Promocja z bonami Allegro w zamian za wyrobienie darmowej karty Simplicity powraca! Po sukcesie pierwszej edycji promocji bank postanowił ruszyć z kolejną edycją na nieco zmienionych zasadach. Tym razem do zyskania mamy bon o wartości 300 zł lub 500 zł, o ile spełnimy nieco bardziej wymagające warunki.

300 zł lub 500 zł na allegro za kartę Citi Simplicity

300 zł za wydanie 500 zł na zakupy

Aby skorzystać z oferty należy być nowym klientem banku, czyli taką osobą, która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku po 1.01.2015. Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że udamy się na stronę promocji i złożymy wniosek o kartę do 30.06.2017. Po maksymalnie kilku dniach oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Ponieważ mówimy tu o karcie kredytowej, to bank stawia minimalne wymagania, aby ją otrzymać:

Podstawowe wymagania: wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce;
dla firm – min. wiek 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.

Jeśli bank przyzna nam kartę, to dalej będzie już z górki. Wystarczy, że najpóźniej do końca drugiego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy o kartę zalogujemy się do bankowości internetowej Citibank Online lub mobilnej Citi Mobile. Oprócz tego, w identycznym terminie, będziemy musieli wydać kartą min. 500 zł w sklepach i internecie – za „zwykłe” zakupy. Zamiast płacić zwykłą kartą debetową lepiej będzie użyć karty kredytowej Citibanku.

Powyższy wariant sprawia, że do promocji nie dołożymy ani grosza (o ile wybierzemy bezpłatną kartę kredytową Simplicity i będziemy z niej mądrze korzystać). W zamian bank zaoferuje nam 300 zł w postaci bonu Allegro – czyli całkiem nieźle, jak na tak banalne warunki :-)

500 zł za rozłożenie wydatków na raty

Co, jeśli zechcemy zgarnąć bon w wysokości 500 zł? Tu również trzeba się będzie zalogować do bankowości elektronicznej, jednak drugi warunek będzie nieco inny: do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy będziemy musieli:

  • zawrzeć porozumienie o dodatkowy limit kredytowy w wysokości 1000 zł i rozłożyć go na raty w planie spłat „Komfort” lub
  • złożyć dyspozycję dokonania przelewu z limitu karty na kwotę co najmniej 500 zł i rozłożyć ją na raty w planie spłat „Komfort” lub
  • dokonać transakcji kartą na kwotę co najmniej 500 zł i rozłożyć je na raty w ramach planu spłat „Komfort”.

Co to jest ten cały plan spłat „Komfort”? Aktywni czytelnicy pewnie znają go z prześwietleń innych ofert. Zgodnie z tabelą opłat i prowizji rozłożenie na raty transakcji może kosztować nawet 20% jej wartości (jednak najczęściej Citi nie pobiera za to opłaty). Płacimy natomiast za odsetki (do 10%) oraz 20 zł co miesiąc za obsługę planu spłat „Komfort”.

Citibank: opłata za uruchomienie planu ratalnego Komfort

Oznacza to, że w większości przypadków skorzystanie z oferty numer dwa nie będzie opłacalne (zapłacimy więcej prowizji, zamiast wziąć po prostu bon o niższej wartości). Aczkolwiek nie ukrywam, że nie jestem mistrzem korzystania z kredytów i bardzo chętnie przeczytam opis czytelnika, który z takiej oferty skorzystał. Zobaczymy, ile faktycznie to kosztuje.

Wysyłka bonów w obu przypadkach nastąpi do końca trzeciego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Bony znajdziemy po zalogowaniu do bankowości internetowej w sekcji „Wiadomości”.

Jak zyskać najwięcej?

Podsumowując: jeśli chcemy zyskać proste i łatwe 300 zł, to najprościej będzie skorzystać z opcji numer jeden, czyli dokonywaniu zakupów za pomocą karty kredytowej przez nieco ponad 2 miesiące. Jeśli zadłużenie spłacimy terminowo, to nie będzie żadnych odsetek (tak w końcu działa karta kredytowa). Dodatkowo wybierając kartę kredytową Simplicity nie zapłacimy nic za jej wydanie ani comiesięczną obsługę. Warto jedynie upewnić się podczas rozmowy z konsultantem banku, że nie są uruchamiane żadne dodatkowe pakiety czy ubezpieczenia – oferta ich nie wymaga.

Czy osobiście skorzystałbym z oferty? Raczej tak, ponieważ bon na Allegro warto jest niemal tyle, co „żywa” gotówka – możemy za niego kupić niemal dowolne towary. Warto jedynie pamiętać, że aktualnie Citibank oferuje bony o wartości 400 zł w trzech innych promocjach. Tam trzeba w prawdzie wydać 1000 zł do końca drugiego pełnego miesiąca, jednak dla większości osób nie będzie różnicy czy wymóg wynosi 500, czy 1000 zł – a do zgarnięcia mają bon o wyższej wartości, a w sklepach i tak płacą kilkaset złotych miesięcznie. W tamtych promocjach do wyboru są bony do trzech sklepów internetowych o nieco innym profilu działania niż Allegro. Każdy więc musi zdecydować za siebie, która oferta będzie najkorzystniejsza. Ważne, że jest z czego wybierać :)

Na koniec przypomnę też, że po wyrobieniu karty kredytowej warto zainteresować się promocją konta Citi Priority. Bardzo łatwo będziemy tam mogli zgarnąć kolejne 400 zł premii! :)