W Idea Banku pojawiła się nowa wersja Lokaty Bezkonkurencyjnej. Możemy na niej zyskać do 2,5% w skali roku bez spełniania żadnych dodatkowych warunków jak zakładanie konta osobistego czy ograniczenie w ilości lokat. To dobra oferta dla tych, którzy szukają wysokiego oprocentowania bez haczyków.

Lokata Bezkonkurencyjna dostępna jest w trzech opcja: 2,5% na 1 miesiąc, 2,4% na 2 miesiące i 2,25% na 3 miesiące. Lokata ograniczona jest do kwoty 1 mln zł, ale depozytów możemy zakładać dowolną ilość – można więc podzielić środki według uznania.

Tradycyjnie nieznany jest czas wycofania lokaty – Idea Bank wycofa ją wtedy, kiedy nazbiera dostatecznie dużo środków. Warto tu dodać, że wniosek o lokatę ważny jest 2 dni, więc wniosek możemy zaklepać sobie już teraz, a pieniądze z innego banku możemy przelać „na spokojnie”.

A jak złożyć wniosek o lokatę? Standardowo przez bankowość internetową Idea Banku. Aby uzyskać dostęp do bankowości konieczne jest zawnioskowanie o dowolny produkt banku (nawet o samą Lokatę Bezkonkurencyjną). Przypominam jednak, że będąc nowym klientem Idea Banku warto złożyć wniosek o jedną z Lokat Happy (dla nowych klientów), ponieważ oferują one najlepsze warunki – nawet 4% w wersji 2-miesięcznej dla kwoty do 10 000 zł. Dopiero nadwyżkę lokujemy na Lokacie Bezkonkurencyjnej. Do wyboru mamy: