Wystartował program poleceń PKO Banku Polskiego „Moja Firma – Moje PKO”. W zamian za polecenie konta firmowego znajomemu możemy zgarnąć 100 zł premii, natomiast nowy klient może otrzymać 200 zł. Zasady promocji wyglądają na bardzo podobne do oferty dla klientów indywidualnych – czyli są całkiem proste :)

200 zł za konto firmowe PKO BP

Tylko dla nowych klientów

Aby skorzystać z promocji należy być osobą prowadzącą działalność gospodarczą lub będącą wspólnikiem spółki cywilnej. Oprócz tego należy nie być w trakcie wnioskowania o PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu, ani tym bardziej posiadaczem jednego z rachunków firmowych PKO – i to w okresie od 10.07.2014.

Jeśli spełniamy te warunki to musimy złożyć wniosek o jeden z powyższych rachunków wraz z kartą debetową poprzez stronę mojafirma.pkobp.pl, podając przy tym kod polecający jednego z obecnych klientów PKO Banku Polskiego (niekoniecznie firmowego), który zarejestrował się uprzednio w programie poleceń. O kod najlepiej poprosić znajomego. Jeśli jednak nie macie nikogo takiego to piszcie przez formularz kontaktowy – podeślemy.

Istotne również, aby podczas składania wniosku wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank materiałów marketingowych. Sam konto musi zostać otwarte (przez kuriera) do końca okresu promocyjnego – w tym wypadku do 30.09.2017.

200 zł za wydanie 200 zł i przelew ZUS

Co dalej? Zgodnie z regulaminem aktualnej edycji promocji konieczne jest wykonanie co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej o łącznej wartości min. 200 zł przy użyciu BLIKa lub karty wydanej do konta oraz co najmniej jednego przelewu do ZUS. Identycznie jak w promocji konta osobistego tu również obowiązuje wykluczenie transakcji bezgotówkowych w internecie – do kwoty 200 zł wliczają się tylko zakupy stacjonarne, zaksięgowane w ciągu 30 dni od daty otwarcia konta. Przelew również musi zostać wykonany w tym terminie.

Jeśli spełnimy powyższe warunki, to bank przekaże nam nagrodę w postaci 200 zł w postaci przelewu na nowootwarte konto. Choć regulamin definiuje bardzo długi czas oczekiwania (75 dni od końca promocji), to z doświadczenia wiemy, że przelewy dokonywane są znacznie wcześniej. Niestety ze względu na to, że promocja dotyczy kont firmowych trzeba będzie pamiętać o zapłacie podatku dochodowego – realnie więc zyskamy nieco mniej, zależnie od progu podatkowego.

100 zł dla polecających

Oprócz powyższej nagrody warto pamiętać o tym, że premię otrzyma również osoba polecająca – ale o połowę mniejszą. Dodatkowo bank nagrodzi osoby, które polecą największą liczbę kont nagrodą w wysokości 5 tys., 3 tys. lub 1 tys. zł.

Ile kosztuje konto firmowe w PKO?

Czy warto polecać firmowe konto w PKO BP na dłużej? Tu mam nieco mieszane uczucia. Choć pierwsze 6 miesięcy prowadzenia konta jest darmowe (o ile mamy działalność gospodarczą której, niż 12 miesięcy), to później można zapłacić za rachunek nawet 25 zł. Z opłaty można być jednak zwolnionym – ale po warunek wykonanie przelewu do ZUS oraz wydania 500 zł kartą.

Jeśli chodzi o kartę debetową – zapłacić możemy 30 zł w postaci opłaty rocznej, ale dopiero po roku użytkowania. Wygląda więc na to, że konto idealnie się nada jako rachunek dla premii, ale niekoniecznie jako konto na lata – no chyba, że ktoś wydaje kartą co miesiąc 500 zł i nie przeszkadza mu 30 zł opłaty rocznej.