Podwyżka oprocentowania! 3,5% na Lokacie Bezkarnej i 2,5% na koncie oszczędnościowym Smart w BGŻOptima

Bardzo pozytywne zmiany zaszły w tym tygodniu w BGŻOptima. Wczoraj w górę poszło oprocentowanie lokat dla nowych klientów – Lokaty Bezkarnej oraz Lokaty Bezkompromisowej. Dzisiaj bank przedstawił nową ofertę konta oszczędnościowe i również podniósł oprocentowanie. BGŻ staje się więc znów znaczącym graczem o nasze oszczędności – możemy tu ulokować całkiem sporą furę pieniędzy :)

2,5% na koncie oszczędnościowym Smart w BGŻOptima
Najwyższy skok oprocentowania (z 3% na 3,5%) dotyczy Lokaty Bezkarnej, czyli oferty dla nowych klientów, którzy mają do ulokowania do 20 000 zł. Czas trwania lokaty to 3 miesiące i ma ona jeden wielki plus: nawet, jeśli zerwiemy lokatę przed czasem, to nie stracimy zarobionych wcześniej odsetek.

Lokata Bezkompromisowa jest bardzo podobna – z tą różnicą, że oprocentowanie wynosi 2,7% (wcześniej 2,5%), a lokatę można założyć dla kwoty do 100 000 zł. Pozostałe zasady te same. Warto jedynie pamiętać, że nie możemy skorzystać z obu lokat – możemy wybrać tylko jedną z nich (jeśli oczywiście jesteśmy nowym klientem, czyli nie mieliśmy podpisanej umowy ramowej z bankiem przez ostatnie 12 miesięcy).

A co z kontem oszczędnościowym? Tu oprocentowanie również poszło w górę (z 2,2% na 2,5%) i dotyczy kwoty aż do 150 000 zł. Promocja podwyższonego oprocentowania ma jednak pewien drobny wymóg: dotyczy jedynie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 12.10.2017. Co to oznacza? Idealnie, jakby w tym dniu było na naszym rachunku jak najmniej środków – bo wszystko powyżej salda z tego dnia liczone jest jako „nowe”.

Na koniec drobna uwaga: jeśli posiadacie stare konta w BGŻOptima, to ich oprocentowanie wynosi 2,2%. Wyższe oprocentowanie dostępne jest jedynie na nowym (wprowadzonym w lecie) Rachunku Smart. Na szczęście jego otwarcie ogranicza się do kilku kliknięć myszką po zalogowaniu do bankowości internetowej.

Nowi klienci konto oszczędnościowe Smart otwierają wraz z Lokatą Bezkarną bądź Bezkompromisową. Rachunek jest darmowy, nie płacimy również za „wybieranie” z niego pieniędzy przelewem.

Nowa tabela oprocentowania dostępna jest pod tym adresem.

Nie przegap!

Komentarze

 • Panie Admin czy są jakieś przecieki ,że BGŻ planuje jakieś promo na lokatę Bezkarną ?

  Don Pablo Odpowiedz
 • Jak długo od momentu złożenia wniosku mam czas na przelanie środków?

  Mariusz Odpowiedz
 • Jak sobie dodać do starego rachunku ten nowy „smart”?

  Ozjasz Odpowiedz
  • Wchodzisz na konta oszczędnościowe (na stronie głównej bgżoptima), potem klikasz Konto Smart, na dole strony załóż konto (dla obecnych klientów) i przekierowuje do logowania i złożenia wniosku o rachunek Smart. Wszystko trwa jakies 3 minuty :)

   Iwonab
  • Bardzo dziękuję za instrukcję, trwało mniej niż 3 minuty :)

   Maku
 • „Pozytywne zmiany” to żart? Pogarda dla „starych” klientów (2,2% vs 2,5%) jest aż nadto widoczna!

  Andrzej44 Odpowiedz
 • Na koniec drobna uwaga: jeśli posiadacie stare konta w BGŻOptima, to ich oprocentowanie wynosi 2,2%. Wyższe oprocentowanie dostępne jest jedynie na nowym (wprowadzonym w lecie) Rachunku Smart. Na szczęście jego otwarcie ogranicza się do kilku kliknięć myszką po zalogowaniu do bankowości internetowej. Admin, proszę wytłumacz to łopatologicznie?

  Andrzej Odpowiedz
 • Dobra to niech na koniec roku dadzą jeszcze premię za lokatę bezkarną i zakłądamy :D

  bolek Odpowiedz
 • Jaka jest w praktyce różnica (poza oprocentowaniem) między „starym” Rachunkiem Głównym a kontem Smart? Czy to konto można (i czy warto?) mieć obok, czy zamiast „starego” konta?

