200 zł za konto firmowe w PKO w nowym programie poleceń „Moja Firma – Moje PKO”

Wystartował program poleceń PKO Banku Polskiego „Moja Firma – Moje PKO”. W zamian za polecenie konta firmowego znajomemu możemy zgarnąć 100 zł premii, natomiast nowy klient może otrzymać 200 zł. Zasady promocji wyglądają na bardzo podobne do oferty dla klientów indywidualnych – czyli są całkiem proste :)

200 zł za konto firmowe PKO BP

Tylko dla nowych klientów

Aby skorzystać z promocji należy być osobą prowadzącą działalność gospodarczą lub będącą wspólnikiem spółki cywilnej. Oprócz tego należy nie być w trakcie wnioskowania o PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu, ani tym bardziej posiadaczem jednego z rachunków firmowych PKO – i to w okresie od 10.07.2014.

Jeśli spełniamy te warunki to musimy złożyć wniosek o jeden z powyższych rachunków wraz z kartą debetową poprzez stronę mojafirma.pkobp.pl, podając przy tym kod polecający jednego z obecnych klientów PKO Banku Polskiego (niekoniecznie firmowego), który zarejestrował się uprzednio w programie poleceń. O kod najlepiej poprosić znajomego. Jeśli jednak nie macie nikogo takiego to piszcie przez formularz kontaktowy – podeślemy.

Istotne również, aby podczas składania wniosku wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank materiałów marketingowych. Sam konto musi zostać otwarte (przez kuriera) do końca okresu promocyjnego – w tym wypadku do 30.09.2017.

200 zł za wydanie 200 zł i przelew ZUS

Co dalej? Zgodnie z regulaminem aktualnej edycji promocji konieczne jest wykonanie co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej o łącznej wartości min. 200 zł przy użyciu BLIKa lub karty wydanej do konta oraz co najmniej jednego przelewu do ZUS. Identycznie jak w promocji konta osobistego tu również obowiązuje wykluczenie transakcji bezgotówkowych w internecie – do kwoty 200 zł wliczają się tylko zakupy stacjonarne, zaksięgowane w ciągu 30 dni od daty otwarcia konta. Przelew również musi zostać wykonany w tym terminie.

Jeśli spełnimy powyższe warunki, to bank przekaże nam nagrodę w postaci 200 zł w postaci przelewu na nowootwarte konto. Choć regulamin definiuje bardzo długi czas oczekiwania (75 dni od końca promocji), to z doświadczenia wiemy, że przelewy dokonywane są znacznie wcześniej. Niestety ze względu na to, że promocja dotyczy kont firmowych trzeba będzie pamiętać o zapłacie podatku dochodowego – realnie więc zyskamy nieco mniej, zależnie od progu podatkowego.

100 zł dla polecających

Oprócz powyższej nagrody warto pamiętać o tym, że premię otrzyma również osoba polecająca – ale o połowę mniejszą. Dodatkowo bank nagrodzi osoby, które polecą największą liczbę kont nagrodą w wysokości 5 tys., 3 tys. lub 1 tys. zł.

Ile kosztuje konto firmowe w PKO?

Czy warto polecać firmowe konto w PKO BP na dłużej? Tu mam nieco mieszane uczucia. Choć pierwsze 6 miesięcy prowadzenia konta jest darmowe (o ile mamy działalność gospodarczą której, niż 12 miesięcy), to później można zapłacić za rachunek nawet 25 zł. Z opłaty można być jednak zwolnionym – ale po warunek wykonanie przelewu do ZUS oraz wydania 500 zł kartą.

Jeśli chodzi o kartę debetową – zapłacić możemy 30 zł w postaci opłaty rocznej, ale dopiero po roku użytkowania. Wygląda więc na to, że konto idealnie się nada jako rachunek dla premii, ale niekoniecznie jako konto na lata – no chyba, że ktoś wydaje kartą co miesiąc 500 zł i nie przeszkadza mu 30 zł opłaty rocznej.

