Dobra wiadomość dla osób czekających na promocję z premią na start za założenie Konta Internetowego w Alior Banku! Właśnie ruszyła promocja, dzięki której możemy zgarnąć 100 zł premii w postaci bonu Sodexo za założenie tego rachunku. Jeśli ktoś jeszcze nie zna bonów Sodexo to śpieszę z wyjaśnieniami: możemy je wykorzystać w baaardzo wielu sklepach i marketach, dzięki czemu ich wartość zbliżona jest do premii w gotówce :)

100 zł w bonie Sodexo za założenie konta internetowego Alior Banku

Promocja z krótkim okresem karencji

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Alior Banku. W przypadku tej promocji oznacza to takie osoby, które:

od dnia 01.01.2017 do dnia złożenia wniosku […] nie będą posiadaczami/ współposiadaczami rachunku oszczędnościowo–rozliczeniowego w Banku, z wyłączeniem Karty Kibica, Karty Rejestracyjnej i Konta Technicznego.

Łatwo tu zauważyć, że okres karencji jest bardzo krótki – dawni klienci Alior Banku bez problemu załapią się na premię. Cieszy również fakt, że bank nie wyklucza posiadaczy rachunków w Kantorze Walutowym – tamte rachunki nie są bowiem rachunkami oszczędnościowo-rozliczeniowymi.

Co z klientami T-Mobile Usługi Bankowe (dostarczanymi, w końcu, przez Alior Bank)? Aby nie było niedopowiedzeń postanowiliśmy spytać o to bank i odpowiedź była również pozytywna – posiadanie konta osobistego w T-Mobile nie wyklucza z promocji!

100 zł za wydanie 1000 zł

A jakie warunki trzeba spełnić, aby zyskać tytułową nagrodę? Po pierwsze – złożyć wniosek internetowy o Konto Internetowe (wraz z kartą debetową) w terminie do 25 sierpnia 2017. Warto tu dodać, że regulamin nie wymaga dedykowanej strony promocji, a samo zawarcie umowy możliwe jest w trybie online lub przez kuriera (poprzez wideo – nie). Po drugie – wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na min. 500 zł w dwóch kolejnych miesiącach kalendarzowych (razem 1000 zł). Bank zaznacza, że mamy na to 3 miesiące kalendarzowe licząc od miesiąca podpisania umowy. Przykładowo podpisując umowę w sierpniu warunki możemy spełnić w sierpniu i wrześniu lub wrześniu i październiku.

Ponieważ promocja dotyczy Alior Banku to łatwo się domyślić, że nie wszystkie transakcje będą liczone do puli wydatków. Zgodnie z regulaminem wykluczone są transakcje w terminalach z kodem MCC równym:

  • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;
  • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
  • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
  • 6012, określający instytucje finansowe;
  • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
  • 9406, określający Totalizator Sportowy,
  • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne;
  • 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Jeśli zastanawiasz się jaki kod MCC ma sklep w którym robisz zakupy, możesz to sprawdzić na stronie jakimcc.pl. Dla ułatwienia dodam, że standardowe zakupy w sklepach, aptekach, stacjach paliw itd. bez problemu wliczą się do puli 500 zł miesięcznie. Wykluczenia dotyczą raczej bardziej nietypowych transakcji.

Jeśli spełnimy powyższe warunki to nie pozostanie nam nic innego, jak czekać na obiecany bon. Bank zobowiązuje się do przekazania nagrody drogą pocztową w terminie do 30.11.2017. Nie ma podanej daty ważności bonów, jednak z doświadczenia wiem, że ich termin ważności wynosi zazwyczaj min. pół roku

Ile kosztuje Konto Internetowe?

Konto Internetowe to rachunek bezpłatny – bez spełniania dodatkowych warunków. Zapłacić możemy jedynie za kartę debetową (6 zł), jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty. Oczywiście po zgarnięciu nagrody nie ma konieczności utrzymywania karty – można ją zamknąć w bankowości internetowej.

Jeśli chodzi o bankomaty, to za darmo wypłacimy pieniądze z urządzeń Euronet (o ile wybierzemy min. 100 zł) oraz z bankomatów własnych Alior Banku. Za inne zapłacimy 5 zł.

Aktualizacja: dodatkowe 2,5% na koncie oszczędnościowym!

Od 4 sierpnia możliwe jest skorzystanie z dodatkowej promocji, która przeznaczona jest dla osób oszczędzających. Jeśli posiadamy wolne środki, to możemy je wrzucić na promocyjne konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5% w skali roku. Kwota maksymalna wynosi aż 100 000 zł, dlatego oferta jest dobra zarówno dla osób z mniejszymi oszczędnościami, jak i większymi :)

O szczegółach Konta Lokacyjnego z oprocentowaniem 2,5% w osobnym wpisie.

Kalendarz promocji