  Andrzej44 Odpowiedz
  • Do tej pory była w nazwie. Teraz – dodatkowo w oprocentowaniu. Podobnie zrobił Millennium w styczniu wprowadzając konto Profit. Może chodzi o to, że część klientów się nie kapnie i zapłacą im mniej.

   Michał
 • Podwyzszone oprocentowanie jest dla nowych srodkow wz 12.10. Jezeli dzis otworze rachunek SMART to saldem dla nowych srodkow bedzie stan starego konta oszczędnościowego z dn 12.10 czy wszystkie srodki beda traktowane jako nowe?

  Anom Odpowiedz
  • wszystkie środki. Zawsze w tego typu promocjach patrzymy na saldo w banku – a nie saldo dla danego konta.

   Michał
  • Czy oby na pewno wszystkie ? Na stronie bgzoptmy napisane jest, że odczytują saldo na „Towich rachunkach”.
   Cytat ze strony bgzoptima:

   Dnia 12 października 2017 r. odczytujemy saldo na Twoich rachunkach. Wszystkie pieniądze, które będą nadwyżką nad kwotą salda z dnia 12 października 2017 r. są nowymi środkami i mogą pracować na 2,5% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym!

   ASwistak
  • Tabela mówi chyba co innego ;)
   Część 1. A, I. 4) Nowe Środki – suma środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Smart, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym *Rachunku Smart*
   Z kolei
   Saldo Początkowe Rachunku Smart – suma środków pieniężnych zgromadzonych na *Rachunku Smart* w ramach Konta BGŻOptima Klienta, wg stanu na koniec dnia 12 października 2017 r.,

   Analogicznie jest dla Rachunku Głównego. Czy to ja coś źle rozumiem?

   Krzysztof A.
  • Dla sprostowania – wydaje mi się, że Anom ma rację, ale mogę się mylić.

   Krzysztof A.
  • A to niespodzianka. Przyznam, że pisałem „z głowy” wiedząc, jak było wcześniej. A tu faktycznie zrobili wyjątek – są dwie osobne definicje. Pierwsza dla starego konta, druga dla Smart:

   Saldo Początkowe – suma środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach w ramach Konta BGŻOptima Klienta, wg stanu na koniec dnia 12 października 2017 r.,

   Saldo Początkowe Rachunku Smart – suma środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Smart w ramach Konta BGŻOptima Klienta, wg stanu na koniec dnia 12 października 2017 r.

   Michał
 • Po otwarciu rachunku smart można zamknąć stary główny rachunek czy trzeba posiadać oba naraz ?

  Forumowicz Odpowiedz
 • A mnie sie wydaje że w tym rachunku SmaRT chodzi o tanie sprzedanie skóry… bo podpiszemy jakiś tam regulamin i juz na przyszłość nie będziemy Nowym Klientem BGŻ Paribas, bo konto SMART to hybryda konata oszczędnościowego i zwykłego (mozliwość przelewu do dowonych banków na dowolne konta)… może sie mylę ale tak mi sie włąsnie wydaje. Ja do tej pory nie otwieralam żadnych rachunków w BGŻ Paribas, a tez jakoś szczególnie mnie nie ciągnie w ta stronę na razie…

  Pola33 Odpowiedz
  • BGŻOptima to osobna umowa ramowa. Rachunek smart to konto oszczędnościowe, a regulamin promocji Paribasa wyklucza RORy.

   Michał
  • „konto SMART to hybryda konta oszczędnościowego i zwykłego (mozliwość przelewu do dowolnych banków na dowolne konta)…”

   Rzeczywiście nie ma wymogu przelewania na rachunek powiązany? To by było super, nie mam konta w IB co wymusza przekazywanie środków okrężną drogą: Optima-rachunek w innym banku-lokata w IB

   Ewa
  • no właśnie nie ma możliwości przelania środków na inne konto niż powiązane, właśnie chciałam zrobić przelew i wyświetla się tylko rachunek powiązany

   WiFran
 • Wyklikałam sobie nowe konto Smart, po ok minucie przyszedł sms, że wniosek został zrealizowany, zalogowałam się ponownie, zrobiłam przelew wewnętrzny z Rachunku Głównego na Smarta i przelew już z pół godz. „wisi” jako oczekujący do realizacji – no dajcie spokój… przecież to przelew wewnętrzny, powinien być zrealizowany od razu…

  WiFran Odpowiedz
 • A wyszło mi w kwocie 20tysi za 3 miesiące różnica w moim posiadanym 3% a tu 3,5 % – 20 zl :) To niewiele biorąc pod uwagę konta123 gdzie mogę w każdej chwili użyć kasę.

  bolek Odpowiedz
 • To ciekawe bo w internecie czytałam co innego, a regulaminu tego konta nie ma chyba… Napewno przelewałeś środki z konta Smart?

  Pola33 Odpowiedz
  • Dokładny cytat z linka:

   „Wyróżnikiem konta na tle konkurencji jest możliwość wykonywania dowolnej liczby darmowych wypłat środków na rachunek w innym banku (oczywiście bez utraty odsetek).”

   Kluczowe: na RACHUNEK w innym banku a nie RACHUNKI w innych bankach. Chciałabym, żeby Pola miała rację ale to zbyt piękne, żeby było prawdziwe:)

   Ewa
  • Masz rację, coś zupełnie innego zrozumiałam… więc jaka to hybryda? żadna… to samo co „Rachunek Główny” tylko oprocentowanie podniesione :-/

   Pola33
  • Przecież na stronie banku nic nie ma o żadnej hybrydzie. Po prostu rachunek oszczędnościowy pisze.

   Imię
  • Wklejony tu by jeszcze wczesniej link (widocznie został skasowany i tam było o hybrydzie itp. jakby było to cos nowego itp.)
   PS. mówi się „jest napisane” ;-)

   Pola33
  • Tak, czytaj dalej jakieś śmieciowe blogi. hehehe

   Imię
 • Ile trwa przetwarzanie wniosku? Założyłem w sobotę i wisi.

  pytajnik Odpowiedz
 • W sobotę wniosek o lb. Po 10 minutach z Optimy przyszedł numer konta i wniosku do wpłaty. Przed chwilą wykonałem przelew na podane konto zgodnie z instrukcją.

  Waldemar Odpowiedz
 • Złożyłem wniosek o konto smart. Aktualne posiadam rachunek główny oraz rachunek smart. Rozumiem, że aby zyskać większe oprocentowanie 2.5 dla nowych środków muszę przelać środki z rachunku głównego na rachunek smart ?

  Yrek Odpowiedz
 • No Waldemar co dalej? Ja dziś rano przelałem 20 tys. na podane konto i czekam na e-meila ew. przelew zwrotny z loginem. Na razie nic nie dostałem a przelew do BGŻ Optima zrobiłem o godz. 6.06.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Jeśli miałem lokatę bezkarną, ale dawniej niż rok temu, to mogę ją ponownie założyć? Czy była ona jednorazowa.

  Michał Odpowiedz
  • Lokatę Bezkarną można założyć po rocznej przerwie od banku (czyli brak umowy ramowej). Jak zamknąłeś konto oszczędnościowe ponad rok temu, to jak najbardziej tak :)

   Michał
  • Miałam Lokatę Bezkarną, wg moich notatek wszytko zamknęło się 31.10 rok temu. Czy po założeniu lokaty jako nowy klient będę miała jak zweryfikować jej obecne oprocentowanie? Miałam już trochę przygód z bankami i teraz wolę się upewnić.

   Iza
  • Tak, po założeniu lokaty będzie widać, czy jest oprocentowana na tyle, ile powinna. Generalnie jeśli nie byłby spełniony ten warunek, to wtedy będzie widać Lokatę Standardową a nie Bezkarną.

   Michał
 • Witam. Zrobiłem przelew z konta głównego na konto smart.. kasa zniknęła… Można zobaczyć po wejściu w historie rachunku głównego.. „oczekująca na akceptacje” WTF??? Ile idzie przelew wewnętrzny w tym banku? Toż to blokowanie kasy!! Później w 2 stornę ze SMARTA na GŁÓWNE znowu z dzień i kolejny dzień wyplata na RACHUNEK PWIAZANY!! Proszę mnie uspokoić i podać kiedy i ile idzie przelew wewnętrzny z GŁÓWNEGO na SMART?? Martwie się że moja kasa gdzieś wisi…

  raul_r2 Odpowiedz
  • jak rozumiem, zrobiles przelew przed napisaniem komentarza? przelewy wewnetrzne od fuzji BGZ z BNP leca po systemach BNP, ktory nie realizuje przelewow w nocy i jesli nic sie nie zmienilo w weekendy, wiec Twoj przelew powinien dotrzec ramo

   Dzikus
 • Wczoraj rano o godz. 6:06 przelew na 20 000. Do dziś brak jakiegokolwiek odzewu. Dziadostwo nie bank. Do tej pory Optima jednak wyraźnie odróżniała się od BGŻ BNP Paribas ale jak widać to się skończyło. Ma ktoś tak, że wpłacił na bezkarną i żadnego odzewu?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • W zamierzchłych czasach tak wykonując przelew to chyba lokata była widoczna na drugi dzień bliżej południa z data otwarcia taka jak przelew. Kiedyś tam lokaty chyba zakładali ręcznie i tylko do 16- tej danego dnia i chyba 2 sesja łapała się do zalozenia lokaty na kolejny dzień niż data przelewu . Jak nie był to mbank z 5: 55 to powinna być widoczna dziś , przynajmniej kiedyś tak było. A jak jest w tych nowoczesnych czasach , moe ktoś wtajemniczony nam odpowie ? xyz

   prawdziwy-xyz
 • admin dodaj że po zmianie na rachunek smart zmienia się numer konta

