Dla wielu osób lokaty bankowe to synonim pewnego, ale bardzo niskiego zysku. Czytelnicy bloga wiedzą jednak, że lokaty to nie tylko kiepskie oferty standardowe, ale również świetne lokaty promocyjne, których oprocentowanie często konkuruje ze znacznie bardziej ryzykownymi produktami. Wystarczy jedynie nieco śledzić rynek i korzystać z najlepszych lokat – dla nowych klientów, dla nowych środków czy wymagających założenia konta osobistego (które później przecież można zamknąć).

Z drugiej strony dobrze wiemy, że mało kto w dzisiejszych czasach ma możliwość przeglądania stron banków i śledzenia tego, gdzie najlepiej „zamrozić” swoje pieniądze. A ponieważ sam finansami zajmuję się od wielu lat, to postanowiłem przygotować taki ranking dla czytelników bloga. W 100% obiektywny, zawierający najlepsze dostępne oferty.

Poniżej prezentuję więc codziennie aktualizowany ranking najlepszych lokat bankowych. Depozyty zestawione są według oprocentowania, a oprócz tego każdy z nich zawiera mnóstwo informacji – od minimalnej i maksymalnej kwoty lokaty, czasu trwania lokaty, aż po konkretne detale – które widoczne są po kliknięciu „Więcej”.

Ale aby nikt nie musiał przeglądać ofert, z których i tak nie skorzysta, ranking wyposażony jest w dwa suwaki – za pomocą których określamy jaką kwotą dysponujemy i na jaki okres możemy te środki ulokować. Możemy również kliknąć w „Więcej opcji” i ustawić w jaki sposób chcemy otworzyć lokatę i z jakich ofert chcemy zrezygnować – na przykład tych, które są na nowe środki czy dla nowych klientów. Pamiętajmy jednak, że często to te lokaty mają najlepszy oprocentowanie.

Co najważniejsze: ranking jest zawsze aktualny. Zmiany wprowadzane są na bieżąco, praktycznie codziennie. Gdybyś jednak znalazł (znalazła) jakieś nieścisłości – to daj znać przez formularz kontaktowy.