Wystartowała kolejna edycja promocji Citibanku z gadżetem za wyrobienie karty kredytowej. I już na starcie możemy ocenić, że powinna wam się spodobać! Dlaczego? Po pierwsze w końcu przesunięty został okres karencji który wyklucza „starych” klientów Citibanku, po drugie zasady zgarnięcia nagrody nie są zbyt skomplikowane, a po trzecie – od teraz wybierać możemy całkowicie bezpłatną kartę kredytową Simplicity! Nie dość więc, że bank ufunduje nam tablet bądź telefon, to na dodatek nie zapłacimy nic za posiadanie karty. Szykuje się hit? :)

Tablet lub telefon za kartę Simplicity

Telefon lub tablet od Citibanku

Promocja „Zostań posiadaczem karty kredytowej Citibank i odbierz swój gadżet” przeznaczona jest dla osób, które nie były posiadaczem żadnej głównej karty kredytowej Citibank od 1 stycznia 2014. Jeśli spełniamy ten warunek, to możemy skorzystać z promocji. Ważne, aby wniosek o kartę złożyć z dedykowanej podstrony promocji. Już na starcie konieczne będzie wybranie tam karty (World, PremierMiles lub darmowa Simplicity) oraz nagrody która nas interesuje: tablet Lenovo Tab 2 A7-30 czy telefon Samsung Galaxy J1. Wartość każdej z nagród oficjalnie wynosi 449 zł.

Czas na złożenie wniosku mamy do końca marca 2016.

Co dalej? W ciągu kilku dni roboczych oddzwoni do nas konsultant banku któremu podamy informacje o sobie. Bank m.in. na podstawie naszych dochodów podejmie decyzję o przyznaniu karty kredytowej. Warto pamiętać, że bank już na starcie definiuje wymagania podstawowe:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.

Po pozytywnej decyzji kredytowej i uzyskaniu karty konieczne będzie aktywowanie karty i spełnienie dwóch warunków:

  • zalogowanie się min. 1 raz w serwisie Citibank Online w ciągu 30 dni kalendarzowych od daty podpisania przez bank umowy o kartę (za pomocą aplikacji mobilnej lub normalnie przez przeglądarkę)
  • dokonać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 3000 zł w ciągu 3 miesięcy kalendarzowych, gdzie jako pierwszy miesiąc liczymy miesiąc następujący po miesiącu podpisania umowy przez bank

Warunki nie są jak widać bardzo trudne do spełnienia – wydanie średnio 1000 zł miesięczne w sklepach czy przez internet dla przeciętnej rodziny nie powinno być problemem :)

To tyle! Wszystkie osoby, które spełnią powyższe warunki zostaną poinformowane do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków o przyznaniu nagrody. Ta trafi do nich w ciągu maksymalnie 30 dni kurierem (bez zapowiedzi, więc możecie się zdziwić – zazwyczaj też dużo szybciej niż w 30 dni :)).

Nagrody stanowią przychód ze sprzedaży premiowej co oznacza, że są zwolnione z podatku dochodowego.

Ile to kosztuje? NIC!

Dotychczas aby wziąć udział w promocji konieczne było zawnioskowanie o kartę World, która kosztuje aż 18 zł miesięcznie. W większości przypadków nie opłacało się korzystać z karty po okresie promocji więc popularne było… zamykanie jej po odebraniu nagrody. Tu też jest taka opcja, ale Citibank postanowił wyjść naprzeciw osobom które faktycznie chciałyby korzystać z karty dłużej i pozwolił zawnioskować o kartę Simplicity. Plastik ten wyróżnia fakt, że nie ma żadnej opłaty miesięcznej czy rocznej. Innymi słowy jeśli na czas będziemy spłacali swoje zobowiązania (co bank wylicza w comiesięcznym wyciągu), to nie zapłacimy za obsługę karty ani grosza. I tak ponoć zostanie na zawsze ;)

Więcej o Simplicity pisaliśmy w maju 2015. Szczegóły promocji w regulaminie.

Podsumowując: darmowa karta Simplicity, a do tego tablet Lenovo Tab 2 lub telefon Samsung Galaxy J1 po wydaniu 3000 zł w 3 miesiące. Haczyków brak! :)

PS. Aktualnie trwa również promocja z wideorejestratorem i 200 zł cashbacku na stacjach BP Warunki nieco prostsze, ale karta mniej wartościowa – kosztuje 8 zł miesięcznie, więc niekonieczne warto ją sobie zostawiać na dłużej.