Od kilku dni trwa promocja, w której Citibank proponuje aż 700 zł za założenie konta Citi Priority. Jednym z warunków promocji jest posiadanie produktu kredytowego, dlatego nowi klienci banku bez wahania wybierają jedną z promocji kart kredytowych, gdzie dodatkowo można zgarnąć aż 400 zł na startco razem daje nawet 1100 zł premii, bez żadnych kosztów. Problem w tym, że w promocji karty kredytowej bank premiuje jedynie nowych klientów względem 1.01.2015, dlatego wiele osób woli wstrzymać się z jej wyrabianiem aby nie stracić premii na start. Wygląda jednak na to, że jest na to pewne rozwiązanie. A nawet dwa :-)

200 zł premii za kartę Citi BP Payback

200 zł za założenie karty Citibank-BP Payback

Pierwsza z opcji to bardzo szybka oferta karty kredytowej Citibank-BP Payback. W zamian za jej założenie możemy zyskać „tylko” 200 zł, jednak jej zaletą jest bardzo krótki okres karencji. Bank wymaga bowiem nieposiadania żadnej głównej karty kredytowej z logo Citibanku od 1.10.2016. W porównaniu do ofert z dwukrotnie większym bonem to ogromna różnica – tam nowy klient liczony jest od 1.01.2015!

Same warunki promocji są bardzo zbliżone do pozostałych ofert. Po pierwsze trzeba wypełnić wniosek o kartę na dedykowanej stronie internetowej. Uwaga: mamy na to czas zaledwie do jutra (23.10.2017).

Po kilku dniach zadzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces, a niewiele później otrzymamy przesyłkę z kartą. Wtedy wymagane będzie aktywowanie karty (najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy) oraz dokonanie płatności kartą na co najmniej 100 zł – w tym samym terminie.

Nagroda w postaci bonu o wartości 200 zł do zrealizowania na euro.com.pl (lub w sklepach stacjonarnych) zostanie przekazana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Voucher będzie ważny do 30.06.2018.

Co ciekawe karta BP Payback jest kartą płatną (8 zł co miesiąc), ale biorąc udział w tej promocji zyskujemy zwolnienie z opłat – przez pierwszy rok.

Darmowy limit w koncie to też produkt kredytowy!

Jeśli bon o wartości 200 zł nie jest dla ciebie ciekawym rozwiązaniem (w końcu inni mogą dostać 400 zł) to jest również inny sposób, aby posiadać produkt kredytowy i nic za niego nie płacić :)

Mało kto wie, ale Citibank oferuje linię kredytową w koncie (czyli możliwość wejścia w debet) za darmo przez pierwszy rok. Dokładniej: nie ma prowizji za korzystanie z niej. W drugim roku zapłacić możemy 1% wysokości linii kredytowej (min. 50 zł) jako posiadacze konta Citi Priority, o ile ciągle będziemy jej posiadaczami – ale wtedy nie będzie to miało większego sensu.

Choć posiadanie limitu jest darmowe, to oczywiście skorzystanie z niego oznacza konieczność zapłacenia odsetek (choć pierwsze 7 dni w miesiącu mamy za darmo). Na szczęście wcale nie trzeba z niej korzystać – zgodnie z regulaminem promocji konta Citi Priority wystarczy posiadanie aktywnego produktu kredytowego. Przypomnijmy, że praktycznie najważniejszym warunkiem tej promocji jest spełnianie warunku bezpłatności konta. Nie dość, że nie płacimy wtedy za obsługę rachunku, to na dodatek… bank nam za to płaci.

Jaki to warunek bezpłatności? Aby konto było darmowe mamy do wyboru możliwość utrzymania salda w wysokości 30000 zł lub zapewnienie dowolnych wpływów w wysokości 5000 zł (np. ze swojego innego konta, również „na raty”) oraz posiadanie produktu kredytowego.

Po szczegóły odsyłam do wpisu na temat promocji z premią 700 zł za założenie konta Citi Priority. To zdecydowanie jedna z najlepszych promocji tego roku, więc warto z niej skorzystać!