Zmiany w Alior Banku: ponowne obcięcie cashbacku i płatne wypłaty poniżej 100 zł!

Alior Bank zapowiedział drugą w tym roku zmianę tabeli opłat i prowizji oraz regulaminu programu cashback dla Konta Rozsądnego. Od 1 lipca 2017 zapłacimy za drobne wypłaty z bankomatów, a cashback zostanie obcięty o 1/3 – do poziomu 1% poniesionych wydatków.

Zmiana tabeli opłat w Alior Banku - lipiec 2017
Pomimo tego, że bank wspomina głównie o dwóch powyższych zmianach, to nowa tabela opłat zawiera ich znacznie więcej. Od lipca zapłacimy więcej za przelewy natychmiastowe (od 1 do 3 zł więcej) i przelewy w oddziale (średnio o 1 zł więcej). Zmienią się również warunki zwolnienia z opłaty za kartę do Konta Internetowego – zamiast wydania 100 zł miesięcznie konieczne będzie wydanie 300 zł – inaczej zapłacimy 6 zł.

Istotną dla wielu osób zmianą jest wprowadzenie minimalnej kwoty wypłaty z bankomatów krajowych Euronet dla wszystkich kont, oprócz Konta Wyższej Jakości. Od lipca wypłata będzie kosztować 5 zł, jeśli wyniesie mniej niż 100 zł. To niemal identyczna zagrywka, jak kilka miesięcy temu w mBanku. Czyżby nowy trend?

Na koniec kilka słów o programie cashback, który obowiązuje klientów Konta Rozsądnego. Do tej pory posiadacze rachunku mogli zgarniać 1,5% (po styczniowej obniżce z 3%), a od lipca zarobią już symboliczne 1% od wartości transakcji w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach. Warto pamiętać, że cashback naliczany jest tylko wtedy, kiedy na koncie odnotowano wpływ z tytułu wynagrodzenia, stypendium itd., a maksymalna wysokość zwrotu wynosi 400 zł rocznie (max. 50 zł miesięcznie).

Szczegóły w wykazie zmian na stronie banku.

Zmiany mi się nie podobają. Gdzie się przenieść?

Choć zmiany nie są rewolucyjne to trzeba zauważyć, że to już któraś z kolei zmiana tabeli opłat w Alior Banku. Od czasów darmowego konta i „wyższej kultury bankowości” minęło sporo czasu i wiele osób myśli coraz intensywniej o zmianie banku. Gdzie są udać? Do wyboru jest kilka ciekawych ofert.

Po pierwsze – chwalony przez wielu Bank Millennium. Tu warunki zwalniania z opłat są bardzo proste (wpływ 1000 zł i wykonanie 1 transakcji kartą), a w zamian otrzymujemy darmowe konto, kartę i wypłaty z bankomatów. Do końca maja możemy również zgarnąć nawet 560 zł na start dzięki promocji Money Mania.

Co, jeśli nie chcemy przejmować się żadnymi warunkami i chcemy po prostu darmowe konto? Tu z pomocą przychodzi Nest Bank, który w zasadzie jako ostatni bank proponuje 0 zł za wszystkie podstawowe usługi: konto, kartę i wypłaty z bankomatów. Konto można założyć pod tym adresem.

Jakie są inne propozycje? Generalnie to wszystko zależy od tego jak używać będziemy rachunku i na spełnienie jakich warunków możemy się zgodzić. Polecam więc skorzystać z naszej porównywarki rachunków bankowych, która na podstawie wydatków i wpływów sama podpowie które konto opłaca się najbardziej ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Szczęśliwych posiadaczy Wysokiej Jakości ze znakiem Q nie ruszają? Wszystko po staremu , zmiany dotyczą tylko innych kont? A czy na Rozsądnym odpowiednio , z umiarem i rozsądnie przechylajac cwiarteczke będzie zwrot na zakąske ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • tak, KWJ bezpieczne :)

   Michał
  • Ale zmiany w KWJ także zapowiadali, oczywiście ciągle obowiązuje okres gwarancji braku zmian 5 lat od założenia (mi już dużo nie zostało).

   Don Quijote de la Mancha
  • Czyli jako ich klient tuż przedtuningowy, tylko co zwerbowany dopiero zaczynam plan 5- letni ? xyz

   prawdziwy-xyz
  • Dokładnie, a jeśli coś zepsują, to szybciej to mnie dotknie…

   Don Quijote de la Mancha
 • ktoś wytłumaczy o co chodzi z ćwiarteczką?

  asd Odpowiedz
  • Właśnie!

   dxg
  • Chodzi o to , aby nie brać samej buteleczki a tylko pod zakąske , by w żołądku pusto nie było, w glowie się nie zakręcilo i z nóg nie zwalilo . Więcej pisać nie można , bo jak w banku przeczytają to z klubem AA zapoznają . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Konia z rzędem temu kto nie wiedział o co chodzi a zrozumiał te alegorie i symbole…

   jarosword14
  • @prawdziwy wraca w najlepszej formie :) tak trzymaj! ehhh jak za dawnych lat

   koles
  • napisze coś w stylu tych idiotycznych wypowiedzi: ja obroty robie na marchewkach, truskawkach i śliwkach potem przepuszczam przez buraki i ręcznie miksuje, w ten sposób wyciągam z tego całkiem niezłe pomarańcze….
   zastanówcie sie po chu*a dajecie takie bezsensowne wpisy? jak kodujecie coś tak że nikt tego ma niezrozumieć to po co to pisać? bo jak te wasze podpowiedzi skojarzenia mają kogoś naprowadzić na jakiś sposób jeśli go niezna?

   Herman
  • „jak te wasze podpowiedzi skojarzenia mają kogoś naprowadzić na jakiś sposób jeśli go niezna?”
   — ale jeśli ktoś sposób zna, to taka informacja (np. dotycząca TMUB) staje się bardzo przydatna…

   Don Quijote de la Mancha
  • prawidziwy przecież to jest genialnie proste wystarczy chwilę pomyśleć i skojarzyć fakty – nie będę podpowiadał bo skończy się jak z płazem ale z tego co widzę ćwiarteczki nie ma w bazie MCC choć podejrzewam że byłoby 5411 zgadza się??

   zenek64
 • Drogi Adminie i Czytelnicy!
  Czy może wiecie coś na temat karty kredytowej Fair z banku BPH po przenosinach do Aliora? Odesłali mnie do jakiejś strony, gdzie nie ma ani słowa o zwrotach za transakcje. Prośby o wyjaśnienie sytuacji pozostają bez odpowiedzi.

  Pawlik Odpowiedz
  • karta fair to teraz karta OK , zwroty poki co sie nie zmienily

   Dzikus
  • Też pytałem o kartę fair i jak pisał Dzikus, potwierdzili że nic się nie zmienia (jedynie nazwa z fair na ok!). Z drugiej strony pytanie czy ma ktoś zapisany regulamin tej promocji z BPH? Do kiedy jest wypłacany zwrot za dany kwartał?

   gg_
 • Czy można już wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym ze względu na wprowadzane zmiany?

  slayer Odpowiedz
 • Mam konto wyższej jakości więc zmiany mnie nie dotyczą. Czy mogę jednak wypowiedzieć je ze skutkiem natychmiastowym?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Odpowiadając na swoje i Twoje pytanie – zapis z TOiP:
   „Klient ma prawo, przed datą proponowanego wejścia w życie zmian, wypowiedzieć Umowę, której dotyczą zmiany Taryfy Opłat i Prowizji ze skutkiem natychmiastowym bez ponoszenia opłat związanych z wypowiedzeniem Umowy lub opłat wynikających z proponowanych zmian.”
   Wg mnie w przypadku np. mojego Konta Internetowego (Lubię to! w BPH) tak, a jeżeli zmiany nie dotknęły Twojego konta to raczej nie.

   slayer
 • Admin Michał – cashback czy moneyback?? Uczysz ludzi żeby nie mylić tych pojęć a sam strzeliłeś gafę :P

  zenek64 Odpowiedz
  • choć jak widać na grafice bankowcy z Aliora też nie rozróżniają tych 2 pojęć

   zenek64
  • W żadnym wypadku. Sam Alior nazywa to cashbackiem, z resztą kilka lat temu tak się mówiło – teraz popularniejszy jest moneyback.

   Druga sprawa, że cashback = zwrot za zakupy w sklepach, natomiast cash back = wyciągnięcie pieniędzy ze sklepowej kasy przy okazji zakupów. Sama Visa nazwała tak (ze spacją).

   Michał
 • @Herman
  W TMUB skuteczny jest przelew na poczcie. Póki co ma dobry MCC i kosztuje 3,40 czy 3,60.
  Czy sposób Euronet jest skuteczny w ING? Ktoś praktykował i potwierdzi?
  Ja potwierdzam sposób Euronet w Citi i Millennium. Wypróbowane i sprawdzone.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • To w ING są jakieś moneybacki? Dla zwolnienia z opłaty za kartę przekaz bankomatowy skuteczny jest.

   Ogólnie zasada jest prosta: jeśli regulamin nie wyklucza MCC, to przekaz bankomatowy zadziała. Co ciekawe, jest to transakcja typu retail, więc zadziała nawet, gdyby nie były dopuszczone transakcje CNP (np. sprytne).

   Don Quijote de la Mancha
 • @DQdlM
  ING póki co nie ma moneybecku ale aktualna promocja wymaga wydania 1000zł a jak uczestniczyśz jednocześnie w kilku promocjach to autentycznie nie ma na co wydać tyle kasy. Ja auktualnie mam X2X2 Premium/ 2tys./ 2xCiti/600/ 1xBGŻNP/1350/. Od maja zwalnia się 2xpremium więc wejdziemy w ING. I dlatego pytam o ” bezkosztowe zakupy” .

