Wystartował program zakupowy #korzystaj Raiffeisen Polbank. W zamian za wykonywanie wybranych czynności bank będzie nam przyznawał punkty, które później będziemy mogli wymienić na nagrody. Czy warto #korzystać z programu?

Na początek istotna informacja dla osób, które zarejestrowały się do akcji poprzedzającej start programu. Póki co bank (ani pośrednik, organizujący akcje) nie rozesłał żadnych informacji na temat programu. Warto więc wstrzymać się z rejestracją w programie, aby przypadkiem nie stracić obiecanych „podwójnych korzyści” (czyli prawdopodobnie podwójnych punktów). Najprawdopodobniej osoby zapisane w akcji najnajlepiej.pl uzyskają informacje o kolejnych krokach mailem lub SMSem.

Program korzystaj Raiffeisen Polbank

Jak działa nowy program #korzystaj w Raiffeisen Polbank?

Aby skorzystać z programu zakupowego #korzystaj należy być lub zostać klientem Raiffeisen Polbank. Aktywacja programu odbywa się bowiem po zalogowaniu do systemu bankowości internetowej. W przypadku zablokowania wyskakujących okienek pop-up należy je odblokować – bank otworzy nam stronę programu w nowym oknie, gdzie automatycznie zostaniemy zalogowani.

Oprócz tego konieczne będzie spełnienie jeszcze kilku warunków: zaakceptowania zgód na rzecz spółki 2bits (która „ogarnia” cały program na rzecz banku) oraz m.in. wskazanie karty, która będzie brała udział w programie. Tu warto dodać, że od niedawna możliwe jest korzystanie z darmowej karty Wymarzonej Visa (po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej miesięcznie), więc możemy brać udział w programie bezkosztowo.

A jak zdobywać tytułowe punkty? Zgodnie z plikiem „Przeliczniki” do zdobycia mamy jednorazowo:

Warunki otrzymania punktów Liczba punktów
Wykonanie transakcji bezgotówkowej kartą debetową 5 pkt.
Wykonanie transakcji bezgotówkowej naklejką zbliżeniową lub kartą NFC 5 pkt.
Zalogowanie się do systemu R-Online 5 pkt.
Zalogowanie się do aplikacji Mobilny Portfel 5 pkt.
Wykonanie transakcji wymiany walut w R-Dealer 5 pkt.
Posiadanie aktywnej usług R-Alerts Pakiet Rozszerzony 5 pkt.
Wpływ wynagrodzenia (lub świadczenia o podobnym charakterze) lub złożenie dyspozycji przelewu wynagrodzenia w placówce banku 5 pkt.
Posiadanie/otwarcie rachunku bieżącego w Raiffeisen Polbank 10 pkt.

Dodatkowo w ramach akcji promocyjnej możemy zyskać dodatkowe punkty, jeśli wykonamy poniższe warunki w kwietniu 2017:

Warunki otrzymania punktów Liczba punktów
Wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą debetową i/lub kartami NFC na kwotę min. 300 zł (transakcje muszą zostać zaksięgowane w kwietniu) 5 pkt.
Ustanowienie zlecenia stałego 5 pkt.
Zawarcie umowy ubezpieczenia Ochrona na Milion 10 pkt.
Zawarcie umowy ubezpieczenia Zdrowie pod Ochroną 10 pkt.
Zawarcie umowy ubezpieczenia Spokojny Sen 10 pkt.
Zawarcie umowy o kredyt gotówkowy Pierwsza pożyczka 2,99% 15 pkt.
Zawarcie umowy ubezpieczenia Wymarzone Perspektywy, Uniqatowe Strategie, Wymarzona Emerytura 15 pkt.

Patrząc na tabelki łatwo zauważyć, iż realnie do zdobycia mamy maksymalnie jakieś 40-50 punktów (ubezpieczenia i pożyczki są, z naszej perspektywy, nieopłacalne). Ile warte są te punkty?

Teoretycznie przelicznik punktów na złotówki to 1:1. Oczywiście jest to wartość czysto teoretyczna, bo póki co bank nie pozwala nam na wymianę punktów na np. bony o takiej samej wartości złotówkowej (jak Sodexo, Allegro itd.). Na tę chwilę do wyboru mamy e-booki i audiobooki sklepu Virtualo, kody rabatowe na pakiety Light Box, prezenty z Katalogu Marzeń oraz bilety do kin Cinema City. Generalnie są to pewnego rodzaju „zachcianki”, bez których możemy żyć. Mimo wszystko zgarnięcie dwóch biletów do Cinema City (a czterech dzięki podwojeniu punktów?) jest całkiem realne, więc warto po nie sięgnąć.

Czy program stanie się popularny i jeszcze bardziej atrakcyjny? Czas pokaże :)