Ruszyła kolejna promocja dla nowych klientów ING Banku Śląskiego. Tym razem bank postanowił wprowadzić dwie zmiany na plus w stosunku do poprzednich ofert. Po pierwsze: wysokość premii wzrosła ze 100 do nawet 140 zł. Po drugie: osoby młode mogą teraz skorzystać z dużo prostszej możliwości zdobycia premii. W jaki sposób? Zapraszam do prześwietlenia :)

140 zł premii za założenie Konta Direct z Lwem ING

100 zł na start

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta z Lwem w ING Banku Śląskim od 1.06.2016. Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Direct przez internet, wyrazimy przy tym zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych banku i podpiszemy umowę. Mamy na to czas do 31.01.2018 (w ING dzień złożenia wniosku jest dniem podpisania umowy).

Bank zaznacza jednak, że jeśli jesteśmy już posiadaczem konta oszczędnościowego w ING i mamy dostęp do bankowości internetowej, to wtedy wniosek o konto wypełniamy właśnie tam, a rachunek zgłaszamy do promocji przez specjalny formularz. Osoby składający wniosek w sposób „normalny” nie muszą tego robić!

Co dalej? Teraz wszystko zależy od tego, ile mamy lat. Osoby w wieku 18-25 lat mają ułatwioną ścieżkę. 100 zł otrzymają za wykonanie 8 płatności kartą lub BLIKiem. Osoby od 26 lat wzwyż mogą natomiast wykonać dowolną ilość płatności, byle ich suma wyniosła min. 1000 zł.

Dodatkowe 2 x 20 zł

Premia na start to jednak nie wszystko. ING chce nam zapłacić dodatkową premię za spełnienie kolejnych dwóch warunków. Pierwsze 20 zł zgarniemy za wykonanie 3 transakcji BLIKiem w internecie na dowolne kwoty (niezależnie od wieku). Najprościej będzie nam skorzystać np. z płatności BLIK na Allegro.

Drugie 20 zł można zgarnąć za wpływ wynagrodzenia lub stypendium na konto. W przypadku osób starszych wymagany jest jednorazowy wpływ w kwocie min. 1000 zł, a w przypadku osób młodszych – w dowolnej kwocie. Bank zaznacza jednak, że (w teorii):

Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku.

Na koniec jeszcze jedna różnica między wersją 18-25 i 26+. Pierwsza promocja wymaga od nas wykonania wszystkich transakcji do 31.03.2018. Druga promocja wymaga spełnienia warunków do 31.05.2018.

Z tego też względu wypłata 100, 120 lub 140 zł nagrody dla młodych zostanie dokonana do końca kwietnia, natomiast dla osób starszych – do końca czerwca. Oczywiście pod warunkiem, że:

na dzień wypłaty nagrody Uczestnik musi posiadać Konto objęte Promocją wraz z Kartą wydaną do tego Konta oraz Konto oszczędnościowe i nie może wyrazić sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych w celach marketingowych przez Bank.

30 zł w bonusie

Na koniec dodam, że oprócz 140 zł na start ING oferuje również promocję dla obecnych klientów, dzięki której możemy zgarnąć dodatkowe 30 zł premii. Wystarczy wykonać 3 płatności HCE telefonem do końca grudnia.

Szczegóły w prześwietleniu oferty: 30 zł za płatność kartą Mastercard w telefonie od ING.

Ile kosztuje Konto z Lwem?

Konto Direct jest rachunkiem darmowym. Zapłacić możemy jednak za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty. Młodzi mają pewną zniżkę – wystarczy, że dokonają płatności na kwotę 200 zł. Tu przy okazji warto przypomnieć, że okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń Planet Cash oraz własnych ING. Pozostałe to koszt 2,5 zł, choć pierwszą wypłatę w miesiącu otrzymujemy za darmo.