Lokaty bankowe mają to do siebie, że wymagają od nas zamrożenia pewnej kwoty na konkretny okres – zerwanie lokaty wiąże się zazwyczaj z utratą naliczonych odsetek. Z tego też powodu dobrze jest korzystać z innego, ale bardzo podobnego produktu bankowego – z rachunków oszczędnościowych. To taka lokata, ale z możliwością wpłaty i wypłaty środków w dowolnym momencie.

Ale coś za coś. W większości przypadków jedynie pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa, dlatego warto pamiętać, że sięganie po środki z konta oszczędnościowego powinno być przemyślane – bo szkoda płacić za kolejne przelewy.

Inne haczyki? Banki uwielbiają promocje, dlatego zazwyczaj najlepiej oprocentowane są rachunki oszczędnościowe wymagające spełnienia jakiegoś warunki – na przykład przyniesienia nowych środków bądź bycia nowym klientem. Dlatego w poniższym rankingu (po kliknięciu w „Więcej”) znajdziesz informacje dla kogo dostępna jest dana oferta, przez jaki czas obowiązuje (jeśli jest to promocja czasowa) i czy wymaga spełniania dodatkowych warunków.

Ranking wyposażony jest również w możliwość filtrowania ofert. Za pomocą suwaka możesz więc podać jakie są twoje oszczędności, aby chwilę później zobaczysz konta oszczędnościowe dostosowane do ciebie. Możesz również dodatkowo zaznaczyć, aby pomijane były oferty promocyjne – ale pamiętaj, że to one zazwyczaj są najlepiej oprocentowane i czasem warto nieco się wysilić spełniając jakieś warunki, aby zyskać więcej!