Wystartowała jeszcze jedna promocja banku BGŻ BNP Paribas, w której zgarnąć możemy premię za płatności kartą. Tym razem jednak bank postanowił wyciągnąć rękę również do swoich byłych klientów – mogą oni skorzystać z promocji, ale pod warunkiem, że konto zamknęli dawno temu.

iKonto dla klientów sprzed 36 miesięcy

200 zł za założenie iKonta BGŻ BNP Paribas
Promocja „iKonto z kartą” przeznaczona jest dla osób, które nie są lub nie były posiadaczem ani współposiadaczem rachunku osobistego w banku w okresie 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku. Oczywiście wliczamy w to zarówno dawny BGŻ, jak i BNP Paribas.

Same zasady promocji są dosyć proste: wniosek o konto musi zostać złożony z dedykowanej strony promocji, najpóźniej do 31.03.2017. Bank jednak zastrzega, że w promocji obowiązuje limit 1000 wniosków – później kolejni uczestnicy promocji nie będą przyjmowani.

Proces założenia konta następuje za pomocą wizyty kuriera, tzn. po złożeniu wniosku internetowego przyjdzie do nas kurier w celu podpisania umowy.

3% zwrotu za (prawie) wszystkie zakupy

Po założeniu konta premia będzie naliczana jako 3% wartości kwoty transakcji bezgotówkowej dokonanej kartą. Maksymalnie do zdobycia mamy 40 zł miesięcznie, a ponieważ promocja trwa przez 5 miesięcy – łącznie zyskać możemy 200 zł.

Istotny jest tylko fakt, że regulamin promocji wyklucza transakcje dokonane kartą w sklepach oznaczonych kodem:

  • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
  • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
  • 4111, określający m.in. usługi transportowe,
  • 6012, określający instytucje finansowe,
  • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
  • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
  • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne.
  • 4900 określający płatność rachunków

Szczegóły promocji w regulaminie.

Ile kosztuje iKonto (Konto Praktyczne)?

Za prowadzenie iKonta nie zapłacimy ani grosza w dwóch przypadkach: po pierwsze – jeśli mamy mniej niż 26 lat. Po drugie – jeśli zapewnimy wpływ na konto na kwotę min. 1000 zł. W innym wypadku zapłacimy 10 zł miesięcznie.

Karta debetowa jest bezpłatna, o ile tylko wykonamy nią płatności bezgotówkowe na kwotę min. 300 zł miesięcznie (inaczej 7 zł). Tu również obowiązuje jednak zwolnienie z opłaty osoby poniżej 26 roku życia.

Wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie są nastomiast bezwarunkowo darmowe.