Citibank w tym tygodniu obwieścił kilka zmian. Po pierwsze: koniec współpracy z Miles & More. Po drugie: nowa karta kredytowa PremierMiles. Ale w zasadzie dopiero trzecia zmiana ma największy wpływ na nas, jako użytkowników zwykłych kart kredytowych, których bank przyciągnął do siebie m.in. tabletami, telefonami lub premią 200 zł w gotówce. Od stycznia 2015 roku zmienia się tabela opłat i prowizji co oznacza, że prawie każdy posiadacz karty kredytowej Citi Handlowego zapłaci 6 zł miesięcznie za usługę CitiPhone, czyli kontakt telefoniczny z bankiem.

CitiPhone: 6 zł miesięcznie

Jak zrezygnować z CitiPhone?

Jeśli pomyśleliście właśnie o tym, aby kartę zamknąć – mamy dobrą wiadomość. Z CitiPhone można ponoć zrezygnować, o czym bank informuje (bardzo) drobnym i ledwo czytelnym druczkiem w mailingu (swoją drogą spróbujcie przeczytać go w wersji angielskiej ;)):

CitiPhone: płatny 6 zł

Powyższy komunikat przepisaliśmy dla was nieco większą czcionką:

Możliwość korzystania z CitiPhone: 6 zł (Jeśli jednak korzystasz już z bankowości on-line, możesz zrezygnować z opłaty za obsługę przez infolinię pisząc do nas w Citibank Online. Zawsze możesz zadzwonić do CitiPhone, żeby aktywować i zastrzec kartę lub skorzystać z Automatycznego Bankiera)

Jak pozbyć się opłaty za kartę?

Tu również warto dodać, że użytkowanie wybranej karty kredytowej według najnowsze tabeli opłat również może słono kosztować: najczęściej 8 – 18 zł miesięcznie (oczywiście jeśli ktoś skorzystał z promocji na start pierwszy rok ma za darmo). Przypominamy więc o pewnym znanym tricku: jeśli zadzwonimy na infolinię banku i powiemy, że kartę chcemy zamknąć – w większości przypadków bank zniesie nam opłatę dożywotnio w zamian za zmianę decyzji. Dajcie znać, czy patent ciągle działa.

Podsumowując: jeśli macie lepszy pomysł na wydanie 72 zł rocznie (za CitiPhone) i nawet 216 zł (za utrzymanie karty) – warto skorzystać z powyższych informacji. Jeśli wasi znajomi również posiadają kartę kredytową w Citi – koniecznie powiadomcie ich o zmianach!