Eurobank: 3% na lokacie do 25 000 zł i 2,5% do 30 000 zł na koncie oszczędnościowym!

Zakończona

Nieco śmieszą mnie ostatnie nagłówki wielkich portali, które mówią, iż „oprocentowanie lokat jest najniższe w historii”. Owszem – lokaty standardowe są kiepsko oprocentowane, ale… zawsze tak było. Najlepsze okazje na ponadprzeciętny zysk ukryte są w akcjach specjalnych, których ostatnio mamy całkiem sporo. Dziś do grona banków oferujących 3% na start i 2,5% na koncie oszczędnościowym dołącza kolejny – Eurobank. I to w całkiem niezłym stylu.

Lokata 3% do 25 000 zł w Expander (eurobank)

3% na lokacie Dobry Start

Promocja „Lokata na Dobry Start” jest o tyle ciekawa, że współorganizowana jest przez pośrednika finansowego Expander. Aby z niej skorzystać konieczne jest umówienie się na spotkanie poprzez dedykowaną stronę promocji. Tylko w ten sposób możliwe będzie otwarcie lokaty z oprocentowaniem 3% na okres 3 miesięcy. Kwota maksymalna lokaty to 25 000 zł, minimalna – 10 000,01 zł.

Wymogi skorzystania z lokaty są w zasadzie tylko dwa. Po pierwsze – musimy być nowym klientem Eurobanku względem ostatnich 12 miesięcy. Dokładnie:

Do otwarcia Lokaty uprawnieni są Klienci, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy udostępniony w Oddziale Expander i którzy w okresie 12 miesięcy przed dniem skorzystania z oferty nie posiadali konta bankowego w Euro Banku S.A. i nie byli stroną obowiązującej umowy o usługi bankowości elektronicznej w Banku oraz zawrą umowę o prowadzenie konta bankowego w pakiecie Active. Lokata jest otwierana w ramach konta bankowego.

Po drugie, co widać powyżej, wraz z lokatą musimy otworzyć konto osobiste w pakiecie Active, które jest darmowe pod warunkiem ulokowania w banku min. 15 000 zł lub zapewnienia wpływu min. 1500 zł miesięcznie. Oba warunki są więc łatwe do spełnienia ale… i tak nie musimy ich spełniać – zostaniemy zwolnieni z opłat przez pierwszy rok od otwarcia konta. Dodam, że podczas zakładania konta w placówce Expandera konieczne będzie udzielenie zgody na otrzymywanie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Samą lokatę będziemy mogli otworzyć już za pośrednictwem bankowości internetowej Eurobanku:

Bank udostępni lokatę w serwisie eurobank online i w aplikacji mobilnej w ciągu 3 dni roboczych od dnia zawarcia Umowy. Otwarcie lokaty możliwe jest w terminie 30 dni liczonych od dnia udostępnienia.

Czy korzystanie z oferty jest bezpieczne? Jak najbardziej tak. Lokata zakładana jest w Eurobanku, więc ma pełne gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Expander pełni jedynie rolę pośrednika, identycznie jak w akcjach firm takich jak Bankier, Agora czy Money. Wymagana jest jedynie wizyta w oddziale, więc oferta skierowana jest raczej do osób zamieszkujących obszar większych aglomeracji.

2,5% na koncie oszczędnościowym Ekstra Zysk

Co ciekawe jeśli mamy więcej środków, to je również możemy zamrozić w dobry sposób. A czym mowa? O koncie oszczędnościowym Eurobanku, które w promocji „Ekstra Zysk” pozwala na zgarnięcie dodatkowych 2,5% do 30 000 zł.

Zasady oferty są zbieżne z tym, co napisałem już wyżej – należy być nowym klientem Eurobanku (względem ostatnich 12 miesięcy), założyć (w dowolny sposób) konto inne niż Standard lub Junior oraz otworzyć rachunek oszczędnościowy w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Nadwyżka nad kwotę 30 000 zł zarobi 2%.

Stawka w wysokości 2,5% obowiązywać będzie przez 3 miesiące od momentu otwarcia rachunku.

Na koniec dodam, że po okresie promocyjnym możemy dalej korzystać z promocyjnego oprocentowania, ale w niższej stawce – 1,4% bez limitów kwotowych. Tu wymagany jest jednak wpływ wynagrodzenia (lub innego, podobnego świadczenia) na konto osobiste w kwocie min. 500 zł. W innym wypadku zarobimy 0,65% (oprocentowanie standardowe w chwili pisania artykułu).

Bonus: 3,5% na lokacie mobilnej

Eurobank ma jeszcze jedną ciekawą ofertę, o której warto wiedzieć. Mowa o Lokacie LOGujesz-LOKujesz, czyli miesięcznej lokacie mobilnej z oprocentowaniem 3,5% w skali roku. Aby z niej skorzystać należy zainstalować aplikację mobilną banku i „wyklikać” lokatę.

Oferta dostępna jest tylko raz, przez 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej na pierwszym urządzeniu.

PS. Inne banki również oferują od 2,5% do 3% dla nowych klientów (np. T-Mobile, Deutsche Bank czy Credit Agricole) – często dla 2-4x większych kwot!

Nie przegap!

Komentarze

 • Nadchodzi podwyżka stóp, będzie się działo. :-)

  Kajko Odpowiedz
  • Nic nie nadchodzi. Bankom konczy sie gotowka na kredyty. Mieszkania tanieja to ludzie chetniej je kupuja i banki zbieraja w ten sposob kase z rynku. Ci co maja wiecej nie trzymaja tego w banku na marne 2.5%

   keton
 • Tak przy okazji, od kilku tygodni nie mogę płacić ich debetówką (HCE), odrzuca mi wszystkie transakcje, choć środki na koncie są, czy ktoś też ma taki problem?

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Może karta jest technicznie uszkodzona…

   Katarzyna
  • Ja tak miałam z kartą Citi, transakcje w terminalu wchodziły, a zbliżeniowe – nie

   Katarzyna
  • Tak jak Ci Kasia radzi, wyjmij kartę płatniczą z telefonu i przetrzyj styki :D
   A tak serio, to nie pomogę, nie używam ichniej HCE. Cashback to na ich karcie VISA u mnie nie działa, na zgłoszenie czemu nie działa, po miesiącu w grudniu dostałem list z wyjaśnieniem, że wyjaśniają. Nie poganiam ich.

   Artur
  • LOL, sorry nie doczytałam, że to HCE…

   Katarzyna
  • To jest „karta” w telefonie, z nim problemu nie ma, bo np. płatności Android Pay czy Millennium HCE działają, a gdy przełączam na Eurobank (który wcześniej na stałe miałem ustawiony jako domyślny), to transakcje są odrzucane (następuje normalne łączenie się z bankiem), zarówno poniżej, jak i powyżej 50 zł… Zaczęło się tak dziać nagle, nic wcześniej nie zmieniałem, nawet się chyba nie logowałem (mam na ekranie widget z saldem), chyba że chodzi o jakąś aktualizację apki lub Androida (co wydaje się mało prawdopodobne, bo komunikacja NFC i inne HCE działają)… W odpowiedzi na wiadomość przez net odpisują bzdury… No nic, sorry za OT, idę kruszyć kopie do oddziału, najwyżej zamknę to konto…

   Don Quijote de la Mancha
  • U mnie działa. Ale nie mam żadnych innych kart w telefonie.

   Leszek
  • @DonQ – a próbowałeś ustawić eurobank spowrotem jako domyślny? U mnie po przerzuceniu się na android pay (domyślny) nie dało się zapłacić kartą eurobanku po wyklikaniu aplikacji (mimo że niby tak ustawiłem). To było sobie na Z3compact. Na nowym telefonie nie instalowałem karty eurobanku.

   ls5
  • @ls5

   Eurobank ciągle miałem ustawiony jako domyślny, ale w pewnym momencie podczas transakcji płatniczej z banku zaczęła przychodzić odpowiedź NIE HONOROWAĆ.

   Powinienem od bandziorów żądać co najmniej tysiąc albo i 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia za każde takie upokorzenie, ale prościej było zamknąć konto i więcej się nie stresować…

   Don Quijote de la Mancha
 • Ciągle mam błędy, że niby formularz źle wypełniony :/

  ogah Odpowiedz
  • hmmm, u mnie przechodziło bez problemów… Wszystkie pola są na zielono?

   Michał
 • A do kiedy ta promocja?

  Katarzyna Odpowiedz
 • wbrew pozorom, to bardzo, ale to bardzo kiepska oferta. W chwili obecnej ulokowanie kasy na 2,5% nie stanowi żadnego problemu i nie jest to żadna rewelacja. Lokata na 3% /3M daje nam zarobić na czysto (ponad lokatę 2,5) ok. 25zł. Zakładanie konta i „sprzedanie” swoich danych za cenę pizzy lub biletu do kina jest co najmniej śmieszne :)

  jacck Odpowiedz
  • W 100% się zgadzam.
   Zakładanie konta + wizyta w Expanderze dla mnie przekreśla ofertę.

   savi
  • W pelni sie zgadzam. Zeby chociaz dawali 50zl gotowki jak Toyota, a tak to po prostu zenada.

   keton
 • To ile można wrzucić na KO? 30k czy 50k? W nagłówku inną informacja, w treści artykułu inna…

  JJ2010 Odpowiedz
 • Nieco śmieszą mnie ostatnie nagłówki wielkich portali, które mówią, iż „oprocentowanie lokat jest najniższe w historii”. Owszem – lokaty standardowe są kiepsko oprocentowane, ale… zawsze tak było. Najlepsze okazje na ponadprzeciętny zysk ukryte są w akcjach specjalnych, których ostatnio mamy całkiem sporo.

  Realne oprocentowanie lokat jest jedne z najniższych w historii (bo jest ujemne), a te 2,5% (ups, przepraszam ~2% po podatku), w kontekśćie inflacji rzędu 1,5% niczego nie urywa… no i mówimy o drobnych na waciki, a nie o żadnych sensownych kwotowo oszczędnośćiach.
  Nie wiem więc, co tak właściwie autora śmieszy, skoro nagłowki niosą sporą dozę prawdy.

  Marek MJX Odpowiedz
  • netto od 400K daje około 8,5 tys zł rocznie, te waciki to chyba żonie ze złotą posypką kupujesz:)

   jacck
  • Primo, zmień kalkulator, jesli z 400.000 zł na 2,5% wychodzi ci po roku „około 8,5 tys. zł”.
   Secundo, z tych 8100 zł „zysku”., większość zeżre ci inflacja.
   Tertio, oferta którą komentujemy nawet nie ociera się o kwoty rzędu 400.000 zł.
   Quatro, produkty tu wymienione mają „wysokie” (bezwzględnie, bo względnie ledwo dają zarobić) oprocentowanie przez raptem 3 miesiące. Jak zresztą większość ofert na 2,5%+

   Czemu więc piszesz mi o zysku po całym roku, od kwoty której nie możesz w ramach tej oferty zdeponować?

   Marek MJX
  • Ale było gorzej – teraz inflacja spadła, a oprocentowania (przynajmniej promocyjne) wzrosły. Wiec wcale nie jest najgorzej – było i oby tak zostało.

   Michał
  • Jak ktoś ma tak duże oszczędności to raczej nie ciuła na waciki na lokatach i kontach oszczędnościowych z ograniczeniem zwykle 25-100tys max. Myślę, że ta stronka jest raczej właśnie dla drobnych ciułaczy z oszczędnościami na poziomie 10-150 tys… Przy takich kwotach też coś się uciuła a szału nie ma.

   Krzysztof
  • Uwierz, że dostaje pytania na @ o rożnej kwoty :) Jesli ktos ma kilkaset tysięcy to najprawdopodobniej zarobił je swoją ciężka praca (np. własny biznes) – wiec wcale nie potrzebuje z nich wyciskac 5% (z ryzykiem straty) skoro moze je miec pod ręka na 2-3%. A jego biznes zarabia znacznie wiecej.

   Michał
  • @Marek MJX
   muszę cię zaskoczyć, ale te 8,5K odsetek to tak zaniżona kwota, dla kogoś kto interesuje się swoimi finansami lokowanie kasy jest zwykle średnio wyższe niż 2,5 brutto, mówię tu tylko o lokatach. Owszem inflacja zżera wszystko, tego nie unikniemy w żadnej inwestycji. Natomiast admin wspomniał o portalach wielotematycznych gdzie pojawiają się tylko pojedyncze artykuły dotyczące finansów (choć red. Samcik jest również zwolennikiem tej teorii :)), mnie również wówczas śmiech omiata, jak czytam, że odsetki tak spadły, że ludzie zmuszeni są lokować na 1,5%.
   Twój post odnosił się do kwestii ogólnej, nie tego wątku, więc odpowiedziałem również ogólnie, abstrahując o tej akurat oferty. Osobiście powiedziałem co myślę o tej promocji trzy posty wyżej.

   jacck
  • Owszem inflacja zżera wszystko, tego nie unikniemy w żadnej inwestycji.

   Ciekawe podejśćie do „inwestycji” :)
   Jeśli z 2,5% praktycznie całość zeżre ci inflacja, to jest źle. Fakt, że na tle osób deponujących na 1% przynajmniej nie tracę, jest niewielkim pocieszeniem. W tym kontekśćie nie ma co się śmać z artykułów traktujących o żenującym oprocentowaniu, bo taka jest rzeczywistość nawet w przypadku ofert promocyjnych. 1,5% czy 2,5% nie robi różnicy – jest słabo.
   Trzeba usiąść i zapłakać nad tym faktem ;)

   Marek MJX
  • Nie ma co płakać, tylko trzeba inwestować kasę np. na giełdzie :)

   Roman
  • @ Marek MJX, widzę, że wybiórczo wyrywasz mojej czyści wypowiedzi z pełnego zdania, abo się nie rozumiemy. Słowo „Wszystko” nie znaczyło w tym zdaniu „całość”, co jest spójne z drugą częścią tego zdania, którego nie zacytowałeś. Słowa „wszystko” nie użyłem jako utrata zysku, ale generalnie do każdego rodzaju inwestowania, papiery akcje. Przy jednych stracimy, czy zyskamy mniej, a przy innych więcej, ale inflacji zainwestowanego kapitału nie unikniemy.
   Jedno jest pocieszające, że doszliśmy do konsensusu :)
   „Trzeba usiąść i zapłakać nad tym faktem ;)”

   jacck
  • Pstryczek o „inflacja zżera wszysztko” jest tylko drobną złośliwością w reakcji na wyjątkowo niefortunnie sformułowaną przez Ciebie myśl :)
   Znaczy się – żarcik ;)

   Marek MJX
  • Jak ktos ma 300-400k to raczej kupi mieszkanie na wynajem. Obecnie ceny nieruchomosci sa juz dosc niskie i raczej duzo nie spadna. A na wynajmie zysk wyniesie ok. 4-5% netto, czyli sporo wiecej niz w przypadku lokat. A mieszkanie po latach tez sie przyda, jak ktos ma dzieci. Oczywiscie mowa o inwestowaniu w duzych miastach.

   keton
 • Czy trzeba zgodzić się na kartę debetową?Warunek 0zł za kartę trzeba wydać 400zł inaczej opłata 4,99zł.

  Jan2 Odpowiedz
 • Gdyby dawali do tego jakiś bonus na start z 200 zł, to bym skorzystał. A tak to niech spadają.

  Roman Odpowiedz
 • I jeszcze trzeba „dymać” do Expandera? Pogięło ich?

  ptok Odpowiedz
 • Zgadzam się z przedmówcami. No way!

  moo Odpowiedz
 • słaba oferta , gnać do expandera zeby mieć wiecej o 25PLN na 3 mce i sluchac jak ci wciskaja jakies inne oferty.

  zuk Odpowiedz
 • Admin co Ty wczoraj dziś piłeś że tą ofertę określasz na „ponadprzeciętną”?? grilowanie mózgu u tych „doradcow” z EXPAMNDERa tylko po to by móc założyć lokatę na „niewiarygodne” 3% i to do 25000 zł 2,5 % na KO czyli tyle ile dawała lokata w IDEa kilka dni temu bez konta i jedyny rodzynek to lokata mobilna ale to jak zwykle max 10 000 i tylko miesiąc lokaty :-( No i nie wspomniałeś o jedynym plusie dla którego warto to konto mieć – programie rodzina i przyjaciele i zwrotowi 5 % za wybrane zakupy karta do 60 zł miesięcznie.

  zenek64 Odpowiedz
 • @admin nie widziałem tej promocji na blogu, czyżbyś przegapił? Można zyskać dodatkowe 120 zł za konto Active. https://lepszekontoactive.pl

  Aleksy Odpowiedz
  • Czyli która oferta lepsza? Bo z tą lokatą na 3% od strony technicznej ani Ekspander ani bank nie mogą sobie poradzić wariant z przelewem weryfikacyjnym klienta.Brak nr rachunku banku przy składaniu wniosku.
   Ekspander/Toruń.

   Jan2
 • Czy ktoś zakładał to konto i później niż 3 dni po uruchomieniu nadal nie miał widocznej „lokaty na dobry start”?

  Katarzyna Odpowiedz
 • Ja mam inny problem: otrzymałam od eksperta Expandera dane do przelewu weryfikacyjnego, który od razu na miejscu wysłałam, i tu niespodzianka! W poczcie otrzymałam niemiłą wiadomość, że weryfikacja się nie powiodła i wniosek został odrzucony. Po telefonicznych rozmowach okazało się, że hasło przelewu nie ma wszystkich danych! No i jak to zwykle bywa błąd jest ale winnych nie ma. Expander twierdzi,że Bank wygenerował błędne hasło a Bank twierdzi,że Expander popełnił błąd. Podziękowałam obu i zrezygnowałam z ich usług.

  Leonarda Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy