Promocja z bonami Allegro w zamian za wyrobienie darmowej karty Simplicity powraca! Po sukcesie pierwszej edycji promocji bank postanowił ruszyć z kolejną edycją na nieco zmienionych zasadach. Tym razem do zyskania mamy bon o wartości 300 zł lub 500 zł, o ile spełnimy nieco bardziej wymagające warunki.

300 zł lub 500 zł na allegro za kartę Citi Simplicity

Ta promocja jest już nieaktualna, ale pojawiła się trzecia edycja promocji 400 zł na allegro za kartę kredytową Citibank

300 zł za wydanie 500 zł na zakupy

Aby skorzystać z oferty należy być nowym klientem banku, czyli taką osobą, która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku po 1.01.2015. Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że udamy się na stronę promocji i złożymy wniosek o kartę do 30.06.2017. Po maksymalnie kilku dniach oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Ponieważ mówimy tu o karcie kredytowej, to bank stawia minimalne wymagania, aby ją otrzymać:

Podstawowe wymagania: wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce;
dla firm – min. wiek 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.

Jeśli bank przyzna nam kartę, to dalej będzie już z górki. Wystarczy, że najpóźniej do końca drugiego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy o kartę zalogujemy się do bankowości internetowej Citibank Online lub mobilnej Citi Mobile. Oprócz tego, w identycznym terminie, będziemy musieli wydać kartą min. 500 zł w sklepach i internecie – za „zwykłe” zakupy. Zamiast płacić zwykłą kartą debetową lepiej będzie użyć karty kredytowej Citibanku.

Powyższy wariant sprawia, że do promocji nie dołożymy ani grosza (o ile wybierzemy bezpłatną kartę kredytową Simplicity i będziemy z niej mądrze korzystać). W zamian bank zaoferuje nam 300 zł w postaci bonu Allegro – czyli całkiem nieźle, jak na tak banalne warunki :-)

500 zł za rozłożenie wydatków na raty

Co, jeśli zechcemy zgarnąć bon w wysokości 500 zł? Tu również trzeba się będzie zalogować do bankowości elektronicznej, jednak drugi warunek będzie nieco inny: do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy będziemy musieli:

  • zawrzeć porozumienie o dodatkowy limit kredytowy w wysokości 1000 zł i rozłożyć go na raty w planie spłat „Komfort” lub
  • złożyć dyspozycję dokonania przelewu z limitu karty na kwotę co najmniej 500 zł i rozłożyć ją na raty w planie spłat „Komfort” lub
  • dokonać transakcji kartą na kwotę co najmniej 500 zł i rozłożyć je na raty w ramach planu spłat „Komfort”.

Co to jest ten cały plan spłat „Komfort”? Aktywni czytelnicy pewnie znają go z prześwietleń innych ofert. Zgodnie z tabelą opłat i prowizji rozłożenie na raty transakcji może kosztować nawet 20% jej wartości (jednak najczęściej Citi nie pobiera za to opłaty). Płacimy natomiast za odsetki (do 10%) oraz 20 zł co miesiąc za obsługę planu spłat „Komfort”.

Citibank: opłata za uruchomienie planu ratalnego Komfort

Oznacza to, że w większości przypadków skorzystanie z oferty numer dwa nie będzie opłacalne (zapłacimy więcej prowizji, zamiast wziąć po prostu bon o niższej wartości). Aczkolwiek nie ukrywam, że nie jestem mistrzem korzystania z kredytów i bardzo chętnie przeczytam opis czytelnika, który z takiej oferty skorzystał. Zobaczymy, ile faktycznie to kosztuje.

Wysyłka bonów w obu przypadkach nastąpi do końca trzeciego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Bony znajdziemy po zalogowaniu do bankowości internetowej w sekcji „Wiadomości”.

Jak zyskać najwięcej?

Podsumowując: jeśli chcemy zyskać proste i łatwe 300 zł, to najprościej będzie skorzystać z opcji numer jeden, czyli dokonywaniu zakupów za pomocą karty kredytowej przez nieco ponad 2 miesiące. Jeśli zadłużenie spłacimy terminowo, to nie będzie żadnych odsetek (tak w końcu działa karta kredytowa). Dodatkowo wybierając kartę kredytową Simplicity nie zapłacimy nic za jej wydanie ani comiesięczną obsługę. Warto jedynie upewnić się podczas rozmowy z konsultantem banku, że nie są uruchamiane żadne dodatkowe pakiety czy ubezpieczenia – oferta ich nie wymaga.

Czy osobiście skorzystałbym z oferty? Raczej tak, ponieważ bon na Allegro warto jest niemal tyle, co „żywa” gotówka – możemy za niego kupić niemal dowolne towary. Warto jedynie pamiętać, że aktualnie Citibank oferuje bony o wartości 400 zł w trzech innych promocjach. Tam trzeba w prawdzie wydać 1000 zł do końca drugiego pełnego miesiąca, jednak dla większości osób nie będzie różnicy czy wymóg wynosi 500, czy 1000 zł – a do zgarnięcia mają bon o wyższej wartości, a w sklepach i tak płacą kilkaset złotych miesięcznie. W tamtych promocjach do wyboru są bony do trzech sklepów internetowych o nieco innym profilu działania niż Allegro. Każdy więc musi zdecydować za siebie, która oferta będzie najkorzystniejsza. Ważne, że jest z czego wybierać :)

Na koniec przypomnę też, że po wyrobieniu karty kredytowej warto zainteresować się promocją konta Citi Priority. Bardzo łatwo będziemy tam mogli zgarnąć kolejne 400 zł premii! :)