  Waldas Odpowiedz
 • @prawdziwy-xyz
  Dzięki za informację. Przed chwilą zalogowałem się na swoja pocztę i już jest informacja z banku o założeniu lokaty i ko.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Jak będziesz widział datę zalozenia lokaty to daj znać .xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • @pytajnik
  U mnie w porządku. Login przyszedł w przelewie zwrotnym. Optima wysyła 0,01zł na konto z którego było zasilenie lokaty. W tytule przelewu jest login. Już się zalogowałem, ustanowiłem nowe hasło. Konto Smart jest, lokata założona ale niestety bank sobie poleciał. Przelew na konto wykonany 30-go października raniutko a lokata założona dopiero następnego dnia. Miał tak ktoś? Warto dochodzić jeden dzień zwłoki? Powinna być od 30-go a jest od 31-go.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Dzięki za info . Nie wziąłem swoich liczydel drewnianych , ile to procent uwzględniając premie dla min. i max kwoty wychodzi? Może jeszcze lada chwila do bezkarnej tez coś dorzuca ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Prośba do Admina , może coś na temat premii do bezkarnej da się wysondowac ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Zapomniałem , że na blogu tez są liczydla . Dla 1000 zł wskazują z premia lokatę na jakieś 35% . Jak za dawnych lat , jak u Grobelnego lub w Kasie Branickiego. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Rzecz jasna, tak pradziadek opowiadał. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Czy długo czekacie na maila po złożeniu wniosku o Lokate Bezkarną? Nic nie otrzymałam, a wniosek złożony godzinę temu…

  Iza Odpowiedz
 • Jeszcze w gąszczu drobnych literek piszą , że chcieliby mieć po zakończeniu lokaty jej równowartość przez miesiąc na smarcie. To chyba jest ten haczyk? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Niestety, za okres od 27 października Optima naliczyła mi odsetki na koncie Smart wg stawki 1,3% zamiast 2,5%.
  Nie jestem nowym klientem, ale na dzień 12 października nie posiadałem jeszcze rachunku Smart więc zgodnie z tabelą oprocentowania wszystkie środki na tym rachunku powinny zostać potraktowane jako nowe środki.

  endrju Odpowiedz
  • Czyli wyglada na to ze jest niestety tak, jak się po cichu spodziewałem – liczą saldo w banku a nie konta…

   Michał
 • Jak 12 właśnie wyczyściłem konto główne to liczy mi się że było tam 0? Oni wieczorem liczą, tak?
  I teraz jak wpłaciłem na smart to mam 2,5?

  Imię Odpowiedz
 • A jaki procent jest aktualnie na KO millennium, i wzgledem jakiej daty i na którym KO millennium?

  ozon136 Odpowiedz
 • Likwidujecie stare konto oszczędnościowe po założeniu nowego rachunku Smart?

  Klakier Odpowiedz
 • Czym się zakończyła dyskusja na temat ewentualnego umożliwienia wysyłania przelewów na dowolne konto z „rachunku smart”? chciałbym założyć takie konto, jednak wolałbym, żeby zostało zabezpieczenie w postaci przelewów wyłącznie na rachunku zdefiniowany.

  ulokowany Odpowiedz
 • Ze smart-a tak jak w starym koncie oszczędnościowym, możesz wysyłać przelewy do rachunku powiązanego w innym banku. Jednego rachunku -> jeden numer konta.

  Na inny numer konta niż rachunek powiązany nie przelejesz

  Anom Odpowiedz
 • Kiedy opróżniacie Optimę ? Oprocentowanie promocyjne jest do 25 stycznia , ale warto chyba wycofać kasę 2 tygodnie wcześniej…

  Andy Odpowiedz
 • Wiadomo jakie % będą od dziś w smart?

  Mars Odpowiedz
 • optima cieniutko – 2,5% do 26 kwietnia

  karampuk Odpowiedz
  • na dodatek data wyznaczania nowych środków jest dokładnie dwa dni przed tym, kiedy zaleciłem ewakuację (bazując na starszych promocjach). Przypadek? Nie sądzę…

   Michał
  • to nas załatwili…

   Mars
  • mi to akurat rybka (mam konto na siebie i na żonę i na zmianę trzymam saldo), ale liczyłem, że zrównają do millenium

   karampuk
 • Po zakończeniu Lokaty Bezkarnej/ 3,5%/ i przelewaniu jej na konto bazowe, system proponuje lokatę na 2,2% na 3 m-ce.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy