mBank dołączył do grona banków, które chcą przyciągnąć do siebie klientów oferując lokatę startową o wysokim oprocentowaniu. Do zgarnięcia jest bowiem aż 5,5% w skali roku, czyli najwięcej spośród aktualnych ofert w rankingu lokat. Sprawdźmy wiec jakie haczyki kryją się w warunkach oferty.

eKonto w zestawie z lokatą 5,5%

Po pierwsze, tradycyjnie oferta skierowana jest do nowych klientów banku, czyli takich, którzy przed 4.11 nie posiadali lub nie posiadają żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w mBanku. Aby skorzystać z promocji należy otworzyć rachunek przez specjalny, dedykowany wniosek o otwarcie eKonta z lokatą. Czas mamy do 31.12.2013. Dodatkowo aby zostać objętym promocją należy zaakceptować jej regulamin i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych:

[klienci] nie wyrażą sprzeciwu przeciw przetwarzaniu ich danych osobowych przez mBank w celach promocji i marketingu działalności prowadzonej przez mBank, w tym świadczonych usług oraz oferowanych produktów.

eKonto z lokatą 5,5%

Lokata 5,5% na 2 miesiące do 10 tysięcy

Podczas składania wniosku konieczne będzie zdefiniowanie kwoty lokaty, którą chcemy założyć. Minimalna wartość lokaty to tysiąc złotych, a maksymalna: 10 000 zł. Czas trwania lokaty to 2 miesiące (a lokatę można założyć tylko jedną). Lokatę otwiera się poprzez przelew określonej kwoty na nowo-otwarte eKonto.

Darmowe bankomaty, ale nie karta

Oprócz lokaty mBank dorzuca również darmowe bankomaty. W regulaminie nie jest tylko sprecyzowane na ile i które. Wyrobienia karty raczej nie można ominąć, więc pamiętamy o opłacie miesięcznej za jej użytkowanie – 7 zł o ile nie wydamy min. 200 zł. Jeśli jednak nie mamy zamiaru z niej korzystać wystarczy ją… zamknąć po wydaniu (lub nawet nie aktywować) – regulamin nie mówi nic o tym, że należy z niej korzystać :)

Na koniec jeden haczyk: z promocji może skorzystać jedynie pierwszych 5000 klientów banku. Biorąc jednak pod uwagę to, iż w poprzedniej promocji z licznikiem liczba zakładanych kont była nieduża (prawie każdy ma lub miał konto w mBanku ;)) nie warto się tym specjalnie przejmować. Stan licznika można sprawdzić na stronie promocji.