Jeszcze parę miesięcy temu kartami, które najlepiej nadawały się do płatności za paliwo była karta debetowa wydawana do Dobrego Konta oraz karta debetowa wydawana do Konta Zarabiającego. O ile ta pierwsza ciągle świetnie sprawdza się w swojej roli (choć zwrot dostaniemy jedynie za pełne wydane setki), to ta druga jest już niedostępna – a ci, którzy ją jeszcze mają zyskać mogą jedynie 1% od każdej transakcji. Okazuje się, iż w Getin UP istnieje całkiem ciekawa alternatywa dla obu kart.

Aktualizacja (1.11)

Dla osób, które przystąpią do promocji po 1.11.2013, stawka bazowa będzie wynosić 4.95 zł

Promocja Getin Banku trwa od dłuższego czasu. W obecnej wersji polega ona na zwrocie różnicy między paliwem jakie zatankujemy, a ceną ustaloną przez bank. Aktualnie jest to 3.95 PLN, co oznacza, iż przy średniej cenie paliwa w okolicach 5.4 PLN zyskujemy aż 1.45 PLN na każdym litrze paliwa. Tyle, jeśli chodzi o hasła reklamowe. Sprawdźmy, co o promocji mówi jej regulamin.

Po pierwsze – cena paliwa, od której dostaniemy zwrot to nie cena jaką zapłacimy na stacji, a średnia cena paliwa ustalana przez bank – na szczęście na podstawie danych Polskiej Izby Paliw Płynnych. Oznacza to, że nieważne gdzie będziemy tankować – zwrot za litr paliwa w danym miesiącu otrzymamy dokładnie taki sam jak każdy inni klient banku. Co więcej, jeśli różnica ta przekroczy 2 PLN bank nie zwróci nam nic więcej. Aktualnie (na szczęście) do takiej sytuacji daleko.

Na koniec jeszcze jedno ograniczenie – maksymalny, miesięczny zwrot obejmuje 30 litrów paliwa. Innymi słowy zyskamy co miesiąc nie więcej niż 60 PLN. Aktualnie, przy różnicy między ceną za litr Getin Banku, a średnią ceną na stacjach paliw, zarobimy około 1.5 * 30 = 45 PLN miesięcznie.

Ile kosztuje prowadzenie karty i konta?

Znając Getin Bank można się domyślać, iż w ofercie pojawi się jakiś większy haczyk. Na szczęście nie tutaj. Obsługa karty jest darmowa (choć np. do wypłat z bankomatów karta się średnio nadaje). Samo konto Getin UP również może być darmowe, jednak jedynie w momencie, kiedy w danym miesiącu dokonamy transakcji na kwotę min. 300 PLN. W innym przypadku zapłacimy za jego prowadzenie 9.99 PLN. No ale skoro konto zakładamy po to, aby płacić za paliwo (maksymalny zwrot za 30 litrów paliwa dostaniemy obecnie przy wydatkach rzędu 160-180 PLN), to dołożenie kolejnych stu złotych nie powinno być aż takim problemem.

Czy warto? Jeśli w ciągu miesiąca jesteście w stanie spalić 30 litrów paliwa, to zdecydowanie tak. Konto może być świetnym uzupełnieniem Dobrego Konta w Millennium, które zwraca 3% od wydatków nie tylko na paliwo, ale również w sklepach spożywczych czy aptekach (a najlepiej nadaje się do wyciągania pieniędzy ze sklepowej kasy). Swoją drogą ciekawe, czy ten ostatni trick działa również w Getinie. Jeśli tak, nawet bez tankowania paliwa można by zgarnąć maksymalny zwrot.
Konto Getin UP założyć można przez internet, wypełniając wniosek online na stronie banku.

Pełna treść promocji dostępna jest pod tym adresem, natomiast historia zwrotów, jakie oferował do tej pory Getin dostępna jest tutaj (wtedy ceną bazową było 4.99 PLN).