  Eugeniusz Odpowiedz
 • No to podjąłem decyzję że szukam innego banku, do tej pory zarabiałem na cashback po 30- 50zł co miesiąc i podobnie żona, a utrzymanie miesięczne konta to 5 zł więc się zwracało z nawiązką.

  Nie jestem obeznany w ofertach banków ale dzięki livesmart pewnie znajdę coś korzystniejszego niż obecna oferta konta rozsądnego w Aliorze.

  Szkoda bo Alior był moim drugim bankiem po PKO SA w życiu i miałem go od 2009 roku,

  Biorę się więc za analizę gdzie obecnie zyskam najwięcej i przenosze się

  rafal1983 Odpowiedz
  • Ja też chyba powinienem zmienić konto, ale na razie nie mam pomysłu na co. Myslalem, ze może na Raiffeisen, ale jakoś nie wiem…

   kilobyte
  • Skoro i tak limity zostają, to jeszcze pociągnę z nimi.

   EwkaMewka
 • Zdecydowałem się na ING za otwarcie 100 i za polecenie 100, osoba której polecę konto dostaje 50, a tą osobą będzie żona, czyli 250 do przodu;)

  rafal1983 Odpowiedz
 • ,,Wyższa kultura bankowości” zniszczyła wspaniały bank Meritum i jego konto darmowe 0 zł za wszystko w tym bankomaty w Polsce i za granicą oraz swego czasu lokata 5%, teraz PAPA bank BPH. Gratuluje Alior Bank!

  Kuba Odpowiedz
 • Szkoda, że nie reklamujecie bezpłatnych banków jak IDEA BANK i Nest Bank co są bezwarunkowo za FREE a idea bank od tylu lat nie podniósł opłat a nowe regulaminy ich są a opłat nie widać

  IDEA BANK:
  [Wykaz zmian] https://www.ideabank.pl/uploads/doc/04_2017_Wykaz_zmian.pdf

  [KOMUNIKAT]
  https://www.ideabank.pl/uploads/doc/04_2017_Pelna_tresc_komunikatu.pdf
  [TABELA OPŁAT]
  https://www.ideabank.pl/uploads/doc/04_2017_Tabela_oplat_i_prowizji_rachunkow_dla_klientow_indywidualnych.pdf

  ders Odpowiedz
 • Bankowość internetowa ING vs Alior. Knockout dla Alior, dobrze się stało że się wkurzylem na Aliorbank, bo inaczej nie zobaczylbym co oferuje ING.

  Najlepsze jest powiadamianie Push, rewelacja.

  rafal1983 Odpowiedz
  • Ty sie tak nie podniecaj tym ING, poczekaj do pierwszego problemu z kontem to czar Ci prysnie.Zamykam (nałem) z rodzina 5 kont bo dla mnie ich poziom merytoryczny i podejscie do klienta = Getin Bank.

   rw8888
  • Ja wolę bezpłatne powiadomienia email, gdyż na telefon przecież też dochodzą, a widać je na innych urządzeniach (oczywiście najlepsza byłaby możliwość wyboru dowolnych).

   Bankowość ING jest ładna, ale pod względem funkcjonalności pozostaje lata świetlne za Aliorem, dwa przykłady:
   – definiując zlecenie stałe, wykonywane np. 1. dnia miesiąca, nie można wybrać co w wypadku, gdy w jakimś miesiącu będzie to dzień wolny (w Aliorze można wybrać dzień roboczy wcześniejszy albo późniejszy);
   – nie znalazłem historii zleceń na TFI, w szczególności nie widać zlecenia jeszcze nie wykonanego (w Alior widać zmieniający się status).

   Don Quijote de la Mancha
  • Poczekajmy na recenzje nowej aplikacji Aliora bo na dniach ma się pojawić!

   EwkaMewka
  • Bankowość w ING to BYŁA rewelacyjna (wg mnie najlepsza na rynku). To co teraz tam widać to z funkcjonalnością nie ma wiele wspólnego, chyba że masz jedno konto i lubisz kółeczka. Można o tym poczytać w komentarzach wszędzie, gdzie ktoś pisze o ing, w tym na ich własnym forum (rok historii zgłaszania uwag – bez reakcji innej niż marketingowe typu „klienci tak chcieli”).
   Sam po latach zrezygnowałem bo różnica i braki podstawowych funkcjonalności są niedopuszczalne.
   Stary klasyczny Alior oby po unowocześnieniu (planowane w maju) nie stracił funkcjonalności, tylko zyskał normalną aplikację.

   Grolol
 • No to wyjdzie albo nie wyjdzie w praniu

  rafal1983 Odpowiedz
 • pytanie z innej beczki czy w promocjach aliora dla nowych klientow , klient kantoru aliora traci ma dalej status nowego czy juz jako korzystajacy z uslug ? czy TMUB tak samo?

  zuk Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy