont po zalogowaniu do bankowości internetowej nie powiedzie się. Przetestowane.