Nie przegap!

Komentarze

 • Korzystniej wygląda 1500 zł od Aliora – realnie pewnie ok 750 zł (https://www.aliorbank.pl/wlasna-dzialalnosc/rachunki/ikonto-biznes.html)

  W Odpowiedz
 • Czy osoba polecająca musi spełniać jakieś warunki? Czy wystarczy, że ma konto w PKO BP?

  xx Odpowiedz
 • czy do wyrobienia limitu darmowości – 500 pln wliczają się transakcje internetowe?
  Czy są jakieś wykluczenia? Czy można używać SB?

  xx Odpowiedz
 • Nie da się zapisać do programu poleceń pkobp? Rozumiem, że nie wystarczy mieć konta w pkobp?

  Przemyslaw Odpowiedz
 • Można to polecać z konta osobistego czy musi być z firmowego?

  drudar Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem:

   Uczestnik – pełnoletniego posiadacza lub współposiadacza dowolnego konta PKO Banku Polskiego, z wyłączeniem kont Inteligo prowadzonych przez PKO Bank Polski, przy czym w przypadku pakietów i kont firmowych może to być tylko osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą lub wspólnik spółki cywilnej, który zarejestrował się do Programu

   Michał
 • Witam,
  Mam pytanie, jak ta promocja ma się do tej „Mam PKO – 7. edycja. Powraca promocja, w której PKO BP płaci 100 zł za otwarcie konta i po 50 zł za polecenia”. Czy promocje te łączą się?

  Łukasz Odpowiedz
 • I jak wybrać, z której promocji się skorzysta? Przepraszam za proste pytania, ale jestem nowy w tej dziedzinie.

  Łukasz Odpowiedz
  • Jeśli interesuje cię PKO Konto Firmowe, to musisz wybrać promocję z powyższego wpisu. Promocja z premią 100 zł dotyczy innych rachunków (głównie kont osobistych i innych pakietów firmowych). No i lepsze 200 zł, niż 100 zł :)

   Jeśli natomiast chodzi o łączenie promocji, to najprawdopodobniej nie będzie problemu. Regulaminy tego nie wykluczają.

   Michał
 • PIlne!Bardzo prosze o pilna informacje czy te 200 zl to suma czy jedna transakcja ma byc powyzej 200 zl (tak konsultant twierdzi).Zona bedzie placila za godzine i ma 170 zl, wiec dlatego pilne.

  rw8888 Odpowiedz
 • czy wpłata na zus musi być dowolna (np tylko ubezp. zdrowotne) czy sprawdzają że nie mniej niż xxx ? – chodzi mi o to czy płacić cały (duży) zus czy wystarczy tylko składka zdrowotna….??

  pawelp Odpowiedz
 • dowolna pojedyncza składka np. spoleczne

  rw8888 Odpowiedz
 • Hej, nie napisałeś że może mnie spotkać „opłata za wyciąg okresowy” – 20 PLN …to już premia poszła ….?

  pawelp Odpowiedz
 • i kolejna kiszka….za przekroczenie dopuszczalnego salda debetowego -2 PLN – mając 0 na koncie – ciekawe czy znowu obciążą kolejnymi 2 PLN skoro pobrali ….

  niech szybciej wypłacą i się zmywam….

  pawelp Odpowiedz
  • radze szybko spłać ten debet bo za tydzien dostaniesz smsa z windykacji i policzą sobie kolejne 30 zł – bank dla frajerów niestety (ja poległem na promocji z Orlenem 180 zł psu w dupe i vouchera nie dali)

   zenek64
  • aha zamknięcie konta przed upływem 100 dni od jego założenia – 100 złotych

   zenek64
  • w TOiP tego nie widze?

   rw8888
 • premia wypłacona :-) + karta do orange 10Gb co miesiąc na rok, w KPiR wpisane przychody 200 + 150 :-) konto zamknięte..czekam na przelew z zamkniecia :-)

  pawelp Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy