eKonto z lokatą 5,5% „Ona i On” – mBank daje najwięcej na rynku!

mBank dołączył do grona banków, które chcą przyciągnąć do siebie klientów oferując lokatę startową o wysokim oprocentowaniu. Do zgarnięcia jest bowiem aż 5,5% w skali roku, czyli najwięcej spośród aktualnych ofert w rankingu lokat. Sprawdźmy wiec jakie haczyki kryją się w warunkach oferty.

eKonto w zestawie z lokatą 5,5%

Po pierwsze, tradycyjnie oferta skierowana jest do nowych klientów banku, czyli takich, którzy przed 4.11 nie posiadali lub nie posiadają żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w mBanku. Aby skorzystać z promocji należy otworzyć rachunek przez specjalny, dedykowany wniosek o otwarcie eKonta z lokatą. Czas mamy do 31.12.2013. Dodatkowo aby zostać objętym promocją należy zaakceptować jej regulamin i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych:

[klienci] nie wyrażą sprzeciwu przeciw przetwarzaniu ich danych osobowych przez mBank w celach promocji i marketingu działalności prowadzonej przez mBank, w tym świadczonych usług oraz oferowanych produktów.

eKonto z lokatą 5,5%

Lokata 5,5% na 2 miesiące do 10 tysięcy

Podczas składania wniosku konieczne będzie zdefiniowanie kwoty lokaty, którą chcemy założyć. Minimalna wartość lokaty to tysiąc złotych, a maksymalna: 10 000 zł. Czas trwania lokaty to 2 miesiące (a lokatę można założyć tylko jedną). Lokatę otwiera się poprzez przelew określonej kwoty na nowo-otwarte eKonto.

Darmowe bankomaty, ale nie karta

Oprócz lokaty mBank dorzuca również darmowe bankomaty. W regulaminie nie jest tylko sprecyzowane na ile i które. Wyrobienia karty raczej nie można ominąć, więc pamiętamy o opłacie miesięcznej za jej użytkowanie – 7 zł o ile nie wydamy min. 200 zł. Jeśli jednak nie mamy zamiaru z niej korzystać wystarczy ją… zamknąć po wydaniu (lub nawet nie aktywować) – regulamin nie mówi nic o tym, że należy z niej korzystać :)

Na koniec jeden haczyk: z promocji może skorzystać jedynie pierwszych 5000 klientów banku. Biorąc jednak pod uwagę to, iż w poprzedniej promocji z licznikiem liczba zakładanych kont była nieduża (prawie każdy ma lub miał konto w mBanku ;)) nie warto się tym specjalnie przejmować. Stan licznika można sprawdzić na stronie promocji.

Nie przegap!

Komentarze

 • Witam,
  otwierałam konto w mBanku kilka miesięcy temu online, i można nie wnioskować o kartę :) podczas składania wniosku można odznaczyć, że nie chcemy karty :)

  biedroneczka84 Odpowiedz
 • Raczej to nie przejdzie:

  złożą wniosek o otwarcie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego eKONTO z darmowymi bankomatami wraz z wnioskiem o wydanie debetowej karty płatniczej do rachunku eKONTO, z darmowymi bankomatami (wniosku, o którym mowa 3 powyżej, nie można złożyć za pośrednictwem placówek naziemnych sieci Aspiro oraz MultiBanku)

  Nie ma natomiast nic o późniejszym aktywowaniu karty, więc po prostu można ją wyrzucić lub aktywować i zaraz zamknąć. Wyrobienie wszak nic nie kosztuje, a mamy gwarancję spełnienia promocji.

  Michał Odpowiedz
 • Zakładając że mbank daje oprocentowanie wyższe od standardowej lokaty o 2,5% to przy maksymalnej kwocie lokaty (10 000zł) zyskujemy po odprowadzeniu podatku belki zaledwie 33,75zł. Za taką kwotę to mi się nawet nie chce bawić z mbankiem.

  Jak dla mnie to lipna oferta

  Maksymilian Odpowiedz
 • Maksymilian: dokładnie tak. Poza tym jeśli ktoś nie miał jeszcze konta w mbanku, to można z powodzeniem założyć, że nie miał go również np. w ideabanku – więc może skorzystać z 3miesięcznej lokaty na 4,75% – róźnica będzie wtedy jeszcze mniejsza.

  kiełbasa Odpowiedz
 • Wystarczy wejść na ich forum http://www.mbank.pl/forum i poczytać opinie klientów o tym parabanku plus ich sweetaśny/”ah oh” nowy interface – nie dziękuję.

  Czy mam u nich konto? Tak, ale puste – czekam aż Commerzbank wykopie ten managment co tak zepsuł kiedyś tak dobry bank i poszedł nie jeden raz na udry z klientami.

  Drzeworyt Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy