Nieco śmieszą mnie ostatnie nagłówki wielkich portali, które mówią, iż „oprocentowanie lokat jest najniższe w historii”. Owszem – lokaty standardowe są kiepsko oprocentowane, ale… zawsze tak było. Najlepsze okazje na ponadprzeciętny zysk ukryte są w akcjach specjalnych, których ostatnio mamy całkiem sporo. Dziś do grona banków oferujących 3% na start i 2,5% na koncie oszczędnościowym dołącza kolejny – Eurobank. I to w całkiem niezłym stylu.

Lokata 3% do 25 000 zł w Expander (eurobank)

3% na lokacie Dobry Start

Promocja „Lokata na Dobry Start” jest o tyle ciekawa, że współorganizowana jest przez pośrednika finansowego Expander. Aby z niej skorzystać konieczne jest umówienie się na spotkanie poprzez dedykowaną stronę promocji. Tylko w ten sposób możliwe będzie otwarcie lokaty z oprocentowaniem 3% na okres 3 miesięcy. Kwota maksymalna lokaty to 25 000 zł, minimalna – 10 000,01 zł.

Wymogi skorzystania z lokaty są w zasadzie tylko dwa. Po pierwsze – musimy być nowym klientem Eurobanku względem ostatnich 12 miesięcy. Dokładnie:

Do otwarcia Lokaty uprawnieni są Klienci, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy udostępniony w Oddziale Expander i którzy w okresie 12 miesięcy przed dniem skorzystania z oferty nie posiadali konta bankowego w Euro Banku S.A. i nie byli stroną obowiązującej umowy o usługi bankowości elektronicznej w Banku oraz zawrą umowę o prowadzenie konta bankowego w pakiecie Active. Lokata jest otwierana w ramach konta bankowego.

Po drugie, co widać powyżej, wraz z lokatą musimy otworzyć konto osobiste w pakiecie Active, które jest darmowe pod warunkiem ulokowania w banku min. 15 000 zł lub zapewnienia wpływu min. 1500 zł miesięcznie. Oba warunki są więc łatwe do spełnienia ale… i tak nie musimy ich spełniać – zostaniemy zwolnieni z opłat przez pierwszy rok od otwarcia konta. Dodam, że podczas zakładania konta w placówce Expandera konieczne będzie udzielenie zgody na otrzymywanie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Samą lokatę będziemy mogli otworzyć już za pośrednictwem bankowości internetowej Eurobanku:

Bank udostępni lokatę w serwisie eurobank online i w aplikacji mobilnej w ciągu 3 dni roboczych od dnia zawarcia Umowy. Otwarcie lokaty możliwe jest w terminie 30 dni liczonych od dnia udostępnienia.

Czy korzystanie z oferty jest bezpieczne? Jak najbardziej tak. Lokata zakładana jest w Eurobanku, więc ma pełne gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Expander pełni jedynie rolę pośrednika, identycznie jak w akcjach firm takich jak Bankier, Agora czy Money. Wymagana jest jedynie wizyta w oddziale, więc oferta skierowana jest raczej do osób zamieszkujących obszar większych aglomeracji.

2,5% na koncie oszczędnościowym Ekstra Zysk

Co ciekawe jeśli mamy więcej środków, to je również możemy zamrozić w dobry sposób. A czym mowa? O koncie oszczędnościowym Eurobanku, które w promocji „Ekstra Zysk” pozwala na zgarnięcie dodatkowych 2,5% do 30 000 zł.

Zasady oferty są zbieżne z tym, co napisałem już wyżej – należy być nowym klientem Eurobanku (względem ostatnich 12 miesięcy), założyć (w dowolny sposób) konto inne niż Standard lub Junior oraz otworzyć rachunek oszczędnościowy w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Nadwyżka nad kwotę 30 000 zł zarobi 2%.

Stawka w wysokości 2,5% obowiązywać będzie przez 3 miesiące od momentu otwarcia rachunku.

Na koniec dodam, że po okresie promocyjnym możemy dalej korzystać z promocyjnego oprocentowania, ale w niższej stawce – 1,4% bez limitów kwotowych. Tu wymagany jest jednak wpływ wynagrodzenia (lub innego, podobnego świadczenia) na konto osobiste w kwocie min. 500 zł. W innym wypadku zarobimy 0,65% (oprocentowanie standardowe w chwili pisania artykułu).

Bonus: 3,5% na lokacie mobilnej

Eurobank ma jeszcze jedną ciekawą ofertę, o której warto wiedzieć. Mowa o Lokacie LOGujesz-LOKujesz, czyli miesięcznej lokacie mobilnej z oprocentowaniem 3,5% w skali roku. Aby z niej skorzystać należy zainstalować aplikację mobilną banku i „wyklikać” lokatę.

Oferta dostępna jest tylko raz, przez 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej na pierwszym urządzeniu.

PS. Inne banki również oferują od 2,5% do 3% dla nowych klientów (np. T-Mobile, Deutsche Bank czy Credit Agricole) – często dla 2-4x większych kwot!