Alior Bank zapowiedział drugą w tym roku zmianę tabeli opłat i prowizji oraz regulaminu programu cashback dla Konta Rozsądnego. Od 1 lipca 2017 zapłacimy za drobne wypłaty z bankomatów, a cashback zostanie obcięty o 1/3 – do poziomu 1% poniesionych wydatków.

Zmiana tabeli opłat w Alior Banku - lipiec 2017
Pomimo tego, że bank wspomina głównie o dwóch powyższych zmianach, to nowa tabela opłat zawiera ich znacznie więcej. Od lipca zapłacimy więcej za przelewy natychmiastowe (od 1 do 3 zł więcej) i przelewy w oddziale (średnio o 1 zł więcej). Zmienią się również warunki zwolnienia z opłaty za kartę do Konta Internetowego – zamiast wydania 100 zł miesięcznie konieczne będzie wydanie 300 zł – inaczej zapłacimy 6 zł.

Istotną dla wielu osób zmianą jest wprowadzenie minimalnej kwoty wypłaty z bankomatów krajowych Euronet dla wszystkich kont, oprócz Konta Wyższej Jakości. Od lipca wypłata będzie kosztować 5 zł, jeśli wyniesie mniej niż 100 zł. To niemal identyczna zagrywka, jak kilka miesięcy temu w mBanku. Czyżby nowy trend?

Na koniec kilka słów o programie cashback, który obowiązuje klientów Konta Rozsądnego. Do tej pory posiadacze rachunku mogli zgarniać 1,5% (po styczniowej obniżce z 3%), a od lipca zarobią już symboliczne 1% od wartości transakcji w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach. Warto pamiętać, że cashback naliczany jest tylko wtedy, kiedy na koncie odnotowano wpływ z tytułu wynagrodzenia, stypendium itd., a maksymalna wysokość zwrotu wynosi 400 zł rocznie (max. 50 zł miesięcznie).

Szczegóły w wykazie zmian na stronie banku.

Zmiany mi się nie podobają. Gdzie się przenieść?

Choć zmiany nie są rewolucyjne to trzeba zauważyć, że to już któraś z kolei zmiana tabeli opłat w Alior Banku. Od czasów darmowego konta i „wyższej kultury bankowości” minęło sporo czasu i wiele osób myśli coraz intensywniej o zmianie banku. Gdzie są udać? Do wyboru jest kilka ciekawych ofert.

Po pierwsze – chwalony przez wielu Bank Millennium. Tu warunki zwalniania z opłat są bardzo proste (wpływ 1000 zł i wykonanie 1 transakcji kartą), a w zamian otrzymujemy darmowe konto, kartę i wypłaty z bankomatów. Do końca maja możemy również zgarnąć nawet 560 zł na start dzięki promocji Money Mania.

Co, jeśli nie chcemy przejmować się żadnymi warunkami i chcemy po prostu darmowe konto? Tu z pomocą przychodzi Nest Bank, który w zasadzie jako ostatni bank proponuje 0 zł za wszystkie podstawowe usługi: konto, kartę i wypłaty z bankomatów. Konto można założyć pod tym adresem.

Jakie są inne propozycje? Generalnie to wszystko zależy od tego jak używać będziemy rachunku i na spełnienie jakich warunków możemy się zgodzić. Polecam więc skorzystać z naszej porównywarki rachunków bankowych, która na podstawie wydatków i wpływów sama podpowie które konto opłaca się najbardziej ;)