Bardzo pozytywne zmiany zaszły w tym tygodniu w BGŻOptima. Wczoraj w górę poszło oprocentowanie lokat dla nowych klientów – Lokaty Bezkarnej oraz Lokaty Bezkompromisowej. Dzisiaj bank przedstawił nową ofertę konta oszczędnościowe i również podniósł oprocentowanie. BGŻ staje się więc znów znaczącym graczem o nasze oszczędności – możemy tu ulokować całkiem sporą furę pieniędzy :)

2,5% na koncie oszczędnościowym Smart w BGŻOptima
Najwyższy skok oprocentowania (z 3% na 3,5%) dotyczy Lokaty Bezkarnej, czyli oferty dla nowych klientów, którzy mają do ulokowania do 20 000 zł. Czas trwania lokaty to 3 miesiące i ma ona jeden wielki plus: nawet, jeśli zerwiemy lokatę przed czasem, to nie stracimy zarobionych wcześniej odsetek.

Lokata Bezkompromisowa jest bardzo podobna – z tą różnicą, że oprocentowanie wynosi 2,7% (wcześniej 2,5%), a lokatę można założyć dla kwoty do 100 000 zł. Pozostałe zasady te same. Warto jedynie pamiętać, że nie możemy skorzystać z obu lokat – możemy wybrać tylko jedną z nich (jeśli oczywiście jesteśmy nowym klientem, czyli nie mieliśmy podpisanej umowy ramowej z bankiem przez ostatnie 12 miesięcy).

A co z kontem oszczędnościowym? Tu oprocentowanie również poszło w górę (z 2,2% na 2,5%) i dotyczy kwoty aż do 150 000 zł. Promocja podwyższonego oprocentowania ma jednak pewien drobny wymóg: dotyczy jedynie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 12.10.2017. Co to oznacza? Idealnie, jakby w tym dniu było na naszym rachunku jak najmniej środków – bo wszystko powyżej salda z tego dnia liczone jest jako „nowe”.

Na koniec drobna uwaga: jeśli posiadacie stare konta w BGŻOptima, to ich oprocentowanie wynosi 2,2%. Wyższe oprocentowanie dostępne jest jedynie na nowym (wprowadzonym w lecie) Rachunku Smart. Na szczęście jego otwarcie ogranicza się do kilku kliknięć myszką po zalogowaniu do bankowości internetowej.

Nowi klienci konto oszczędnościowe Smart otwierają wraz z Lokatą Bezkarną bądź Bezkompromisową. Rachunek jest darmowy, nie płacimy również za „wybieranie” z niego pieniędzy przelewem.

Nowa tabela oprocentowania dostępna jest pod tym adresem.